Інтернет займаэ величезне значення в житті сучасної людини. Зараз всесвітня мережа використовується для розваг, комунікацій, роботи і отримання інформації. Тому випадки, коли браузер не відкриває сайти, трохи вибивають з колії. Причиною цього може стати банальна відсутність підключення до інтернету, однак ця стаття присвячена ситуацій, коли сайти не відкриваються, але інтернет працює.

К содержанию ↑

Причини

Погодьтеся, під час навчання, роботи або банального відпочинку різке переривання роботи в мережі сильно дратує. Особливо, якщо інші веб-ресурси при цьому спокійно відкриваються. Ось основні причини цієї проблеми:

 • помилка в реєстрі;
 • помилка у файлі hosts;
 • проблема з DNS;
 • наявність вірусів в системі;
 • настройки браузера і проксі;
 • помилка в роботі антивірусів або firewall;
 • некоректні статистичні маршрути;
 • протокол TCP IP.

Однак, перед тим, як приступити до методів і перевірок цих параметрів, слід виконати кілька стандартних кроків, які можуть виправити ситуацію. Тому, якщо у вас не відкриваються сайти в браузері, спробуйте зробити так:

 • перезавантажити систему або роутер;
 • якщо ця ж проблема присутня не тільки на вашому ПК, а й на інших девайсах в приміщенні (в тому числі і смартфонах), то існує ймовірність проблеми на стороні провайдера, зателефонуйте підтримку і проінформуйте про ситуацію;
 • якщо сайти не відкриваються при працюючому інтернеті тільки на одному пристрої, то припиніть з’єднання з мережею на деякий час;
 • якщо зв’язок з сайтами обірвалася дуже різко, задумайтеся, що могло призвести до такої ситуації, можливо проблема саме в недавно встановленою програмою;
 • спробуйте з’єднати з пристроєм до інтернету, якщо все в порядку, то некоректно працює тільки ваш комп’ютер.
Неможливо отримати доступ до сайту
Неможливо отримати доступ до сайту
К содержанию ↑

Помилка в реєстрі

В першу чергу слід перевірити свій реєстр. Для цього натисніть кнопку з віконцем Windows на своїй клавіатурі (або просто Win) в поєднанні з англійської буквою R. У відкрилася рядку пишемо: regedit.

Тепер ви можете зайнятися редагуванням реєстру. У лівій стороні монітора відображаються папки реєстру. Там переходимо за такою адресою:

HKEY_LOCAL_MACHINE-SOFTWARE-Microsoft-Windows NT-CurrentVersion-Windows

Після цього справа з’являться різноманітні файли. Однак, тільки один з них важливий для нас, а саме AppInit_DLLs.

Файл AppInit.DLL
Файл AppInit.DLL

Зверніть увагу, що в стовпці «Значення» поле навпроти цього файлу повинно залишатися порожнім. В іншому випадку саме цей факт може стати причиною чому не відчиняються сайти.

Рішення — просто клацанням відкриваємо файл і видаляємо вміст вкладки «Значення».

К содержанию ↑

Помилка у файлі hosts

Причиною проблеми може стати неправильне значення у файлі Hosts. Особливо це стосується тих випадків, коли проблема торкнулася тільки певні сайти. Більшою мірою страждають відвідувачі великих соціальних мереж, інформація яких знаходиться на різних серверах і піддоменах.

Ще на зорі появи інтернету файл hosts відповідав за можливість відвідувати певні інтернет-сторінки. Щоб зайти на сайт, потрібно спочатку написати повну адресу сторінки в файлі. DNS-серверів ще не існувало, тому інтернет тоді функціонував ось таким громіздким способом.

В першу чергу зайдіть в «Мій комп’ютер» і перейдіть за такою адресою: C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc.

Якщо у вас в винятки прописані будь-які сайти — видаліть їх. Якщо боїтеся що-небудь зламати, знайдіть в інтернеті необхідну документацію.

Стандартний файл host
Стандартний файл host
К содержанию ↑

Проблема з DNS

Дана проблема є однією з найпоширеніших причин ситуації, коли браузер не відкриває сторінки при працюючому інтернеті. Саме тому сторонні програми або месенджери (наприклад, Skype або Viber) зберігають доступ до інтернету. Адже за допомогою серверів DNS ваш комп’ютер може орієнтуватися в незліченну кількість інтернет-сторінок. Тому, якщо ваш браузер повідомляє про проблеми з DNS, вам необхідно зробити такі кроки:

 • У властивостях підключення змініть DNS. Зі зрозумілих причин найкраще використовувати сервера від Google. Зайдіть в «Мережеві підключення», перейдіть в властивості активного підключення і пропишіть в рядку DNS: 8.8.8.8 або 8.8.4.4. Якщо проблема торкнулася всіх девайсів, то ви можете прописати значення у властивостях власного роутера.

  DNS: 8.8.8.8
  DNS: 8.8.8.8
 • Скиньте кеш системи. Для цього натисніть вже знайоме поєднання Win-R, а потім в рядку пропишіть ipconfig / flushdns. Далі буде потрібно лише запустити систему.
К содержанию ↑

Наявність вірусів в системі

Також одна з найпоширеніших причин. Безліч людей ігнорує небезпеку шкідливого програмного забезпечення і не встановлює софт для захисту своєї системи. Через це відбуваються несанкціоновані зміни на вашому ПК, які можуть привести до того, щобраузер не відкриває деякі сторінки.

Антивірус блокує сайт
Антивірус блокує сайт

До того ж зараз шкідливий код розвивається дуже швидко. Нерідкі випадки, коли він знаходить пробоїну в захисті вашого антивіруса.

Для того, щоб відшукати шкідливий софт і виправити всі змінені параметри, слід завантажити певні програми.

До числа найбільш якісних відносяться:

У західних країнах весь шкідливий софт має назву «maleware», проте на пострадянському просторі це поняття мають дещо інше значення. «Maleware» позначає шкідливий софт, який в першу чергу метою своєї атаки робить ваш веб-оглядач. Тому такі програми, як Opera, Google Chrome або яндекс.браузер можуть перестати працювати саме через нього.

К содержанию ↑

Властивості браузера та проксі

Параметри в розділі «Властивості браузера» застосовуються до всіх веб-оглядачам, які встановлені на вашому персонально комп’ютері. Тому, якщо проблема повторюється у програмах, то проблема може критися в некоректних налаштуваннях в «Властивості браузера». Складність ситуації в тому, що шкідливий код нерідко втручається і змінює параметри в цьому розділі, а це заважає створити чинне з’єднання з мережею за допомогою вашого браузера.

Заходимо в вищевказаний розділ, переходимо в «Підключення», а після чого використовуємо клавішу «Налаштування мережі». Важливо перевірити, щоб кнопка «Використовувати сценарій автоматичної настройки» залишалася неактивна, а рядок знизу була порожня. Якщо це не так, то видаляємо адресу, написаний в рядку і робимо активної кнопку «Автоматичне визначення параметрів».

Налаштування параметрів локальної мережі
Налаштування параметрів локальної мережі
К содержанию ↑

Помилка в роботі антивірусів і firewall

Також причиною того, що сайти не відриваються, а інтернет працює може стати неправильна робота Firewall. Цей софт відповідає за захист від небезпечного контенту в інтернеті, який може зашкодити вашій системі. До деяких сайтів він може обмежити доступ, якщо вважатиме, що він несе певну небезпеку для вашого комп’ютера. 

Щоб з’єднання з інтернетом знову запрацювало для вашого браузера, слід дозволити перегляд інтернет-ресурсів в налаштуваннях цієї програми.

К содержанию ↑

Некоректні статистичні маршрути

Неправильні записи в таблиці маршрутизації також можуть призводити до того, що інтернет працює, а доступу до сайтів немає. Якщо записів багато, то процес видалення їх вручну займе дуже багато часу. Тому, що б зробити все автоматично, слід скористатися командним рядком.

Знову викликаєте рядок «Виконати» за допомогою комбінацій клавіш Windows і R, після чого вводьте команду «cmd». У вікні, яке автоматично з’явилося на вашому моніторі, пишіть — «route -f».

Таблиця IP маршрутизації
Таблиця IP маршрутизації

Таблиця маршрутизації знову очищена від підроблених рядків, які заважали браузерам правильно функціонувати.

К содержанию ↑

Скидання параметрів мережі

Якщо вищевказані методи не змогли виправити ситуацію,   то залишається тільки — скидання параметрів TCP / IP. Для цього потрібно отримати права адміністратора і в командний рядок (як це зробити зазначено вище) кілька команд:

 • netsh winsock reset;
 • netsh int ip reset.

Важливо, щоб команди були виконані одна за одною. Після цього вам буде потрібно перезапустити свій ПК.

Якщо навіть це не змогло привести до позитивного результату, вам слід віднести свій комп’ютер на ремонт до професіонала. Однак, в більшості випадків зазначені методи ефективні.

Головне — при відвідуванні інтернету стежте за джерелами скачуваних файлів. Якщо вони викликають сумніви, то краще проігнорувати свою потребу в цьому файлі або програмі і пошукати інше джерело. Зверніть увагу на додатки, які ви встановлюєте, і як змінюється система при введених вами зміни.

Поделиться