За останні кілька років Youtube встиг стати найпопулярнішим місцем для розміщення відеофайлів у всьому світі. За останніми даними на ньому зареєстровано більше 30000 каналів з різним ступенем популярності. У свої акаунти користувачі викладають відео як для широкої аудиторії, так і для особистих переглядів.

Головною перевагою відеохостингу є, зрозуміло, величезний асортимент контенту.Однак важливим фактором вважається також і якість відтворення відео. Тому, коли користувачі стикаються з такою ситуацією, що на Youtube пропав звук, вони часто не знають, що робити. Адже в такому випадку дивитися відео стає абсолютно неможливо.А знайти той же ролик на інших сайтах виходить не у всіх і не завжди.

Що ж робити в таких ситуаціях і як запобігти відсутність звуку в відео на Youtube, ми і поговоримо далі.

К содержанию ↑

Чому немає звуку на Youtube

Щодня на хостингу Youtube проглядається близько 5 мільйонів відеороликів. Погодьтеся, що цифра досить-таки значна. Це пояснюється різноманітністю контенту на сторінці — тут ви можете знайти освітні, розважальні або інформаційні відео на будь-який смак.

Однак іноді користувачі мережею стикаються з певною проблемою. Включаючи відео на Youtube вони виявляють, що відеоряд продовжує йти в той час, як звук в ролику повністю відсутні. Чому не працює звук на Youtube? У даній ситуації важливо перевірити, чи немає проблеми зі звуком на інших ресурсах. Просто відкрийте будь-яке відео на інших сайтах — якщо проблема збереглася, то справа виключно у вашому персональному комп’ютері.

Якщо ж на інших сторінках звукова доріжка працює на відмінно, спробуйте завантажити відео з youtube або відеохостингу і запустити його на своєму комп’ютері. Якщо ж і немає звуку в Youtube, в той час, як відеоряд повністю прогрузити, необхідно розбиратися далі.Для початку з’ясуємо, чому відсутній звучання на відеохостингу:

 1. Помилка в роботі вашої операційної системи.
 2. Збій в тому чи іншому відеоролику. Виключити цю причину досить просто — відкрийте будь-яке інше відео на Youtube і подивіться, чи йде звук в ролику.
 3. Ви відключили звучання в плеєрі. Справа в тому, що завдяки випадку користувач може відключити звук на своєму персональному комп’ютері. Так що це популярна причина, яка поширюється на всі відеоролики на Youtube і на інших веб-ресурсах.
 4. Проблеми з програмним забезпеченням. Якщо у вас встановлена стара версія Flash Player, деякі ролики можуть відображатися з деякими збоями.
 5. Проблеми в роботі браузера. Іноді відбувається збій в роботі програми, через що звук на будь-яких сторінках повністю пропадає, в той час як відео доріжка продовжує йти.Для того, щоб виключити дані неполадки, необхідно спробувати відкрити відеоролик з відеохостингу в будь-якому іншому браузері .
 6. Збій в роботі аудіодрайвер.
 7. Помилка в роботі HTML 5 плеєр. Незважаючи на величезну кількість переваг в швидкості і якості відтворення роликів, деякі (особливо старі) відео не сумісні з плеєром. Подібну проблему відзначає безліч власників ПК з встановленим HTML 5 плеєром.
К содержанию ↑

Як усунути проблеми зі звуком на Youtube

Іноді користувачі відзначають, що в процесі перегляду відеороликів на Youtube пропав звук. Знайти причину проблеми з першого разу досить важко, проте іноді це ніякий не збій в роботі сайту або комп’ютера, а банальна в неуважність. Тому перед тим, як приступати до більш серйозних дій, перевірте, чи включений звук на самому плеєрі Youtube. Внизу ролика знаходиться спеціальний значок, що відповідає за гучність. Якщо він перекреслений, ви просто забули включити звук при перегляді відео. Клацніть по значку, щоб активувати його.

Чи не вдалося прибрати неполадки? Що ж, давайте розбиратися з тим, що ж робити, якщо на Youtube пропав звук.

Якщо проблема полягає в збої в роботі комп’ютера, необхідно перевірити мікшер гучності. Зробити це можна в кілька етапів:

 1. Наведіть на значок динаміків правою кнопкою миші і натисніть на розділ, який відповідає за налаштування мікшера гучності.
  Настройка звука
  Налаштування звуку
 2. Відкрийте будь-відеоролик на хостингу і перевірте, чи включений на ньому значок звуку.
  Проверка звука на Youtube
  Перевірка звуку на Youtube
 3. Знову перейдіть у вікно з мікшером і перевірте, чи працює там відтворення звуку. В ідеалі перед вами повинна з’явитися смужка зеленого кольору, яка буде підніматися і опускатися в залежності від гучності.
  Проверка воспроизведения звука на ПК
  Перевірка відтворення звуку на ПК

Якщо проблема полягає в роботі вашого аудіодрайвер, повозитися доведеться трохи довше. Однак і тут ви можете легко усунути проблему відсутності звуку на Youtube.Активуйте регулятор гучності, клацнувши на його значок правою кнопкою миші. Перед вами з’явиться вікно з вкладкою «Конфігурація динаміків».

Перевірте, який режим встановлений на вкладці (в ідеалі це має бути стереофонічний режим). Якщо на комп’ютері встановлено 5.1 динаміки, у вас автоматично може включитися інший режим. В такому випадку вам необхідно перейти на стереофонічний і знову спробувати запустити відеоролик на Youtube.

Командная строка
Командний рядок

При збої в роботі браузера спробуйте одночасно затиснути комбінацію клавіш Win + R.Перед вами з’явиться вікно, в яке необхідно ввести команду regedit. Підтвердіть свою дію, натиснувши на «Ок». після цього вам доведеться більш складна робота. Для початку перейдіть за наступним шляхом: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Drivers32.

Якщо ви побачите в папці назву документа «Wawemapper», значить все відмінно, і проблема усунена.

Проблема устранена
Проблема усунена

У разі, якщо подібного імені немає у списку, спробуйте створити новий страховий параметр, назвавши його wawemapper. Після цього необхідно задати значення (зробити це можна у відповідному полі). У рядку просто бачите комбінацію msacm32.drv.Спробуйте перезапустити пристрій і перевірити, чи з’явився звук в відео роликах.

Очищаємо історію перегляду відеороликів на Youtube. У деяких ситуаціях цей метод є дуже навіть дієвим. Просто перейдіть в відповідну вкладку (історії перегляду) і натисніть на пункт, який дозволяє очистити всю історію на відеохостингу. Зайві файли, що займають кеш-пам’ять, можуть стати причиною того, чому не працює звук в Youtube.

Якщо у вас вже встановлений Аdobe Flash Player, але у вас все ще немає звуку наYoutube, необхідно перевірити, чи не з’явилися якісь нові оновлення програми. Для цього необхідно перейти на офіційний сайт програми та уважно вивчити його. У деяких випадках неправильна робота флеш-плеєра може стати причиною того, чому немає звуку відео на Youtube.

Для того, щоб усунути проблему, додаток запропонує вам кілька варіантів дій. По-перше, ви зможете перевірити, чи встановлений Flash Player на вашому пристрої. Також ви зможете переконатися, чи працює у вас найостанніша версія програми. У разі, якщо ви користуєтеся старою версією програми, вам буде запропоновано оновити його.

К содержанию ↑

Немає звуку на Youtube в Google Chrome

Сьогодні Google Chrome є найбільш популярним браузером по всьому світу. І, незважаючи на те, що для його функціонування і безперебійної роботи, в компанії трудяться тисячі професіоналів, складно уникнути проблем у всіх сферах. Тому часом від користувачів надходять різні скарги. Одна з яких — немає звуку на Youtube в Google Chrome.

Читати: Як прибрати рекламу в Google Chrome

Якщо методом проб і помилок, ви з’ясували, що проблема не в самому відеоролику і не в персональному комп’ютері, то пора переходить до налаштувань браузера. Google Chrome пропонує вам один просто метод, що дозволяє відновити якісне звучання відеороликів.

Справа в тому, що часто проблема зі звуком на Youtube пов’язана з неправильною роботою HTML 5 плеєра. Деякі ролики просто не підлаштовані під такого типу відтворення. Як вийти з неприємної ситуації? Просто скачайте спеціальне розширення (найбільш популярним вважається Disable Youtube).

Додаток знаходиться у вільному доступі і доступно для скачування з інтернет-магазину браузера Google. Після завантаження файлу необхідно перезавантажити браузер і перейти до управління всіма розширеннями в меню програми. У відповідному розділі необхідно виконати всі запропоновані пункти для остаточної установки програми.Врахуйте, що Disable Youtube повністю відключає роботу HTML 5 плеєра. Тому для нормального відтворення відео вам потрібно завантажити Flash player.

До іншим рішенням проблеми можна віднести використання режиму інкогніто . Для деяких відеороликів анонімне відвідування може запобігти відсутність звуку при відтворенні. Якщо в режимі інкогніто все працює на ура, значить збій йде через роботи якого-небудь розширення. Перейдіть до списку викачаних розширень браузера і тимчасово призупинити їх роботу.

Як бачите, ця проблема може мати кілька причин. У будь-якому випадку, всі перераховані вище способи не вимагають спеціальних знань і не віднімуть у вас більше 5 хвилин. Пробуйте все методи по черзі, щоб визначити, чому немає звуку на Youtube.

Поделиться