Чим більше сторонні ресурси посилаються на сайт, тим вище до нього довіру з боку пошукових систем і користувачів. Так вважають багато початківці веб-майстри. Але це далеко не вірно. Якість посилань грає вирішальну роль при визначенні ступеня надійності сайту. Краще менше посилань, та якісніше.

Якщо нехтувати аналізом посилальної маси, ресурс втратить трафік і позиції в пошуковій видачі.

Ми розповімо, як правильно аналізувати беклінков і анкор, визначати тенденції в динаміці нарощування кількості посилань, і проводити якісні зміни на основі цієї інформації.

Анализ ссылок
аналіз посилань
К содержанию ↑

У чому важливість аналізу беклінков і анкоров

Беклінков — посилання зі сторонніх ресурсів на будь-якій іншій сайт. Тобто якщо на сайтах А, Б, В розміщені посилання на ресурс Г, то вони вважаються беклінков. В такому випадку сайти А, Б, В є донорами, а ресурс Г — акцептором.

Анкор (або якоря) — короткі тексти посилань. Анкор, які розташовані на відповідних місцях, суттєво покращують корисність сайту і поведінкові характеристики користувачів.

Кількість і якість беклінков в сукупності з їх анкорами, являють собою зовнішні фактори ранжирування сайту в пошуковій видачі. Тому складно переоцінити важливість нарощування якісної посилальної маси. Від цього залежить рівень довіри до ресурсу, і приріст трафіку.

Якщо кількість переходів забезпечується беклінков нарівні з органічним пошуком, слід контролювати таке джерело трафіку, і впливати на нього. Встановлення довгострокових партнерських відносин з сайтами-донорами забезпечують стабільність в зростанні посилальної маси, і поліпшення якості беклінков.

К содержанию ↑

Які фактори важливі при проставленні зовнішніх посилань

Не так давно кількість беклінков було ключовим показником при ранжируванні сайтів в пошуковій видачі. Багато оптимізаторів користувалися цим, і штучно підвищували кількість посилань з зовнішніх ресурсів. Для цього було створено багато посилальні біржі і агрегатори.

Природно, такий стан справ не влаштовував пошукові системи, так як оптимізатори маніпулювали видачею, і її якість стрімко падало. Тому пошуковики ускладнили алгоритм ранжирування, вважаючи за краще виводити в топ ті з них, які приносять максимальну користь відвідувачам.

У структурі чинників, за якими пошукові системи ранжирують сайти, зовнішні посилання все ще мають деякий питома вага, хоч і не такий значний, як раніше.

Тепер важливий не сам факт наявності зворотного посилання, але релевантність його анкора і самого сайту-акцептора тематиці сайту-донора. Наприклад, якщо посилання на сайт зі сноубордами розміщена на форумі про творчість Толкієна, вона забезпечить мінімум трафіку. Крім того, систематичне збільшення нерелевантних беклінков призведе до санкцій від пошукових систем.

Інші важливі фактори при розміщенні зворотних посилань:

 • швидкість завантаження сторінки, на яку посилаються;
 • контрольний вагу, який передається від сайту-донора сайту-акцептору.
К содержанию ↑

Як проводити аналіз сайту на наявність беклінков

Для автоматизації процесу аналізу використовуємо сервіс Serpstat .

Вводимо домен сайту, який аналізуємо (в нашому прикладі mvideo.ru), і вибираємо пошукову систему. Далі переходимо в розділ «Аналіз посилань», вкладка «Сумарний звіт».Ця інформація дає можливість оцінити загальний стан справ із зворотними посиланнями і анкорами.

Слід звернути увагу на показник «Serpstat trust rank», який характеризує якість посилальної бази. Чим він вищий, тим більше довіру користувачів і пошукових систем до ресурсу.

Анализ ссылок - Serpstat
Аналіз посилань — Serpstat

Далі переходимо в розділ «посилаються домени». Вибираємо тих донорів, на яких розміщено максимальну кількість посилань, і працюємо з ними з метою подальшого зростання посилальної маси. Також варто звернути увагу на ті сайти, з яких ведуть лише кілька беклінков. Цілком ймовірно, що їх потенціал не розкритий повністю.

Щоб підібрати найбільш перспективні ресурси, порівнюємо показники з Alexa rank, Serpstat page і trust rank.

Ссылающиеся домены
посилаються домени

Після переходимо до підрозділу «посилаються», вкладка «Нові посилання». Цей розділ корисний для власників інтернет-магазинів з багатьма сторінками. Асортимент товарів постійно змінюється, трапляються недійсні або нерелевантні контенту посилання. Їх необхідно відстежити, і виправити.

Новые ссылки
нові посилання

Для прикладу проаналізуємо одну з нових посилань. Беклінков http://www.softclub.ru/partners/shops/3159 веде на досліджуваний домен. Наскільки він корисний, покаже мінімальний чек-лист:

 1. сайт створений для користувачів, а не як біржа посилань;
 2. посилання на сторінці втрачається поряд з іншими;
 3. колір беклінков збігається з гамою близько посилального тексту;
 4. посилання не знаходиться в мало використовуваних частинах сторінки;
 5. не вказує заборонених сайтів;
 6. вік донора більш, ніж достатній для твердого довіри, — 17, 4 років;
 7. навігація сайту не дозволяє легко і швидко знайти посилання.

Посилання розміщена на досить трастовим ресурсі, в розділі, який приносить потенційні трафік і прибуток. Однак на тлі інших посилань беклінков на наш сайт втрачається, і не виділяється з інших. Таким чином, посилання має право на існування, однак для користувача — не дуже зручна в прочитанні.

Розділ «Втрачені посилання» допомагає визначити беклінков, які були видалені. Це критично важливо для сайту, так як дозволяє виявити проблеми, через які посилання були видалені. Корисно знати, наскільки посилання стара, так як вона могла застаріти, і це послужило причиною видалення.

Потерянные ссылки
втрачені посилання

Завершуємо аналіз посилальної маси анкорами. Цей текст безпосередньо впливає на бажання користувача перейти за посиланням.

Фахівці рекомендують відійти від точного збігу ключа з анкором на користь часткового.Пошукові системи розпізнають комерційні анкор (по типу «купити мобільний телефон»), і якоря з точним збігом. Їх можуть вважати спамние, так як веб-майстри найчастіше купують посилання з точним збігом.

Serpstat допоможе виявити такі посилання, і контролювати їх кількість.

У нашому прикладі найбільше посилань без анкора або з назвою магазину. З одного боку, власники роблять упор на популярність бренду, але з іншого боку, недооцінюють вплив релевантних тематиці сайту-донора анкоров на користувачів.

Наприклад, на сайті знаходиться стаття, яка допомагає користувачеві вибрати телефон з декількох моделей. Якщо проставити в такій статті анкор, то можемо отримати трафік і високий рівень конверсії серед відвідувачів.

Анкор ссылок
Анкор посилань

Також доступна опція «Хмара анкоров», яка візуалізує анкор посилань, що ведуть на домен. Чим більше текст, тим частіше він використовується в якості якоря.

Результати

Ми визначили, що посилання з зовнішніх ресурсів важливі, тому що дозволяють нарощувати трафік. Однак щоб ефективно використовувати цей інструмент просування, слід:

 1. розміщувати посилання на тих сайтах-донорах, які за тематикою відповідають сайту-акцептору;
 2. правильно підбирати анкор;
 3. поступово нарощувати кількість посилань.

Для виявлення проблем, які пов’язані з беклінков, провели аналіз за такими показниками:

 • рівень трастовості сайту-акцептора;
 • різноманітність доменів, які посилаються на ресурс-акцептор;
 • кількість нових сторінок, які посилається на наш сайт, і кількість вилучених посилань;
 • анкор посилань, правильність їх складання, і можливості використання для подальшого просування.
Поделиться