Питання безпеки в мережі інтернет сьогодні є як ніколи актуальним. Іноді під захист необхідно поставити не тільки дані користувача, але і відомості щодо його сім’ї, роботи, бізнес-партнерів. Та й саме усвідомлення того, що вся історія пошуку може бути збережена за допомогою Google Analytics або Яндекс Метрика не вселяє довіри і спокою. Використовуючи стандартні і найбільш популярні браузери , домогтися анонімності не завжди можливо. На щастя, сьогодні існує величезна кількість анонімних користувачів, що дозволять вам здійснювати пошук в мережі інтернет і при цьому залишатися в режимі інкогніто.

К содержанию ↑

Що таке анонімні браузери?

Чому захищені браузери стали такими популярними? Відповідь можна шукати на поверхні. Справа в тому, що сьогодні конфіденційність ваших особистих даних знаходиться під загрозою. Інформація щодо вашого статі, віку, роботи і місця проживання може відслідковуватися провайдером або ж браузером, після чого використовуватися в комерційних цілях.

Звичайно, провайдер не має права зливати персональні дані своїх клієнтів без наявної на те причини (наприклад, збір інформації часто проводять державні органи).

На жаль, забезпечити повну анонімність ви не можете. Однак існує кілька методів, які дозволять закрити деякі важливі особисті дані від сторонніх очей. І браузер — це саме те місце, з якого слід почати. Адже іменні його ви використовуєте для серфінгу в інтернеті.

Найпопулярніші веб-оглядачі зберігають всі ваші дані, щоб потім використовувати їх у своїх цілях. Тому для того, щоб відчути максимальну безпеку в мережі, рекомендуємо використовувати браузери, які не відслідковуються.

К содержанию ↑

Топ-7 анонімних браузерів

Головною перевагою багатьох анонімних браузерів є те, що вони знаходяться у вільному доступі. Тобто за приховування інформації вам не доведеться платити розробникам. У той же час ви можете бути впевнені в тому, що тепер ніхто не зможе відстежити, які сайти ви відвідуєте, і які файли завантажувати на свій персональний комп’ютер.

Крім того, сучасні захищені браузери мають більшу кількість переваг:

 1. Завдяки їм ніхто, навіть ваш провайдер, зможе відстежити ваш ip-адрес.
 2. Використання захищеного браузера гарантує, що персональний комп’ютер буде збережено від мережевих атак.
 3. Деякі анонімні браузери дозволяють переходити на сайти, з тих чи інших причин заблоковані в вашому регіоні .

Що ж, тепер давайте перейдемо до більш конкретних прикладів і розглянемо найбільш популярні анонімні браузери.

Tor Browser

Мабуть, найбільш популярний анонімний браузер

Операційна система: Windows, MacOS, Linux

Важливою перевагою ТOR Вrowser є максимально простий інтерфейс, який забезпечує легкість його використання. Крім того, вам не доведеться підключати ніякі додаткові функції. Як тільки ви скачаєте веб-оглядач та встановіть його, ви тут же зможете гуляти по мережі інтернет в режимі інкогніто.

Tor browser
Tor browser

Багато анонімних браузерів відрізняються низькою швидкістю з’єднання. Однак — це не про Tor. Кілька років тому браузер було досить повільним, проте сьогодні розробники постаралися і виправили неполадки. За допомогою браузера ви зможете:

 • відвідувати необхідні сторінки в режимі інкогніто;
 • вести листування з електронною поштою і в соціальних мережах;
 • вести персональний блог;
 • використовувати додатки, які працюють на протоколі ТСР.

За яким принципом працює анонімний браузер Тор ? Все дуже просто — дані, які ви відправляєте, проходять за спеціальними серверів утиліти, після чого потрапляють в зовнішнє середовище через додатковий сервер. Зверніть увагу на те, що при використанні даного в оглядача багато послуг і розширення будуть відключення. Не варто нічого виправляти, щоб не погіршити роботу програми.

Epic Browser

Даний веб-оглядач відрізняється більш простим функціоналом, ніж попередній варіант.

Операційна система: Windows, MacOS

Однак він також надійно допоможе вам приховати інформацію про відвідування тих чи інших сторінок. Браузер без історії функціонує на движку Сhromium і виконує відразу кілька функцій:

 • він блокує всі рекламні оголошення на сайті;
 • здійснює блокування модулів завантаження;
 • здатний відстежувати файли cookies.

Сам процес шифрування даних відбувається за допомогою протоколів SSL HTTPS . Крім цього, веб-оглядач проводить всі дані через кілька проксі серверів.

Epic browser
Epic browser

Таким чином ви отримуєте наступне:

 • кеш пам’ять браузера моментально видаляється;
 • не зберігається історія;
 • всі дані про окрему сесію в мережі інтернет видаляються, як тільки ви закриваєте програму.

Захищений браузер має власний проксі-сервером. Однак слід зазначити, що подібна функція не працює відразу після скачування програми, її необхідно активувати вручну. Після цього ваше місце розташування зміниться, а всі запити будуть спочатку проходити через проксі-сервер, після чого вже потрапляти в пошуковик.

SRWare Iron

Зручний браузер, який дозволяє вам приховати деякі особисті дані.

Операційна система: Linux, Android, Windows, Mac OS

Програма чимось нагадує зовнішній вигляд веб-оглядача Google Chrome. Це пояснюється тим, що SRWare Iron заснований на движку Сhromium, який став підмогою і для самого популярного сьогодні браузер від Google.

SRWare Iron browser
SRWare Iron browser

Головною перевагою програми є те, що більшість розширень, які ви використовуєте для Google Chrome, тут також будуть доступні до використання. Та й з іншими основними функціями, які виконує веб-оглядач від Google, SRWare Iron відмінно справляється. Головна відмінність полягає в тому, що захищений браузер забезпечує повну конфіденційність користувача.

Comodo Dragon / Ice Dragon

Ще один анонім браузер, який використовується на комп’ютерах.

Операційна система: Linux, Android, Windows

Даний оглядач є розробкою ще одного популярного браузера Firefox. На відміну від багатьох інших аналогів він забезпечує швидке з’єднання, що дозволяє моментально прогружати сторінки.

IceDragon browser
IceDragon browser

Принцип роботи Comodo Ice Dragon полягає в інспектуванні сайтів. Завдяки спеціальному додатку веб-оглядач дозволяє перевіряти посилання ще до моменту їх відвідування. У разі, якщо виявлена потенційна загроза ваших даних, спрацьовує сервіс Secure DNS, який швидко блокує небезпечні Web-сторінки (сайти містять віруси , велика кількість реклами, фішинг-матеріалів). Так що розробники гарантують максимальний захист користувача під час знаходження в мережі.

Brave

Він відрізняється високою швидкістю завантаження сторінок і гарантує вам максимальний захист особистих даних. Крім цього, оглядач здійснює блокування рекламних оголошень і трекерів, що дозволить вашому пристрою уникнути зараження вірусами і різними шпигунськими програмами. По суті, це і є причиною швидкого завантаження сторінки — адже відсутність таких відволікаючих аспектів, як рекламні банери, дозволяє швидше дістатися до необхідної інформації на сайті.

Операційна система: Windows, Mac OS, Linux або ж для мобільних пристроїв на Android і iOS

Важливим недоліком, який відзначають багато користувачів, є те, що, блокуючи одну рекламу, захищений браузер запускає інші (свої) рекламні оголошення. Звичайно, вони не несуть в собі ніякої небезпеки і є не такими нав’язливими, як деякі банери на сайтах. Однак при постійному використанні вони можуть створювати дискомфорт.

Brave browser
Brave browser

Працюючи, на движку Chromium, Вrave має якусь схожість в інтерфейсі з оглядачем Google Сhrome. Однак він не є його повною копією. Інтернет-оглядач більше нагадує браузер Safari.

Так що, власникам «яблучної» техніки набагато простіше розібратися з роботою програми.

Globus VPN Browser

Ще один браузер без історії, який підтримується операційною системою Windows 10, 8, 7, XP і Vista. Програма працює на базі Сhromium і призначена в першу чергу для того, щоб обходити заборони на відвідування тих чи інших сайтів. Однак крім цього анонім браузер виконує ще кілька важливих функцій. Наприклад, можливість змінити місце розташування, вибравши певну країну (Німеччини, США, Великобританія і т.д.). У такому випадку весь трафік буде перенаправлений через сервера, розташовані в обраній країні. А простота інтерфейсу програми забезпечує зручність користування веб-оглядачем.

Globus VPN Browser
Globus VPN Browser

Головною перевагою Globus VPN Browser є те, що оглядач успішно поєднує в собі функції VPN і Tor. У першому випадку ви приховуєте (змінюєте) свій IP-адресу і отримуєте можливість відвідувати заблоковані сайти. А завдяки маршрутизації браузера Тор ви можете бути впевнені, що всі ваші персональні дані знаходяться під надійним захистом.

Крім того, завдяки продуманому і складного ключа шифрування даних оглядач не зможе зламати жодна система. Як і всі попередні програми, Globus VPN Browser приховує спливаючу на сайтах рекламу, захищаючи таким чином пристрій від вірусів. Серед недоліків можна відзначити хіба що розмір програми — браузер займає досить багато місця на жорсткому диску вашого пристрою.

OperaTor

Операційна система: Windows

Програма знаходиться у вільному доступі і не має ніяких особливих вимог до персонального комп’ютера. Серед переваг інтернет-браузер дозволяє виділити такі аспекти:

 • відсутність необхідності установки програми на жорсткий диск вашого пристрою;
 • зручний інтерфейс і широкий функціонал програми;
 • надійний захист ваших персональних даних.

Анонімний браузер Opera Tor був створений на основі інтернет оглядачів Opera і Firefox. А завдяки технології, що використовується від Tor ви зможете виходити в мережу, перебуваючи при цьому в безпечному режимі інкогніто. Відповідно ніхто тепер не зможе простежити ваше місцезнаходження і зібрати будь-яку іншу інформацію.

Opera Tor browser
Opera Tor browser

Програма також пропонує функцію відключення анонімності. Натиснувши на відповідну кнопку (дезактивувати проксі-сервера), ви зможете вийти з режиму інкогніто і при необхідності знову його включити.

Спочатку інтернет створювався з метою отримання необмеженого доступу до будь-якої (освітній або розважальної) інформації. Однак з часом він став відмінною основою для збору персональної інформації користувачів з метою реклами або шахрайства. Тому захист своїх особистих даних в мережі — це важливий аспект серфінгу по сайтах. Будь-який сучасний користувач розуміє, що без спеціальних додатків (у тому числі і вищеописаних браузерів) домогтися повної конфіденційності практичними неможливо.

Всі програми, які ми описали в цій статті, є абсолютно безкоштовними і дозволяють надійно захистити себе від зайвої реклами, вірусів і кіберзлочинців. Вибирати той чи інший варіант вам варто, виходячи з операційної системи вашого пристрою, потужності персонального комп’ютера, зручності інтерфейсу оглядача і т.д.

Поделиться