Електронна пошта в наші дні стала головним і найпоширенішим засобом спілкування людей, незалежно від того, особиста чи це листування або ж спілкування партнерів по бізнесу.

Багато людей не сприймають соціальних мереж, skype або ж чату, оскільки вже багато років користуються електронною поштою і звикли до її функціоналу, до того ж зареєструватися в електронній пошті швидше і простіше. Є також і інша причина.Наприклад, в соцмережах Вам часто потрібно негайно відповісти на повідомлення, в той час як лист, що прийшов на електронну пошту, може почекати. Найчастіше людина, яка відправив Вам повідомлення поштою, і сам не чекає негайної відповіді.

E-mail сервіси для створення електронної пошти
E-mail сервіси для створення електронної пошти

Можна створити один обліковий запис тільки для спілкування, але можна також зробити кілька акаунтів — для платіжних систем, соціальних мереж та ін. Однак часто відбувається так, що людина забуває пароль до одного зі своїх акаунтів, і це може серйозно попсувати нерви, особливо якщо справа важлива . Саме тому ми написали для Вас статтю про те, як зареєструвати поштову скриньку, як ним користуватися, як міняти на ньому пароль і ін. Адже створити поштовий ящик дуже просто, проте на різних браузерах функціонал відрізняється, і іноді можна легко заплутатися.

Нарешті, важливим фактором є безпека тієї інформації, яка зберігається на вашій пошті. Зловмисники іноді зламують пошту і крадуть все зав’язані на цей e-mail паролі або щось, що може Вас скомпрометувати. При цьому відзначимо, що злом відбувається на автоматі, тому ризику піддаються абсолютно всі.

Ще дуже сильно дратує різний спам, який сиплеться на пошту суцільним потоком, а так само реклама в різних браузерах.

К содержанию ↑

Як створити електронну пошту і що необхідно пам’ятати при реєстрації

Реєстрація поштової скриньки процедура не складна, ми спочатку розглянемо в загальних рисах, без прив’язки до якогось конкретного поштової агрегатору.

Створення e-mail

Тут можна виділити такі пункти:

 1. Перш за все, останнім часом стає все важче придумати оригінальну назву для свого облікового запису, тому що десятки і навіть сотні мільйонів людей уже вибрали собі імена, які є найбільш популярними. Та й «екзотика» вже давно розійшлася на «ура», тому доведеться напружити фантазію, щоб придумати щось дійсно оригінальне, але при цьому досить просто запам’ятовується.
 2. Крім того, Вам потрібно вказати пароль. Багато людей не сприймають складних паролів, тому що їх легко забути. Тому при реєстрації пошти застосовують дуже прості паролі, як дата народження або взагалі «1234567». Часто користувачі застосовують один і той же пароль для всіх сервісів, як і для всіх своїх акаунтів в соцмережах, на всіх форумах, блогах, проте це лише спрощує завдання зловмисникам.
 3. Практичні всі сайти електронної пошти потребують номер мобільного телефону користувача для того, щоб надсилати туди код у разі, якщо буде потрібно відновити доступ до аккаунту. Як ми вже говорили, цей номер вказується Вами при реєстрації, а якщо Ваш номер мобільного змінився, Ви зможете додати новий номер в спеціальних налаштуваннях профілю. Більш стара система — застосування контрольного питання і відповіді на нього, наприклад, дівоче прізвище матері, улюблена марка авто та ін. Але більшість користувачів вважають, що варіант з паролем в СМС простіше. Тому ми радимо надати номер Вашого мобільного телефону, раз вже Ви вирішили відкрити поштову скриньку (хоча це в якійсь мірі сприяє розкриттю Вашої конфіденційності).

Пам’ятайте, що простий пароль піддає вас зайвому ризику, тому що:

 • Будь-який e-mail є цінністю для хакерів, адже він може продати його спамерам за хорошою ціною. У підсумку все закінчиться тим, що Ваш аккаунт заблокують. Як відбувається злом пароля? За допомогою автоматичної системи підбору із застосуванням бази найпопулярніших комбінацій або спеціальних словників.
 • Якщо хакер просканує вміст вашої пошти, він зможе знайти ваші сторінки в соціальних мережах, а також платіжних системах, зможе знайти Ваші денние на форумах і багато іншого. Все це він зможе продати тим же спамерам.
 • У тому випадку, якщо зловмисник не зможе зламати пароль до сторінок в соціальних мережах або платіжним системам, він може запросити його відновлення, але аккаунти найчастіше підв’язані саме під зламаний акаунт.
 • Пам’ятайте, що логін і пароль — це вхід на вашу почту, тому зловмисник автоматично отримує доступ до сервісів таких систем, як Яндекс, Гугл та ін. А сервісів в даних пошукових систем дуже багато, це як особисті сервіси, так і для бізнесу ( Google карти, бізнес, диск), аналогічні є і в пошукової системи Яндекс.
 • Нарешті, може дійти і до шантажу, можуть зажадати викуп в обмін на дані, які зберігаються в вашій пошті.
 • Дуже рідко пошту можуть зламати за замовленням з боку ворогів і недоброзичливців. Це можуть бути конкуренти по бізнесу або особисті вороги, тому єдиний вихід — придумати якомога більше складний і довгий пароль. При цьому краще в меню вказати, щоб його відновлення відбувалося тільки через СМС, що приходить на Ваш мобільний номер. Цей телефон Ви повинні вказати при реєстрації поштової скриньки. Для того, щоб не забути складний пароль, рекомендуємо Вам використовувати хранитель паролів KeePass. Також Ви можете встановити пароль на комп’ютер або на папку з поштою. Для цього існує спеціальна програма TrueCrypt.
К содержанию ↑

Який e-mail сервіс вибрати для створення пошти

Тут ми перерахуємо тільки перевірені сайти, які є масовими, що мають добру репутацію і надійну систему захисту. Ви самі приймете рішення, на якому сайті створити електронну пошту.

Природно, що кожен з цих сервісів є безкоштовним, проте існують відмінності в деяких показниках. Основні з ні — це:

 1. Низький поріг входження (іншими словами, різна простота користування аккаунтом);
 2. Функціонал сервісу;
 3. Розмір (або місце для зберігання листів, що надається сервісом);
 4. Система захисту від злому або система відновлення доступу до аккаунту. Також це має на увазі наявність антивіруса і захисту від шахраїв (можна використовувати браузерні разширения, такі як Adguard або Adblock). Також дуже важливо, щоб робота з електронною поштою була строго конфіденційною, адже в іншому випадку листи, адресовані Вам, можуть бути перехоплені по дорозі до Вашого поштового сервера.Тому перевіряйте, щоб робота онлайн-сервісу електронної пошти йшла по протоколу HTTPS (тобто сайт, який шифрує передану інформацію).
 5. Наявність ефективного захисту від спаму.

Саме такі критерії повинен мати сервіс, на якому можна створити єлектронний адрес.

Сервіс Gmail

Gmail (він же відомий як пошта Гугла або Гмейл). Цей сайт дуже серйозно зарекомендував себе на світовому ринку безкоштовних електронних пошт, не кажучи вже про ринок рунета. І хоча він почав свою роботу тільки з 2005 року (повнофункціональна версія вийшла вже в 2009 році), але навіть за такий короткий термін цей монстр завоював серця десятків мільйонів користувачів.

Сервіс Gmail
Сервіс Gmail

Причому на пошту Гугла переходять і деякі користувачі інших систем, як Рамблер, Яндекс або Mail.ru. А тепер давайте розглянемо все по порядку.

 • Реєстрація пошти Gmail. Щоб зареєструватися в електронній пошті Gmail, зайдіть на офіційний сайт http://mail.google.com при цьому сайт Gmail буде відкритий в сусідньому вікні браузера. У правому верхньому куті Вам потрібно натиснути синю кнопку «Створити обліковий запис». Ну а далі просто заповнюйте особисті данні.
 • Як користуватися. Після того, як Ви змогли створити Гугл пошту, Вам надаються 15 гігабайт вільного місця, де буде зберігатися ваші листування. Насправді для листів цього більш ніж достатньо на багато років, але пам’ятайте, що цей обсяг пам’яті потрібно ділити з сервісом Google Drive.
 • Крім того, інтерфейс Google пошти дуже зручний, можна сказати, що випереджає конкурентів, при цьому його час від часу оновлюють програмісти компанії Google. Ви легко зможете групувати листи по папках, створювати спеціальні ярлики, а також упорядкувати їх для того, щоб легко відстежувати історію листування.
 • Ще раз про безпеку. Вирішивши створити пошту в сервісі Gmail, пам’ятайте, що доступ до онлайн сервісу повинен обов’язково здійснюватися за протоколом HTTPS. Визначити це дуже просто. В адресному рядку повинно вказуватися «https: //» замість «http: //». Якщо безпеку Вашого листування і зберігається на пошті інформації для Вас дуже важливі, рекомендуємо перейти на двоступеневу авторизацію. Тепер ніхто не зможе увійти на Ваш аккаунт без пароля в СМС, яка прийде на Ваш мобільний телефон.

Сервіс Yandex

Цей сервіс виник дещо пізніше Mail.ru, але він користується більшою популярністю у користувачів, оскільки його інтерфейс відрізняється простотою користування. Також такий інтерфейс відмінно продуманий і швидко реагує на Ваші команди. Нарешті, вирішивши створити пошту в Yandex, Ви можете налаштувати обліковий запис під себе.Працювати з листами і фільтрувати їх буде теж легко. Особливо гарною ідеєю розробників інтерфейсу Яндекса стала тимчасова шкала, де Ви зможете вивчити пошту тільки за певний час (наприклад, тільки за один місяць в певному році та ін.).

Сервіс Yandex
Сервіс Yandex

Крім того, в наявності є вбудований перекладач, а також програма відправки безкоштовних СМС-повідомлень (Вам варто тільки вказати телефон людини, кому адресоване повідомлення).

Пошта Яндекса розділяє місце для листування з сайтом, що носить назву Yandex Disk. Ящик має обмеження на розмір, який становить до 20 гігабайт пам’яті (іноді і в два рази менше, все залежить від виконаних Вами умов реєстрації в сервісі).

Система боротьби зі спамом в Яндексі «Спамооборона», показала один з кращих результатів серед всіх сервісів, які ми аналізуємо в даній статті. Все ж ми рекомендуємо Вам перевіряти папку «Спам» перед тим, як очистити її, так як сюди може іноді потрапити і не спамна інформація.

Сервіс Mail.ru

Це один з найперших сервісів на російськомовному просторі. Кілька років тому його серйозно модернізували, тому він став серйозним конкурентом для більш молодих сервісів. Якщо Ви вирішите відкрити поштову скриньку в mail.ru, Ви не помилитесяРобота з електронними листами і управління аккаунтом дуже ефективна і проста. В одному вікні інтерфейсу Ви можете читати листи, що прийшли на всі ваші поштові скриньки Mail.ru. Погодьтеся, це дуже зручно!

Сервіс Mail.ru
Сервіс Mail.ru

Після того, як Mail.ru був оновлений, система захисту стала набагато більш надійною.Звичайно ж, і тут використовується протокол HTTPS. Листи перевіряються антивірусом Касперський. Найкраще при реєстрації також вказувати, хоча він використовується тільки для відновлення пароля. Однак безпеку можна посилити, якщо перейти на вкладку «Пароль і безпека».

Обсяг скриньки на цьому сервісі безрозмірний, але спочатку Вам буде доступно тільки 10 гігабайт пам’яті для листів. У міру того, як пошта буде заповнюватися, розмір автоматично збільшуватиметься на 1-2 гігабайти.

Боротьба зі спамом тут не дуже ефективна, тому рекомендуємо здійснювати переадресацію на поштовий сервіс Gmail або Yandex, де захист від спаму більш ефективний.

Сервіс Rambler.ru

Цей сервіс останнім часом не сильно популярний і знати як створити електронну пошту в Rambler.ru може не кожний. Але це  найперший сайт де можна було створити электронну адресы в рунеты, який також нещодавно пройшов серйозну модернізацію. Однак в результаті функціонал такого сайту виявився таким же мізерним, як і був, а головне удосконалення торкнулося в основному інтерфейсу, яким стало простіше користуватися. Також чимало скарг стосувалося стабільності роботи системи, а також неефективної боротьби зі спамом.

Сервіс Rambler
Сервіс Rambler

Розмір ящика становить всього 2 гігабайти, а всі інші нюанси залишилися на рівні кінця ХХ століття.

Сервіс Outlook.com

Раніше називався Hotmail. Ніхто не знає, навіщо стався цей ребрендинг, хіба що багато стали асоціювати Хотмаіл і хот-догом! Інтерфейс відрізняється крайньою простотою у використанні, але система налаштувань зроблена незвично, хоча з часом можна розібратися.

Сервіс Outlook
Сервіс Outlook

Сервіс Outlook має хорошу систему безпеки, що не дивно, враховуючи бюджет компанії. Спочатку розмір ящика обмежується 5 гігабайтами, але в міру необхідності їх можна збільшувати. Сховище Outlook носить назву OneDrive, його розмір становить 15 гігабайт. Ви можете придбати ліцензію Windows, і тоді Вам нададуть хмарне сховище на 25 гігабайт.

Боротьба зі спамом і перевірка на віруси на Outlook на високому рівні і нічим не поступається сервісам Google, Yandex.

Сервіс Yahoo

Yahoo mail є іноземним сервісом, створеним одним з перших в світі. Електронна адреса Yahoo відрізняється надзвичайною щедрістю, бо Вам відразу надається цілий терабайт пам’яті на пошті. Система безпеки хороша, дотримується протокол HTTPS. Інтерфейс теж сподобається Вам, адже тут передбачено кілька варіантів оформлення.

Сервіс Yahoo
Сервіс Yahoo

Однак сервіс Yahoo має і свої нюанси. Наприклад, якщо Ви протягом півроку не користуєтеся своїм акаунтом, система автоматично видаляє Ваш аккаунт і данні відновити не можна буде.

Безкоштовні сервіси і тимчасові електронні пошти

Існують також так звані тимчасові акаунти. Таку пошту створити дуже просто, але термін її «життя» коливається від декількох хвилин до місяця. Як правило, такі ящики використовуються для того, щоб не «світитися» і зберегти конфіденційність листування. Одна з переваг тимчасових акаунтів — це можливість уникнути злому і спамерів, оскільки за такий короткий термін ніхто просто не встигне нашкодити Вам.

За кордоном існують десятки спеціальних сервісів по створенню тимчасових сайтів. У таких системах немає необхідності вказувати Ваші справжні дані, можна реєструватися під вигаданим ім’ям, з вигаданим адресою і т.д. проте існує безліч шахрайських серверів, тому щоб не потрапити в біду, рекомендуємо розглянути кілька прикладів перевірених і надійних систем тимчасових електронних скриньок.

Безкоштовні сервіси і тимчасові ящики
Безкоштовні сервіси і тимчасові ящики

На ринку рунету великим попитом користуються:

К содержанию ↑

Як спростити роботу з електронною поштою?

Отже, Ви змогли створити електронну пошту. Як же увійти в пошту? Здавалося б, все дуже просто, але Вам потрібно звернути увагу на кілька важливих нюансів. Бо часом саме на найпростіші питання дуже складно знайти відповіді. Адже більшість вважає це само собою зрозумілим, а на форумах обговорень на такі теми немає з тієї причини, що настільки елементарні речі просто непристойно обговорювати.

Дуже важливо, щоб Ви не попалися на вудку так званих фішерів, підміняють необхідні для Вас сайти на фейки. Прийнявши їх за оригінал, Ви можете повідомити цим шахраям свій логін і пароль через спеціальну форму входу. Причому це правило стосується не тільки входу на пошту, але і входу на будь-які сайти в інтернеті, де Вас просять авторизуватися, тобто ввести свої логін і пароль (наприклад, ті ж форуми). При роботі з листами через веб-інтерфейс пам’ятайте про такі нюанси:

 1. Для входу на електронну поштову створіть в браузері закладку і входьте кожен раз тільки через неї. Краще робити так навіть в тому випадку, якщо Вам надіслали лист від поштового сервісу з посиланням для переходу. Адже таке посилання теж може виявитися фейком i Ви просто підхватити  вірусів.
 2. Також можете застосувати закріплену на панелі браузера вкладку. Простежте, щоб вкладка мала відкритий веб-інтерфейс вашої електронної пошти. В Google це зробити просто: підведіть курсор миші до вкладки і клацніть по ній правою кнопкою. У меню Вам необхідно вибрати пункт «Закріпити вкладку», після чого вкладка зменшується по ширині і буде переміщена в крайнє ліве положення. Після того, як Ви закриєте і знову відкриєте браузер, вкладка автоматично відкриється, і Ви отримаєте постійний швидкий доступ до Вашої електронної пошти.
 3. Якщо у Вас в браузері немає закладки на той чи інший сервіс, (наприклад, кеш був невдало очищений) відкрийте браузер і знайдіть офіційний сайт цього сервісу. Вам буде потрібно тільки написати в пошуковику «вхід в пошту Google», і перша ж посилання приведе Вас на необхідний сайт. Потім залишається тільки створити закладку в браузері або встановити на робочий стіл ярлик. Це можна зробити, натиснувши лівою кнопкою миші по іконці, розташованій зліва в адресному рядку, а потім натиснути на клавіатурі Win + D. Тепер відпустіть кнопку миші.
 4. Щоб зробити роботу з аккаунтом ще більш простий, застосовуйте розширення для браузерів (правда, в цьому випадку знадобитися вказати логін і пароль від вашої пошти). Дані розширення відстежуватимуть усі листи, що надходять на пошту в папку «Вхідні» і будуть вам повідомляти про це різними способами (наприклад, через СМС).
 5. При роботі з великими обсягами листів або ж з великою кількістю акаунтів радимо Вам використовувати програму поштового клієнта. Наприклад, Ви можете вибрати «Клієнт М2», який вбудований в браузер Опера. Правда, є й інші варіанти, як «The bat»або Аутлук. Обидва ці варіанти вимагають додаткової оплати. Безкоштовне розширення, користуються великою популярністю — це програма, розроблена браузером Фаерфокс. Вона носить назву Mozilla Thunderbird.
К содержанию ↑

Недоліки та переваги використання електронної пошти

Щоб зареєструвати поштову скриньку, недостатньо знати тільки сам технічний процес. Потрібно розібратися в перевагах і недоліках електронної пошти.

Почтові сервіси, переваги і недоліки
Почтові сервіси, переваги і недоліки

Отже, серед основних переваг використання пошти можна виділити:

 1. Можливість не відповідати на лист відразу, як в соціальних мережах.
 2. Можливість розподілити кореспонденцію по групах, окремих папок, тем.
 3. Виключно зручний і зрозумілий інтерфейс (це стосується всіх проаналізованих нами сервісів);
 4. Наявність великої кількості пам’яті, сортування листів за періодами.
 5. Не вимагає оплати.
 6. Ваші дані під захистом і залишаються конфіденційними. Природно, це можливо тільки при дотриманні певних правил.
 7. Наявність ефективної боротьби зі спамом (але її ефективність відносна; вище ми описали, на яких сервісах вона радує, а на яких не дуже).
 8. Можливість отримувати СМС повідомлення при появі нового повідомлення у папці «Вхідні».
 9. Наявність антивіруса.
 10. Можливість користуватися поштою як з комп’ютера або ноутбука, так і з мобільного телефону.

Електронна пошта має і свої недоліки:

 1. Необхідно придумати складний, а головне, оригінальний пароль, що гарантує безпеку ящика. Такий пароль важко запам’ятати.
 2. Завжди є ймовірність злому ящика (при переході по «фішингових» посиланнях, скачуванні файлів з вірусами та ін.).
 3. Як правило, не на всіх сервісах боротьба зі спамом працює ефективно. Тому Ви ризикуєте отримати спам в папку «Вхідні». Хто знає, чим це загрожує, адже в таких листах часто бувають підозрілі посилання і віруси, а також багато реклами.
К содержанию ↑

Висновки

Настав час підбити підсумки. Отже, де ж відкрити поштову скриньку, в чому переваги того чи іншого сервісу, для яких цілей вони підійдуть?

 1. Ми рекомендуємо користуватися Gmail, Яндексом або Mail.ru. Ці сервіси є найкращим пропозицією за сукупністю чинників, а саме: зручний і простий інтерфейс, великий розмір ящика (10-20 гігабайт), відмінна система безпеки, надійні антивіруси, ефективна боротьба зі спамом, сортування листів за періодами (Yandex) або за темами (Google).
 2. Застосовувати такі сервіси можна для будь-яких цілей: для спілкування з родичами, друзями, які знаходяться далеко (наприклад, за кордоном); для спілкування з бізнес-партнерами, обміну документацією в електронному вигляді, для розсилки бізнес-пропозицій, реклами своїх товарів або послуг, для вирішення інших ділових питань з людьми, віддаленими від Вас (з закордонними корпораціями).
 3. Ще одним варіантом використання електронної пошти є віддалена робота в інтернеті, копірайтинг , SEO та ін. Наприклад, якщо Ваш замовник знаходиться в іншій країні, він може надсилати Вам завдання на електронну пошту, а Ви будете виконувати його віддалено, відправивши потім готовий текст.
 4. Кожен з рекомендованих сайтів пропонує створити електронну пошту на декількох акаунтах. Так, через один з них Ви можете спілкуватися з ділових питань, а через інший — вести тільки особисті листування та ін.
Поделиться