Сьогодні навіть школяр знає, що браузером називають прикладне програмне забезпечення, створене з метою перегляду веб-сторінок. Всі ви чули такі назви, як Google Chrome, Яндекс, Opera і т.д. Ви часто ставите питаннями: як оновити браузер? Як оновити браузер безкоштовно? Як ви думаєте, навіщо творці браузерів регулярно випускають все більше нових версій своїх творінь з відповідним поліпшеним функціоналом або усуненими уразливими місцями?

Відповідь дуже проста: з кожним днем ​​інтернет стає все менш безпечним, а тому вихід в мережу через застарілі оглядачі пов’язаний з ризиком: злому, реклами, шкідливого ПЗ.Для уникнення таких наслідків найкраще встановлювати доповнення, наприклад такі як Adblock і Adblock Plus, дивитися за посиланням:

 

Не забуваємо і про битву за клієнта на ринку браузерів. Щоб здобути перемогу в такій битві хоча б на час, слід регулярно додавати нововведення, стежачи за новинками конкурентів. Хоча браузери поширюються безкоштовно, їх творці заробляють цілий статок. Наприклад, недавно Firefox встановив пошукову систему Google за замовчуванням, за що заробив більше мільярда доларів.

Вміти оновити браузер сьогодні так само важливо, як пам’ятати пароль своєї сторінки в соцмережах. І хоча оновлення найчастіше відбувається автоматично у фоновому режимі (чого ми не бачимо), але не варто лінуватися і на «всякий пожежний» подивитися поточну версію пошукача. Якщо виникне необхідність, можна вручну ініціювати процес оновлення. Це найкраще робити, коли браузер перестав автоматично оновлюватися. Як же це правильно зробити? Про це читайте нижче.

Розглянемо більш докладно, як оновити кожен з нижче перерахованих видів браузера безкоштовно:

 1. Google Chrome;
 2. Firefox;
 3. Opera;
 4. Safari;
 5. Яндекс Браузер;
 6. Internet Explorer.

А тепер про все по порядку.

К содержанию ↑

Як оновити браузер Google Chrome

Браузер Google Chrome останнім часом дуже популярний у всьому світі, особливо за кордоном. І це при тому, що з’явився він порівняно недавно. Кожна вкладка Гугла — це автономний системний процес, а тому якщо така вкладка зависне, сам браузер залишиться в порядку. Це велика перевага при роботі над статтями, наприклад в CMS WordPress. Також, якщо комп’ютер несподівано зависне, або Вам доведеться його перезавантажити, всі Ваші вкладки будуть автоматично і дуже швидко відновлені, як тільки Ви повторно відкриєте браузер. Що стосується реклами, то краще за все встановити додаток яке буде відключати рекламу в Гугл хром . Можна використовувати наприклад Adblock або Adblock Plus для Chrome.

Але не будемо відволікатися від основної теми — яким чином слід оновити Google Chrome. Клацніть по іконці, яка розташована в правому верхньому куті (де будуть зображені три горизонтальні смужки). Тепер виберіть з появи віконця кнопку «Про браузері Гугл Хром» або «Довідка» для україномовних користувачів, а далі кнопку «про Google Chrome» (докладніше див. На скріншоті).

Про браузері Google Chrome
Про браузері Google Chrome

Оновити браузер Гугл Хром можна автоматично після перезавантаження (для цього закрийте і знову відкрийте вікно). Однак якщо браузер довгий час залишався відкритим, то Ви можете знайти інформацію про вихід нових версій браузера в зміні кольору фону. У Вас повинен відображатися точно такий же значок з трьома горизонтальними лініями.Якщо вони зеленого кольору, значить, автоматичній системі вдалося оновити Гугл Хром два дні тому. Однак установка нової версії на Вашому комп’ютері відбудеться тільки після перезавантаження обозрітеля. Якщо ж смужки мають яскраво-оранжевий колір,оновлення відбулося чотири дні тому. Якщо смужки червоного кольору — вже тиждень Ви використовуєте застарілу версію браузера.

Клікнувши на пункті «Про браузері Google Chrome«, Ви побачите вікно, яке показує процес порівняння поточної версії і нової, яка вже доступна на спеціальному сервері оновлень (див. Скріншот нижче).

Перевірка оновлень Гугл Хром
Перевірка оновлень Google Chrome

Після того, як процес порівняння підійшов до кінця, з’явиться кнопка для перезавантаження браузера і використання завантажених оновлень (див. Скріншот нижче).

Оновлення браузера Гугл Хром
Оновлення Google Chrome

Так само якщо у Вас встановлена последнаяя версія даного браузера, то на екрані Ви побачите надписати «У вас остання версія Google Chrome».

Такий же ефект буде при звичайному закритті програми, а потім її повторний запуск. Так ви переконаєтеся в тому, що ви встановили останню версію Гугл Хром, що містить всі необхідні оновлення безпеки плюс новий функціонал.

Але ніхто не застрахований від збою, в ході якого встановлення нової версії оглядача зірветься або ж перерветься зв’язок з сервером оновлень. Не лякайтесь! Для початку необхожімо очистити кеш в старому браузері. Як це зробити можна подивитися в статті:

Чітвть: Як очистити кеш в сучасних браузерах Хром, Яндекс, Опера і інших

Тепер Вам просто потрібно зайти на офіційний сайт Гугл Хром і завантажити останню версію оглядача для вашої операційної системи. Визначення системи відбувається автоматично після зчитування даних з комп’ютера. Для цього необхідно перейти за посиланням:

https://www.google.ru/chrome/browser/desktop/

Натискаємо на кнопку «Завантажити Chrome«.

Завантажити Google Chrome
Завантажити Google Chrome

Коли скачування закінчено, потрібно активувати процес оновлення раніше встановленої версії оглядача. Для цього закрийте Хром і встановіть останню актуальну версію, натиснувши на іконку яку завантажили. Обов’язково простежте, щоб все закладки, паролі та налаштування збереглися. Перед тим, як оновити браузер, необхідно синхронізувати свої настройки браузера з аккаунтом в Google.

Завантажені плагіни, розширення, доповнення Хрома легко і просто оновити примусово.Спочатку натисніть на кнопочку з трьома лініями правою кнопкою миші, вибирайте пункт «Додаткові інструменти» — «Розширення».

Раcшіренія Google Chrome
Раcшіренія Google Chrome

Тепер необхідно поставити галочку на «Режим розробника» і натиснути на пункт «Оновити розширення«, який розташований в правому верхньому куті (див. Нижче).

оновити розширення
оновити розширення

Рекомендуємо вам також відмінний російськомовний ресурс по хрому, де ви можете дізнатися позначення останньої актуальної версії браузера або просто почитати багато корисного.

http://my-chrome.ru/category/stable-versii-google-chrome/

Пам’ятайте, що такий движок буде обкатуватися на браузері хромиум, який за замовчуванням включає всі програми, що містяться в оновленнях ще не вийшла версії Chrome.

К содержанию ↑

Як оновити браузер Mozilla Firefox

Тут процес апгрейда дуже нагадує все те, що ви вже виконали з Хромом. За замовчуванням браузер оновлюється автоматично, проте це при бажанні або необхідності можна зробити вручну. Для це виконайте наступні кроки:

 1. Натисніть на кнопку з трьома лініями в лівому верхньому кутку, а в вікні клікніть по іконці. Де зображений знак питання. Вона розташована внизу списку. Залежно від версії вона може бути на різних місцях внизу.
 2. У меню, натисніть в самому низу кнопку «Про Firefox» (див. Скріншот).
Про браузері Mozilla
Про браузері Mozilla Firefox

Якщо браузер дуже довго не закривався, після завантаження оновлень з’явиться пропозиція перезапустити браузер для того, щоб застосувати ці оновлення.

Встановлена ​​остання версія
Встановлена ​​остання версія Mozilla Firefox

Якщо ви не хочете автоматично оновити Mozilla Firefox, вам слід просто відключити опцію автооновлення. Для цього треба зайти в налаштування Мазілу Фаерфокс, якшо по кнопці з трьома смужками і вибравши пункт «Налаштування«.

налаштування Мозилла
Налаштування браузера Mozilla

Не лякайтеся, якщо з’являться вкладки «Додатково«, тут натискайте «Оновлення«, як на скріншоті нижче.

Автоматичне оновлення Firefox
Автоматичне оновлення Firefox

Тут працювати можна за трьома варіантами:

 1. За замовчуванням апгрейд скачується і встановлюється в фоновому режимі, вам лише потрібно поставити галочку (показано на скріншоті вище), щоб вас попередили, якщо встановлені доповнення плагінів або розширення для браузера не сумісні з новою версією.
 2. Оновлення перевіряється автоматично, але кожен раз вас турбуватимуть перед початком установки.
 3. Перевірка браузера на наявність нових версій може взагалі не відбуватися. Вам потрібно буде самостійно за допомогою вже описаних маніпуляцій оновити браузер Mozilla Firefox, як тільки ви самі цього захочете.

Головним коником Мозіли є саме простота настройок, так що рекомендуємо не мучитися і автоматично оновити Mozilla. Так само якщо після оновлення браузера з’являється велика кількість реклами, радимо використовувати додаток Adblock або Adguard. Як прибрати рекламу в даному браузері дивіться:

Читати: Як прибрати рекламу в Firefox і полегшити завантаження сторінки

К содержанию ↑

Як оновити браузер Opera

А ось тут все не так просто, як хотілося б. Пару років тому творці цього браузера відмовилися від застосування движка власної розробки, замінивши його тим же, який використовується в Гуглі. Поширення движка відбувається безкоштовно.

Остання версія на старому движку — це Opera 12.17. сучасніші версії вже не сумісні з нею.Сьогодні оновити дванадцяту Оперу вже неможливо. Якщо вона встановлена на вашому комп’ютері, то необхідно вверхнем правом куті натиснути на кнопку «Opera», в випадаючому списку вибрати пункт «Довідка» або «Про Opera» і далі натиснути на цей пункт або в випадаючому списку вибрати «Про програмі». Подивіться версію як показано на скріншоті.

Все про Opera
Все про браузер Opera

Якщо ви оберете пункт «Перевірити оновлення», вам повідомлять, що вами використовується остання версія. Багато хто використовує версію 12.17, тому що в неї інтегрований поштовий клієнт і багато інших «наворотів». Оскільки оновити версію 12 не можна, зайдіть на офіційний сайт Опери і скачайте спеціальну програму для установки браузера. Для цього необхідно перейти за посиланням:

http://www.opera.com/ru

І натиснути кнопку «Завантажити зараз».

завантажити Опера
завантажити Опера

Тепер оновити Opera можна окремо від дванадцятій версії, однак при цьому відбудеться витягування всіх закладок з останньої (це ж стосується встановлених вами налаштувань, паролів і ін., Дивитися, що таке кеш сторінки і браузера .). Це досить зручно, тому що ви зможете безболісно і швидко перейти на іншу версію, як при рядовому оновленні браузера. Це велика перевага Опери.

Якщо ви любите все нове і у вас вже встановлена ​​версія Опери, яка старше дванадцятої, для її оновлення не потрібно робити ніяких спеціальних кроків, тому що в ній стоїть механізм автоматичного оновлення. Після апгрейда з’явиться вікно, що інформує вас про завершення процесу.

Перевірка появи нових версій браузером відбувається через певні проміжки часу. Якщо оновити браузер Опера не вдалося, з’явиться вікно з відповідним нагадуванням. Ви зможете дізнатися, яка вами в даний момент версію, вибравши в меню вікна «Opera»пункт «Про програму» (див. Скріншот нижче).

Версія браузера Opera
Версія браузера Opera

Якщо з якоїсь причини у вас «барахлить» механізм автоматичного апгрейда, зайдіть на офіційний сайт Опери (дивіться вище), а потім скачайте дистрибутив для вашої операційної системи. Потім проведіть установку, заздалегідь закривши браузер. Нова версія з’являється на місці старої, а це те ж саме, що і оновити Опера стандартним шляхом. Якщо перед вами стоїть мета скачати старішу версію, до якої ви вже звикли (в тому числі і Опера 12.17), скачайте її з офіційного архіву.

К содержанию ↑

Як оновити браузер Safari

Оновити Safari теж досить просто. Цей оглядач придуманий для користувачів Apple, хоча сьогодні є оновлена ​​версія для Windows.

Для того, щоб оновити браузер Сафарі, коректний:

 1. Вам необхідно перейти на офіційний сайт компанії Apple і завантажити потрібну версію браузера Safari. Для цього перейдіть за посиланням: https://support.apple.com/ru_RU/downloads/safari
 2. Тепер вам потрібно завантажити останню версію Сафарі;
 3. Після скачування файлу, його необхідно запустити.
 4. В ході завантаження програма запропонує запустити або зберегти файл. Натисніть «Запустити», після чого негайно почнеться оновлення.

Оновити Сафарі простіше, ніж будь-який інший браузер, необхідно просто зайти, скачати і запустити оновлення.

Що б подивитися якої версії даний браузер у вас встановлений, необхідно в правому верхньому куті знайти шестерінку натиснути на неї і в випадаючому списку вибрати пункт «Про Safari».

Про браузері Safari
Про браузері Safari

Після натискання у Вас з’явиться вікно в якому можна подивитися поточну версію браузера.

Првоеріть версію Safari
Првоеріть версію Safari
К содержанию ↑

Як оновити Яндекс браузер

Даний браузер працює на тому ж движку, що і Гугл Хром або остання версія Опери, а тому у нього є опція автоматичного оновлення. При цьому особливо відзначимо, що цю опцію не можна відключити. Втім, якщо ви довго не користувалися Yandex, то при заході на сторінку перегляду нової версії оглядача ви знайдете кнопку поновлення або перезавантаження програми (із застосуванням вже викачаних змін). Детальніше дивіться на скріншоті.

Версія браузера Yandex
Версія браузера Yandex

Виберіть в контекстному меню вже знайому вам кнопку з трьома горизонтальними паличками, натисніть на неї і виберіть «Додатково»«Про браузері Yandex«.

Оновлення Yandex браузера
Оновлення Yandex браузера

Однак ніхто не застрахований від випадку, коли система автоматичного оновлення «глючить». Тому в цьому випадку ви можете оновити браузер Yandex, скачавши найостаннішу версію з офіційного сайту, а потім встановивши її поверх вже завантаженої. Це те ж саме, що стандартно оновити Яндекс. Прослідкуйте, щоб всі налаштування у вас збереглися.

Для того, що б завантажити Браузер від Яндекса, необхідно перейти на офіційний сайт, за посиланням:

https://browser.yandex.ua/ru/

На сторінці необхідно натиснути кнопку «Завантажити» і дотримуватися всіх рекомендацій.

Завантажити Яндекс Браузер
Завантажити Яндекс Браузер

Браузер Яндекс цікавий хоча б тому, що базується на тому ж движку, що і Гугл Хром, однак при цьому має кілька унікальних функцій. Але як бачите оновлювався браузера займає всього кілька хвилин. Так само якщо після поновлення у Вас з’явилися проблеми з рекламою рекомендуємо подивитися цю статтю:

К содержанию ↑

Як оновити Браузер Internet Explorer

Такий оглядач має відміну від усіх раніше розглянутих, тому що належить до операційної системи Windows. Оновити Internet Explorer до останньої версії ви зможете не для кожного типу Вінди. Швидше за все, це пов’язано зі спробами Майкрософта підняти продажі своїх нових оперативних систем.

Перед тим як оновлювати рекомендуємо подивитися поточну версію браузера. Для цього необхідно в правому верхньому куті знайти шестірню, натиснути на неї і знайти в списку, що випадає пункт «Про програму Internet Explorer«.

Про браузері Internet Explorer
Про браузері Internet Explorer

Після того як Ви перейдете за цим посиланням з’явиться вікно з поточною версією браузера. Ми рекомендуємо завжди ставити галочку «Автоматичне інсталяція нових версій», що б завжди бути в курсі нових оновлень.

Перевіряємо версію Internet Explorer
Версія Internet Explorer

Так само є більш простий метод. Для його реалізації необхідно перейти на офіційний сайт Internet Explorer за посиланням:

http://windows.microsoft.com/ru-RU/internet-explorer/download-ie

Завантажити цей браузер і за новою встановити його на комп’ютер. Тим самим стара версія браузера оновиться на новішу (последнуюю) версію.

К содержанию ↑

Висновки

Отже, підіб’ємо підсумки:

 1. Браузери мають свої плюси і мінуси, і то, який браузер вибрати — питання суто індивідуальний.
 2. Оновлення браузера потрібно для того, щоб захістити ваш комп’ютер від хакерів або вірусів, оскількі останні постійно удосконалюються и знаходять слабкі місця в системах безпеки тієї чи Іншої Версії Оглядач.
 3. Особисто ми Рекомендуємо використовуват браузери Mozilla Firefox и Google Chrome, тому что у них найбільш зрозумілій и багатий функціонал, а такоже є опція автоматичного оновлення. Даже если така система «барахлити», оновіті браузер вручну у випадка з Мозилли або Гуглом простіше простого. В обох ціх браузерах можна онов безкоштовно.
Поделиться