Гостьовий блогінг, рекламні та PR пости, коментування, реєстрація в каталогах і довідниках, аутріч — це лише частина стратегій отримання природних посилань, з якими в тій чи іншій мірі знайомий кожен оптимізатор. Проблема в тому, що вручну займатися лінкбілдінгом занадто багато роботи, особливо якщо проект вимагає великої кількості посилань. Спростити роботу можна, якщо використовувати спеціальні інструменти для лінкбілдінга, про які сьогодні і піде мова.

К содержанию ↑

Оператори пошукових систем

Лінкбілдінг нерозривно пов’язаний з пошуком релевантних майданчиків. Спеціальні оператори Яндекса і Google дозволяють розширити можливості стандартного пошуку і знаходити саме те, що потрібно.

Розглянемо кілька прикладів. У мережі є списки онлайн-ресурсів, в яких ваш сайт може бути не представлений. Для їх пошуку введіть запит з використанням оператора inurl:

Оператор inurl
оператор inurl

У цьому випадку Google і Яндекс видадуть сторінки, в URL яких міститься зазначена фраза.

Інший приклад — припустимо, ви хочете знайти блоги, які розміщують гостьові пости. Для цього використовуйте оператор «лапки», який повідомляє пошуковику, що слова треба шукати в заданому порядку:

Оператор кавычки
оператор лапки

У Google є ще один корисний оператор — related :. Він виводить сайти, контент яких схожий на вказаний після двокрапки сайт:

Оператор related
оператор related

Даний оператор може бути корисний при пошуку тематичних ЗМІ, нішевих сайтів і моніторингу конкурентів.

К содержанию ↑

Сервіси моніторингу згадок

Існує стратегія лінкбілдінга, заснована на активному моніторингу інформаційного простору на предмет появи згадок брендів конкурентів або релевантних тематик.

Припустимо, ви розробили корисний сервіс для оцінки якості посилальної маси. Можна налаштувати моніторинг публікацій, пов’язаних з цією темою (за словами «якістьпосилань», «контрольний профіль» і т. П.). Як тільки ви знайдете відповідну публікацію, можна зв’язуватися з автором для інтеграції корисної посилання на ваш сервіс.

Також можна налаштувати моніторинг згадки конкурентів, і якщо хтось буде робити огляд продукції різних брендів, порівняння, складати рейтинг, то можна буде домовитися про доповнення контенту інформацією про ваш бренд.

Для моніторингу згадок є простий і безкоштовний інструмент — Google Alerts. Працювати з ним просто — треба тільки вказати слова для відстеження та електронну адресу, куди будуть приходити повідомлення про нові публікації.

Инструмент Google Alerts
Інструмент Google Alerts

Недолік Google Alerts — занадто простий функціонал. Для повноцінного відстеження згадок є платні сервіси: YouScan, IQBuzz і ін. Проблема в тому, що вартість базової підписки складе більше $ 1000 на рік, тому чисто для лінкбілдінга такі інструменти купувати дорого. Але якщо у вашій компанії маркетологи вже використовують їх, то можна отримати доступ для вирішення завдань щодо нарощування посилальної маси.

К содержанию ↑

Сервіси моніторингу зовнішніх посилань

Як найпростіше знайти сайти, з яких можна отримати посилання? Проаналізуйте посилальні профілі топових конкурентів і використовуйте отримані дані для своїх цілей.Для цього є кілька корисних інструментів:

  • Ahrefs. Дозволяє дізнатися кількість і джерела беклінків, побачити і завантажити анкор-лист, проаналізувати сторінки, на які найчастіше посилаються. Вартість — від $ 82 в місяць.
  • Majestic. Сервіс дуже схожий на Ahrefs, тут теж можна побачити список посилаються доменів, анкор-лист, типи посилань, є вбудовані можливості для аналізу. Вартість — від $ 49,99 в місяць.
  • Buzzsumo. Це сервіс для пошуку контенту, який набирає найбільше репоста в соцмережах, а також лідерів думок в заданій тематиці. Крім того, тут є інструмент для відстеження зворотних посилань конкурентів і аналізу їх ефективності. Вартість — від $ 79 в місяць.
К содержанию ↑

Сервіси пошуку контактів

Важлива складова лінкбілдінга — налагодження контактів з адміністраторами сайтів, на яких планується розміщення посилань. Якщо сайтів не багато, можна вручну переглянути кожен з них і виписати e-mail, телефони і т. П. При роботі з великою кількістю майданчиків прискорити процес можна за допомогою сервісів пошуку контактів:

  • Buzzstream. Це інструмент для аутріч, в функціонал якого входить пошук контактів.Вартість — від $ 24 в місяць.
  • Contact Finder від LinkResearchTools. Contact Finder — це лише один з 24 інструментів, які пропонує LinkResearchTools, тому вартість чимала — від € 299 на місяць. Але якщо ви орієнтуєтеся на західні ринки, то за ці гроші отримаєте не просто пошуковик контактів, а потужний функціонал для лінкбілдінга.

Після того як ви отримаєте контакти адміністраторів, треба буде зв’язатися з ними і запропонувати розмістити посилання. Така стратегія називається аутріч. Експертом у цій сфері, особливо якщо справа стосується західних ринків, є компанія SeoProfy.

К содержанию ↑

Автоматизація природного лінкбілдінга

Навіть якщо ви будете використовувати розглянуті сервіси, від рутинних операцій нікуди не дітися. Доведеться шукати релевантні сайти, відслідковувати згадки і посилання.Більш того, ніяк не уникнути спілкування з адміністраторами ресурсів, з якими треба домовлятися про публікації посилань. Заощадити час і гроші можна за допомогою модуля « Природні посилання » від PromoPult.

Цей сервіс підбирає найбільш релевантні заданим пошуковим запитам зовнішні майданчики, систематизує роботу веб-майстри з ними і відстежує результати по розміщених беклінк. Вам лише залишається зв’язатися з адміністраторами сайтів і домовитися про розміщення посилань. Якщо ж у вас немає часу або бажання цим займатися, асистент PromoPult візьме на себе всю роботу. По кожній опублікованій посиланням ви отримаєте звіт і будете в режимі онлайн бачити її ефективність в інтерфейсі модуля.

Для початку роботи додайте сайт в систему PromoPult, якщо це не було зроблено раніше.Далі запустіть модуль, натиснувши на відповідну кнопку:

Интсрумент PromoPult
інтсрумент PromoPult

 

Після підключення система автоматично збере ключові слова. Ви можете скоротити або розширити отриманий список. Навпроти кожного слова вказаний статус (запущено / не запущене) і кількість показів слова згідно Wordstat. Для запуску ключових слів відзначте їх галочками і натисніть «Запустити»:

Включение ключевых слов в PromoPult
Включення ключових слів в PromoPult

Після цього система підрахує бюджет в залежності від кількості запущених слів:

Просчет бюджета
прорахунок бюджету

Система сканує ТОП видачі за заданими ключовими словами і пропонує список релевантних сайтів, на яких вони часто зустрічаються. Напевно серед сайтів в списку будуть ті, розміщення на яких з яких-небудь причин неможливо. У цьому випадку просто встановіть статус «Розміщення неможливо», і сайт зникне зі списку.

Після публікації посилання встановіть статус «Розміщено», вкажіть параметри доступу до лічильника, і інформація про переходах по посиланню будете відбиватися в режимі реального часу. Крім того, тут же можна підключити асистента, який буде займатися лінкбілдінгом:

Размещение ссылок PromoPult
Розміщення посилань PromoPult

Після підключення асистента система запропонує встановити бюджет. За замовчуванням він становить 10000 рублів на місяць. При визначенні максимального бюджету виходите з того, що в середньому одна посилання коштує 2000 рублів.

К содержанию ↑

підводимо підсумки

Є багато інструментів, які спрощують роботу з побудови зовнішнього посилального профілю. Кожен з них вирішує певні завдання — підбір релевантних майданчиків для розміщення посилань, пошук і аналіз посилань на конкуруючі сайти, відстеження згадок і пошук контактів. Використовуючи окремо кожен інструмент, все одно залишається багато «ручних» операцій.

Тому сьогодні актуальні сервіси автоматизації лінкбілдінга, як наприклад, модуль «Природні посилання» від SeoPult. Система сама підбере ключі і релевантні майданчики, а менеджери займуться розміщенням посилань. У підсумку ви отримуєте якісний контрольний профіль, економите час і не витрачаєте гроші на дуже витратні інструменти лінкбілдінга.

Поделиться