Кожен веб-майстер намагається отримати на свій ресурс якомога більше відвідувачів з пошукових систем. Вони можуть приходити не тільки з пошуку текстового, а так само з пошуку картинок, відео, Яндекс карт , Google place, різного роду сервісів.

Залежно від тематики та контенту ресурсу, можна розглядати різні шляхи отримання трафіку і чим більше таких шляхів буде тим краще. Сьогодні я хочу розповісти чому не індексуються картинки в пошукових системах Яндекс і Google. Є безліч тематик, де можна отримувати хороший трафік з картинок, наприклад:

 • фото блоги,
 • інтернет магазини,
 • сайти виробів ручної роботи.

Як правило на таких сайтах зберігається велика кількість картинок (графіки), але не завжди зображення можуть потрапити в індекс пошукових систем. В результаті, чого сайт втрачає не малу кількість відвідувачів. Не знаю з яких причин, але багато власників сайтів, навіть не замислюються про те, що у них є картинки з яких так само добре можна збирати потенційних клієнтів, відвідувачів на свій ресурс.

Читати: Пошук по завантаженому зображенню в Google або Яндексі і як працює пошук за картинками

Що б не втратити таких людей, давайте розглянемо причини, які можуть привести до того, що картинки не індексуються пошуковими роботами.

Не индексируются картинки в Яндекс и Google

Відразу хочу сказати, що пошукова система Google індексує картинки набагато швидше ніж Яндекс і так само не сильно чіпляється до їх правильно оптимізації. Як правильно оптимізувати картинки можете подивитися в статті: « Кілька порад по оптимізації зображень для сайту «. Всі причини викладені нижче відносяться як до однієї пошуковій системі, так і до іншої, але на Яндекс звертайте особливу увагу, так як з ним багато проблем.

Чому не індексуються картинки в Яндекс і Google?

Для початку давайте перерахуємо всі можливі причини і потім більш широко опишемо кожну з них.

 1. Використання нестандартних форматів.
 2. Сторінка із зображенням чи не знаходиться в індексі пошукової системи.
 3. Використання CDN для зберігання картинок.
 4. Використання скриптів, різного роду лайтбокси, слайдери і т.д.
 5. Закриття від індексації в robots.txt .
 6. Чи не прописані теги alt і title.
 7. Картинка дуже маленького розміру.
 8. Сайт використовує протокол https.
 9. Використання картинки за допомогою css, як фон.
 10. Зображення взято з іншого ресурсу.
 11. Переспа ключових слів в тегах alt, title .

1. Використання нестандартних форматів. На просторах інтернету, можна побачити мільярди картинок і як правило вони будуть таких форматів як:

 • jpg (jpeg);
 • png;
 • gif;

Це найбільш поширені формати, які індексуються 100%. Якщо ж ви захочете використовувати якісь інші формати, то не факт, що пошукова система їх сприйме і проиндексирует. Рекомендую використовувати тільки дані формати і все зображення конвертувати саме в них.

2. Сторінка з зображенням чи не знаходиться в індексі пошукової системи. Досить часта проблема і вирішується тим, що дану сторінку необхідно загнати в індекс пошукача. Після того, як робот побачити сторінку, картинка з великою ймовірністю теж буде проіндексована.

3. Використання CDN для зберігання картинок. CDN сервера набули великого поширення, але як правило використовуються в великих проектах. Але якщо все ж Ви використовуєте їх для зберігання контенту (відео, фото), то тут вже нічого не поробиш, хоч як крути, а контент НЕ буде проіндексовано. Вирішується ця проблема, тільки перенесенням всього вмісту на свій хостинг.

Про те, що таке CDN і як його використовувати буде ціла окрема стаття.

4. Використання скриптів, різного роду лайтбокси, слайдери і т.д. Якщо у Вас на сайті є:

 • слайдери,
 • галереї,
 • lighbox;
 • спливаючі елементи.

і дані картинки не індексуються, то найімовірніше вони ховаються за скриптами. З точки зору краси і зручності надання — це відмінно, але з точки зору СЕО необхідно вирішувати дану проблему разом з програмістами.

5. Закриття від індексації в robots.txt. Поширена проблема і перше, що необхідно зробити відкрити файл robots.txt, який лежить в кореневій папці і подивитися не закрита чи там папка з картинками від індексації правилом Disallow. Якщо закрита необхідно її відкрити. Багато, просто через не уважності закривають папку.

robots.txt файл

6. Не прописані теги alt і title. Ця проблема більшою мірою заважає індексування картинок в Яндексі. Якщо у Вас не прописані теги alt і title, то з імовірністю 80%, що Яндекс їх не буде індексувати. Тому всім картинкам без винятку необхідно прописати дані атрибути. З їх допомогою пошукова система, розуміє смислове функцію даного зображення і який контент вона містить в собі. Пошукові машини, поки ще не навчилися читати текст з картинок і визначати її тематику, але в недалекому майбутньому напевно вже все буде.

7. Картинка дуже маленького розміру. Не можу сказати точно, який мінімальний розмір повинна мати картинка але, те що не індексуються деякі зображення з за розміру — це 100%. У нас на ресурсі деякі іконки хоч як крути, але не хочуть залазити в індекс.Мучилися, мучилися, в результаті вирішили покинути затію.

8. Сайт використовує протокол https. У самому хелпе Яндекса написано, що якщо використовується на сайті протокол https, то необхідно, щоб картинкам був доступ по http. приклад:
Якщо Вам потрібно, щоб проіндексувалася картинка за адресою

https://domain.ru/image.jpg

то необхідно дати роботу можливість завантажити цю картинку за адресою:

http://domain.ru/image.jpg.

9. Використання картинки за допомогою css, як фон. Чи не сказу точно, але з великою ймовірністю, картинки які використовуються в правилах таблиць стилів як фон для сайту, блоку, елемента — не індексуються. Рішення проблеми тільки одне, прописати в коді на пряму, без використання css.

10. Зображення взято з іншого ресурсу. Якщо Ви десь взяли картинку на іншому ресурсі, не змінювали їй назву і взагалі її не уникализировать, то вона не буде проіндексована пошуковиком. Пошукова машина розуміє, що зображення не унікальний, дубльований контент, який вже є в її базі.

11. Переспа ключових слів в тегах alt, title. Було відмічено, що якщо сильно спамити ключовими словами в даних тегах, то пошукові системи важко індексують картинки, в іншому випадку взагалі їх не індексують. Так само тут є друга сторона, за Переспа ключових слів можна потрапити під фільтр , ймовірність не велика, але все ж.

Якщо не індексуються картинки в Яндекс і Google, то все вище викладені проблеми необхідно усувати. Так само не намагайтеся брати зображення з інших ресурсів, а якщо і берете, то унікалізіруйте їх. Робіть свій якісний контент, за допомогою якого можна буде зібрати хорошу відвідуваність на ресурс.

Поделиться