Багато людей, які шукають інформацію в інтернеті стикалися з такою проблемою коли, заходиш на сайт, а там нічого немає, тільки незрозумілі слова і хворими буквами 404 error або 404 помилка. 90% користувачів така картина лякає і вони відразу ж покидають ресурс.

Тому сьогодні хочу розглянути таке питання як: «Що таке 404 сторінка? «, А так само дати кілька порад щодо її оформлення.

К содержанию ↑

Що таке 404 сторінка?

Для початку давайте коротко розповімо про те, що собою являє сторінка 404. Усі матеріали, які публікуються на сайті, мають якимось терміном життя. Деякі матеріали «живуть» з першого дня створення і до останнього дня роботи інтернет-ресурсу. Інші матеріали з різних причин видаляються, наприклад, через місяць або через рік після додавання (інформація втратила свою актуальність, виявилася не унікальною і т.д.).

При цьому посилання на сторінки з цими матеріалами залишаються. Припустимо, на статтю посилався інший сайт. Через деякий час стаття була видалена, а зовнішнє посилання на неї залишилася. Користувачі, які будуть переходити за цим посиланням, виявляться на сторінці з помилкою 404.

404-error-page

Код 404 говорить про те, що інформація з цього адресою вже недоступна (через її видалення, що не існування). Якщо цієї інформації тут вже немає, то користувач з великою часткою ймовірності залишить сайт і буде шукати цікаві для її відома в іншому місці. Власнику сайту такий відтік трафіку, зі зрозумілих причин, не потрібен. Його завдання:

 • утримати відвідувачів;
 • перенаправити їх на інші сторінки і надати якусь не менш цікаву і корисну інформацію.

Тут-то нами знадобляться поради по оптимізації сторінки 404.

К содержанию ↑

Поради щодо оптимізації сторінки 404

Тепер я хочу навести декілька порад з допомогою яких можна утримати або перенаправити користувача на іншу сторінку.

 1. Не використовуйте сторінку з простим і стандартним висновком.
 2. Використовуйте впізнавану символіку сайту.
 3. Вкажіть відвідувачеві потрібний шлях.
 4. Дотримуйтеся мінімалізму в дизайні і в проектуванні сторінки.

1. Найголовніша порада, перший — не варто використовувати сторінку з простим і стандартним висновком помилки. Йдеться про так званої «голої» сторінці, на якій розміщений лише текст, що говорить про відсутність запитуваної інформації (без додаткових навігаційних елементів, посилань і т.д.). Потрапивши на таку сторінку, користувач з імовірністю 90% покине ваш сайт. Ось приклад як не потрібно робити:

404 ошибка joomla
404 помилка joomla

2. Порада друга — використовуйте впізнавану символіку сайту. Як правило, всі звичайні сторінки інтернет-ресурсу (ті, які без помилок) об’єднані якимись загальними елементами, наприклад:

 • загальним тлом,
 • загальною схемою розташування структурних блоків,
 • загальним хедером,
 • логотипом і т.д.

При цьому сторінка 404 може не мати нічого спільного з іншими сторінками. І у користувача складеться враження, що він знаходиться не на вашому ресурсі, а на якомусь іншому. Через це кількість доглядів з сайту знову зросте. Щоб знизити ризик такого розвитку подій, слід розмістити на сторінці 404 хоча б логотип або хедер.

Ось приклад з нашого сайту loleknbolek.com. Вся структура така ж як і на сайті, але ми вирішили переробити стару 404 помилку і вона поки в розробці.

404 страница loleknbolek
404 сторінка loleknbolek

3. Третя порада — вкажіть відвідувачеві потрібний шлях. Пам’ятайте, що людину може цікавити не тільки та інформація, за якою він прийшов на сторінку з помилкою, але і інформація з суміжних тематик. Наприклад, якщо людина прийшла прочитати статтю «Особливості пошукової оптимізації», то його може зацікавити стаття «Заборонені методи оптимізації» або «SEO в сучасних умовах». Даючи напрямок для подальшого пошуку і дослідження, ви знижуєте ризик того, що людина покине сайт. Вказати напрямок можна за допомогою навігаційних посилань, дубльованого головного меню та інших елементів інтерфейсу. Можливий варіант, коли на сторінці 404 розміщують лише головне меню (щоб був швидкий доступ до основних розділів сайту). Інший варіант — розміщуються посилання на:

 • найпопулярніші статті;
 • останні статті;
 • коментарів до статей
 • (Або на все відразу).

Третій варіант — розміщуються посилання на статті, які близькі за тематикою до шуканої.Ступінь відповідності тематик може визначатися прикріпленими тегами, приналежністю до однієї рубриці і т.д. У всіх перерахованих вище випадках обов’язково має бути присутня посилання на головну сторінку (щоб користувач міг оцінити весь сайт і почати вивчати його з самого початку).

Досить часто на 404-ої сторінки розміщують лише форму пошуку. В даному випадку вебмастера керуються тим, що користувач, не знайшовши потрібну інформацію, обов’язково скористається формою пошуку. Варто відзначити, що так відбувається далеко не завжди, тому доцільно використовувати дану форму спільно з навігаційними посиланнями.

4. Четвертий і останній рада — дотримуйтеся мінімалізму в дизайні і в структурній проектуванні сторінки. Пам’ятайте, що основне завдання сторінки 404 — це надання інформації про помилку і перенаправлення користувачів. Відповідно, не варто розміщувати тут інформаційний контент, якісь складні функціональні модулі. Крім того, не варто розміщувати велику кількість різних посилань і меню — вони лише заплутають користувача. Скромний дизайн, впізнаваний логотип, кілька основних посилань — ось так має виглядати гарна з точки зору юзабіліті сторінка 404.

К содержанию ↑

А тепер давайте подивимося кілька добре оформлених сторінок з 404 помилкою

Сайт habrahabr.ru. Найкраще оформлення і не придумаєш.

404 страница - habr
404 сторінка — habr

Сайт turbomilk.ru. Все досить таки просто, навігація збереглася і можна перейти по ній.

404 ошибка - Turbonilk
404 сторінка — Turbonilk

Сайт euroset.ru і фірмова собака.Так само як і в попередньому випадку навігація збереглася.

404 ошибка - Euroset
404 сторінка — Euroset

Сайт l ego.com. Креативний підхід компанії Lego.

404 страница - Lego
404 сторінка — Lego

Сайт hotdot.pro. Студія Hot Dog Production і 404 сторінка в тонах сайту, знизу посилання за якими можна перейти.

404 страница - Hotdot
404 сторінка — Hotdot

Сайт github.com. Всім знайомий логотип і картинка з анімацією. Внизу можна побачити пошук.

404 страница - Github
404 сторінка — Github

Сайт mailchimp.com. E-mail розсилка Mail Chimp зі своєю круто оформленої сторінкою.

404 страница - Mailchimp
404 сторінка — Mailchimp

Сайт duoh.com. Студія графічного дизайну.

404 страница - Duoh
404 сторінка — Duoh

Сайт getdropbox.com. Сервіс хмарного зберігання і 404 сторінка у вигляді дірявої коробки. Просто і зі смаком.

404 страница - Dropbox
404 сторінка — Dropbox

Сайт mikekus.com. Mike kus і його анамірованая сторінка.

404 страничка - Mike Kus
404 сторінка — Mike Kus

Сподіваюся добірка Вам сподобалася. Працюйте над створенням і поліпшенням своєї 404 сторінки, важливий елемент на сайті, який може порадувати відвідувачів при попаданні на таку сторінку.

Поделиться