На просторах інтернету, є такий собі цікавий сайт, за допомогою якого можна дізнатися і подивитися історію сайту за весь період його існування. Його ще називають — машина часу. Даний ресурс, представляє з себе, цілий веб-архів в якому міститься безліч інформації про різні домени.

Запущений він був ще в далекому 1996 році, як тільки інтернет почав входити в наше життя і з того часу в його архівах міститься більше 450 мільйонів сайтів. З його допомогою можна дізнатися безліч цікавого, а також проводити дослідження і аналізи.

Його робота полягає в тому, що він індексує ресурси і в подальшому зберігає їх в різні проміжки часу.

Ось посилання на даний ресурс — http://archive.org/web/web.php

К содержанию ↑

Для чого може знадобиться подивитися історію сайту?

  1. Ви хочете купити домен, який зараз просувається по тематиці спорт. За допомогою ресурсу, можна подивитися, завжди сайт був спортивної тематики або може раніше він використовувався для якої небудь жіночої тематики, адалт тощо.
  2. На просторах інтернету, мільярди доменів, які швидко розвиваються, так і сайтів які покинуті власниками. Багато seo оптимізаторів, полюють на занедбані сайти, так як у них може бути не погана історію, що б в подальшому підняти сайт і просунутись в ТОП пошукових систем.
  3. Цікаво подивитися як еволюціонував і змінювався ресурс.
К содержанию ↑

Як працює ресурс archive.org

Давайте на прикладі подивимося як розвивався сайт пошукової системи Yahoo. Для цього переходимо за посиланням, яке я написав вище. У пошуковому рядку, вводимо домен, для якого хочете дізнатися історію (в нашому випадку yahoo.com) і натискаємо кнопку «Browse history».

Сайт archive.org
Сайт archive.org

Після цих кроків, можна буде побачити сторінку, на якій вгорі, можна вибрати коли перший раз зроблена архівація, в моєму випадку 17 жовтня 1996 року. Що б подивитися архів, необхідно нижче вибрати рік і число виділене блакитним кольором. Я вибираю 1997 рік і 1 лютого.

Рік і число архіву archive.org
Рік і число архіву archive.org

Після натискання на число, на екрані з’явиться архівна сторінка — 1 лютого 1997 року, ось так раніше виглядав сайт фірми Yahoo.

История сайта
История сайта

Досить таки непогано, щось схоже на каталог сайтів.

Ось так легко можна дізнатися і подивитися історію сайту. Використовуйте цей ресурс для своїх цілей, він бесплатний. І ще одне, тут в архіві так само можна дивитися музику, картинки, відео та багато іншого.

Поделиться