У 21-му столітті більшість інформації знаходиться в онлайні, більшість бізнесів будується через інтернет, а більшість книг, статей, публікацій, нарисів і документів друкуються на комп’ютері. Це стосується абсолютно всього — від юридичних документів до художніх творів. Документ Microsoft Office Word дуже зручний, так як його можна надіслати електронною поштою, прикріпити на Гугл-диск або зберегти на флешку, а так же конвертувати в pft.

Завдяки коректорів стилістичних і граматичних помилок друкувати документи і книги стало не тільки зручно і швидко, але і більш грамотно. Тому сьогодні багато фрілансери хочуть дізнатися, як навчитися швидко друкувати на клавіатурі. Багато журналістів і копірайтери буквально змагаються один з одним у такому аспекті, як швидкість друку.

К содержанию ↑

Як навчитися друкувати наосліп? Чи це можливо?

Дійсно, від цього залежить багато чого. Швидкість друку впливає на ефективність роботи і успішність фрілансера, на кількість знаків, які можна надрукувати за годину, і, звичайно ж, на зарплату і тривалість робочого дня.

Читати: 11 найпопулярніших способів заробітку грошей в інтернеті без вкладень і запрошень: варіанти для новачків і власників своїх сайтів

Такі нюанси, як якість статті і грамотність, є не менш важливими факторами, що визначають успішність копірайтера. Однак якщо ці два пункти налагоджені, пора всерйоз задуматися і про швидкість друку.

Как научится печатать в слепую
Навчиться друкувати в сліпу

Тренажер друку на клавіатурі сьогодні популярний так само, як раніше були популярні курси швидкого друкування на машинці.

Отже, вчимося швидко друкувати на клавіатурі за методом сліпий десятипальцевий набору. Перш за все, Вам потрібно роздрукувати схему, яка показує, який палець «відповідає» за яку клавішу. Покладіть лист перед клавіатурою. Вам просто потрібно розучитися натискати клавіші неправильними пальцями. В цьому і є суть методу.

Ефективність його полягає в надзвичайній простоті. Більше не потрібно нічого зазубрювати і постійно тренуватися друкувати складні речення на швидкість, поступово сходячи з розуму. При цьому Ви можете дивитися на клавіатуру, це не заборонено. Тим більше, немає необхідності витрачати час на складні вправи. Просто друкуйте статті, як і завжди, але з орієнтуванням на цю схему, і через деякий час Ви навчитеся друкувати наосліп. Вам слід лише навчитися натискати клавіші відповідними пальцями.

Спочатку швидкість друку буде, навпаки, нижче. Головне на початковому етапі — це не швидкість, а закріплення нового навику. Коли він буде відпрацьований до рівня спинномозкового рефлексу, можна збільшити швидкість і взагалі не дивитися на клавіатуру. Якщо щодня Вам доводиться дуже багато друкувати, то навик розвинеться за кілька днів, максимум — за два тижні. І потім Ви просто не зможете друкувати іншим способом — тільки наосліп і тільки швидко!

Схема печати в слепую
Схема друку в сліпу

Нижче наведена схема відповідності та схема розташування рук над клавіатурою.

Втім, зазначена схема має один недолік — підсовувати лівий мізинець під безіменний палець дуже незручно, тому існує вдосконалена схема, наведена нижче.

Важливим аспектом є техніка удару при друку. Друкувати наосліп дуже просто, якщо оволодіти навиком правильного удару пальцями по клавішах. Мало хто взагалі звертають увагу на те, як саме натискати — подушечками пальців або іншими їх частинами. Насправді важливо задіяти всю кисть руки, а не тільки подушечки пальців.Удари повинні характеризуватися чіткістю і уривчасто, а час від часу пальці повинні повертатися в початкове положення. Ритм теж грає важливу роль.

Тренажер печати на клавиатуре
Тренажер друку на клавіатурі

Якщо набір йде ритмічно (коли натискання кожної кнопки йде через однаковий проміжок часу), то і загальна швидкість набору тексту також зростає. Якщо Ви набираєте певні символи швидше, а інші — повільніше, це зовсім не допоможе Вам освоїти метод сліпого друкування. Ритм завжди важливіше. Для того, щоб полегшити собі завдання, використовуйте метроном, передбачений в деяких інтернет-програмах і тренажерах для друку наосліп.

К содержанию ↑

Безкоштовні онлайн-сервіси з навчання швидкого друку

Отже, як навчитися швидко друкувати на клавіатурі? Розглянемо кілька основних онлайн-програм, які надають навчання друкувати на клавіатурі:

  1. Stamina;
  2. VerseQ online;
  3. Всі 10;
  4. Time Speed.

А тепер про кожного по порядку.

Stamina надає програму, яка показує, як навчитися друкувати наосліп покроково.Перший крок включає 46 уроків, друга — практичні вправи на закріплення навичок оператора ПК (уроки 47-140). Третя частина являє собою завдання з написання текстів на різні тематики. А не просто тренувальних пропозицій і словосполучень. Четвертий крок — написання анекдотів та інших приколів (уроки 141-149).

Тренажер печати Stamina
Тренажер друку Stamina

Нарешті, останній урок (150-й) — це іспит. У кожному уроці ліміт за обсягом — 900 символів, тому ставати Ви не будете. Навіть якщо друкувати зі швидкістю черепахи (60 знаків в хвилину, наприклад), один урок займе 10-15 хвилин максимум. Кожен урок починається зі словосполучень. Які часто зустрічаються при написанні текстів. Далі, йде текст, де кожному слову відповідає певний символ. Простий приклад: урок «А» буде містити слова з цією буквою. Друга частина включає повноцінні пропозицій з основними граматичними формами, причому самі пропозиції не мають ніякого особливого сенсу.

Тренажер VerseQ
тренажер VerseQ

Програма VerseQ online має кілька унікальних моментів. Так, навчання починається зі всіх букв алфавіту відразу, а також включає запам’ятовування пальцями «акордів» клавіш, які характерні для даного конкретного мови. Саме навчання відбувається непомітно, програма сама підлаштовується під індивідуальні помилки кожного учня.Додатковий плюс — це використання диференційного підходу до часу навчання часто і рідко зустрічаються символів. Сама робота з цією програмою психологічно розслабляє і робить навчання друкувати на клавіатурі більш приємним.

Программа VerseQ online
Програма VerseQ online (сертифікат)

«Усі 10» — тренажер для друкування з безліччю переваг. Наприклад, тут є російська та англійська клавіатурна розкладка, навчання можна продовжити рівно з того моменту, на якому Ви зупинилися минулого разу. Присутній опція змагання в оператора ПК з іншими користувачами онлайн. Після проходження тренувальних курсів Ви отримаєте сертифікат про швидкість друку і якості набору тексту.

Time Speed ​​присвячений десятипальцевому методу друку. Присутній статистика зростання швидкості друку.

К содержанию ↑

Де можна перевірити швидкість друку в онлайн?

Якщо Ви поступово освоюєте тренажери для клавіатури і вчіться друкувати наосліп, то завжди можете перевірити швидкість друку онлайн. Для цього радимо Вам звернути увагу на дуже ефективний і популярний ресурс — «Бомбіна2». Завдяки регулярній перевірці методу сліпого друкування на швидкість Ви дуже швидко навчитеся друкувати наосліп.

Отже, «Бомбіна2» — це спосіб перевірити швидкість друку в онлайн, якому просто немає рівних. Таке додаток створено для школярів, а також дітей дошкільного віку, яким потрібен дуже зрозумілий в застосуванні і простий тренажер для сліпого друку.

Втім, відразу варто зазначити, що не у всіх місцях інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. Деякі елементи навігації не зовсім зручні, кнопка «Старт» на початку вправ дуже блякла, її доводиться шукати. Не всі зрозуміють, що значок ганчірочки — це «Вихід».

Тренажер надає докладну довідку, яка викликається на стартовому вікні. Перше вступне заняття пояснює, якими пальцями по яким клавішах друкувати. Далі йдуть рівні складності, які впливають на кількість помилок у вправах. Перехід з одного рівня на інший можна здійснювати автоматично, проте він можливий тільки після виконання вправи три рази поспіль з хорошим балом.

Додатковий бонус — логічна гра, яка використовується для навчання дітей. Процес навчання дуже захоплює, що особливо важливо для дітей.

К содержанию ↑

Висновок

У наш час така навичка, як уміння швидко набирати текст на клавіатурі цінується дуже високо. Звичайно, грамотність і сенс самих статей ніколи не повинні йти на другий план, і саме вони є головним пріоритетом для копірайтера або фрілансера. Але якщо Ви досвідчений копірайтер і вмієте писати захоплюючі тексти і статті без помилок, задумайтеся і над тим, як навчитися швидко друкувати на клавіатурі.

Завдяки тренажерів для клавіатури Ви за кілька тижнів зможете виробити навик друку наосліп і сміливо можете розраховувати на підвищення зарплати, ефективності і продуктивності своєї праці.

Поделиться