Пам’ятайте, раніше випускали телефони з максимальним об’ємом пам’яті в 290 або навіть менше МБ. Зараз такі цифри вже здаються смішними. Часом навіть мобільні пристрої з пам’яттю в 64 ГБ не можуть вмістити всіх необхідних вам програм і файлів.Що ж робити, якщо місця на телефоні катастрофічно не вистачає для завантаження нових додатків? Не обов’язково купувати карту пам’яті або видаляти з пристрою всі існуючі файли. Давайте почнемо з найпростішого методу — почистити кеш на телефоні.

К содержанию ↑

Що таке кеш-пам’ять?

Перед тим, як очистити кеш в телефоні, необхідно розібратися, що ж ховається під цим терміном. Якщо говорити максимально простою мовою, то кеш — це та пам’ять про усіх активних викачаних додатках на вашому мобільному пристрої. Тобто це зовсім не розмір самих програм.

Уявіть, що ви зайшли, припустимо, на сайт Facebook і почали переглядати фотографії своїх друзів. Так ось, кожне таке зображення буде тут же кешуватися на мобільний пристрій. Для чого це потрібно? Після того, як картинки будуть збережені в папці з кешем, вони будуть набагато швидше відкриватися при повторному перегляді. Так і з будь-якими іншими командами. Ваш телефон запам’ятає їх і зможе швидко відтворити при необхідності.

Справа в тому, що якщо буде запущено програму телефон записує найбільш популярні команди і зберігає їх для того, щоб в подальшому забезпечити більш швидкий доступ до програм. І, якщо файли на телефоні помітні неозброєним оком і легко знімаються при необхідності, то з кеш-пам’яттю все трохи складніше. Вона зберігається в окремих папках, що дозволяє користувачеві на час забувати про подібне явище. Тим часом місце на телефоні зменшується, і на пристрої накопичуються гігабайти по суті непотрібної інформації.

К содержанию ↑

Навіщо чистити кеш на телефоні

Багато користувачів мобільними пристрої цікавляться, навіщо потрібно видаляти кеш на телефоні? Адже за великим рахунком в ньому зберігається потрібна інформація (принаймні не повністю марна). Вона дозволяє програмам швидко завантажувати дані при повторному перегляді, завдяки чому ви зможете значно заощадити заряд на телефоні. Та й сама програма при цьому буде працювати набагато швидше і без різних «підвисань».

Але є одне але». Вся справа в тому, що кеш-пам’ять має важливий недолік — вона накопичується на телефоні, подібно снігової грудки, залишаючи на пристрої все менше і менше вільної пам’яті. Це не так помітно, якщо телефон досить новий і кількість додатків на ньому ще не перевалило за два десятка. Однак якщо ви скачали більше 25 програм, будьте готові до того, що об’єм кеш-пам’яті може вирости до 8 ГБ за все за один місяць. А в поєднанні з величезною кількістю відео, фото, документів та інших файлів на вашому пристрої може не виявитися місця банально для завантаження нової картинки. Так що забитий кеш викличе труднощі в роботі, навіть якщо у мобільного пристрою в запасі 32 ГБ.

В такому випадку є тільки один вихід — почистити кеш на телефоні. Цей прийом допоможе не тільки звільнити місце на пристрої. Він також сприяє усуненню помилок в роботі додатків. Так що, якщо ви помітили, що програма постійно відключається або ж видає помилки при виконанні команд — просто видаліть весь cache утиліти з телефону.

К содержанию ↑

Що буде якщо видалити кеш на телефоні?

Багато людей задаються питанням, що ж станеться, якщо видалити кеш з телефону. Швидше за все деяких користувачів збиває з пантелику слово «пам’ять», яке входить в термін. Переживати в даному випадку немає про що. Видалення кеш-пам’яті зовсім не означає, що ви повністю зітрете програму з телефону. В принципі ніякої шкоди від цієї операції немає. Принаймні в порівнянні з тими перевагами, які дає очищення телефону від зайвих даних.

Єдине, про що слід пам’ятати — кеш містить в собі інформацію для правильного запуску програм. Тому після його видалення в деяких додатках можуть відзначатися збої в роботі. Для того, щоб запобігти цьому, потрібно:

 1. Перед тим, як очистити кеш на телефоні, закрийте всі активні програми.
 2. Збережіть всю необхідну вам інформацію, яка зберігатися в додатку.
 3. Запишіть логіни і паролі для входу.
К содержанию ↑

Як очистити кеш на Android

Перш, ніж очистити кеш на Android, важливо розібратися, які види пам’яті існують в телефонах, що працюють на цій операційній системі. В даний час розробники виділяють:

Очистити кеш на Android
Очистити кеш на Android
 1. Dalvic-кеш. Ця вся інформація, яка була створена на спеціальній машині під назвою Dalvic. Цей вид пам’яті допомагає зберегти всі дані, необхідні для більш швидкого виконання команд в програмі. Вони представлені у вигляді оптимізованих файлів і зберігаються в закритих від користувача папках і розділах.
 2. Системний. Він покриває всі дані, які відносяться до додатків, вбудованим в операційну систему. Тобто це пам’ять програм, які вже були встановлені, коли ви в перший раз включили свій смартфон. Всі найпопулярніші команди, які ви залишаєте, зберігаються в спеціальній папці для прискорення роботи додатків.
 3. Кеш-пам’ять додатків. Як і випливає з назви, даний вид кеш-пам’яті зберігає всі дані щодо програм, які ви завантажили, наприклад, з магазину PlayMarket. В цей розділ можна віднести зображення, які були виправлені в спеціальних редакторах, інформація з файлу мобільних ігор і т.д.

Кожен з перерахованих вище видів пам’яті може займати багато місця на мобільному пристрої. Тому давайте розбиратися, як почистити кеш в телефоні, використовуючи найбільш популярні прийоми:

 • вручну (за допомогою вбудованої утиліти);
 • з використанням спеціальних (безкоштовних або платних) додатків, які ви можете завантажити з PlayMarket.

Як видалити кеш на Android вручну?

Вручну ви можете очистити кеш на Android в межах однієї програми або ж відразу на всьому мобільному пристрої. Більш радикальним способом (результат від якого, на речі, буде більш помітним), звичайно, вважається видалення всього кеша на смартфоні.Зробити це можна в кілька етапів:

 1. Перейдіть в розділ телефону «Налаштування». Зробити це можна двома способами — через меню мобільного пристрою, і відкривши «шторку» на телефоні (просто проведіть пальцем по екрану зверху вниз).
 2. У графі «Пристрій» є пункт, який відповідає за пам’ять на смартфоні. Саме він нам і потрібен.
 3. Знайдіть розділ «Дані кешу» і натисніть на нього. Пристрій дасть запит на підтвердження очищення пам’яті. Для початку видалення кешу просто натисніть «Ок».

Очищення кешу
Очищення кешу

Весь процес видалення кешу з телефону буде залежати від того, скільки пам’яті займають кешированниє дані на мобільному пристрої. Однак навіть в самій запущеної ситуації на чистку піде не більше 1-2 хвилин.

Як видалити кеш додатків?

Як очистити кеш на Android з однієї програми без завантаження спеціальних утиліт.

Зробити це досить просто:

 1. Перейдіть в меню настройки і натисніть на роздягнули під назвою «Пам’ять».
 2. Перед вами з’являться кілька команд на вибір. Необхідно натиснути на пункт «Дані програм (додатків)».
 3. Після цього телефон надасть вам список всіх додатків на пристрої. Виберіть необхідне і натисніть на нього.
 4. Щоб очистити кеш в телефоні в рамках однієї програми, натисніть на команду «Стерти всі дані».
 5. Пристрій запросить підтвердження дій, після якого приступить до видалення кеш пам’яті.

Очищення кешу додатків
Очищення кешу додатків

Врахуйте, що, видаляючи дані з програм, ви можете втратити всю інформацію для авторизації. Тому постарайтеся заздалегідь зберегти всі реквізити, необхідні для отримання доступу до свого облікового запису. Особливо це актуально для різних соціальних мереж.

Звичайно, результат таких дій не буде так помітний, як чистка кеша на всьому телефоні відразу. Однак деякі кешированниє дані деяких програм (наприклад, Google Chrome, Facebook, Instagram, Youtube і т.д.) можуть займати більше 2 ГБ (і це тільки якась одна з перерахованих програм), що досить багато, особливо для телефонів, постійна пам’ять яких становить 16 ГБ. Так що в даній ситуації видалення кешу на Андроїд — вельми виправданий вибір.

К содержанию ↑

Android програми для очищення кеша

Якщо ви не хочете постійно возитися з перевіркою кешованих даних і регулярно проводити їх видалення вручну, можна завантажити спеціальні додатки, що відповідають за очищення кешу на андроїд. Давайте розберемо найбільш популярні варіанти:

Clean Master

Мабуть, найвідоміша програма в даному сегменті. Вона знаходиться у вільному доступі і доступна до скачування в PlayMarket. Програма має доступний інтерфейс, так що її використання не складе труднощів. Очистити кеш на Android, використовуючи додаток, можна в кілька етапів:

Clean Master для Android
Clean Master для Android
 1. Скачайте програму і виконайте всі дії, необхідні для її установки.
 2. Після запуску відкрийте розділ, позначений як «Junk Files». Це той самий «сміття», який не несе ніяких важливих функцій, але з якихось причин зберігається на вашому телефоні.
 3. Додаток покаже вам всі програми, викачані на ваш мобільний пристрій. З цього списку необхідно вибрати варіанти, кеш-пам’ять яких ви хочете стерти.
 4. Натисніть на «Стерти кошик» (Clean Junk).

Очищення кешу в Clean Master
Очищення кешу в Clean Master

Головною перевагою програми є те, що ви можете налаштувати точний час, в який воно регулярно буде видаляти кеш. Тобто вам більше не доведеться тримати в голові думки про те, скільки пам’яті займають додаткові дані по тим чи іншим програмам — Clean Master зможе чистити їх щодня, збільшуючи таким чином вільну пам’ять на вашому пристрої.

App Cache Cleaner

За принципом роботи нагадує попередню програму з одним маленьким уточненням. App Cache Cleaner не тільки допомагає очистити кеш на Аndroid в попередньо заданий час. Він також здатний переносити файли з телефону на карту пам’яті. Так що цей варіант відмінно підійде для власників телефонів з невеликим об’ємом пам’яті і наявністю micro SD.

App Cache Cleaner
App Cache Cleaner

CCleaner

Спочатку ця програма з’явилася на персональних комп’ютерах. Однак уже через кілька років однойменний додаток перекочував і на мобільні пристрої, дозволяючи швидко проводити очищення в кеші Аndroid.

CCleaner
CCleaner

Завдяки якісному перекладу утиліти на російську мову вона володіє простим і зрозумілим інтерфейсом.

Power Clean

Універсальна програма. Яка виконує кілька важливих функцій:

Power Clean
Power Clean
 1. Звільняє ОЗУ.
 2. Дозволяє видалити файли, які не відкривалися на телефоні протягом довгого часу.
 3. Аналізує роботу акумулятора на пристрої.
 4. Охолоджує телефон при необхідності.
 5. Видаляє однакові файли, зберігаючи тільки один варіант.
 6. Виробляє швидку деінсталяцію додатків.
 7. Регулярно надсилає звіти про стан мобільного пристрою.
 8. Контролює завантаження мікропроцесора.

Очищення мусору в Power Clean
Очищення мусору в Power Clean

 

К содержанию ↑

Як очистити кеш на Iphone, Ipad

Особливо гостро проблему нестачі пам’яті внаслідок захаращення телефону кешуватися даними відчувають власники «яблучних» мобільних пристроїв. Все тому, що в таких телефонах відсутня карта пам’яті, на якій можна зберігати фотографії або різні викачані файли. Крім того, з часом додатки, кеш яких не видаляеться занадто довго можуть трохи «провисати» в роботі. Як очистити кеш на IPhone? Як і у випадку з андроїдом можна видалити зайві дані декількома способами:

 • вручну;
 • через спеціальні програми.

Головне — визначити, який тип кешу ви збираєтеся чистити: пам’ять браузера, програм або ж все кешированниє дані на мобільному пристрої. Давайте пройдемося по кожному окремому пункту.

Як видалити кеш на iPhone, iPad в Safari?

Як правило, кешування даних браузера займають найбільше місця на мобільному пристрої. І Safari не є винятком. При цьому навіть необов’язково регулярно використовувати веб-оглядач. Навіть якщо ви заходите на Safari один раз в декілька днів, додаток запам’ятовує відвідування зберігає деякі дані в спеціальній кеш-кошику.

Як видалити кеш на iРhone в браузері Safari? Все максимально просто:

 1. Перейдіть в налаштування і знайдіть пункт Safari. Натиснувши на нього, ви отримаєте всю інформацію про програму, в тому числі зможете дізнатися обсяг кеш пам’яті браузера .
 2. Якщо ви хочете стерти кешированниє дані, натисніть на «Очистити історію» і підтвердіть свій вибір.
  Safari очищення кеша

  Safari
  Safari
 3. Пристрій попередить, що в разі підтвердження буде видалена вся історія браузера, тому краще заздалегідь зберегти необхідну інформацію (логіни, паролі, посилання на потрібні вам сайти).

  Видали весь кеш з Safari
  Видали весь кеш з Safari
 4. Після підтвердження операції кеш пам’ять на Iphone, Ipad буде видалена протягом декількох секунд. У деяких випадках ви можете звільнити від 500 мегабайт за один раз.

Як видалити кеш додатків на iPhone і iPad?

У більшості додатків, які ви завантажуєте на свій мобільний пристрій, кешированниє дані не представляє ніякої цінності. Саме тому їх рекомендується регулярно чистити, звільняючи телефон від цифрового сміття. Як очистити кеш iPhone на конкретному додатку? Просто виконайте наступні дії:

 1. Відкрийте настройки і перейдіть в розділ під назвою «Основні настройки».
 2. Після цього знайдіть пункт «Сховище iРhone». Саме в ньому зберігаються всі дані щодо програм, які ви завантажили на мобільний пристрій.
  сховище iРhone
  Сховище iРhone
 3. Виходячи з кількості завантажених додатків на відображення повного списку може піти як кілька секунд, так і пару хвилин.
 4. Як тільки ви побачите перелік програм, виберіть ту, кеш-пам’ять яку ви плануєте очистити. Для зручності користувачів iРhone попередньо відсортував всі програми по їх розміру.

  Кеш память додатку Iphone
  Кеш память додатку Iphone
 5. Вибираючи додаток, якмй ви хочете очистити від зайвої інформації, слід розуміти, що видалити доведеться всю програму. Тому постарайтеся запам’ятати дані, необхідні для повторної авторизації. Після видалення програми просто перейдіть в Аppstore і повторно завантажте необхідні додатки.
  вивантажити програму

Це далеко не найпростіший спосіб очистки кешу на телефоні (хоча б у порівнянні зі смартфонами на ОС Аndroid). Однак з його допомогою ви можете звільнити місце на мобільному пристрої за кілька хвилин.

Як видалити кеш повністю на iPhone і iPad?

На жаль, повністю почистити кеш на iРhone досить складно. Для цього вам доведеться повністю скинути всі налаштування мобільного пристрою. Метод, звичайно, досить радикальний, проте в той же час дієвий — за один раз ви зможете звільнити кілька гігабайт пам’яті без необхідності видаляти важливі файли і програми.

Для того, щоб скинути всі настройки на мобільному пристрої, необхідно перейти в меню і зайти в розділ «Налаштування». Там виберіть пункт «Основні». У вікні ви побачите команди, що відповідають за скидання всіх даних. Щоб підтвердити своє рішення, вам необхідно буде ввести пароль. Врахуйте, що в результаті подібних дій з iРhone буде видалена вся інформація. Тому бажано створити резервну копію важливих файлів в iТunes або iСloud.

Скидуємо настройки Iphone
Скидуємо настройки Iphone

Скинути всі налаштування
Скинути всі налаштування

Після того, як буде здійснене скидання всіх основних налаштувань телефону, вам буде запропоновано відновити з резервної копії вже попередньо збережені важливі файли.Оскільки кеш не є важливими даними, він не завантажується повторно. Таким чином ви повернете всі програми і документи і в той же час звільнивши місце на мобільному пристрої.

К содержанию ↑

iOS додатки для очищення кеша

Вище ми описали, як очистити кеш на iРhone вручну. Але ж прогрес не стоїть на місці, і сьогодні в Аppstore можна знайти величезну кількість додатків, які відповідають за видалення з телефону непотрібної інформації.

Однак в даному випадку слід обговорити невелику деталь — справа в тому, що подібні програми не здатні повністю очистити кеш на телефоні. Розробники iРhone подбали про те, щоб сторонні ресурси не могли сильно вплинути на роботу системи. Так що їх можна використовувати в якості додаткового або ж альтернативного варіанту, коли не виходить виконати всі перераховані вище дії. Отже, найбільш популярними програмами для очищення кешу на iРhone і iPad є:

Magic Cleaner

Відмінний додаток зі зручним інтерфейсом, який доступний для iРhone або iРad.

Програма може виконувати відразу кілька функцій:

 1. Вона швидко сканує мобільний пристрій на предмет наявності в ньому файлів, що уповільнюють роботу смартфона, а також перевіряє обсяг непотрібних елементів.
 2. Додаток знаходить все великі файли, які містяться на вашому айФоні, щоб ви далі могли вирішувати, видаляти їх або залишити.

  Magic Cleaner
  Magic Cleaner
 3. Досить просто вибрати програму, кеш-пам’ять якої ви плануєте очистити. Magic Cleaner швидко впорається з цим завданням і видалить непотрібні файли.
  Очистка не потрібних файлів Iphone
  Очистка не потрібних файлів Iphone

Додаток Magic Cleaner знаходиться у вільному доступі і доступний для скачування в Аppstore.

Battery Saver

Якісна і при цьому безкоштовна програма, яка дозволяє заощадити місце на мобільному пристрої. Крім видалення кешованих даних, вона перевіряє також стан акумулятора на телефоні і виявляє помилки в роботі системи. Після установки програми ви будете отримувати різні рекомендації, які допоможуть помітно заощадити заряд батареї. А регулярна перевірка ОЗУ, яку також може виконувати Battery Saver дозволить вчасно позбутися непотрібних файлів.

Battery Saver
Battery Saver

Вище ми перерахували найбільш швидкі і зручні способи, як очистити кеш телефонів , що працюють на різних операційних системах. Добре було б проводити чистку кешованих даних хоча б раз на тиждень.

Battery Saver
Battery Saver

Це допоможе вам не засмічувати телефон зайвою інформацією і звільняти місце на мобільному пристрої. Можете поставити регулярне нагадування в календарі, а можете — встановити спеціальні програми, які будуть на регулярній основі оптимізувати пам’ять на вашому смартфоні, видаляючи всю непотрібну інформацію.

Поделиться