Кожен, навіть самий затятий, мандрівник хоче знати, що є затишне, домашнє, тепле місце, де його чекають і будуть завжди йому раді. Оскільки всесвітня павутина вже стала для нас другою домівкою, то і цей куточок ми прагнемо по максимуму одомашнити і зробити «для себе». Головним елементом декору нашого «вогнища» є браузер, він здатний надати риси комфорту і характерності нашому «житла». Саме він таїть в собі всю інформацію про свого власника, знає його інтереси, звички і все найпотаємніше береже за сімома печатками.
Існує дуже багато браузерів, і недосвідченому користувачу нелегко зробити вибір на користь одного або іншого, тому ця стаття покликана полегшити душевні терзання користувачів, і допомогти визначитися з вибором. Зараз ми пропонуємо оцінити наш топ-10 кращих безкоштовних браузеров складений на основі відгуків користувачів coba.tools.

Google Chrome
Мабуть, найпопулярніший веб-оглядач з інтуїтивно-зрозумілим інтерфейсом, і легкими в освоєнні інструментами персоналізації. Браузер не вибагливий до операційної системи, будь то Windows, Mac OS або Linux, також є мобільний додаток.
Завдяки можливості синхронізації на всіх доступних користувачеві пристроях, все своє можна з легкістю носити з собою. Варто відзначити швидкість роботи браузера, яка реалізована завдяки сервісу V8 для JavaScript. Також безсумнівним плюсом є функція поділу процесів саме вона підтримує стабільність в роботі. Великий упор розробники роблять на питання щодо безпеки, тому в браузері реалізовані всілякі захисні протоколи.
плюси
- плагіни Pepper API (PPAPI);
- JavaScript V8;
- прихований режим «Інкогніто»;
- вбудований моніторинг завдань;
- можливість установки розширень.
мінуси
- поп-апи не завжди блокуються;
- немає інтегрованого управління голосом і RSS;
- немає вбудованої можливості управління жестами і відтворювати текст;
- немає підтримки NNTP.
Chromium браузер
Інтернет-браузер, який особливо буде цікавий користувачам, що володіють знаннями в програмуванні, так як завдяки відкритому вихідному коду і відкритим компонентам, досвідчені користувачі можуть робити «вітер».
Chromium може похвалитися візуалізацією html-сторінок WebKitі хорошим захистом, завдяки використанню режиму «пісочниця», яка здатна обмежити можливість доступу хакерських атак. Chromium дає можливість роботи з HTTPS протоколом, є специфікація HTML5 і підтримка X-Frame-Options API. Завдяки реалізованої націнки архітектурі, браузер шустро працює і не зберігає «примарні спогади» про вже закритих плагинах.
плюси
- інтегрований диспетчер задач і статистика about: memory;
- функція Blink для рендеринга;
- підтримка HTML5 і X-Frame-Options API;
- робота з форматами WebM, Theora, Vorbis.
мінуси
- не чути музичні формати AAC і MP3;
- користувачі скаржаться на значне споживання оперативної пам’яті.
Microsoft Edge
Дітище компанії Microsoft, що нав’язується браузер всім користувачам Windows 10. Даний інтернет-оглядати, як заявлено розробниками, створений для комфортної та економною роботи на ноутбуках, які не підключені до мережі живлення. Він володіє всіма типовими рисами «хорошого браузера», тому нерідко западає в душу користувачам. Для користувачів, хто «прикипів» саме до цього оглядачеві, створені також версії для iPhone і Android.
Завдяки функції «Центр швидкого доступу» і інтуїтивного пошуку, користувач з легкістю може знайти необхідну інформацію, потрапити на улюблений ресурс і бути в курсі останніх подій. Також варто відзначити функцію коментування безпосередньо на веб-сторінці.
плюси
- можна управляти жестами миші;
- присутній режим редагування сторінок;
- SmartScreen;
- інтегрований Cortana.
мінуси
- відсутня можливість повноекранного перегляду;
- відсутня можливість авторизації;
- обмежена кількість доступних розширень;
- працює тільки на 10 версії Windows.
Mozilla Firefox
Веб-браузер працює на системах Windows, Mac OS, Linux, iOS і Android. Розробниками заявлено, що він здатний швидко працювати з мінімальними витратами ресурсів. Є функція швидкого імпорту даних, для швидкого переходу з іншого браузера на Mozilla.Завдяки синхронізації на всіх типах пристроїв, закладки користувача завжди будуть у нього під рукою. Працює з усіма доступними протоколами, з HTML5, підтримує управління голосом. У разі поновлення всі дані користувача зберігаються, а ось встановлені розширення можуть не зберегтися, і доводиться встановлювати заново.Завдяки режиму «Прихований перегляд» таємне життя користувача і буде залишатися таємницею.
плюси
- адаптивний інтерфейс;
- бібліотека розширень і вбудованих плагінів;
- вбудований режим читання.
мінуси
- після поновлення деякі розширення не зберігаються;
- користувачі відзначають відчутні гальмування в роботі;
- занадто ресурсопрожорлів.
Читати: Як прибрати рекламу в Firefox
Opera
Інтернет-браузер з упором на швидкість роботи і максимальну функціональність.Користувача особливо порадують такі функції: блокування реклами, безкоштовний VPN.
Браузер працює на Windows, Mac OS і Linux, iOS і Android системах, також системних адміністраторів порадує версія для USB-накопичувача. Для користувача доступна бібліотека розширень на будь-який смак і колір.
Ключовий особливість оглядача вважається Turbo режим, який значно полегшує роботу в інтернеті користувачам з низькою швидкістю інтернету. Функції безпеки повністю адаптивні і настроюються, кожен користувач може налаштувати все під себе.
плюси
- Turbo режим;
- безкоштовний VPN канал;
- є можливість управляти жестами мишки і голосом;
- відтворення тексту.
мінуси
- часто ігнорує шкідливі сайти;
- завищені системні вимоги.
Читати: Способи за допомогою яких, можна відключити або прибрати рекламу в Opera
Safari
Браузер від компанії Apple, який за замовчуванням додається до ноутбуків Mac, iPad і iPhone пристроїв. Програма повністю сумісна з iCloud, що дозволяє вести роботу на будь-якому доступному пристрої Apple. Браузер може похвалитися підтримкою Netflix і роботою з відео HTML5, розпізнає нав’язливу рекламу і шкідливі алгоритми, і не дозволяє їм збирати дані про користувача. Відмінною рисою можна назвати використання пошукового ресурсу DuckDuckGo, який зберігає повну конфіденційність веб-серфінгу.
Завдяки режиму «Пісочниця» кожної веб-сторінці присвоюється свій процес, тому шкідливі дії які проникли з однієї сторінки ніяк не потраплять на іншу.Підтримка функції Touch ID покликана порадувати любителів онлайн-покупок Safari, з ним робити покупки одне задоволення.
плюси
- HTML5 і Netflix;
- повна синхронізація з iCloud;
- використання пошукового сервісу DuckDuckGo
- вбудований Apple Pay і AirPlay.
мінуси
- виникають проблеми з відкриттям сторінок, створених під Mozilla Firefox і Internet Explorer;
- повільне завантаження браузера;
- не можна скопіювати повністю вміст веб-сторінки.
Яндекс браузер
Інтернет-браузер, в основі якого лежить движок Blink. У даного оглядача, як ні в якого іншого, величезна як число фанатів, так і Хейтер, швидше за все, це пов’язано з тим, що установник браузера часто вшитий навіть в самі нешкідливі програми. Однак, якщо не чіпати факт спроби агресивного захоплення ринку оглядачів, варто відзначити, що у нього повно позитивний якостей. Також, як і в Opera, тут є режим Turbo, що є безсумнівним плюсом, і навіть якщо у вас швидкісний інтернет, то на заваді все одно не стане.
На основі пошукових запитів користувача на стартовому екрані формується підбірка новин які зможуть зацікавити користувача, так що можна бути постійно в курсі всіх новин. Технологія Protect, яка використовується для безпечної роботи в інтернеті, перевіряє сайти і файли на наявність вірусів і блокує сайти шахраїв. Оскільки своєю бібліотекою розширень браузер похвалитися не може, то він адаптувався до розширень Google Chrome і Opera.
плюси
- синхронізація різних пристроїв;
- підтримує формати для читання PDF, DOC, RTF, FB2, ePub;
- інтуїтивна пошукова система;
- вбудований Punto Switcher для перевірки орфографії;
- робота з Adobe Flash програвачем.
мінуси
- не може бути відтворена текст;
- не передбачена функція управління голосом;
- відсутня підтримка NNTP протокол.
K-Meleon
Легкий і швидкий Веб-браузер з відкритим кодом, що безсумнівно порадує програмістів.Створено оглядач на основі движка Gecko і має свій макро-мову. В основному створювався для користувачів Windows, але можна використовувати на Linux в Wine-середовищі, правда з деякими функціональними обмеженнями. Браузер здатний вловити небажані спливаючі вікна, шпигунські програми та елементи ActiveX.Розробники стверджують, що браузер здатний працювати без особливих витрат ресурсів комп’ютера, тому може працювати і на дуже старих ПК. Досвідчені користувачі зможуть по достоїнству оцінити бібліотеку макросів і модулі для блокування реклами.Допускається імпорт даних з інших браузерів, встановлювати розширення з Firefox. Для деяких користувачів буде корисна можливість роботи з декількома сторінками в рамках одного вікна. .
плюси
- движок Gecko;
- унікальний макромова;
- Windows-GUI;
- працює з плагінами np * .dll;
- працює з флеш, PDF, java, Windows Media, і іншими.
мінуси
- дизайн програми мало хто оцінить;
- щоб знайти нові додатки доведеться витратити чимало сил і часу.
Orbitum
Цей браузер по достоїнству оцінять любителі початиться в соціальних мережах і бути завжди в колі друзів. Працює на ноутбуках Mac, Windows, мобільних пристроях iPhone і Android, підтримує повну синхронізацію на всіх пристроях. Можна надаватися спілкуванню з друзями не відволікатися від серфінгу в інтернеті і все завдяки панелі чат-бару. Можна редагувати список чату друзів, перемикатися між соціальними мережами, персоналізувати браузер, а в разі аварійного або випадкового припинення роботи, браузер завжди відновлює роботу. Завдяки вбудованим сервісів, можна змінювати оформлення дизайну як того забажає користувач. Меломанів особливо порадує вбудований музичний програвач VK.
плюси
- персональне оформлення соціальних мереж;
- чат-бар для спілкування в соцмережах;
- блокування нав’язливої реклами.
мінуси
- великі витрати оперативної пам’яті;
- захаращує жорсткий диск непотрібним сміттям, що знижує швидкість роботи.
Tor Browser
Безкоштовний інтернет-браузер ТОР з так званої onion-маршрутизацією. Браузер ідеально підійде для доморощених таємних агентів, ну або людей з нав’язливою ідеєю, що за ними стежать, так як він створює анонімне з’єднання з мережею. Працює на базі систем Linux, Windows і MacOS, також Android, існує переносна версія для USB-накопичувача. Браузер може похвалитися користування вбудованим швидким VPN з’єднанням і системою потрійного шифрування даних, які проходять через розподілену мережу серверів. Користувачеві надається можливість самому вибрати проксі-тунель і IP-адресу. Завдяки повномасштабної захисту від провайдерів, фішингу, шпигунських програм і служб аналізу, всі дані користувача знаходяться під надійним захистом.
плюси
- повна анонімність в мережі;
- onion-маршрутизація;
- унікальний IP-адреса, з можливістю вибору геологаціі;
- вбудований баг-трекер.
мінуси
- працює виключно по протоколу SOCKS.
З кожним днем ринок браузерів поповнюється все новими креативними ідеями та створіннями, і тут кожен сам для себе повинен вирішити, що йому цікаво і важливо.Сподіваємося, що наша стаття хоч якось Вам з цим допомогла.
Оставить комментарий