Мільйони людей щодня використовують інтернет мережу для різних цілей. Найчастіше це пошук розважального або інформаційного контенту. Вбиваючи свій запит в пошуковик, користувачі сподіватися побачити максимальна кількість пропозицій. Однак іноді доводиться стикатися з тим, що необхідні вам сайти з тієї чи іншої причини були заблоковані. Впадати у відчай в такій ситуації не варто — адже здебільшого блокування носять чисто символічний характер. Обійти її можна найрізноманітнішими методами, про які ми і поговоримо трохи нижче.

Однак для початку давайте з’ясуємо, для чого ж держава блокує різноманітні веб-ресурси? Сьогодні уповноважені органи можуть мати кілька причин для заборони контенту:

 1. Блокування дозволяє обмежити поширення відомостей, погані наслідки від яких можуть вплинути на життя і здоров’я громадян країни. Сюди можна віднести блокування контенту з підозрою на заклики до екстремізму або тероризму.
 2. Обмеження будь небажаної інформації.
 3. Відсутність обмежень в інтернеті дозволяє людям публікувати будь-яку інформацію навіть з неперевірених джерел. Тому в деяких випадках блокування використовується для того, щоб прибрати неправдиві дані.
 4. Боротьба з незаконним копіюванням та розповсюдженням файлів. Безкоштовне скачування багатьох фільмів, пісень або відеоконтенту є порушенням авторських прав. Тому в даному випадку необхідний чіткий контроль сайтів і блокування піратських сторінок.
 5. Боротьба з наркозалежністю. Спеціальні органи протягом декількох років регулярно відстежують веб-ресурси, які пропагують ведення нездорового способу життя.

Конечно, все перечисленные причины являются весомым аргументом при блокировке страниц. Однако порой из поля зрения пользователей пропадают веб-ресурсы, информация на которых по тем или иным причинам просто оказалась неугодной действующему правительству. По такому поводу может ограничиваться доступ к информационным страницам, социальным сетям, развлекательным сайтам и т.д. 

К содержанию ↑

Додатки для браузера

Поширеним способом для обходу блокування сайтів є установка спеціальних розширень на той чи інший браузер.

Під цим терміном мається на увазі невеликий додаток, який доповнює функціонал основної програми. По-іншому такі розширення можуть називатися ще плагінами або доповненнями. Врахуйте, що, скачавши розширення на один з браузерів, ви не зможете використовувати його на будь-якому іншому. Тому бажано пошукати програму для кожного окремого веб-оглядача.

Навіщо використовувати розширення для браузерів, якщо можна завантажити спеціальну програму? Справа в тому, що подібні плагіни мають велику кількість переваг:

 1. Простота установки.
 2. Зручний інтерфейс і легкість використання.
 3. Функціонування на будь-якій платформі за умови наявності веб-браузера.

Головне — з’ясувати, яке розширення підходить для кожного окремого браузера і стежити за своєчасним оновленням додатків.

Anonymox

Безкоштовний додаток, яке дозволяє обійти блокування сайтів. Крім цього, дана програма пропонує кілька інших важливих функцій:

Anonymox включений
Anonymox включений
 1. Захист конфіденційності користувача. Додаток дозволяє змінити IP-адресу, завдяки чому забезпечує повну анонімність.
 2. Зміна країни користувача. Це особливо актуально, якщо на території вашої країни заблоковані ті чи інші web-ресурси.

Для того, щоб отримати більшу кількість різних бонусів від програми, можна завантажити платну преміум версію розширення.

Browsec

Безкоштовне розширення, яке крім Chrome або Opera також використовується і для Яндекс браузера. Воно дозволяє користувачам замаскувати своє географічне положення, завдяки чому забезпечує доступ до будь-якої інформації в мережі.

VPN відключений
VPN відключений

Розширення для обходу блокування сайтів може встановлюватися як на персональному комп’ютері, так і на будь-яких мобільних пристроях (смартфони, планшети), що працюють на різних операційних системах.

Захист ввімкнено
Захист ввімкнено

Frigate

Програма дозволяє розширити всі можливості використання проксі сервера. Вона запускається на будь-якому етапі, включаючи навіть авторизацію. Як і багато інших подібних доповненнь Frigate надійно шифрує трафік, завдяки чому забезпечує доступ до заблокованих в вашому регіоні сайтів

FriGate
FriGate

Розширення дозволяє змінювати ip-адрес користувача, щоб ви ще більше могли бути впевнені в конфіденційності та захисту інформації. Крім цього, додаток Frigate має спеціальне безкоштовне розширення, що поліпшує можливості по налаштуванню проксі-сервера, який функціонує в браузері Google Chrome.

Privatix

Розширення, яке працює як на персональному комп’ютері, так і на мобільних пристроях, що функціонують на операційних системах Аndroid або операційній системі від Apple. Privatix створює надійний захист в мережі і надійно шифрує всі відвідування в будь-який період часу. Домогтися цього виходить завдяки vpn-тунелю, який створюється між серверами і комп’ютером користувача.

Ввімкнення VPN PRIVATIX
Ввімкнення VPN PRIVATIX

Основна програма знаходиться у вільному доступі, однак всі бажаючі можуть завантажити платне розширення, яке відрізняється більшою швидкістю роботи і відсутністю реклами.

Yandex access

Безкоштовний варіант, який допоможе вам обійти блокування з російсько-, україно- та англомовним інтерфейсом на вибір. Софт дозволяє обійти блокування сайтів або ж соціальних мереж (Однокласники або Вконтакте).

Yandex Access
Yandex Access

Головною перевагою програми є той факт, що ресурси, які ви відвідуєте, використовуючи Yandex Access, завантажуються максимально швидко.

Zenmate

Zenmate дозволяє переглядати будь-який контент і насолоджуватися грою в комп’ютерні ігри, доступ яким з тих чи інших причин закритий в вашому регіоні. Програма забезпечує повну безпеку з’єднання, тому ви сміливо можете здійснювати будь-які дії в мережі — завантажувати файли або проводити фінансові операції (наприклад, онлайн оплата банківською карткою).

ZenMate відключено
ZenMate відключено

Додаток завоював прихильність у понад 40 мільйонів користувачів по всьому світу. Простий інтерфейс, широкий функціонал і німецька якість роботи просто говорять самі за себе.

ZenMate ввімкнено
ZenMate ввімкнено
К содержанию ↑

Браузери з вбудованим VPN

Вище ми згадували про розширення для обходу блокування сайтів, але не завжди при необхідності зміни ip-адреси і відвідуванні заборонених web-ресурсів, вам слід завантажувати зовнішні плагіни. Існують браузери, в яких сервера VPN вбудовані за замовчуванням. Досить просто завантажити браузер, підключити його і активувати vpn-сервіс.

Серед багатьох користувачів досить поширеним явищем вважається установка відразу двох браузерів. Перший — більш звичний оглядач, на якому відсутній вбудований VPN і другий — з більш розширеними функціями, які забезпечують доступ до закритих сайтів. Отже, давайте більш детально розглянемо найбільш поширені браузери для обходу блокування сайтів.

Opera

Дуже відомий браузер, один з найпопулярніших браузерів у всьому світі, який до того ж має можливість створювати з’єднання з vpn-серверами. Завантажити веб-оглядач можна абсолютно безкоштовно з ресурсу розробників. Для використання приватної мережі не потрібно оформляти підписки або встановлювати додаткове розширення для обходу блокування веб-ресурсів.

Ссилка на Opera

Все досить просто:

 1. Скачайте браузер для обходу блокування сторінок на свій ПК.
 2. Проведіть установку програми.
 3. Зайдіть на стартову сторінку браузера, у верхній частині екрану (біля пошукового рядка) зверніть увагу на символ VPN.
 4. Натисніть на нього, щоб активувати сервер.

По-іншому обійти блокування сайту можна наступним чином:

 • перейдіть в меню і виберіть розділ Налаштування;
 • виберіть пункт, який відповідає за конфіденційність;
 • там знаходиться рядок, що повідомляє статус VPN сервера — в цьому ж вікні ви можете активувати або дезактивувати послугу.
Opera VPN
Opera VPN

Користувачеві надається можливість вибрати своє нове місце розташування. Щоб забезпечити максимально швидке завантаження сторінки, рекомендуємо вибирати довколишні країни.

Opera VPN ввімкнено
Opera VPN ввімкнено

Tor браузер

За допомогою подібної програми ви зможете переглядати будь-які сайти, зберігаючи за собою анонімність. Браузер приховує ip-адреса користувачів за допомогою своєї  складної маршрутизації.

Ссилка на Tor браузер

Tor є абсолютно безкоштовним додатком і доступний до завантаження на офіційному сайті. Як тільки ви завантажте і встановіть програму, ви автоматично зможете обійти блокування сайтів б0ез додаткових підключень приватної мережі.

Tor браузер
Tor браузер

VPN Browser Globus

Менш популярний браузер для обходу блокування сайтів, який також заслуговує на увагу. Він забезпечує високу ступінь конфіденційності та захисту трафіку. Тепер користувачі зможуть легко приховати свій ip-адрес або поточний місце розташування. Зовні інтерфейс VPN Browser Globus нагадує оглядач Google Chrome. Тому, користувачам Chrome буде набагато простіше зорієнтуватися в даній програмі.

VPN Browser Globus
VPN Browser Globus

Ссилка на VPN Browser Globus

К содержанию ↑

VPN-сервисы

Спочатку інтернет створювався з метою забезпечити повний і вільний доступ до будь-якої інформації. Однак з часом деякі сайти піддалися цензурі. Незважаючи на обмеження, користувачі все ще можуть отримати доступ до заблокованих сайтів. Одним з найбільш популярних способів є завантаження VPN-серверів.

Читать: Що таке VPN і навіщо він потрібен

Сама абревіатура розшифровується як Virtual Private Network. Інформація, яка проходить по VPN-серверу, передається за принципом, який по-іншому називається тунель. Таким чином вдається зашифрувати дані від усіх, крім двох безпосередніх учасників мережі.

Давайте коротко розберемо, як працюють VPN. Як тільки ви підключаєтеся до приватної віртуальної мережі, програма шифрує ваше місце розташування і адреса. Саме в такому (зашифрованому) вигляді ваші дані направляються до одержувача. Тепер ніхто не зможе перехопити інформацію, і ви більше не будете переживати за безпеку всіх особистих даних.

Zenmate

Вище ми вже розповідали про цю програму. Звичайно, на відміну від багатьох інших вона є платною, що відштовхує багатьох користувачів. Однак за досить символічну суму ви отримуєте цілий пакет функцій, що забезпечують безпеку в мережі і дозволяють обходити блокування сайтів.

Zenmate VPN
Zenmate VPN

Додаток працює для таких браузерів, як Сhrome, Opera або Firefox. Воно підтримується як персональними комп’ютерами, так і мобільними пристроями, що працюють на ОС iOS або Android.

HideMe

Програма, яка забезпечує максимально швидко з’єднання. Вона дозволяє приховати місце розташування користувача, в результаті чого ви можете обійти блокування будь-якого сайту.

Головною перевагою даного сервера є висока швидкість з’єднання, яка в свою чергу забезпечується інноваційним обладнанням і новітнім програмним забезпеченням. Додаток платне і має два види пакетних послуг: стандартний і преміум. У першому випадку ви отримуєте 75 Гб на передачу даних на місяць. Більш дорогий преміум пакет не має ніяких обмежень по трафіку.

HideMe
HideMe

Privatix

Privatix VPN-сервер, який може використовуватися на мобільних пристроях, що працюють на операційних системах Аndroid і iOS, а також на ПК, що функціонують на Мac ОS і Windows.

Privatix VPN
Privatix VPN

На відміну від попередніх двох додатків цей сервер є абсолютно безкоштовним. Якщо ж ви хочете отримати кращу швидкість з’єднання, ви завжди можете придбати преміум пакет.

Tunnelbear

Надійний vps сервер з простим і зрозумілим інтерфейсом. Тепер вам не потрібно боятися блокування сайтів. Додаток має в своєму арсеналі понад 20 країн, в якому ви можете підключитися, щоб насолоджуватися максимальним доступом до інтернету.

VPN Tunnel Bear
VPN Tunnel Bear

Крім цього vpn-сервер має наступні переваги:

 • захист даних,
 • закриття адреси користувача,
 • забезпечення максимальної безпеки,
 • висока швидкість з’єднання,
 • блокування рекламодавець, яке відстежує ваші дії мережі.

Рrivate Тunnel

Ще одне класичне додаток, що міняє IP клієнта з метою обійти блокування сайтів. Існують версії для скачування на ПК з операційною системою Windows, а також на мобільні пристрої, що працюють на Android або iOS.

PrivateTunnel
PrivateTunnel

Додаток має безкоштовну пробну версію, яка буде діяти протягом 7 днів. Таким чином ви зможете переконатися, наскільки VPN — сервер вам підходить.

Hotspot shield free

Додаток використовує власний запатентований протокол приватної мережі, який відкриває необмежений доступ до контенту. Разом з програмою ви отримуєте наступні можливості:

Hotspot shield free
Hotspot shield free

Додаток є абсолютним безкоштовним і доступне до скачування на офіційному сайті.

CyberGhost

Платне додаток, що дозволяє отримати доступ до заблокованих сайтів. При необхідності ви зможете скористатися безкоштовною версією, яка відкриється на 24 години.

CyberGhost
CyberGhost

Завдяки широкому функціоналу сервера ви зможете налаштувати безліч параметрів. Додаток продовжує працювати навіть в той час, коли ви знаходитесь далеко від пристрою, на якому функціонує Wi-Fi або Торрента. Просто скачайте програму і запустіть її. Після цього, на який ви браузер ви не зайшли, сервіс буде якісно виконувати свою роботу.

К содержанию ↑

DNS-сервисы

Для початку давайте розберемося, що ж таке DNS-сервіс. Якщо запитати сучасних користувачів, що таке сайт, то багато хто назве просто адреса веб-ресурсу. Однак за доменним ім’ям ховається і числове значення, яке по-іншому називають ip-адресою. По суті, адреса сторінки (наприклад, google.com, vk.com) є дуже абстрактним поняттям. Це можна порівняти з тим, якби ви хотіли відправити лист, знаючи виняткове ім’я адресата.

Однак для того, щоб конверт взяли на пошті, доводиться дізнаватися більше точну адресу одержувача — вулицю, будинок, квартиру, поштовий індекс. Більш детальна інформація приховується за декількома числами, які складають ip-адреса. Сервіси DNS є ж своєрідною телефонною або поштової книгою. Вони володіють всією інформацією щодо того, який ip-адрес належить тому чи іншому доменному імені. Це дозволяє максимально впорядкувати систему і безперебійно передавати дані.

DNS-сервіс відіграє роль для захисту особистої інформації. Тому, якщо ви плануєте обійти блокування сайтів, необхідно встановити спеціальні додатки, які, незважаючи ні на що, забезпечували б якісний захист ваших даних. До найбільш поширених DNS сервісів відносяться:

Google Public DNS

Сервіс відрізняється тим, що не зберігає ніяких даних користувача. Всі IP-адреси, які проходять через нього, стираються вже через дві доби після відвідування.

Google Public DNS
Google Public DNS

Місцезнаходження і всі дані щодо провайдера користувача зберігаються не більше 14 днів. А найбільш особисті дані і зовсім не будуть ніде записуватися.

OpenDNS Premium DNS

Також, як і попередній варіант дозволяє прискорити завантаження сайтів і забезпечує безпеку в мережі інтернет. Сервіс має як безкоштовну версію, так і платні пакети з розширеним функціоналом. Крім того, додаток може бути встановлено на всі персональні комп’ютери, смартфони або планшети.

Також можна підключатися до ігрових приставок, телевізорів, відеореєстратором і інших пристроїв, які підключаються до мережі інтернет. Open DNS має антифішингових функцією і захищає користувачів від кібер шахраїв. Так само як і з Google Public DNS. Заходимо в центр правління мережами і загальним доступом, переходимо в стан мережі і міняємо DNS на 208.67.222.222.

Norton ConnectSafe

Безкоштовний сервіс DNS, який був створений американською компанією, що розробляє програмне забезпечення. Додаток не тільки забезпечує швидке з’єднання і дозволяє безпечно бродити по мережі інтернет. Воно також блокує всі потенційно небезпечні сайти, захищаючи вас від шахраїв і вірусів, які завдають шкоди пристрою. Крім цього, сервіс при необхідності блокує контент, який заборонений до перегляду маленьким дітям.

Norton DNS
Norton DNS
К содержанию ↑

Веб-анонімайзери

Для початку давайте розберемося, що таке анонімайзери. Під цим терміном ховаються сервіси, розроблені для швидкого обходу блокування сайтів. Потрібно перейти за адресою і вставити в спеціальний рядок назва веб-ресурсу, на який ви хочете потрапити і який з тих чи інших причин заблокований в вашому регіоні.

В даний час існують як безкоштовні, так і платні версії анонімайзерів. Сервіси, що знаходяться у вільному доступі, як правило, мають вбудовану рекламу, яка відволікає і в деяких ситуаціях навіть дратує користувача. Крім того, безкоштовні варіанти анонімайзерів можуть мати обмеження щодо завантаження деяких файлів. Тому, якщо ви плануєте використовувати відвідувати заблоковані сайти регулярно або ж хочете завантажити файли з великим комп’ютерним вагою, краще оформити платну підписку на той чи інший анонимайзер.

Hide.me

Він допомагає зашифрувати адресу домену, забезпечуючи безпеку, і приховує місце розташування користувача, що дозволяє обійти блокування сайтів. Анонимайзер працює з багатьма веб-ресурсами, включаючи навіть різні соціальні мережі, відеохостинг Youtube і т.д.

Hide.me
Hide.me

Слід зазначити, що безкоштовна версія програми має деякі обмеження. Тому для отримання повного функціоналу краще завантажити преміум пакет.

Anonymouse.org

Абсолютно безкоштовний анонімайзер, який надійно приховує всі ваші дані і дозволяє обійти блокування сайтів. Цей ресурс має досить простий інтерфейс. Просто перейдіть на головну сторінку і вставте у відповідне поле адресу сайту, блокування якого ви хочете обійти.

Anonymouse
Anonymouse

При необхідності ви можете завантажити преміум версію без реклами, з антивірусними сканерами і з більш швидким з’єднанням.

2ip.io

Зручний анонимайзер з російськомовним інтерфейсом, який дозволяє відвідати будь-який заблокований сайт, вибравши будь-яке місцерозташування. Країну, з якою ви як би заходите на сайт, ви можете вибрати вручну з більш ніж 20 варіантів.

2ip.io
2ip.io

Webanonymizer.org

Використовуючи різноманітні проксі-сервери, анонимайзер дозволяє отримати доступ до заблокованих сайтів.

Webanonymizer
Webanonymizer

Він приховує IP користувача, забезпечуючи вам повну анонімність в мережі.

К содержанию ↑

Обхід блокування на смартфонах і планшетах

Сучасна людина використовує мобільний пристрій для роботи, навчання або ж в пошуках розважального контенту. Тому не можна обійти увагою смартфони або планшети. Найбільш простим рішенням проблеми блокування веб-ресурсів є VPN-сервера, які створені спеціально для мобільних пристроїв.

Для Аndroid

Для обходу блокування сайтів на Аndroid використовуються такі мобільний додаток для VPN з’єднання:

 1. Нotspot shield free — безкоштовна програма, яка дозволяє отримати доступ до аудіо і відеозаписів, мессенджерам і соціальним мережам незалежно від вашого місця розташування. Додаток приховує ip-адреса і всі ваші персональні дані, забезпечуючи високу конфіденційність і безпеку. Всі базові функції Нotspot shield є абсолютно безкоштовними. Якщо ж ви хочете отримати більш розширений функціонал, скачайте платну преміум версію.

  Нotspot shield free
  Нotspot shield free
 2. Samsung max — програма з широким функціоналом. Забезпечує максимальний захист вашого мобільного пристрою, виконуючи регулярне сканування всіх завантажених додатків. Якщо ви хочете обійти блокування на Android за допомогою Samsung max, досить просто включити режим інкогніто.

  Samsung max
  Samsung max
 3. Orbot — програма, створена розробниками браузера Tor. Додаток забезпечує максимально безпечне з’єднання, приховуючи всі ваші персональні дані.

  Orbot
  Orbot

Для iOS

Тепер давайте розберемося, як обійти блокування на iOS за допомогою спеціальних VPN-сервісів.

У такому випадку найбільш поширеним варіантом є VPN Рroxy Вetternet.

Рroxy Вetternet
Рroxy Вetternet

Програма, яка забезпечує безпечне з’єднання і обхід блокування сайтів в iOS. Тепер ви можете бути впевнені, що всі ваші паролі і особиста інформація максимально закриті для злому.

Безкоштовна версія програми містить рекламу. Однак розробники подбали про те, щоб ви могли скористатися пробною версією платного преміального пакета (протягом одного тижня). Тому, якщо хочете перевірити, як виглядає додаток з рекламою і без, у вас є можливість порівняти ці дві версії і вибрати найбільш підходящу.

 

Browsec VPN — додаток, що підтримує команди Siri і забезпечують безпеку в інтернеті. Також, як і всі вищеописані додатки, Вrowsec має безкоштовну і преміум версію. В безкоштовному варіанті програми немає ніяких обмежень по швидкості і трафіку. Однак, купуючи преміум пакет, ви отримуєте додаткову підтримку від розробників і додатковий перелік країн.

Browsec VPN
Browsec VPN

Як бачите, існує величезна кількість способів, як обійти блокування сайтів Chrome, Opera, Яндекс та інших браузерах як на стаціонарних, так і на мобільних пристроях. Деякі з них абсолютно безкоштовні, в той час як деякі пропонують платні версії взамін на більш розширений функціонал. Найбільш простими і внаслідок цього поширеними версіями отримання доступу до заблокованих сайтів є використання браузерних розширень і сервісів VPN. Вище ми описали найбільш поширені програми, щоб ви підібрали варіант, який вам ідеально підходить.

Поделиться