Я впевнений, що на просторах інтернету ви не раз зустрічали таке слово як кеш (cache).Використовується воно багато де, але ми будемо говорити саме про браузерний кеш.Нема різниці який Ви браузер використовуєте в своїх цілях, так як сьогодні буде розглянуто всі найбільш популярні і сучасні.

Сам термін кеш з’явився досить таки давно, ще в минулому столітті і вперше він був використаний в мікропроцесорах. Зараз, же сфера його поширення та використання розширилася дуже широко.

К содержанию ↑

Кеш браузера, як це працює

Всі сторінки в інтернеті будуються з різних елементів це:

  • html код, розмітка з текстом.
  • скрипти (різні ефекти).
  • стильове оформлення (css).
  • зображення, документи.

Після того, як Ви відкриваєте сторінку сайту, вся ця інформація повинна закачатися в ваш браузер. За допомогою браузера здійснюється взаємодія з сервером (хостингом) на якому лежить сайт (зберігаються всі файли). Коли браузер завантажує сторінку і бере всю необхідну інформацію з сервера, він може зберегти її у себе, і використовувати в подальшому, якщо Ви зайдете знову на цей сайт.

Давайте більш детально розглянемо цей момент.

Наприклад: Ви зайшли на сайт, на який раніше ніколи не заходили. Браузер витягнув всю необхідну інформацію з сервера і у Вас на екрані з’явився сайт з усіма елементами. Інформація яка Вам була потрібна була знайдена, ви прочитали і закрили сайт. Через пару днів згадали, що є такий сайт і на ньому є інформація яка Вам знову потрібна. Тепер коли будете на нього заходити, браузеру не потрібно витрачати ресурси і витягати знову інформацію з сервера, вона лежить у нього в кеші і він видає її швидко.

У чому плюс всього вище викладенего для браузерів і користувачів. Я думаю на вашому шляху не зустрічалися сайти, де 1000 сторінок і кожна зі сторінок має різний дизайн і оформлення. Так як більшість сторінок однакові браузеру не потрібно по 1000 раз витягувати файли з сервера, які відповідають за оформлення та заново їх довантажувати, він витягати їх з своєї історії і не витрачає для цього потужностей.

Читати: Кеш сторінки і як знайти в кеші Google, Yandex

Для користувачів добре тим, що браузер не завантажує сторінку а бере з кешу, що дає можливість навіть при поганій швидкості інтернету відкрити сторінку. Так само економиться трафік, якщо у всіх вдома безлімітний інтернет, то на мобільних пристроях обмежений і це істотно допомагає скоротити використання.

Але тим не менше, кеш браузера може стати проблемою при зміні стильового оформлення сайту або елементів. Буває таке, що Ви змінюєте дизайн (редизайн сайту), заходите на сайт, а він залишається незмінним. Кеш завантажується старий і його необхідно очистити, щоб браузер відображав новий дизайн.

Однак є спосіб, який може змусити браузер примусово довантажити сторінку з кешу. Для цього необхідно натиснути клавіші Shist + F5 на ОС Windows. Але як правило він не завжди спрацьовує і для цього потрібно зробити повну очистку кешу браузера.

Так само бувають випадки, що ви заходите з чужого або робочого комп’ютера в соц. мережі або на інші сайти і не хочете залишати в пам’яті логін і пароль або свої особисті дані. В даному випадку теж треба зробити очистку

Давайте розглянемо всі варіанти очищення, для кожного з сучасних браузерів.

К содержанию ↑

Очистити кеш браузера

У кожному з сучасних браузерів є функції повного очищення кеша. Так само можна очистити паролі, все картинки, файли, кукі та інше. Давайте розглянемо способи для кожного з браузерів, вони дуже схожі.

Google Chrome

Для того, що б очистити кеш в Google Chrome є 2 способи:

  1. Необхідно натиснути клавіші Ctrl + Shift + Delete (Del).
  2. Заходимо в меню і натискаємо на пункт «Історія», в вікні натискаємо на кнопку «Очистити історію».

Очистити історію Google Chrome
Очистити історію Google Chrome

У будь-якому з випадку Вас перекине на сторінку, де буде спливаюче вікно, в якому ви можете вибрати, що необхідно видалити і за який період. Після того як вибрали натискайте на кнопку «Очистити історію».

Очистка історії
Очистка історії

Вуаля і тепер можна працювати далі.

Yandex браузер

Кроки схожі на ті, що описувалися вище, так само є 2 способи:

  1. Необхідно натиснути клавіші Ctrl + Shift + Delete (Del).
  2. Заходив в меню, що знаходиться праворуч, там шукаємо пункт «Історія» і натискаємо на нього. На сторінці в лівій частині знаходимо пункт «Очистити історію», натискаємо на нього і Вас перекине на сторінку очищення історії.

Очистка історії Яндекс браузер
Очистка історії Яндекс браузер

Всі кроки робляться аналогічно, як і в гугл хромі . Вибираємо період за який необхідно очистити і всі елементи, які треба очистити. В кінці не забуваємо натискати «Очистити історію».

Очистка історії
Очистка історії

Opera

Кроки які необхідно зробити:

  1. Необхідно натиснути клавіші Ctrl + Shift + Delete (Del).
  2. У лівому верхньому куті браузера знаходимо значок Opera і натискаємо на нього. У випадаючому списку шукаємо пункт «Історія» і переходимо по ньому.

Пункт меню "Історія"
Пункт меню «Історія»

На сторінці, що з’явилася в лівому кутку знаходимо кнопку «Очистити історію відвідувань» і натискаємо на неї.

Очистити історію відвідувань Opera
Очистити історію відвідувань Opera

Після виконаних кроків Вас повинно перекинути на сторінку opera: // settings / clearBrowserData&.

Очистка історії Opera
Очистка історії Opera

де вибираємо період в списку і ставимо галочку на пунктах, які будемо очищати. В кінці не забуваємо зберігатися.

Mozilla Firefox

Як і в попередніх випадках перший спосіб це поєднання клавіш Ctrl + Shift + Delete (Del). Для реалізації другого, необхідно в Firefox меню вибрати пункт «Журнал» і у вікні натиснути на пункт «Видалити недавню історію».

Видалити недавнюю історію Firefox
Видалити недавнюю історію Firefox

На екрані з’явиться віконце, де в спливаючому вікні можна вибрати за який час і поставити галочку, що необхідно почистити. В кінці натискаємо «Зберегти». Процедура може зайняти кілька секунд.

Очистка історії Firefox
Очистка історії Firefox

Safari

Що б очистити кеш, заходимо в Safari і в меню, яке розташоване праворуч вибираємо пункт «Скинути Safari «.

Скинути Safari
Скинути Safari

Після повинно з’явиться віконце в якому вибираємо необхідні налаштування які потрібно скинути. В кінці не забуваємо зберігати налаштування.

Очистити історію Safari
Очистити історію Safari

Internet Explorer

Не люблю браузер IE, але коли роблю верстку доводиться тестувати і проблема з кешем тут дуже актуальна. Більш менш нормальна версія починається з 10. Якщо не хочете бігати по меню, то для видалення можна скористатися гарячими клавішами Ctrl + Shift + Delete (Del). У вікні вибрати всі необхідні елементи, які потрібно видалити.

Для другого варіанту видалення, переходимо в меню IE і вибрати пункт «Безпека» -> «Видалити журнал браузера.».

Видалити журнал браузера Internet Explorer
Видалити журнал браузера Internet Explorer

У будь-якому з варіантів, в кінцевому випадку буде спливаюче вікно, в якому вибираємо необхідні настройки, ставимо галочки і видаляємо кеш браузера. В кінці натискаємо кнопку «Видалити».

Очистка історії Internet Explorer
Очистка історії Internet Explorer

Бувають випадки, що очищення браузера не допомагає і доводиться лізти в cms сайту і пробувати чистити кеш движка.

Поделиться