У цій статті ми розкриємо тему бірж копірайтингу і проаналізуємо 12 кращих бірж контенту і копірайтингу. Також будуть детально розглянуті наступні нюанси:

 1. Що таке взагалі біржі копірайтерів;
 2. Які є плюси і мінуси використання таких бірж;
 3. Як можна заробити на біржах копірайтингу .

12-lutshih-birg-kopiraitinga

К содержанию ↑

Чим цікаві біржі копірайтингу і контенту?

Біржі копірайтингу — це не що інше, як спеціалізовані ресурси, на яких у Вас є можливість продавати статті, як то кажуть, власного приготування, або вести пошук роботодавців. У наш час таких інтернет-ресурсів дуже багато, тому потрібно розібратися, які з них дійсно ефективні, а які — ні.

Чому початківцям копирайтерам краще почати саме з бірж контенту? Просто тут Ви зможете швидко набратися досвіду і зробити всілякі помилки, на яких Ви навчитеся і станете справжнім професіоналом. Оскільки тематики на біржах різні, Ви не тільки навчитеся писати на багато з них, але і виберіть ту тему, яка Вам до душі.

Нарешті, плюсом буде і поява згодом постійних замовників, які по достоїнству оцінять Ваш професіоналізм. І нарешті, тут Ви створите собі портфоліо, яке для копірайтера на вагу золота.

К содержанию ↑

Плюси і мінуси бірж копірайтингу

Плюсів дуже багато:

 1. Ви самі вибираєте тему, на яку напишете свій перший шедевр. Наприклад, якщо тема броньованих вхідних дверей для Вас чужа, а опис пам’яток Парижа — то, що потрібно, беріться за пам’ятки.
 2. Ціна питання. Ви самі встановлюєте вартість Вашої роботи. На відміну від роботи на постійного роботодавця, де Вам запропонують писати статті за смішні гроші, тут Ви можете вказати собі ціну і непогано заробити. А як саме — читайте далі.
 3. У Вас є можливість виставляти статті на різних біржах контенту, тому Ви підвищуєте ймовірність того, що статтю швидко куплять. Так що для початку треба відточити свою письменницьку майстерність, навчитися «чіпляти» своїм текстом, напрацьовувати позитивний рейтинг і хороші відгуки.
 4. У кожного магазину контенту існує своя система рейтингу. Якщо Ви отримаєте такий рейтинг, шанси на продаж статей виростають на порядок. Рейтинг залежить від:
 • Кількості статей, які Вам вже вдалося продати;
 • Позитивних відгуків;
 • Кількості виконаних в строк статей (тобто дотримання dead-line);
 • Повернень статей;
 • Кількості відмов від взятих в роботу завдань.

Тому висновок напрошується сам собою, потрібно писати:

 1. багато;
 2. якісно;
 3. і завжди закінчувати в термін.

Мінуси бірж копірайтингу

Варто відразу зазначити, що на цих сайтах не все так добре. Наприклад, ціну за статтю Вам запропонують нижчу, ніж на ринку фрілансу. Однак на фріланс новачкам краще не виходити — без портфоліо і багатого досвіду тут нікуди.

Ще один підводний камінь — висока комісія на біржах. При роботі безпосередньо з роботодавцем комісію Вам платити не доведеться.

К содержанию ↑

Список з 12 кращих бірж копірайтингу і контенту

І, нарешті, ми підійшли до найсмачнішого — рейтингу 12 кращих бірж копірайтингу і контенту, де Ви заробите максимум грошей. Після наведеного нижче списку ми докладніше розглянемо кожну текстову біржу окремо, проаналізуємо плюси і мінуси, а також умови співпраці, які вони пропонують.

edukacija

Нижче наведено список 12 бірж копірайтингу (контенту):

 1. TextSale.ru
 2. Advego.ru
 3. Etxt.ru
 4. CopyLancer.ru
 5. NeoText.ru
 6. Text.ru
 7. TurboText.ru
 8. Textovik.su
 9. Txt.ru
 10. MiraText.ru
 11. Smart-Copywriting.com
 12. ContentMonster.ru

А тепер, як і обіцяли, про все по порядку.

TextSale.ru

Ветеран серед магазинів контенту, що володіє найбільшим запасом унікальних текстів.

textsale-contetn

Багато хто сходиться на думці, що це лідер Рунета за кількістю проданих статей серед таких ресурсів. Головна перевага TextSale.ru — величезний оборот статей і вельми непогані ціни для авторів. Конкуренція тут, як і система рейтингу, стандартна.

Виграють усі: роботодавець швидко знайде статті на будь-яку тему, автори за допомогою сервісу сайту швидко знайдуть теми, які їм до душі. Однак за доступ до столу замовлень потрібно платити — 10 у.о. щомісяця.

Advego.ru

Ця біржа текстів на сьогоднішній день стала найбільшою серед подібних інтернет-ресурсів, і це при тому, що працює вона порівняно недавно — з 2008 року. Магазин контенту спеціалізується на роботах з коментування, просуванню і опису товарів, на SEO-текстах і рекламі підприємств, магазинів, компаній, постінге посилань і ін. Вельми непоганий рейтинг авторів з’явився тут в кінці 2010 року.

advego-content

Ціни тут не дуже високі, але вибір тематик просто величезний. Якщо Ви новачок в копірайтингу — Вам сюди. Почати можна з постинга на форумах, прихованої реклами та ін. Але це зовсім не означає, що «досвідчені вовки» занудьгують тут. Робота знайдеться для всіх!

Всі замовлення (ну або майже все) проходять по білим списками, так що для початку, зеленим Салаги належить увійти в довіру з замовниками. Роботодавцям Адвего подобається тим, що тексти тут тільки хорошої якості, а ціни невеликі. Так що для бюджетних замовників це найкращий варіант.

Нарешті, Адвего славиться своєю власною програмою для перевірки текстів на унікальність, яка називається Advego Plagiatus . Крім неї, є програми по СЕО-аналізу і перевірки орфографії.

Пам’ятайте, що мінімальна сума виводу на цьому сайті становить 5 доларів.Зареєструватися і спробувати цю біржу можна перейшовши по цьому посиланню.

Etxt.ru

Цей проект з’явився приблизно тоді ж, коли і Адвего. Тут замовнику надається можливість купити готові тексти або замовити статтю (це може бути не тільки копірайтинг, а й рерайт, SEO , переклад на іноземну мову та ін.).

Etxt

З адміністрацією можна спілкуватися через чат, схожий чат є і для спілкування з іншими копирайтерами або просто користувачами біржі.

Головними критеріями, за якими на цьому сайті оцінять Вашу репутацію — це портфоліо.Але важливу роль зіграють і відгуки, рейтинг.

Рекомендуємо до прочитання статтю:

3 біржі коментарів для вашого сайту

Для початку роботи з проектом виконайте тестове завдання, яке стане першою ластівкою в цьому самому портфоліо. Всі замовники зможуть бачити його.

Найбільше замовлень отримують автори з хорошою репутацією. Тому без неї не розраховуйте на гідний замовлення і постійного роботодавця. Готуйтеся до того, що тексти доведеться писати практично за безкоштовно, поки Ви не створите собі високий рейтинг і не наберетеся досвіду. Але пам’ятайте, що крім роботи з замовниками, Ви можете самі виставити на продаж власні статті.

Виводити можна будь-яку суму, але це може зайняти до п’яти робочих днів.

CopyLancer.ru

На цьому сайті ціни на статті вище, тому тут можна більше заробити. Система рейтингу авторів ефективна.

І хоча вона працює ще з 2007 року, її популярність тільки набирає обертів, оскільки протягом перших кількох років це був закритий проект. Для роботи на ній копірайтер потрібно було спочатку зареєструватися, потім пройти тестове завдання. Після цього його чекав жорсткий відбір модераторами, тому більшість початківців копірайтерів швидко відсівалися. Немає нічого дивного, що ціни на копірайт там були пристойні — в середньому 3 долари за 1000 символів без пробілів.

Зараз «залізна завіса» звалився. А ціни залишилися майже такими ж високими.

NeoText.ru

Ще одна досить непогана біржа контенту. Однак у неї є маленькі мінуси — замовлень тут трохи, а ціни на контент невеликі. Зате для початківців — те, що треба, тому що тут немає «білих списків», тільки спеціальна класифікація копирайтерам за рівнем майстерності. З досягненням нової сходинки цієї класифікації Ви отримуєте можливість отримувати за ту ж роботу більше.

Text.ru

Цей проект має безліч сервісів, а також бездоганну підтримку. Крім того, вона має в своєму розпорядженні і власною програмою перевірки тексту на унікальність, партнерську програму по залученню замовників і копірайтерів (система розподілу прибутку за принципом МЛМ).

Гроші виводити можна швидко, обмежень щодо виведення немає. Адекватна система рейтингів, якісний контент, велике число замовників і замовлень.

TurboText.ru

Для цієї біржі текстів якість статей і безпеку користувачів є пріоритетом. Також важливе значення приділяється доброзичливості сайту до всіх відвідувачів, будь то замовники або копірайтери.

turbotext-birga-kopirayta

Сервіс дуже зручний і простий в користуванні, система замовлень продумана, а ціни середні. Завдання для копірайтерів тут найрізноманітніші, тематик більше сотні, так що Ви зможете реалізувати свій творчий потенціал на всі 150%!

Оплата відбувається не у валюті, а в російських рублях, мінімальна сума виводу коштів — 50 рублів.

Textovik.su

Наймолодша біржа копірайтингу, що з’явилася в січні 2015 року. Коли Ви зареєструєтесь, Вам відразу буде надано статус «Новачок», і вартість замовлень, доступна для Вас — 5-50 рублів за 1000 символів без пробілів. Якщо Ви володієте досвідом в копірайтингу або впевнені в своєму письменницькому покликання — пройдіть тест онлайн. У ньому Вам належить відповісти на 21 питання всього за півгодини. Якщо впораєтеся, Вас чекає підвищення по кар’єрних сходах — ранг «Досвідчений». Тут заробіток становить від 100 рублів за 1000 символів.

Для того, щоб «дослужитися» до «Професіонала», Вам просто потрібно завантажити скан паспорта, і тоді обмеження на вартість Ваших робіт знімається.

Збільшення рейтингу буде залежати від:

 1. Успішно складених завдань;
 2. Загального часу присутності на сайті;
 3. Поповнення гаманця.

Тут немає обмежень на виведення грошей.

Txt.ru

Біржа непогана, проте тут не дуже багато замовлень, тому копірайтери можуть просидіти без роботи до декількох днів. Добре підійде для тих, хто займається копірайтингом як додатковим заробітком, а не основною роботою. Оплата відбувається в рублях, ціни досить непогані, в середньому — 36 рублів за 1000 символів без пробілів.

Ще одним плюсом цього магазінаконтента є наявність опції «Звернення до авторів» на головній сторінці.

MiraText.ru

Цей проект сьогодні надзвичайно популярний. Його «матір’ю» була система статейного маркетингу Miralinks. Вибір замовлень дуже великий, а ціни вище середнього.

miratext-birga-contenta

Тут характер завдань найрізноманітніший: це і написання статей, SEO-текстів, і наповнення сайтів, і написання продають і рекламних текстів, новин, навіть рефератів та енциклопедій! Ви зможете вибрати замовлення на будь-яку тематику і швидко звикнете завдяки простому і зручному інтерфейсу.

Smart-Copywriting.com

Входить до числа наймолодших на ринку копірайтингу. Зате, на відміну від інших молодих бірж копірайтингу, ця не має жорстких принципів співпраці, а середня ціна за 1000 знаків — 2,3 долара. Комісія складає 5%, виведення коштів відбувається протягом трьох робочих днів, а мінімальна сума до висновку — 1 долар.

Тут завжди можна знайти безліч замовлень на різні тематики, а система рейтингу — одна з найбільш лояльних серед бірж статей.

ContentMonster.ru

Теж з’явилася порівняно недавно — навесні 2011 року. Але відбір авторів статей тут жорсткий. Перш за все, потрібно виконати тестове завдання, що визначає Ваше знання російської, плюс до нього завдання по рерайту. Зате якщо Ви пройдете всі ці випробування, Вас чекає гідна нагорода, тому що за 1000 символів Ви зможете отримувати в середньому 3 долари (копірайтинг, за рерайт — до 1 долара).

Єдиний мінус — велика комісія (10%), яка береться з копірайтерів. Замовникам комісій платити не потрібно.

Оплата здійснюється в доларах, що теж немало радує, адже валюта зараз в тренді.Мінімальна сума виводу — 5 доларів.

К содержанию ↑

Чим хороша професія копірайтера?

Професія копірайтера сьогодні стає все більш затребуваною. Стати справжнім професіоналом в цій професії майбутнього Вам допоможуть саме біржі копірайтингу, де Ви створите собі портфоліо, знайдете постійних замовників, зможете постійно вдосконалювати свою письменницьку майстерність. Пропрацювавши 4-5 років на таких сайтах, Ви зможете вийти на ринок фрілансу, де оплата ще більш висока.

К содержанию ↑

Висновки

А тепер настав час зробити висновки. Чим хороші біржі для копірайтерів? Які у них є недоліки? Які проекти найбільш гарні для роботи?

vuvodu

 1. Біржі копірайтингу добре підходять як для початківців копірайтерів, так і для профі, так як майже у всіх перерахованих вище проектах є «VIP-рівень», де оплата висока (3-8 доларів за 1000 символів без пробілів). Так що залишається тільки «дослужитися» до потрібного рівня професіоналізму, а це вимагає часу.
 2. Основними недоліками магазинів контенту є порівняно низька ціна за статті (в порівнянні з ринком фрілансу) і наявність комісії (як правило, від 3-х до 10% і навіть вище).
 3. Однак великими плюсами є можливості самостійно вибирати тематику, замовника, місце і графік роботи (до того ж, робота віддалена), «набивати» шишки і потихеньку ставати професіоналом. Оплата майже на всіх сайтах в доларах, так що з ростом його курсу є можливість заробляти все більше і більше. Виведення коштів відбувається досить швидко на різні електронні гаманці (вебмані, яндекс-гроші, Ківі, перфект-мані і ін.). Нарешті, на Etxt.ru і подібних проектах після довгих «мук» можна обзавестися постійними замовниками, і тоді роботи буде навалом, та й грошей — теж.
 4. Особисто ми рекомендуємо Адвего, Etxt.ru і CopyLancer.ru на основі власного досвіду роботи на цих біржах. Правда, на Etxt.ru доведеться як мінімум півроку тільки набивати собі рейтинг, але це воздасться сторицею — там найбільше постійних замовників і хороші ціни на статті. Ще більшу винагороду за копірайтинг Ви можете отримати на CopyLancer.ru, тим більше, що виплати відбуваються в доларах (як і на Адвего). Всі ці проекти не вимагають великих комісій або щомісячної оплати за користування столом, а кількість замовлень величезна. Найкраще продавати статті відразу на всіх цих трьох біржах.
Поделиться