Після створення і налаштування усього необхідного на сайті, його як правило відкривають для індексації в пошукових системах. Що таке індексація і як її прискорити можна прочитати в статті: » 12 порад які прискорять індексацію сайту пошуковими системами Яндекс і Google «. Сьогодні я ж хотів би торкнутися теми, про те як перевірити кількість сторінок і які сторінки проіндексовані Яндексом і Гуглом.

Є кілька способів які допоможуть перевірити індексацію сайту.

 1. Перевірка за допомогою Яндекс і Гугл. Використання операторів.
 2. Перевірка за допомогою інструментів Яндекс і Гугл (Yandex Webmaster і Google Webmaster).
 3. Перевірка за допомогою онлайн сервісів.

Кожен із способів ефективний і безкоштовний.

К содержанию ↑

Перевірити індексацію сайту за допомогою операторів Google, Yandex

Цей спосіб з’явився давно і використовувався ще коли не було онлайн сервісів, Гугл і Яндекс вебмастера. Спосіб досить таки хороший і результати показує на всі 100%.

Перевірка кількості сторінок в індексі Яндекса

Що б перевірити кількість сторінок які знаходяться в індексі Яндекса, необхідно використовувати кілька операторів:

 • Оператор «site» знаходить і показує повністю всі сторінки, які знаходяться в базі даних Яндекса.
 • Оператор «host» дає інформацію по проіндексованих сторінок, документів з доменів і піддоменів сайту.

Давайте подивимося на практиці.

Спочатку будемо використовувати оператор «site», для прикладу я візьму наш сайт Loleknbolek.com . Заходимо в пошукову систему Яндекс і в рядку прописуємо:

site: loleknbolek.com

результат можна подивитися на зображенні нижче.

Яндекс, оператор site
Яндекс, оператор site

Тепер давайте спробуємо оператор «host», для прикладу знову використовуємо наш сайт Loleknbolek.com. Заходимо в пошукову систему Яндекс і в рядку пошуку прописуємо:

host: loleknbolek.com

результат можна подивитися на зображенні нижче.

Yandex, оператор host
Yandex, оператор host

Якщо ви помітили, то я використовую перевірку домену без www, так як він є головним дзеркалом (що таке дзеркало сайт і як зробити головне дзеркало, можете подивитися в статті: « Як видалити дублі сторінок або закрити їх від індексації »). Тепер давайте перевіримо домен з www використовуючи ті ж оператори «site» і «host».

Результат оператора «site».

Yandex, оператор site для www
Yandex, оператор site для www

Результат оператора «host»

Yandex, оператор host для www
Yandex, оператор host для www

Висновки: хоч як крути, кількість сторінок в індексі 125 штук. У мене так співпало, що при всіх перевірках вийшло 125, але у Вас може бути по іншому. Чому 125 сторінок показує оператор «site: www.loleknbolek.com» запитаєте Ви? Та тому, що він показує всі сторінки як для www так і без www. Оператор «host» показує тільки сторінки даного домена з www або без.

Кількість сторінок може бути різним, це у мене так вийшло, що їх кількість збіглося.

Перевірка кількості сторінок в індексі Google

Що б перевірити кількість сторінок в індексі Гугла необхідно використовувати оператор «site«. Даний оператор показує кількість сторінок домену в індексі пошуковика, при чому якщо ви прописуєте для домену з www, то він показує сторінки тільки для цього випадку, якщо без www, то для іншого. Якщо порівняти з пошукачем Яндекс, то там він показує всі сторінки як з www так і без.

Заходимо в пошукову систему Google і в рядку прописуємо, без www:

site: loleknbolek.com

результат:

Google, оператор site
Google, оператор site

Як бачимо число сторінок 126, що на 1 більше ніж в Яндексі.

Тепер давайте для наочності пропишемо з www:

site: www.loleknbolek.com

Кількість сторінки 0, чого і слід було очікувати.

Google, оператор site для www
Google, оператор site для www
К содержанию ↑

Перевірка індексації сайту за допомогою інструментів Yandex Webmaster і Google Webmaster

Так само можна використовувати інструменти Яндекса і Google для перевірки. Для цього необхідно зареєструвати сайт в Яндекс вебмайстрів і Гугл вебмайстрів. Що б це зробити необхідно перейти за посиланнями нижче і виконати всі необхідні кроки.

Для перевірки кількість сторінок заходимо в інструменти Яндекс, за посиланням вище. У загальній інформації можна побачити рядок «Сторінок в пошуку».

Yandex Webmaster - количество страниц
Yandex Webmaster — кількість сторінок

Бачимо, що сторінок в пошуку 123 штуки. Натискаємо на даний пункт і нас перекине на сторінку, де можна побачити сторінки, які знаходяться в індексі.

Yandex Webmaster страницы в индексе
Yandex Webmaster сторінки в індексі

Кількість сторінок майже збігається з тим, кількістю яке ми перевіряли за допомогою операторів «site» і «host».

Що б перевірити кількість сторінок за допомогою Google Webmaster, необхідно перейти за посиланням яка знаходиться вище. Далі шукаємо пункт «Індекс Google» -> «Статус індексування». На сторінці вибираємо «Розширені дані».

Google Webmaster - статус индексирования
Google Webmaster — статус індексування

Тут можна побачити всі сторінки, які були проіндексовані. Якщо включити «Заблоковано в файлі robots.txt » і «Вилучено», то так само можна побачити всі сторінки, які з тих чи інших причин виключені з індексу пошукової системи Google. Так само можна зробити вивантаження файлу з усіма даними і подивитися статистику за кожен день.

Одне мені не подобається в вебмайстрів Гугла, то що відразу не показуються всі сторінки, які знаходяться в індексі, так як це зроблено в Яндексі. Але все ж дані можна вивантажувати.

К содержанию ↑

Перевірити індексацію сайту за допомогою онлайн сервісів

Якщо Вам не вистачає даних які можна отримати з перших двох способів, то можна скористатися онлайн сервісами, які дають хороші результати але не завжди. Бувають випадки, що результати дуже відрізняються, тому я більшою мірою довіряю операторам і інструментам пошукових систем.

Таких сервісів в інтернеті повно, але я спробую привести ті, які найбільш точно показують всю картинку.

Онлайн сервіси для перевірки індексації сайту:

 1. Сервіс XSeo .
 2. Сервіс PR-CY .
 3. Сервіс Webmasters .

1. Сервіс XSeo. З його допомогою можна в один-два кліка перевірити кількість сторінок в Гугла і Яндексі. Хороший він тим, що показує головний індекс Google і другорядний (supplemental result). Що таке соплі (supplemant result) можете почитати в статті: » Що таке соплі Google (supplemental results) . Причини і способи знаходження «. Для перевірки сайту переходимо по посиланню вище, вводимо свій домен і натискаємо кнопку «Перевірити».

результат:

Проверить индексацию сайта xseo
Перевірити індексацію сайту xseo

Як бачимо все швидко і просто.

2. Сервіс PR-CY. Даний сервіс, розробка дуже хорошого і корисного форуму PR-CY.Паралельно з перевіркою індексації можна подивитися такі параметри як:

 • ТИЦ, PR .
 • знаходження сайту в каталозі Яндекса і Dmoz.
 • зовнішні посилання.

Тут так само є багато цікавих сервісів, які можете спробувати. Переходимо по посиланню вище, вводимо свій домен і отримуємо результати.

Кількість сторінок в Google:

PR-CY количество страниц в Google
PR-CY кількість сторінок в Google

Кількість сторінок в Yandex:

PR-CY количество страниц в Yandex
PR-CY кількість сторінок в Yandex

Завжди використовую даний сервіс для перевірки різних параметрів, легкий у використанні і дає відмінні результати.

3. Сервіс Webmasters. Ще один сервіс від хорошого SEO форуму. Результати показує хороші, але на відміну від PR-CY результатів дуже мало. Плюсом даного сервісу є те, що за один раз можна перевірити кілька доменів. Для перевірки необхідно перейти за посиланням вище і ввести свою адресу.

Webmasters количество страниц
Webmasters кількість сторінок

Зі свого досвіду можу сказати, що найкраще використовувати для перевірки індексації сайту використовувати оператори Яндекс і Гугл, а так само їх інструменти. З сервісів можу виділити PR-CY, так як в своєму арсеналі він має досить таки багатий функціонал і з яким приємно і легко працювати.

Поделиться