Сьогодні все більше людей хочуть спробувати себе у фрілансі, навіть не розбираючись, що це означає. У статті ми розглянемо, хто ж такі фрілансери, і на чому вони, власне, заробляють. Крім того, ми поділимося з вами найпопулярнішими біржами для фрілансерів на території СНД і Заходу.

Хто такі фрілансери?

Для початку, давайте ж відповімо на питання — хто ж такі фрілансери? Це фахівець, який береться за певний обсяг роботи. Попит на такий вид зайнятості став популярним через популярності мережі інтернет. Сьогодні тут створюється контент (тексти, фото, відео), здійснюються продажі, ведеться спілкування.

Freelancer

Всім цим найчастіше і займається фрілансер. Серед найбільш поширених спеціалізацій можна виділити:

 1. Робота з текстами. СЕО-тексти (продають), рерайт (переписування іншого тексту з метою збільшення унікальності), створення тексту (копірайт), редагування, переклад, транскрібація і багато іншого. Якщо ви можете грамотно вибудовувати пропозиції — робота з текстами ідеальний варіант.
 2. Програмування. Створення сайтів, ведення сторінок, усунення неполадок — найпоширеніші типи завдань в даній сфері. Також сюди можна віднести і тестування програми або веб-ресурсу з метою виявлення помилки.
 3. Просування сайтів (СЕО) . У даній сфері працюють фахівці, які допомагають збільшити відвідуваність сайту і просунути його якомога вище в пошуковій системі.Тут важливо завжди оновлювати свої знання, оскільки ця сфера робіт може змінюватися з кожним днем.
 4. Дизайнери. Сюди відносяться не тільки творці рекламних банерів, листівок, візиток або логотипів. Часто на платформах для фрілансерів можна зустріти також дизайнерів інтер’єрів, архітекторів і т.д.
 5. Навчання. Якщо ви вважаєте, що готові продавати свої знання в тій чи іншій області, спробуйте себе в коучингу. Звичайно, створення тренінгу або семінару — досить копіткий процес, проте хороші вчителі своєї справи сьогодні високо цінуються на ринку.
К содержанию ↑

Скільки заробляють фрілансери?

Заробіток на біржі фрілансу цікавить всіх, хто вперше стикається з таким видом зайнятості. Адже, якщо ви хочете залишати робоче місце і переходити на «удаленку», важливо розуміти, скільки ви зможете тут заробити. Заробітна плата віддаленого працівника буде залежати від декількох факторів:

 1. Досвід роботи (сюди ж включаємо і рейтинг на біржах для фрілансерів). Новачки, як правило, беруться за низькооплачувані замовлення просто для того, щоб «набити руку» і напрацювати собі хороший рейтинг.
 2. Кількість робочих годин. Прослідкуйте, скільки годин на день ви зможете виділити на виконання замовлень. Очевидно, що, працюючи в день близько 5-6 годин ви заробите більше, ніж якщо б ви витрачали на роботу 1,5-2 години.
 3. Сфера роботи. Деякі спеціалізації вимагають досвіду, знань і відрізняються складністю у виконанні. Відповідно, і оплата за них буде набагато вище.
 4. Швидкість виконання завдань. Якщо ви взялися, наприклад, за написання текстів, і цілий день роздумуєте, як скласти перше речення, ви просто витратите день.Запам’ятайте, в переважній більшості випадків оплата на фрілансі здійснюється тільки за зроблену роботу, але ніяк не за час, який ви на неї витратили. Тому бажано навчитися якісно виконувати роботу в короткі терміни.
 5. Бажання розвиватися. Сьогодні світ розвивається настільки стрімко, що для того, щоб просто залишатися на плаву, потрібно вивчати нові розробки у вашій сфері. Якщо ж ви бажаєте помітно підвищувати власний навик, обов’язково (крім самонавчання) додайте різні курси, конференції, семінари і т.д.
К содержанию ↑

Переваги та недоліки роботи фрілансером

Здебільшого фріланс сприймається саме як онлайн-робота, хоч це не зовсім так. Проте віддалене виконання завдань — лідируюча сфера зайнятості фріласеров у всьому світі.Давайте розберемося, якими перевагами і недоліками володіє такою тип заробітку.

Плюси роботи фрілансером

Біржі фріласеров користуються попитом в першу чергу завдяки великій кількості переваг. Багатьом людям цікава ідея роботи з дому. в чому ж плюси такого типу діяльності для фрілансера?

 1. Відсутність прямого начальника. Фріланс — це не про начальника і підлеглого. Це взаємовигідна співпраця двох професіоналів.
 2. Максимально гнучкий графік роботи. Ви можете прокидатися о котрій захочете.Тепер вас не буде дратувати звук будильника о 7 ранку. Та й перерву на обід фрілансер формує на свій розсуд. Звичайно, замовник може ставити в умови роботи, наприклад, перебування на зв’язку (за допомогою електронної пошти або месенджерів), але все це обговорюється з самого початку співпраці. Тепер вам буде легше спланувати своє життя і знайти в ній час на тих, кого ви любите.
 3. Економія часу і грошей. Щодня добираючись на роботу, ви витрачаєте кілька годин на дорогу туди і назад. Крім того, плата за бензин або громадський транспорт рідко покривається роботодавцям. Працюючи з дому, ви зберігаєте дорогоцінний час.Більш того, ви зможете використовувати його, щоб заробити ще більше.
 4. Можливість заробляти зарплату, проживаючи при цьому на околиці. Ви можете проживати в невеликому селі і при цьому працювати на велику іноземну компанію, отримуючи зарплату в кілька сотень доларів.
 5. Ви можете заробляти гроші і подорожувати одночасно. Напевно, ви спостерігали за тим, що сьогодні багато людей працюють, перебуваючи при цьому на Балі або Мальдівах. Це все стало можливим завдяки розвитку сайтів для фрілансерів.Головне — мати під рукою ноутбук і вихід в інтернет.
 6. Величезний вибір різних вакансій. Розробка сайтів, дизайн Лендінзі, написання текстів, просування в соціальних мережах, обробка фото та відео, створення логотипів та слоганів для компаній — це далеко не повний перелік послуг, які можна зустріти на платформах для фрілансерів.
 7. Фріланс не вимагає додаткових вкладень. Якщо ви хочете спробувати щось абсолютно нове, не обов’язково відкривати власну справу. Можливо, віддалена робота — саме ваш варіант. Часто для того, щоб почати виконувати замовлення, фрілансеру потрібен просто комп’ютер з виходом в інтернет.
 8. Будь-яка додаткова робота (понаднормова) обов’язково оплачується. Багато співробітників офісів скаржаться, що їх просять залишатися в неробочий час для виконання додаткової роботи, яка згодом не оплачується. Тут же кожне нове завдання (навіть понад заздалегідь обумовленого контент-плану) буде обов’язково оплачуватися.

Мінуси роботи фрілансером

Звичайно, робота на біржах для фрілансерів підходить далеко не кожному. Тому перш, ніж звільнятися з офісу і йти у «вільне плавання», вивчіть всі мінуси видаленої роботи.

 1. Пошук замовника. Процес пошуку замовлення, який підходить вам по всім параметрам може затягнутися на невизначений час. Іноді на біржах фріланса люди знаходять роботу за тиждень-два. Однак іноді на пошук йде кілька місяців.
 2. Без самодисципліни у фрілансі нікуди. Якщо ви не можете змусити себе працювати, не виходячи з дому — навіть не реєструйтеся на біржах фріланса. Тут важливо вміти відсторонитися від відволікаючих чинників (соціальні мережі, прибирання, комп’ютерні ігри, перегляд фільмів).
 3. Відсутність соцпакета. Чи плануєте відпустку? Все за ваш рахунок. Захворіли і хотіли б взяти лікарняний? На фрілансі такого поняття не існує. Саме тому багато віддалені співробітники з початку роботи формують так звану фінансову подушку.
 4. Нестабільний дохід. Ви не зможете бути впевнені в тому, скільки заробите на наступному тижні або в цьому місяці. Оскільки проект, для якого ви працюєте, несподівано може просто закритися. Звичайно, існує і зворотна сторона, коли вам надходить незапланований замовлення разом з можливістю заробити більше. Однак, якщо фрілансер вже спланував свій графин на день / тиждень, знайти час для виконання понаднормової роботу досить складно.
 5. Для оформлення пенсійних виплат необхідно самостійно реєструватися. Якщо, працюючи на біржах для фрілансерів ви хочете платити податки і пенсійні внески, необхідно відкривати ІП. В іншому випадку фрілансер ухиляється від податків, що категорично заборонено чинним законодавством.
 6. Якщо крім вас в будинку проживають інші члени сім’ї, переконайтеся, що вони не будуть заважати вам працювати. Наївно вважати, що ви зможете працювати, незважаючи на постійний шум. Тому перш, ніж реєструватися на біржах, попросіть інших домочадців виділяти вам час для роботи, в перебігу якого в будинку буде максимально тихо.
К содержанию ↑

Хто наймає фрілансерів?

Дистанційна робота — це співпраці між двома сторонами:

 1. Замовник (роботодавець) — ставить і описує завдання, задає терміни виконання.
 2. Фрілансер (віддалений співробітник) — приймає в замовлення роботу, попередньо погоджуючи всі аспекти.

Сьогодні фрілансерів наймають навіть великі компанії, що мають великий офіс і штатних співробітників. Чому роботодавець зацікавлений у співпраці з віддаленим працівником?

 1. Багато замовників не хочуть витрачати час і гроші на оренду офісного приміщення. В такому випадку доручення роботи віддаленого співробітнику — ідеальне рішення. Вам не доведеться платити за оренду офісу.
 2. Навіть якщо в компанії є штатні співробітники, іноді вигідніше працювати з фрілансером. Наприклад, якщо начальник не хоче орендувати велику площу., В той час, як кількість завдань стрімко зростає. Щоб не наймати нових працівників в офіс, деякі завдання делегуються фрілансеру.
 3. Віддаленого співробітнику не потрібен соцпакет, оплачувану відпустку або лікарняний. Ви просто співпрацюєте до тих пір, поки це вигідно обом сторонам.
 4. Припинити співпрацю з фрілансером набагато простіше, ніж оформити звільнення офісного співробітника. Роботодавцю не потрібно шукати офіційну причину, якщо він захоче розпрощатися з некомпетентним працівником.
 5. Роботодавцю пропонується величезний вибір професіоналів, які працюють на віддаленій основі. Досить просто зайти на біржі фрілансерів. Там же ви зможете ознайомитися з портфоліо, уточнити досвід роботи фрілансера в потрібній вам сфері і т.д.
 6. Замовник платить не за те, скільки часу людина просиділа на робочому місці (як у випадку зі штатними співробітниками). Фрілансер отримує оплату безпосередньо за свою роботу, незалежно від того, скільки часу на неї було витрачено (головне — зробити всю роботу до так званого дедлайну). Хоча деякі роботодавці вважають за краще оплачувати саме за кількість робочих годин.
К содержанию ↑

7 кращих бірж фріланса в СНД

Як основне джерело доходу на СНД фріланс став популярним порівняно недавно (приблизно з 2013 року). Однак за цей час з’явилося безліч спеціальних сайтів, які розміщують вакансії від замовника і анкети віддалених співробітників. Давайте розглянемо найбільш популярні російськомовні біржі для фрілансерів.

Weblancer

Цей сайт для фрілансерів користується популярністю у багатьох віддалених співробітників протягом довгого часу. Сервіс ідеально підходить для тих, хто тільки стартує в цій справі. Великий вибір замовлень будь-якої складності дозволяє будь-якому фрілансеру знайти варіант, який йому ідеально підходить.

Weblancer
Weblancer

На жаль, багато віддалені співробітники стали відмовлятися від цієї біржі з огляду на те, що розробники ввели плату за використання сервісу. Звичайно, внесок досить символічний (від 1 у.о.), однак ви повинні бути готові до такого повороту подій. Втім, оплата поширюється далеко не на всі типи послуг — деякі вакансії ви зможете вибрати абсолютно безкоштовно.

Внесок, який запитує сайт, буде залежати від того, скільки спеціалізацій ви вибрали, і які саме сфери охопили.

Fl

Ще один сайт, який ідеально підходить для новачків у сфері фрілансу. Якщо ви працюєте на віддаленій посади вже довгий час і маєте досвід у своїй спеціалізації, тут ви навряд чи знайдете замовлення з належним рівнем оплати.

Fl сайт підходить для новачків у сфері фрілансу
Fl

Крім того, для того, щоб отримати повний доступ до всіх замовленнях, потрібно придбати спеціальний аккаунт (його вартість становить близько 23 доларів на місяць). Тільки так фрілансери можуть отримати можливість залишати заявки на всі питання, що цікавлять їх вакансії.

Чи не бажаєте платити? Що ж, тоді вам доведеться вибирати тільки з тих замовлень, в яких роботодавець безпосередньо залишає свої контакти (адреса електронної пошти, номер телефону). Тільки врахуйте, що в такому випадку біржа для фрілансерів Fl не несе ніякої відповідальності за те, що ваша робота буде оплачена. Уважно перевіряйте замовника, щоб уникнути зіткнення з шахраями.

Якщо ж ви купуєте Про-аккаунт і використовуєте принцип оплати праці під назвою «безпечна угода», переживати нема про що — виконана робота обов’язково буде оплачена.

Freelance.ru

З все платформ для фрілансерів, які будуть перераховані в цій статті, цей сервіс є, мабуть, самим лояльним в питанні спілкування замовника і виконавця. На сайті відкрито розміщуються всі дані, щоб роботодавець міг більше дізнатися про фрілансерів, а той в свою чергу, зміг ознайомитися і залишити заявку на будь-який вподобаний замовлення.

Freelance.ru
Freelance.ru

По суті, ця біржа фріланса більше схожа на дошку оголошень, де одна сторона становить запит і контактні дані, а друга відгукується на запит і пише на вказаний номер або адреса пошти. Як тільки ви знайдете замовника, ви можете сміливо закрити сторінку і спілкуватися з ним вже за допомогою інших програм.

Якщо ж ви хочете працювати через безпечну угоду — сайт надає вам таку можливість.Тільки в такому випадку приготуйтеся платити невеликий відсоток при переказі грошей.

Знайти хороші замовлення на біржі фрілансерів ви зможете абсолютно безкоштовно.Однак при невеликій оплаті (до 10 доларів) сайт дає доступ до закритих від інших фрілансерів вакансіях. Як правило, такі замовлення більш високооплачувані. Так що, якщо хочете заробляти більше, краще трохи витратитися.

Freelancehunt

Одна з найбільш популярних бірж для фрілансу на території СНД. Зручний інтерфейс, велика кількість замовлень і можливість убезпечити себе від шахраїв вибили Freelancehunt в лідери серед аналогічних сайтів.

Freelancehunt популярна біржа в країнах СНД
Freelancehunt

Реєстрація не відніме у вас багато часу. При заповненні анкети сайту вам буде запропоновано вибрати профіль, за яким ви плануєте працювати. Тобто, наприклад, якщо ви займаєтеся, веб-дизайном, то, як припускає біржа, вам не будуть цікаві пропозиції від замовників. Яким потрібно написати текст або просунути сторінку в соціальних мережах.

Звичайно, ви зможете переглядати всілякі замовлення, незалежно від обраної рубрики.Біржа запитує вашу сферу інтересів виключно для того, щоб висилати на електронну пошту нові актуальні саме вам пропозиції від замовників.

На відміну від попереднього сайту, цей ресурс не передбачає прямого співробітництва фрілансера з замовником. Весь процес виконання і оплати роботи контролюється системою. Для отримання зарплати на біржі, рекомендуємо вам скористатися «безпечної угодою». Так ви зможете бути впевнені, що замовник точно оплатить роботу.А сайт в свою чергу отримає невеликі відсотки в результаті транзакції.

Work-zilla

Популярний сайт для фрілансерів, який щодня пропонує віддаленим працівникам десятки найцікавіших замовлень.

Work-zilla
Work-zilla

Тут ви зможете знайти завдання на будь-який смак — на біржі бувають пропозиції щодо:

 • створення сайтів;
 • ведення сторінок у соціальних мережах;
 • дизайну веб-ресурсів;
 • неймингу;
 • розробці логотипів;
 • написання текстів (рерайт, копірайт).

Сайт намагається убезпечити обох сторін — і замовника, і фрілансера. Яким чином? Все дуже просто — біржа фрілансерів бере з кожного замовлення невелику комісію, що дозволяє віддаленим співробітникам переконатися в чесності роботодавця. Ви отримаєте оплату навіть якщо замовник вирішив сховатися, чи не сплативши.

У той же час WorkZilla повертає замовнику вкладені гроші в разі, якщо фрілансер некоректно виконав роботу — наприклад, не врахував всі деталі технічного завдання або ж не вклався в терміни.

Реєстрація на цьому сайті для фріласеров платна. За символічну вартість (менш 10 доларів) ви отримуєте доступ до всіх існуючих на сайті вакансіях терміном на три місяці.

FreelanceJob.ru

На цій платформі для фрілансерів зареєструватися не так просто. Адміністрація проводить відбір, додаючи виключно професіоналів. Тому новачкам краще пошукати собі іншу біржу.

FreelanceJob.ru хороша платформа для фрілансерів
FreelanceJob.ru

Завдяки такому підходу на сайті представлені анкети виключно професіоналів в даній сфері. Тому і замовники тут відповідні — багато хто пропонує більш ніж гідну оплату за роботу.

Інтерфейс платформи досить простий, серед спеціалізацій — всі популярні серед фрілансерів напрямки (копірайтинг, веб-дизайн, програмування і т.д.). Ви можете використовувати фільтр, відсіявши таким чином нецікаві замовлення, а можете переглянути повний перелік пропозицій.

Freelansim

Максимально проста і безкоштовна біржа для фрілансерів, яка ідеально підходить для тих, хто вперше пробується в цій сфері. Простий інтерфейс сайту дозволяє розібратися з реєстрацією і пошуком роботи за кілька хвилин.

Freelansim
Freelansim

На біржі є дві основні рубрики — «фрілансери» і «замовники» . У першій розміщуються анкети виконавців з докладним резюме і портфоліо. У другій — перелік замовлень, які ви можете сортувати і фільтрувати на свій розсуд. Бажаєте просунути свою сторінку? За символічну плату ви можете підняти свою анкету, щоб якомога більше замовників її побачили.

На сайті рідко з’являються високооплачувані замовлення, тому потрібно регулярно стежити за оновленнями. Однак, якщо ви хочете просто набити руку — Freelansim — ідеальний варіант.

К содержанию ↑

4 кращих біржі фрілансу на Заході

Хочете вийти на новий рівень? Впевнені в своєму знанні англійської мови? Тоді пропонуємо вам спробувати свої сили на всесвітньо відомих сайтах для фрілансу. Серед всіх існуючих варіантів найбільш популярними сьогодні є такі біржі:

Upwork

Ця платформа для фрілансерів вважається найбільшою у всьому світі. Вона об’єднує десятки мільйонів фахівців в самих різних областях. Потрапити на сайт як виконавець не так просто. Вам доведеться заповнити анкету, розписавши в ній всі свої вміння і навички. Іноді (якщо фахівців у вашій сфері на біржі досить) адміністрація може відмовити фрілансеру в реєстрації.

Upwork біржа найбільша у всьому світі
Upwork біржа найбільша у всьому світі

Як бачите, сервіс не підходить для новачків. Туди йдуть вже досвідчені «удаленщікі» , які мають велике портфоліо і готові працювати з великими світовими компаніями. До речі, компаній тут так само багато, як і виконавців. Навіть проживаючи в невеликому містечку, ви можете працювати на канадський, французький або американський офіс.

Freelancermap

Німецька платформа для фрілансерів, яка більше спеціалізується на програмуванні та веб-дизайні. Сайт функціонує на англійській мові , проте знання додаткових мов тільки вітаються. На сьогоднішній день на сайті налічується кілька тисяч замовлень. Йти туди новачком — не найкраща ідея. Багато замовлень досить складні і вимагають досвіду.

Freelancermap
Freelancermap

Однак для бажаючих спробувати є вихід — на сайті часто з’являються замовлення так званих «посередників». Оплата там, звичайно, не така велика, як якщо б працювали безпосередньо з компанією. Однак і вимоги не такі високі.

Freelancer.com

Понад двадцять мільйонів фрілансерів працюють саме на цьому сайті. Тільки уявіть, скільки фахівців об’єднав цей веб-ресурс. Переживати про конкуренцію не варто — замовників там також вистачає. Щодня на сайті публікується кілька сотень вакансій в різних сферах. Звичайно, більшість з них англійською мовою, тому тренуйте свої знання і збільшуйте словниковий запас.

Freelancer.com
Freelancer.com

Оплата тут розраховується і здійснюється в американських доларах. Вона, до речі, набагато вище, ніж плата за аналогічні послуги на багатьох російськомовних платформах для фрілансерів.

Принцип роботи на сайті досить простий — ви знаходите відповідну заявку (для цього можна скористатися фільтрами, які приховають непотрібні замовлення), зв’язуєтеся з роботодавцем і в процесі діалогу розбираєте деталі замовлення.

Fiverr

Ця біржа фріланса працює трохи за іншим принципом, якщо порівнювати з попередніми платформами. Тут віддалений співробітник не шукає замовлення, а просто пропонує свої послуги. Сайт дозволяє додати приклади робіт в портфоліо, щоб ви могли продемонструвати потенційному роботодавцю свої навички.

Fiverr
Fiverr

Мінімальна ставка за одне виконане завдання на сайті становить 5 доларів. При ускладненні роботи фрілансер може збільшувати і оплату за неї. Тобто, наприклад, обробка відео в 3 хвилини коштуватиме 5 доларів, якщо ж замовник має 6-хвилинний ролик — ви сміливо можете запитувати 10 доларів.

Звичайно, бути фрілансером — це не тільки працювати за ноутбуком під сонцем десь на березі моря. Це ще й уміння виконувати термінові замовлення і оперативно реагувати на всі зауваження щодо роботи. Так що віддалена робота підходить далеко не кожному. У будь-якому випадку, якщо вас вабить можливість заробляти, не виходячи з дому, зареєструйтесь на одній з платформ для фрілансерів, які ми описали вище. Багато з надають список замовлень на безкоштовній основі, щоб ви могли спробувати себе в новій справі.

Поделиться