Ну що, ви створили сайт і тепер горді собою? Рано радієте! Має бути ще багато роботи. Створення інтернет ресурсу всього лише початок шляху. Вам неодмінно потрібно розвивати сайт і займатися його просуванням. І в першу чергу вас, звичайно ж, буде турбувати обсяг трафіку.

Системи сервіси і лічильники відвідувань
Системи сервіси і лічильники відвідувань

Готові посперечатися, що питання де перевірити відвідуваність сайту вже крутиться в вашій голові як дзига! Не дивно, відвідувачі = прибуток . Чим більше відвідувачів зможе залучити ваш ресурс, тим більше буде заробіток з нього. Що робити? Куди бігти? Хто врятує? Здається, ви вперлися в черговий глухий кут, але ми допоможемо точно дізнатися відвідуваність сайту і розглянемо які є спеціальні та доступні ресурси для якісної аналітики. Тільки у нас і тільки сьогодні можна детально почитати і дізнатися як проводитися перевірка відвідуваності сайту, переглянути основні та корисні дані про всіх важливих ресурсах, разом розберемо показники статистики трафіку сайту слід уважніше вивчати. Загалом, все найновіше, корисне, цікаве і ефективне прямо зараз. 

К содержанию ↑

Навіщо взагалі потрібна статистика відвідувань сайту?

Якщо ви щось робите, готові посперечатися, що ви хочете бачити результат своєї праці. Сайт вимагає біса багато часу і сил. Ви не спите нормально, деколи забуваєте поїсти, ходите як одержимий і весь час думаєте як би його ще так вдосконалити. Це проклятий праця, який може бути абсолютно марним, якщо ви не аналізуєте свої дії і результати, до яких вони призводять. Показники лічильника трафіку сайту ваше секретна зброя, яке дозволяє відстежувати активність користувачів.

Статистика посещений сайта
Статистика посещений сайта

Отже, статистика відвідування сайту користувачами важливо, тому що є тим необхідним результатом. З її допомогою ви можете легко відстежувати скільки відвідувачів прийшли до вас, звідки вони прийшли і що хотіли. Якщо ви можете дізнатися трафік сайту , ви легко проаналізуєте які з ваших дій і активностей мали найбільший відгук у аудиторії. Хоча, відразу ж хочеться відзначити, що результати дещо запізнілі. Тому більш-менш реальні цифри будуть вам видно через кілька днів. Але це не означає, що перевірка трафіку сайту безглузда. В остаточному підсумку, збільшення аудиторії і є показник вашої популярності і затребуваності в світовій павутині.

К содержанию ↑

Місія здійсненна: дізнатися відвідуваність сайту


Дізнатися трафік сайту не так складно, але будь-яке професійне справа має свої особливості і нюанси, про які не можна забувати. Наприклад, є кілька способів перевірити відвідуваність сайту:

 • серверна статистика відвідувань сайту;
 • лічильник відвідувачів сайту;
 • спеціальні системи аналізу, а також обліку відвідувань;
 • сервіси аналізу трафіку.

Переглянути відвідуваність сайту допоможуть кілька відомих інструментів і ресурсів, які вже перевірені на практиці багатьма фахівцями. Пропонуємо вам ознайомитися з кожним з них більш детально. Так ви зможете підібрати інструмент, який найбільше підходить саме вашого ресурсу. Так, різниця між методами є. Відстеження трафіку сайту важлива місія, а значить і виконувати її необхідно на вищому рівні. Пропонуємо по порядку розглянути методи контролю відвідуваності сайту і корисні посилання для кожного.

К содержанию ↑

Дізнатися трафік ресурсу за допомогою серверної статистики


У світі профі у всього є оціночні дані. Так ось серверна статистика найбільш точний, ефективний і надійний спосіб перевірити трафік сайту. Зазвичай даний метод грунтується на вивченні логів. Ніяких складнощів тут зазвичай не виникає, так як більшість хостів надають цю можливість. А вже якщо ви розмістили проект на віртуальному чи реальному сервері, тоді точно зможете досліджувати трафік сайту за допомогою серверної статистики.

Серверна статистика сайту
Серверна статистика сайту

Вам достатньо буде самостійно встановити необхідні скрипти, які дозволять контролювати і аналізувати відвідуваність ресурсу. Тепер поговоримо про інструменти (проги), які стануть вашими вірними соратниками:

 • AWStats (розширена веб-статистика)

Доступна, проста система інструментів, яка дозволяє проводити аналіз ресурсу. За допомогою даної програми ви отримаєте в текстовому або графічному вигляді всі важливі статистичні дані. За допомогою отриманої інформації, ви зможете легко контролювати і вносити поправки в рекламну кампанію, що дозволить підвищити її ефективність.

Ця система використовується фактично у всіх хостів.

 • STD для CNStats (стандарт CNStat)

Ще одна крута і не складна система аналізу статистики. CNStats STD доступна для будь-яких хостів, які сумісні з MySQL і PHP. Система надає безліч різних звітів.

Серед недоліків: звіти доступні виключно вам. В майбутньому може знадобитися надати доступ до звітів рекламодавцям, наприклад. Також при додаванні в рекламну сітку Яндекса (про види реклами в інтернеті можна подивитися статтю: « Основні види інтернет-реклами «), вас також попросять надати посилання на статистику.

 • Використання CNS (система управління контентом)

В цілому будь-який движок , платний або безкоштовний, має свій лічильник відвідувань сайту. Якщо ж немає такої вбудованої можливості, існують різні сторонні розробки, які дозволять перевірити трафік сайту.

Але подібні системи відстеження відвідуваності сайту далекі від ідеалів. І знову таки стає питання надання інформації про відвідуваність рекламодавцям при необхідності.

К содержанию ↑

Лічильник відвідувачів сайту

Популярний і найбільш частіше застосовується спосіб визначити трафік сайту — лічильник гостей сайту або клієнтська система статистики . Даний інструмент працює за тим же принципом, що і решта. Але головний плюс — лічильник ніяк не застосовуватися до вашого сайту безпосередньо. Від вас буде потрібно правильно вписати код лічильника в структуру сайту, при цьому потрібно знати, що тут необхідні мінімальні знання html, css і можливо мови веб програмування php. Розміщувати код знадобитися абсолютно на всіх сторінках. Так ви зможете забезпечити собі повноцінні і більш точні дані про відвідуваність.

Лічильники відвідувачів сайту
Лічильники відвідувачів сайту

Код для впровадження може мати в собі будь-якої скрипт або html фрагмент. У будь-якому випадку він буде довантажувати з стороннього ресурсу. Саме завантаження і вважає цей інструмент. До речі, це найбільш адекватні, чіткі і точні дані по статистиці. Але з іншого боку, як завжди, є мінуси. Збої в роботі лічильника можуть привести до невеликої похибки в підрахунку або стати причиною повільного завантаження сторінок на вашому ресурсі.

Є кілька найбільш популярних і перевірених лічильників, які дозволяють аналізувати і контролювати відвідуваність сайту:

 • HotLog — надійний, перевірений і один з кращих лічильників на просторах рунета. Система пропонує великі можливості. Наприклад, ви не просто зможете переглядати кількість відвідувань, але і аналізувати дії відвідувачів. У програму включені сучасні та зручні інструменти для веб-аналітики.
 • Рамблер Топ 100 — рейтинговий каталог, в який включаються ресурси, які розмістили у себе необхідний лічильник. Пошукова система не існує на сьогоднішній день, але цей каталог користується популярністю. Вам знадобиться зареєструватися на ресурсі, отримати автоматично код для додавання на свій сайт. Якщо ви вирішите видалити код, то і зі списків Рамблера ви також зникнете.
 • Mail.ru — також досить популярний каталог і рейтинг. Встановити код не складно. До речі, ви легко можете додати свій ресурс в каталог і без лічильників. Інструмент пропонує різні можливості для аналізу і перевірки відвідуваності.
 • OpenStat (Spylog) — відмінний сервіс статистики та аналізу сайту, який виріс з простого лічильника. Сьогодні в цій системі наявні відмінні сервіси аналізу ресурсу. При бажанні можна скористатися безкоштовними послугами або замовити платний пакет. Цей ресурс також включає рейтинг за тематиками.
 • ЛайвІнтернет (Liveinternet) — ресурс користується великою популярністю серед некомерційних сайтів. Точна і проста перевірка відвідуваності сайту.
 • Лічильники — RDS bar — сервіс, який дозволяє проаналізувати ресурс за різними параметрами. З його допомогою доступна не тільки статистика відвідувачів сайту, але можна також перевірити обсяг індексованих сторінок в гугл і Яндексі. Ви зможете переглянути ТИЦ і PR сторінки. Ресурс надає багато можливостей. Завантажити його можна у вигляді плагіна для найпоширеніших браузерів.
К содержанию ↑

Спеціальні системи для аналізу та обліку відвідувань

Звичайно ж, дізнатися трафік сайту можна за допомогою інструментів гугл і яндекс.

Системи для аналізу та обліку відвідувань
Системи для аналізу та обліку відвідувань

Це справжні гіганти, які не тільки покажуть трафік, але і допоможуть поставити певні цілі і стежити за їх досягненням. Саме їх трохи детальніше ми і розглянемо:

 1. Яндекс Метрика (як підключити даний лічильник читати — тут ). Здається, тут не потрібно слів. Відомий інструмент веб-аналітики, який дозволяє стежити за конверсією, ефективністю рекламної кампанії. Тут можна відстежувати трафік відвідувачів і їх поведінку, а також джерела, які найбільше привертають користувачів на ваш сайт. Робота сервісу відбувається завдяки встановленим кодом лічильника. Всі можливості безкоштовні.
 2. Google Analytics (як підключити даний лічильник читати — тут ) — не менш популярний інструмент в веб-аналітиці. Дізнатися трафік сайту, конверсію, поведінку відвідувачів, статистика, аналіз, коригування рекламної кампанії — все це і багато іншого в даному сервісі. Аналітікс абсолютно безкоштовний ресурс. Вам знадобитися трохи часу, щоб розібратися, але результат безсумнівно того варто.
К содержанию ↑

Сервіси аналізу трафіку

Дані ресурси відмінно підходять для тих, хто хоче провести аналіз конкурентів або цілої ніші.

Сервіси аналізу трафіку
Сервіси аналізу трафіку

З їх допомогою можна визначити лідерів і простежити що саме вони застосовують при просуванні і рекламних кампаніях. Так можна зробити власну кампанію набагато ефективніше. Ми пропонуємо розглянути кілька основних ресурсів коротко:

 • Similarweb.com — відразу відзначимо особливість сайту і те, що він не завжди показує правдиву інформацію. Тому краще за все перевірити для початку на власному ресурсі всі дані. В цілому сервіс корисний і потрібний, дозволяє визначити географію відвідувачів та джерела трафіку. Тут можна також побачити перелік сайтів, які посилаються на перевіряється ресурс, а також ті, на які посилається він.
 • Alexa.com ( тулбар Alexa ) — ще один корисний ресурс. Цей сервіс допоможе визначити по країнах і регіонах топові сайти. Довіряти даним на всі 100% також не варто, як і у випадку з попереднім сервісом.
 • Semrush.com — цей сервіс допоможе зрозуміти приблизну вартість трафіку і визначити які ключові слова і де в топах знаходяться. Вам також відкриється загальна картинка по конкурентам, що не менш важливо. Ресурс показує дані гугл.
 • Prodvigator.ua — ресурс допоможе правильно оцінити пошуковий трафік, вибрати відповідні ключові слова для свого сайту і проаналізувати конкурентів. Дані показуються по Україні, Росії, Казахстану, Болгарії, США, Великобританії і Південній Африці. Це саме Google. Що стосується Яндекса, то поки доступні такі регіони: Україна, Санкт-Петербург, Москва.
 • Compete.com — сервіс відмінно підходить тим, хто орієнтований на західні ринки. Точніше він створений для американського ринку. Відмінною показує дані по трафіку. Існує платна версія, яка пропонує більше можливостей.
 • Quantcast.com — знову таки ресурс орієнтований на західний ринок. Дані можна зібрати по англомовним сайтам. Тут можна знайти більш розгорнуті дані по цільовій аудиторії.
К содержанию ↑

До чого це все?

Хочеться підвести якийсь підсумок, але зробити це досить складно. Сервіс та різноманітних корисних інструментів існує досить багато. Я міг деякі з них і забути або упустити якісь особливості, буду радий на допомогу в коментарях.

В цілому, хочеться відзначити, що кожен ресурс по своєму корисний і необхідний. Кожен з перерахованих вище допоможе провести більш точний і якісний аналіз ніші і найсерйозніших конкурентів, а також проаналізувати власний сайт на ефективність. Чи застосовувати ці сервіси? Безсумнівно! Вони принесуть тільки користь і ефективність у розвитку ресурсу та оптимізації рекламної кампанії.

Вище вже говорилося про те, що кожен з сервісів має свої нюанси. Деякі з них абсолютно безкоштовно, інші вимагають платні, треті не завжди показують абсолютно точні дані. Але всі вони безумовно допоможуть створити загальну картинку. Сміливо використовуйте і випробуйте кожен з них, діліться враженнями в коментарях. Будемо разом шукати ідеальний варіант.

Поделиться