У кожного, хто коли небудь писав тексти, документацію або будь-яку іншу роботу з текстовою складовою виникали проблеми з граматикою і з’являлися питання де можна перевірити орфографію і пунктуацію тексту. Треба кожен написаний текст перевіряти на граматичні помилки.  Ніхто не застрахований від граматичних помилок, а текст без помилок приємніше читати.

Перевірка орфографії та пунктуації тексту


Ці веб-ресурси в залежності від способу роботи можна розбити на 2 категорії:

 1. Перевірка на граматику і помилки за допомогою сервісів Яндекса
 2. Безкоштовні онлайн сервіси

Перевірка орфографії та пунктуації онлайн сервісами Яндекс

У Яндекса є 2 онлайн сервіси перевірки орфографії. У кожного свої особливості, завдяки чому просто перерахувати їх мені не дозволить совість, потрібно разбіратся з кожним окремо.

 1. http://webmaster.yandex.ua/spellcheck.xml — це безкоштовний ресурс, який є частиною сервісу Яндекс.Вебмайстер, при цьому не обов’язково додавати сайт в Веб-майстер. Перевіряти можна вже розміщену статтю, вказавши URL сторінки, яку хочете перевірити. Після перевірки Вам буде показано кількість помилок і вони будуть виділені жовтим кольором.

  Перевірка орфографії Яндекс
  Перевірка орфографії Яндекс
 2. http://api.yandex.ru/speller/ — даний сервіс дозволяє використовувати перевірку свого тексту на орфографію безпосередньо на самому сайті (іншими словами його потрібно впровадити в свій сайт або блог). Як приклад, його можна додати, що б користувачі перевіряли свої коментарі на наявність помилок. Як це зробити можна подивитись в документації — http://api.yandex.ru/speller/doc/dg/tasks/how-to-spellcheck-web.xml .
К содержанию ↑

Безкоштовні онлайн сервіси перевірки орфографії і пунктуації тексту

Існує досить велика кількість веб-ресурсів, що дозволяють безкоштовно перевірити орфографію тексту. Розглянемо найпопулярніші з них:

 • http://translate.meta.ua/orthography/ — досить зручний і не складний у використанні сервіс. Він дозволяє перевіряти тексти на 3-х мовах: російська, українська і англійська. Для використання дуже простий: потрібно вибрати мову, потім вставити текст в велике поле і натиснути на червону кнопку. Помилки будуть підкреслені червоною точкової лінією і при подвійному натисканні на слові з помилкою, Вам буде запропоновано варіанти заміни слова.

  Сервис Meta
  Сервіс Meta
 • http://orthography.morphology.ru/ — ще більш простий сервіс, ніж попередній. Але на відміну від META, цей сервіс тільки виділяє помилки. Варіантів заміни він не пропонує.

  Сервіс Morphology
  Сервіс Morphology
 • http://text.ru/spelling — сервіс виділяє слова в тексті фіолетовим кольором і при подвійному натисканні, видає варіанти заміни. так само пише кількість символів тексту і кількість помилок.

  Сервіс text.ru
  Сервіс text.ru
 • http://advego.ru/text/ — один з самих класних сервісів перевірки орфографії і пунктуації онлайн. Веб-ресурс багатомовний, тобто можете перевіряти текст практично на будь-якій мові. Коли сервіс знаходить помилку, слово виділяється червоною штрих-пунктирною лінією, при наведення на слово, показуються варіанти заміни. Крім помилок є ще багато різних параметрів, які показує сервіс.

  Сервіс Advego
  Сервіс Advego
 • http://5-ege.ru/proverit-orfografiyu-onlajn/ ще один хорошій сервіс для перевірки тексту на помилки. Досить перейти за посиланням, ввести текст в рядок і натиснути кнопку «Перевірка». Після натискання ви отримаєте інформацію про помилки в тексті, які необхідно виправити. Хороший сервіс тим, що він прямо витягує з тексту всі помилки і їх візуально добре помітно, а так само надає рекомендації щодо правильного написання даного слова.

  Сервіс 5-ege.ru
  Сервіс 5-ege.ru
 • https://www.artlebedev.ru/tools/orfograf/ — хороший сервіс для перевірки орфографії від студії Артемія Лебедєва.  Можна перевіряти не тільки частину тексту, а й всю сторінку. Для цього зверху є перемикач положень, де можна вибрати один із способів. Зручний тим, що можна просто ввести url адресу сторінки і отримати всю необхідну інформацію про помилки. Якщо сервіс бачить проблеми з словами в тексті він виділяє дане слово жовтим кольором, що дуже візуально зручно. Для виділення можна використовувати не тільки жовтий колір, а й інші елементи, вибрати їх можна в списку, що випадає.

  Сервіс artlebedev.ru
  Сервіс artlebedev.ru

Якщо у Вас є на прикметі ще сервіси, будемо вдячні якщо залишите посилальними на них в коментарі, ми спробуємо їх в нашу добірку.

Поделиться