Інтернет сьогодні займає велике місце в житті кожної людини. Сучасні технології щільно входять в наше повсякденне життя. Вони буквально проникають у всьому сфери, а особливо в роботу. Для тих у кого є хоч невелика, але свою справу, вже не стане відкриттям той факт, що в сучасних умовах просто життєво необхідно мати офіційний сайт компанії.

Основні види інтернет-реклами
Основні види інтернет-реклами

І здавалося б, що з ним робити далі? Створили і прям відразу повалять клієнти? На жаль, не все так просто. Для того щоб ваш сайт дійшов до потенційних покупців і клієнтів доведеться пройти по своєму складний шлях, який врешті-решт, при правильному підході принесе більший прибуток і радість. Розмова в цій статті піде про інтернет рекламу і все, що з нею пов’язано.

К содержанию ↑

Реклама в інтернеті

Сьогодні існують різноманітні види інтернет-реклами. Вони значно між собою відрізняються і, звичайно ж, розраховані на певну аудиторію. Кожен варіант має як свої переваги, так і недоліки. Продумуючи стратегію рекламної кампанії важливо чітко знати і розуміти наскільки ефективною буде певний вид реклами в конкретних умовах. Ми пропонуємо розібрати основні види інтернет-реклами, визначені їх особливості, а також трохи поговорити про нові течії.

В цілому на даний момент експерти виділяють кілька найпопулярніших різновидів реклами в світовій павутині:

 • SEO;
 • контекстна;
 • в соціальних мережах;
 • медійна;
 • продакт-плейсмент;
 • вірусна.

Безумовно абсолютно всі види інтернет-реклами заслуговують найближчого знайомства. Ми пропонуємо ознайомитися з азами кожного варіанту і визначити їх сильні і слабкі сторони.

К содержанию ↑

Три загадкових букви — SEO

Це абревіатура від англійського Search Engine Optimization. Українською це звучить як пошукова оптимізація. Основне завдання SEO вивести сайт в самий верх (ТОП) результати видачі пошукових систем. Зазвичай користувачі сьогодні шукають інформацію, товари або послуги через інтернет, застосовуючи пошукові системи Google, Яндекс. Відповідно якщо ваш сайт знаходитися в перших рядках видачі результатів, відвідуваність його буде досить високою, а значить і потенційних клієнтів буде заходити на нього більше. SEO можна сміливо включити в основні види інтернет-реклами.

Високі результати в цьому варіанті досягаються за допомогою доопрацювання сайту певним чином. Загалом доопрацювання являє собою цілий комплекс заходів, який складається з оптимізації зовнішніх і внутрішніх факторів. Внутрішнє вдосконалення має на увазі аналіз і роботу над контентом сайту, його структурою та інше. Зовнішня ж оптимізація полягає в наборі посилальної маси.

Серед переваг даного типу реклами можна відзначити наступні:

 1. велике охоплення аудиторії;
 2. згідно з дослідженнями користувачі більше довіряють пошуку в інтернеті. Тому така реклама є менш нав’язливою;
 3. варто відзначити, що вартість цього виду реклами значно нижче від звичних, за умови правильно продуманої стратегії оптимізації;
 4. реклама більш спрямована на цільову аудиторію.
Пошукова оптимізація (видача)
Пошукова оптимізація (видача)

Звичайно ж, цей вид інтернет-реклами, як і інші має і відмінні недоліки. Експерти виділяють наступний ряд таких:

 1. результат досягається не відразу і вимагає деяких витрат часу;
 2. дана різновид виключає вплив на результат, так як він залежить від безлічі різних факторів;
 3. в даній області досить складно виводити нові пропозиції.

Так як нові види інтернет-реклами потребують спеціальних інструментах для контролю їх ефективності, сьогодні пошуковими компаніями розроблені спеціалізовані програми статистики, що дозволяють проаналізувати ефективність обраної стратегії і ключових запитів. До таких інструментів належать «Яндекс.Метрика» (як встановити метрику можна прочитати в статті тут ), Google Analytics. Вони дозволяють визначити відвідувачів сайтів, які прийшли завдяки видачі пошукової системи. Однак дані інструменти дають картину виключно по переходами, але не по покупкам. Для аналізу впливу пошукової оптимізації на зростання продажів використовують інші додаткові метрики:

 • кількість переглянутих сторінок;
 • рівень повернулися відвідувачів;
 • показник відмов.

В цілому інструменти дозволяють чітко аналізувати рекламу інтернет-магазину. Адже через особливості подібного ресурсу можна легко відстежити дії відвідувачів. Однак інші ресурси також піддаються аналізу при правильному використанні доступних метрик.

К содержанию ↑

Що таке контекстна реклама?

Головна особливість і характерна риса контекстної реклами полягає в тому, що оголошення показується на сторінці, яка відповідає його змісту. Наприклад, на сайті про жіночу красу розміщені пропозиції купити косметику. На даний момент розрізняють два варіанти контекстної реклами:

 1. пошукова (на сторінках пошукових систем розміщується);
 2. тематична (розміщується на сторінках сайтів з рекламних мереж).

Контекстна реклама має низку переваг:

 • можливість націлювання, що дозволяє направити пропозицію виключно на цільову аудиторію;
 • швидкість початку кампанії. Досить створити оголошення і можна відразу запускати його;
 • простий і доступний контроль ефективності кампанії.
Контекстна реклама
Контекстна реклама

З недоліків відзначаються такі:

 • порівняно висока ціна;
 • ефективні налаштування кампанії вимагає значних зусиль;
 • після закінчення кампанії переходи припиняються;
 • користувач може включити в браузері функцію блокування реклами.

Проаналізувати результати рекламної кампанії не складе труднощів. Для цього розроблені спеціальні метрики. Результативність легко перевіряється відповідно до кількості кліків, переходів і показів. В процесі кампанії є можливість аналізу і коригування налаштувань націлювання у відповідності зі сформованою ситуацією. Така можливість дозволяє значно підвищити ефективність.

К содержанию ↑

Соціальні мережі та реклама

Нові види інтернет-реклами з’являються не так часто. Сьогодні до їх числа можна сміливо зарахувати рекламу в соцмережах. Такі мережі як «Вконтакте», «Однокласники» і «Facebook» стали невід’ємною частиною життя багатьох людей, тому не можна не користуватися їхніми можливостями. Рекламу в соціальних мережах можна розділити на 2 групи:

 1. SMM — Social Media Marketing;
 2. Таргетингова реклама.

SMM по суті є активним життям компанії чи бренду в соціальних мережах. Для цих цілей створюються групи, публікації, різноманітні дискусії і т. Д. Особливість цього виду реклами полягає в тому, що по суті це активне просування бренду, послуг або товарів серед цільової аудиторією.

Таргетингова реклама в соц. мережі
Таргетингова реклама в соц. мережі

Таргетинга реклама в соціальних мережах ( Вконтакте, Твіттер, Facebook і т.д.) відрізняється великою кількістю різних налаштувань і показується вона відповідно до них. Слід зазначити, що така реклама краще рішення для знайомства користувачів з новим брендом, товаром або послугою. Вартість реклами залежить від правильного налаштування параметрів показу. В цілому така реклама має свої особливості в залежності від самої соцмережі.

 

К содержанию ↑

Банерна реклама (медійна)

Суть медійної реклами в розміщенні банерів на сторінках різних сайтів з великими показниками відвідуваності. Для даного типу реклами створюється спеціальне графічне оголошення.

У число достоїнств входять:

 • велике охоплення;
 • поліпшується рівень впізнаваності компанії;
 • можна створювати привабливі оголошення.
Банерна реклама на сайті
Банерна реклама на сайті

Даний вид реклами вважається ефективним в якості додаткового. Адже з іншого боку є недоліки, які серйозно впливають на ефективність реклами:

 • в порівнянні з іншими варіантами реклами — висока вартість;
 • блокування оголошень при налаштуванні браузера;
 • ефективні банери досить дорогі.
К содержанию ↑

Що таке продакт-плейсмент?

Це різновид прихованої реклами, яка часто подається в нейтральному контенті. Найчастіше така реклама зустрічається в онлайн-іграх. Бренд або включається в ігровий процес, або його назва часто з’являється перед користувачами. Це відмінний метод виведення нових послуг і товарів, брендів на ринок. Продакт-плейсмент є відмінним додатковим способом, але не основним, так як має ряд мінусів:

 • не кожен продукт можна рекламувати за цим методом;
 • фактично неможливо робити якісь прогнози щодо ефективності;
 • не виключається і негативний відгук користувачів.
К содержанию ↑

Вірусна реклама

Цей різновид реклами передбачає поширення самими користувачами. Головне завдання — створити відео, сторінку, аудіозапис або щось інше, контент чого не залишить байдужим користувачів. Цей спосіб може дати приголомшливі результати при самих незначних фінансових витратах. Але, звичайно, і тут не обходиться без особливостей і деяких недоліків:

 • створення вірусного контенту — не просте завдання, яка часом може зажадати і фінансових вкладень;
 • результат дуже легко може бути і негативним, а контролювати його фактично неможливо;
 • тривалість результату не тривала.

Оцінювати ефективність вірусної реклами дуже складно і в порівнянні з іншими видами найскладніше.

В цілому назвати універсальний і найефективніший вид інтернет-реклами неможливо. Вибір рекламної кампанії багато в чому залежить від певної ситуації. Тому в кожному випадку необхідний аналіз аудиторії та інших параметрів. Експерти все ж схиляються до комплексного застосування всіх видів інтернет-реклами.

Поделиться