Слово кеш можна почути досить часто в різних сферах ІТ, сьогодні ж ми будемо розбиратися з кешем сторінок сайту. Сам термін означає збереження пошуковими системами копій сторінок від певного числа, як правило від останнього відвідування роботом сайту. Ви можете в будь-який момент знайти і використовувати копію (кеш) сторінки для своїх потреб.

Це досить таки добре, що пошуковики зберігають на деякий час сторінки на своїх серверах і дають нам шанс скористатися цим. На зберігання кешованих сторінок виділяється багато ресурсів і грошей, але свою допомогу вони окупають, так як нам все одно необхідно заходити на їх пошукові системи.

К содержанию ↑

Для чого потрібен кеш сторінок

Бувають різні ситуації при роботі з сайтами. 

  • Бувають випадки, коли ведуться роботи з сайтом, припустимо зміна дизайну або дрібні правки по шаблону, тексту. І в один момент розумієте, що десь допустили помилку і пропав текст або зникла частина дизайну сайту. Ну буває таке і кожен напевно з таким мав справу. На даний момент, бекапів у Вас немає, у хостингу теж і не пам’ятаєте як виглядало все спочатку. В цьому випадку допомогти зможе копія сторінки, яку можна знайти в кеші як Яндекса, так і Google, подивитися як було спочатку і поправити.
  • Ви змінили трохи текст, для того, що б підвищити релевантність сторінки і хочете подивитися оновилася сторінка на якій внесли зміни чи ні. Перевірити можна за допомогою сторінки, яка знаходиться в кеші, для цього шукаємо дану сторінку і дивимося на результат. Так само буває ситуація, коли сайт не доступний, по тій або іншій причині, а вам необхідно на нього зайти. У цьому випадку може допомогти копія сторінки яку можна знайти нижче перерахованими способами.

Загалом я думаю, стало ясно, що користуватися кешем сторінок потрібно.

К содержанию ↑

Як знайти сторінку в кеші Google

Для початку давайте розглянемо як шукати в пошуковій системі Google.

Спосіб №1.

Ви заходите на сторінку пошукової системи і прописуєте адреса сторінки яку хочете знайти і подивитися копію. Я візьму для прикладу наш сайт:

loleknbolek.com

Прописуємо назву сторінки, сайту в пошуковий рядок, натискаємо «Enter» і бачимо пошукову видачу , де відображається сторінка яку ви шукали. Дивимося на сниппет і там де url (адреса) з права від нього є не велика стрілочка вниз, натискаємо на неї і у нас з’являється пункт «Збережена копія». Натискаємо на нього і нас перекине на копію сторінки від певного числа.

Пошукова видача Google
Пошукова видача Google

Спосіб №2.

Спосіб можна назвати напівавтоматичним, так як необхідно скопіювати адресу, що знаходиться нижче і замість site.ru підставити домен свого сайту. В результаті Ви отримаєте ту ж саму копію сторінки.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:site.ru

Спосіб №3.

Можна переглядати кеш за допомогою плагінів для браузерів або онлайн сервісів. Я використовую для цих цілей RDS bar .

Кеш сторінки за допомогою плагіна RDS bar
Кеш сторінки за допомогою плагіна RDS bar

Тут можна подивитися коли останній раз заходив робот на ресурс, відповідно і копія сторінки буде за це число.

К содержанию ↑

Як знайти сторінку в кеші Yandex

Спосіб №1.

Спосіб такий же як і для системи Google. Заходимо на сторінку пошукової системи і прописуєте адреса сторінки яку хочете знайти і подивитися копію. Знову візьму для прикладу наш сайт і напишу:

url: loleknbolek.com

Прописуємо назву сторінки, сайту в пошуковий рядок, натискаємо «Enter» і бачимо пошукову видачу, де відображається сторінка яку ви шукали. Дивимося на сниппет і там де URL адреса з права від нього є не велика стрілочка вниз, натискаємо на неї і у нас з’являється пункт «Збережена копія». Натискаємо на нього і нас перекине на копію сторінки від певного числа.

Пошукова видача Яндекс
Пошукова видача Яндекс

Спосіб №2.

Використовуємо додаткові плагіни для браузерів. Читайте трохи вище все так само як і для Google.

Якщо сторінка не знаходиться в індексі пошукової системи , то більша ймовірність того, що її немає і в кеші. Якщо сторінка була раніше в індексі, то можливо вона збереглася в ньому.

К содержанию ↑

Як очистити кеш в Yandex, Google

Буває необхідно прибрати сторінку з кешу Яндекса або Google або взагалі приховати сторінку яка раніше індексувалася і кеш від сторонніх очей. Для цього необхідно дочекатися поки пошукова система сама викине цю сторінку природним шляхом якщо Ви її попередньо видалили. Можна заборонити індексувати сторінку у файлі Robots.txtабо використовувати тег:

<Meta NAME = «ROBOTS» content = «noarchive»>

Тільки будьте уважні з тегом, не поставте його в загальний шаблон сайту бо буде заборона на кешування всього сайту. Для цих цілей краще всього використовуйте додаткові плагіни або програмістів які раніше займалися такою роботою.

Тепер давайте подивимося як засобами пошукової системи Google і Яндекс можна очистити кеш.

Очистити кеш сторінки в Google

Пошукова система Google до цього питання підійшла з правильного боку і створила такий інструмент як «Видалити URL-адреси» в Webmaster Tools. Що б їм скористатися необхідно зайти в інструменти веб-майстра за адресою:

www.google.com/webmasters/

і знайти там пункт «Індекс Google». Далі шукаємо пункт «Видалити URL-адреси» і клікаєм по ньому. У підсумку отримуємо ось таку картину:

Видалити кеш в Google Webmaster
Видалити кеш в Google Webmaster

Для того, що б очистити кеш або видалити повністю сторінку (а так само можна відразу видалити і очистити кеш разом), необхідно натиснути на кнопку «Тимчасово приховати» і ввести url адресу сторінки яку необхідно очистити і натиснути кнопку «Продовжити«.

Тимчасово приховати сторінку
Тимчасово приховати сторінку

Тепер в даному вікні при натисканні на список «Тип запиту» можна побачити декілька способів видалення і очищення як сторінки з індексу гугла так і очищення кєша.

  1. Якщо Вам необхідно повністю видалити сторінку і кеш, то використовуємо перший спосіб.
  2. Якщо необхідно просто очистити його, то використовуємо другий спосіб. Як правило для нашого прикладу потрібно використовувати саме його. Сторінка залишається в індексі, але кеш віддаляється і при наступному прихід робота, вона знову з’явиться там.
  3. Якщо необхідно тимчасово приховати, то використовуємо третій спосіб.Використовується в тому випадку коли не встигають наповняться сторінки якісним контентом. В даному випадку приховати її на деякий час буде краще.

Як тільки вибираєте один із способів, в даному випадку 2й, натискаємо на кнопку «Відправити запит«.

Видалити кеш з Google
Видалити кеш з Google

Після натискання отримуємо сторінку, де можна побачити, що дана сторінка додана на видалення з кешу і знаходиться в статуже «Очікування«. Тепер залишається тільки чекати. Як правило дана процедура займає від кількох хвилин до кількох годин.

Якщо Ви не правильно вказали сторінку і хочете зробити скасування, то можна натиснути на кнопку «Скасування«.

Статус на видалення
Статус на видалення

Після того як ви через деякий час зайдете в інструмент «Видалити URL-адреси», можна буде побачити статус «Виконано». Це означає, що робот Google зайшов на сторінку і очистив її історію.

Очистити кеш сторінки в Yandex

У пошукової системи Яндекс є схожий інструмент в інструментах для веб-майстрів, але тут є одне «АЛЕ». Очищення кешу як такого немає, можна цілком вилучити статтю зі свого індексу ПС і при цьому видалиться вся її історія.

Для того, що б скористатися даним інструментом необхідно зайти в Yandex webmaster за посиланням:

webmaster.yandex.ua/delurl.xml

і в рядок ввести необхідний адрес сторінки.

Видалення сторінки з Yandex
Видалення сторінки з Yandex

Пошукова система виключить цю адресу через деякий час. Як правило у Яндекса на це йде пару днів, тому необхідно буде почекати.

Поделиться