Використання якісних фотографій — важливий елемент розвитку багатьох сучасних проектів. Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великим бюджетом, не варто запрошувати для зйомки професійного фотографа — досить скористатися стоком безкоштовних фотографій. Сьогодні ми поговоримо про найбільш популярних сервісах з якісним фотоконтентом.

Що таке фотостоки

Блогер або веб-дизайнер знає, що, яким би якісним і інформативним не був контент, він не зможе зацікавився користувача без належного обрамлення. Саме з цією функцією справляються фотографії. Вони немов прикрашають статтю або сайт, доповнюючи їх.Головне — вибрати знімок, який вписується в тематику і відрізняється високою якістю.

Для того, щоб користувач зумів легко знайти фото, яке можна використовувати без вказівки автора, і придумали безкоштовні фотостоки — сайти, які зібрали знімки фотографів з усього світу.

К содержанию ↑

Найкращі безкоштовні фотостоки

Як бачите, подібний сервіс може стати в нагоді кожному користувачеві. На щастя, сьогодні на різних сайтах знаходяться десятки тисяч картинок, корисні художникам з візуальних ефектів і власникам інтернет-ресурсів. Давайте розглянемо найбільш популярні безкоштовні фотостоки.

Unsplash

Unsplash
Unsplash

Один з кращих безкоштовних фотостоков, який володіє сотнями фотографій з високою роздільною здатністю. Така цікава схема дозволяє ретельно відбирати контент, щоб ви могли використовувати максимально якісні знімки. За використання фото в своєму блозі вам не доведеться платити їх автору, проте сервіс просить (якщо ви того побажаєте) поділитися посиланням на фотографа.

Little Visuals

Little Visuals
Little Visuals

Особливістю сервісу є можливість підписатися на оновлення на стоці. Так ви точно не пропустите завантаження нових фотографій, вільні для використання в рекламі і торгівлі.

Death to the Stock Photo

Death to the Stock Photo
Death to the Stock Photo

Фотостік пропонує, як доступну версію для всіх, так і платну підписку для отримання доступу до більшої кількості знімків. Сайт допускає використання знімків як в особистих, так і в комерційних цілях. Для того, щоб вам було простіше стежити за новинками сервісу, ви можете підписатися на розсилку новин фотостоку. Так ви будете щомісяця отримувати відомості про нові доданих фото.

Foter

Foter
Foter

На сайті розміщується величезна кількість фотографій в різних категоріях. Крім цього, фотостік також має цікавий блог з статті з підказками.

Negativespace

Negativespace
Negativespace

Знімки для особистого або комерційного використання розбиті тут на кілька категорій. А зручний пошук за ключовими словами або домінуючим відтінкам на знімку дозволять швидко відшукати потрібну фотографію.

Freeimages

Freeimages
Freeimages

Тут ви можете знайти знімки відразу декількох професійних фотографів. Крім цього, на сайті представлені різноманітні статті та поради для новачків. Для зручного пошуку картинок сервіс розділив всі файли на більш 20 категорій.

Tinyography

Tinyography
Tinyography

Всі зображення, розміщені на сайті, створили за допомогою техніки Apple. Однак це не скасовує високої якості знімків. Сподобалися файли доступні для того, щоб використовувати їх в маркетингових, торговельними або своїх власних цілях абсолютно безкоштовно і без згадки авторства.

New Old Stock

New Old Stock
New Old Stock

Унікальне зібрання вантажних зображень. Деякі знімки просто вражають своєю атмосферою. Кожна картинка ресурсу — знімок з різних архівів. Тому, якщо ви шукайте старі фотографії — вам на New Old Stock.

Picjumbo

Picjumbo сток бесплатных фотографий
Picjumbo стік безкоштовних фотографій

Цей стік безкоштовних фотографій — проект чеського фотографа. На сайті є можливість оформити платну підписку, яка відкриває додаткові 5000 знімків у високій якості.Фотостік надає як поділ на категорії, так і пошук по схожим зображенням. Знімки з сайту ви можете використовувати не тільки в особистих, а й комерційних цілях.

SplitShire

SplitShire
SplitShire

Персональний сайт фотографа Дена Нанеску. На фотостоці міститься безліч різних знімків. Сервіс постійно поповнюється новими фото, використовувати які дозволяється і в комерційних цілях.

Picography

Picography
Picography

Близько тисячі безкоштовних стокових зображень на різну тематику. Вибирайте категорію, яка вам підходить, або скористайтеся зручним пошуком. Використовувати фото ви можете в самих різних цілях.

Jay Mantri

Jay Mantri сток
Jay Mantri стік

Багато користувачів відзначають, що сервіс є досить незручним через відсутність категорій фото або ж окремої графи для пошуку зображень за ключовими словами.Однак цей безкоштовний фотостік швидше служить джерелом натхнення. Велика кількість красивих фото високої якості нікого не залишать байдужим. Snapographic

Snapwire Snaps

Snapwire Snaps
Snapwire Snaps

Підписавшись на розсилку фотостоку, ви будете щотижня отримувати на електронну пошту 7 нових знімків високої якості. На сайт викладаються роботи декількох сотень тисяч професіоналів. Всі знімки максимально продумані і представлені у високій якості.

DesignersPics

DesignersPics
DesignersPics

Сайт фотографа Дж. Джона містить безліч знімків, зроблених в різних куточках світу. Ви можете використовуватися фото в особистих і комерційних цілях. Однак сам автор знімків просить по можливості згадувати його ім’я.

FancyCrave

FancyCrave
FancyCrave

Тут ви знайдете фотографії, зроблені в подорожі. Більше тисячі фотографів зареєструвалися і регулярно викладають свої роботи на сайт. Зручний пошук, можливість використовувати знімки в комерційних цілях і поділ на категорії — далеко не всі переваги сервісу.

Life of Pix

Life of Pix
Life of Pix

Абсолютно безкоштовний фотостік, створений кількома фотографами. Ви можете використовувати завантажені файли в особистих або комерційних цілях. На сайті є як пошук по фото, так і розподіл знімків на категорії.

ISO Republic

ISO Republic
ISO Republic

Фотостік має зручний пошук по сайту, а також розподіл знімків на тематичні категорії.Крім того, ви можете знайти на сервісі і відеоконтент. Сайт не вимагає додаткових дозволів від фотографів, дизайнерів або ілюстраторів і дозволяє використовувати всі знімки навіть в комерційних цілях.

Cupcake

Cupcake
Cupcake

На сайті не так багато фото, проте всі вони зроблені професіоналами і представлені у високій якості. Безкоштовні стокові зображення з сайту ви можете використовувати в особистих і комерційних цілях. На сервісі відсутня пошук за картинками або додаткова підписка на оновлення.

Getrefe

Getrefe
Getrefe

Безкоштовний фотостік з 9 різними рубриками (лайфстайл, бізнес, їжа, природа, подорожі і т.д.). ви можете використовувати будь-яку вподобану вам фотографію без вказівки авторства (проте сервіс згадує, що фотографи будуть вдячні, якщо ви залишите посилання на їхні профілі на своєму ресурсі).

Travel Coffee Book

Travel Coffee Book
Travel Coffee Book

Цікавий банк безкоштовних зображень, на якому розміщуються фотографії, зроблені під час подорожей по світу. Дуже атмосферні знімки, які ви можете використовувати в особистих і комерційних цілях. На жаль, сайт не має пошуку за ключовими словами, тому на вибір фото буде потрібен час.

Foodie’s Feed

Foodie’s Feed
Foodie’s Feed

Як і випливає з назви, цей фотостік присвячений кулінарії. Безліч знімків продуктів харчування або ресторанів знаходяться в абсолютно вільному доступі. Фотографії можуть використовуватися як з посиланнями, так і без, як в особистих, так і в комерційних цілях.

Jéshoots

Jéshoots
Jéshoots

Сайт створено фотографом Я. Васьок. Сьогодні на сервісі розташовується близько 2,5 мільйона безкоштовних фото. Колекції яскравих і вражаючих знімків постійно поповнюються, тому стежте за новинками і надихайтеся роботами.

HiResStock

HiResStock
HiResStock

Фотостік має дві версії — безкоштовну і платну. У вільному доступі знаходиться кілька сотень фотографій на різні тематики (архітектура, музика, природа і т.д.). вам не потрібно вказувати авторство або залишати посилання на фотографа — все знімки ви можете використовувати в особистих і комерційних цілях.

Titania Foto

Titania Foto
Titania Foto

На сайті представлено всього вісім категорій, проте фотографій в них більш, ніж достатньо. Врахуйте, що цей безкоштовний фотостік створений німецькими фотографами, тому щоб зорієнтуватися на сайті без онлайн перекладача, потрібно хоч трохи розуміти німецьку мову.

Superfamous

Superfamous
Superfamous

Сайт створено креативним фотографом і художником з Голландії. Оригінальні знімки не залишать байдужим цінителів мистецтва фотографії. Ви можете використовувати знімки в особистих або комерційних цілей. Команда сервісу просить користувачів вказувати авторство фото, однак це не обов’язкова вимога.

Pixabay

Pixabay
Pixabay

Російськомовний фотостік, який зібрав знімки на найрізноманітніші тематики (природа, їжа, освіту, люди, промисловість). Крім того, на сайті також можна знайти ілюстрації та вектори. Для бажаючих поспілкуватися на загальні теми створений невеликий форум. А для тих, хто хоче ознайомитися з цікавою інформацією — блог.

Magdeleine

Magdeleine
Magdeleine

Безкоштовний фотостік, на якому зібрані знімки від професійних фотографів. Як відшукати необхідний файл з сотень фото, представлених на сайті: за кольорами, за тегами, за ключовими словами, за тематичними категоріями. У Добнєв пошук дозволить швидко зорієнтуватися в підборі фото. Всі викачані знімки можна використовувати в особистих і комерційних цілях.

Public Domain Archive

Public Domain Archive
Public Domain Archive

Більш 400000 безкоштовних зображень, які ви можете використовувати в особистих або комерційних цілях (для рекламних листівок, блогу, власного продукту і т.д.). На сайті ви можете знайти як сучасні, так і вантажні знімки, створені професійними фотографами.Зручне сортування файлів за категоріями дозволяє швидко знайти потрібний знімок.

Stokpic

Stokpic
Stokpic

Чи не хочете пропустити цікаві новинки, але не маєте можливість регулярно стежити за оновленнями на фотостоках? Цей сайт пропонує вам залишити адресу електронної пошти, щоб ви могли отримувати сповіщення про додавання нових знімків. Велика кількість яскравих і професійних фото тепер доступно для скачування всім користувачам. Фотобанк безкоштовний і надає можливість всім бажаючимвикористовувати знімки як в особистих, так і в комерційних цілях.

Kaboompics

Kaboompics
Kaboompics

Величезна кількість безкоштовних фотографій зі зручним пошуком по сайту. Перед тим, як завантажити вподобаний файл, ви можете вибрати його розмір (оригінальний, стандартний або обрізка вручну). Крім того, до кожного знімку йде палітра відтінків, які на ньому відображені. До речі. Ви можете шукати фотографію по її основному кольору.Просто виберіть, наприклад, червоний, і фотостік видасть вам знімки з червоними елементами.

Moveast

Moveast
Moveast

Сайт належить талановитому португальському фотографу і містить знімки, зроблені переважно під час подорожей. Зараз всі вони знаходяться у вільному доступі і можуть використовуватися в будь-яких цілях.

На жаль, на сайті немає поділу знімків на категорії або пошуку. Однак тут ви знайдете сотні атмосферних фотографій Південної Кореї, Індонезії, Португалії, Іспанії і т.д.Випадково спіймані моменти не залишать вас байдужим.

Pexels

Pexels
Pexels

Один з кращих безкоштовних фотостоков, в якому зібрані не тільки фото-, але і відеоконтент. Крім того, сайт має цікавий блог з корисною інформацією для фотографів і всіх, хто цікавиться цим мистецтвом. Використовувати знімки ви можете як в особистих, так і в комерційних цілях (для блога, продукту, сторінки в соцмережі і т.д.).

Банки безкоштовних зображень — знахідка для будь-якого, хто так чи інакше пов’язаний зі створенням контенту. На ресурсах, які ми перерахували вище, зібрані мільйони фотографій на найрізноманітніші теми. Користуйтеся безкоштовними стічними зображеннями і забирайте найкращі ілюстрації на свій сайт, блог або сторінку в соцмережі!

Поделиться