При створенні відео може трапитися так, що ролик вийде перевернутим. І, якщо у випадку з фотографією, повернути зображення досить просто (можна скористатися вбудованим в телефон або комп’ютер редактором), то для кліпів, необхідно підключати спеціальні сервіси і додатки. У статті ми розповімо основні прийоми, як перевернути відео онлайн або за допомогою різних додатків. В результаті ви зможете насолоджуватися правильно налаштованим відео, не втративши при цьому в якості картинки.

К содержанию ↑

Як перевернути відео на Windows

Завантаживши ролик на свій персональний комп’ютер, ви можете побачити, що він перевернуть не в ту сторону, яка зручна для перегляду. Що робити в цьому випадку?Можна скористатися різними додатками і сервісами, а можна вже вбудованим в ОС Windows програмним забезпеченням. Воно дозволяє проводити різні операції з відеороликами, наприклад:

 • обрізку;
 • накладання ефектів;
 • регулювання гучності;
 • поворот відео на 90 і 180 градусів.

Якщо з якихось причин ви не змогли перевернути відео на ПК або ноутбуці за допомогою вбудованого ПО, рекомендуємо скористатися найбільш популярними додатками.

Free Video Flip and Rotate

Спеціальна програма, яка дозволяє повернути відео і змінити розмір самого ролика.Працювати з додатком — одне задоволення. Інтерфейс настільки зрозумілий, що освоїти утиліту можна за кілька секунд. Втім, це не дивно, адже функціонал додатка досить обмежений.

Отже, якщо ви хочете привернути відео на комп’ютері, скориставшись функціоналом програми, вам необхідно виконати наступні дії:

 1. Знайдіть, завантажте і виконайте всі маніпуляції по установці утиліти.

  Програма Free Video Flip and Rotate
  Free Video Flip and Rotate
  Free Video Flip and Rotate
 2. Відкрийте програму і знайдіть три точки, які розташовуються зліва внизу. Завдяки їм ви зможете перетягнути файл з пристрою в програму.
 3. Завантажене відео перевертайте в будь-яку сторону. Ви можете змінювати кут різко (відразу на 90 градусів) або поступово (вручну).

  Поворот на 90 градусів
  Поворот на 90 градусів
  Поворот відразу на 90 градусів
 4. Як тільки ви досягнете потрібного ефекту, натисніть на «Зберегти».
 5. Програма запропонує вам кілька форматів ролика. Виберіть необхідний і завантажте готовий ролик на ноутбук або ваш ПК.

Додаток знаходиться у вільному доступі. Крім вищеописаної функції, воно може виконувати ще кілька дій:

 • відображення ролика по вертикалі і горизонталі;
 • одночасне відображення відеокліпу і його поворот;
 • файл може перевертатися в будь-якому напрямку годинникової стрілки.

Win Movie Maker

Як перевернути відео на комп’ютері, використовуючи спецпрограми? Пропонуємо ще один популярний варіант — Win Movie Maker. Вона функціонує для комп’ютерів, що працюють на операційній системі Windows. Додаток знаходиться в абсолютному вільному доступі. Завантажити його ви можете безпосередньо з сайту Мicrosoft.

Інтерфейс програми досить простий. Win Movie Maker дозволяє повертати відео на 90 градусів за і проти годинникової стрілки. При необхідності повороту ролика на 180 градусів вам доведеться повторити всі свої дії.

Працює додаток максимально просто:

 1. Відкрийте програму і виберіть відеоролик, який хотіли б повернути. Головною особливістю Win Movie Maker є те, що додаток підтримує величезну кількість форматів відео.

  Програма Win Movie Maker
  Win Movie Maker
  Win Movie Maker
 2. Завантажте файл в програму, і перейдіть в папку Редагування. Там знаходиться команда Перевернути відео на комп’ютері.

  Win Movie Maker завантаження відео
  Win Movie Maker завантаження відео
 3. Просто виберіть, в який бік і на скільки градусів ви будете повертати ролик.

  Поворот відео на 90 градусів
  Поворот відео на 90 градусів
 4. Перейдіть в головне меню програми. Саме з його допомогою ви зможете завантажити файл на свій пристрій.
 5. Перед цим програма запропонує вам вибрати формат відеоролика і його дозвіл.
 6. Обов’язково вкажіть папку, в яку слід завантажити файл.

Залежно від тривалості відео процес його перетворення і завантаження може тривати до 10 хвилин.

К содержанию ↑

Як перевернути відео на Mac OS

Здавалося б, повернути відео — не така вже й складна функція. Однак якщо багато користувачів Windows часто потребують сторонніх додатках, то власникам «яблучної» техніки в цьому плані набагато легше. Розробники запустили вбудовану програму під назвою QuickTime. Це відмінний спосіб, як привернути відео. Погодьтеся, що відсутність необхідності завантаження і установки різних додатків зберігає не тільки пам’ять на пристрої, але і ваш час.

Як працювати з програмою QuickTime? Все досить просто.

QuickTime
QuickTime
 1. Виберіть відповідне відео і відкрийте його через цю програму.
 2. У програмі включите відео, щоб перевірити, в який бік і на скільки градусів його необхідно повертати.
 3. Перейдіть в розділ «Правка» і виберіть один з варіантів: повернути відео вправо або вліво.
 4. Також програма пропонує перевернути файл горизонтально або вертикально.
 5. Врахуйте, що за один раз картинка повертається на 90 градусів. Так що, якщо вам необхідно розгорнути файл на 180 градусів, доведеться повторити дію двічі.
 6. Як тільки отриманий результат вас влаштує, натисніть на Зберегти.

Програма дозволяє не тільки завантажити відео назад на комп’ютер або ноутбук, але і залити його на iCloud.

К содержанию ↑

Як перевернути відео на Аndroid

Як перевернути відео зняте на телефон, що працює на операційній системі Аndroid? В даному випадку вам не потрібно буде вивчати різні додатки і шукати підходящий варіант. На багатьох мобільних пристроях є спеціальна програма, яка виконує подібну функцію.Вона називається Google Photo.

Якщо додаток не встановлено на вашому смартфоні, ви зможете безкоштовно завантажити його в магазині Рlay Мarket. Google Photo дозволяє виконувати безліч маніпуляцій як з фотографіями, так і з відеороликами. Головною перевагою програми є те, що відкритий з його допомогою файл автоматично завантажується в хмару, зберігаючи там самим місце на вашому мобільному пристрої.

Як перевернути відео за допомогою Google Photo? Все дуже просто.

 1. Завантажте відповідний відеоролик через додаток і натисніть на значок редагування файлу (другий зліва внизу).

  Програма Google Photo
  Програма Google Photo
 2. Програма запропонує вам стабілізувати або повернути зображення. Перевертати відео ви зможете до тих пір, поки не отримаєте потрібне вам положення.

  Перевернуть відео за допомогою програми
  Перевернуть відео за допомогою програми
 3. Для того, щоб не втратити отриманий результат, просто натисніть на кнопку «Зберегти».

  Зберігаємо в Google Photo
  Зберігаємо в Google Photo

Крім повороту відео програма дозволяє:

 • налаштовувати контраст і ступінь освітлення картинки;
 • накладати фільтри;
 • створювати колажі на основі відео;
 • ділитися файлами безпосередньо з програми (відправляти на електронну пошту, месенджери або в соцмережі);
 • відкрити доступ до власних файлів для того, щоб ваші друзі змогли їх переглянути.
К содержанию ↑

Як перевернути відео на iРhone

Хочете дізнатися, як перевернути відео на телефоні, який працює на операційній системі iOS? На жаль, ніяких вбудованих додатків в даному випадку не існує. Однак не варто переживати — сьогодні ви можете знайти величезну кількість програм, які виконують необхідну функцію.

Найбільш популярним додатком є Rotate and Flip Video. Програма знаходиться у вільному доступі, однак через це має невеликий недолік. Багатьох користувачів бентежить велика кількість реклами в додатку. Відключити її ви зможете, скачавши спеціальні програми блокування.

Як працювати в додатку Rotate and Flip Video?

 1. Відкрийте через програму необхідний відеоролик, попередньо натиснувши на значок камери.

  Rotate and Flip Video
  Rotate and Flip Video
 2. Коли файл завантажиться в додатку, натискайте на кнопку Повернути на 90 градусів до тих пір, поки не отримаєте потрібний результат.

  Повернути на 90 градусів
  Повернути на 90 градусів
 3. Додаток також має додаткову функцію у вигляді відображення файлу по горизонталі або вертикалі. Для цього варто скористатися кнопками, які знаходяться з двох сторін від команди Повернути на 90 градусів.

  Flip Video
  Flip Video
  Flip Video
 4. Відредагувавши відео, ви зможете перенести його на пристрій, натиснувши на кнопку «Зберегти». Саме в цей час і включається реклама. Тільки після перегляду рекламних роликів файл буде завантажений на ваш смартфон.

До речі, для того, щоб повернути відео, зняте на телефон, ви можете скористатися вже описані вище програмою Google Photo. Вона так само функціонує на телефонах, що працюють на iOS і знаходиться у вільному доступі.

К содержанию ↑

Як перевернути відео за допомогою онлайн-програм?

До речі, для того, щоб насолоджуватися подивимося відеоролика під необхідним кутом, не обов’язково завантажувати додаткові програми. Сьогодні існує величезна кількість сервісів, які дозволяють повернути відео онлайн. Звичайно, якщо ви плануєте займатися редакцією відео на постійній основі, куди простіше все ж скачати ту чи іншу програму.

Однак, якщо поворот відео — це разова маніпуляція, сміливо використовуйте онлайн-сервіси. Це збереже місце на вашому пристрої, а також час, який ви витратили б на завантаження і установку програм.

Врахуйте, що багато онлайн-сервіси не функціонують на мобільних телефонах, що працюють на iOS. Крім того, онлайн-ресурси не завжди здатні працювати з великими відео. Тут ви швидше зможете повертати тільки маленьким кліпи.

Найбільш популярним онлайн-сервісом, є Rotate My Video. Ресурс дозволяє виконувати редакцію відео розміром не більше 250 МБ. Як перевернути відео онлайн за допомогою Rotate My Video?

 1. Зайдіть на сайт сервісу і завантажте на ресурс необхідний ролик. Зробити це можна за допомогою спеціального поля.

  Rotate My Video
  Rotate My Video
  Rotate My Video
 2. У розділі Поворот (Rotation) будуть дві стрілки — вліво і вправо. Саме вони відображають, в який бік буде повертатися відео.

  Rotate My Video завантаження відео
  Rotate My Video завантаження відео
  Rotate My Video завантаження відео
 3. Програма перевертає ролик на 90 градусів за один раз.

  Перевертаємо ролик на 90 градусів
  Перевертаємо на 90 градусів

До додаткової функції сервісу відноситься зміна співвідношення сторін відеоролика. Як тільки ви завершите роботу над відео, натисніть на команду «Завантажити». Через хвилину файл відобразиться на вашому комп’ютері або ноутбуці.

За таким же принципом працює ще кілька додатків (Video Rotate і Online Video Rotator).Всі вони досить прості у використанні і підтримують тільки невеликі файли. Вибирайте той чи інший варіант в залежності ось того, наскільки зручно буде користуватися онлайн-сервісом.

Поворот відеоролика — це досить проста функція для багатьох пристроїв. Саме тому деякі операційні системи мають вбудоване програмне забезпечення або утиліти, що дозволяють здійснювати таке редагування файлів. Хочете спробувати інші додатки і сервіси? Всі зазначені вище можливості є абсолютно безкоштовними. Порівнюйте і вибирайте відповідний сервіс, щоб мати можливість насолоджуватися переглядом улюбленого відео.

Поделиться