Привіт всім читачам нашого блогу 🙂 Давненько я не писав, остання моя стаття про плагінах Ahrefs для браузера  була опублікована 25-го листопада 2014 року. Було багато проблем і роботи, але спасибі Болик за його внесок і підтримку, так що тепер я з Вами, уххууу 🙂 Почну я цей рік з 8 порад щодо складання правильних URL адрес .

правильні url

 • Опис вмісту  
  Якщо користувач зміг зрозуміти смислове навантаження сторінки за URL адресою — значить Ви все правильно зробили. Такі адреси добре запам’ятовуються і їх зручно використовувати при проставлення посилань або рекомендації один одному. Деякі оптимізатори стверджують, що адреси такого роду люблять пошукові машини.
 • Букви замість цифр
  Правильний URL — це адреса з букв. Сторінки в вигляді  https://loleknbolek.com/cat1234/1234.html  краще замінити на  https://loleknbolek.com/category/seo.html  . Це поліпшить сприйняття і спростить внутрішню перелинковку в разі ручного проставлення посилань.
 • Створюйте статичні адреси сторінок
  Статичні адреси в порівнянні з динамічними пошукові системи люблять більше. Не дарма все оптимізатори рекомендують закривати динамічні сторінки від індексації через файл Robots.txt  . Динамічні адреси зазвичай формуються з використанням таких символів як: «?», «=», «&». Такі сторінки дуже не люблять користувачі, а наше завдання спростити і зробити все максимально зрозумілим 🙂
 • Дефіс — кращий роздільник
  Якщо Ваш URL-адреса складається з декількох слів, то його краще розділяти дефісом. Приклад:  https://loleknbolek.com/vidy-poiskovyh-zaprosov/  — як бачите, поділ слів відбувається за допомогою тире. Це покращує сприйняття і розуміння. Ще можна використовувати «_» і «+». Плюс сам по собі буде сприйматися гірше, так як на листі його ніхто не використовує і спочатку буде не звично читати такі адреси, а нижнє підкреслення не так кидається в очі, як тире.
 • Стислість сестра таланту
  Тут як і всюди існує правило — чим менше, тим краще. Створюйте не великі адреси, навіть пошукові системи занадто великі url враховують як понижуючий фактор. Величезні адреси не зручні копіювати, диктувати одному, вставляти і т.д.
 • Ключове слово в URL
  Ключове слово в адресі буде невеликим підвищує фактором (особливо це важливо при просування високочастотних запитів, читайте про інші види запитів тут ) і у видачі воно виділяється, що безсумнівно подобається користувачам.
 • Малі літери замість заголовних
  Уникайте вживання великої літери. Правильну адресу повинен бути тільки з використанням малих літер інакше Ви просто можете запитати користувача. Коли він десь в адресі переплутає букви (замість малої введе заголовну і навпаки) і не потрапить на потрібну сторінку, довіру до Вашого сайту у нього явно пропаде. Можна звичайно поставити 301 редирект для таких випадків, але краще просто уникати вживання великої літери.
 • Поменше папок
  Гарний URL-адреса не повинен містити зайвих папок. Це тільки робить його більше, але сенсу і зручності не додає.

Багато хто помилково думають, що замарачіваться над правильністю формування URL-адрес. Більшість веб-розробників віддають сайт клієнту з «кривими» адресами. Так, нехай роль їх не дуже велика, але якщо оптимізувати сайт, то давайте вже це робити від А до Я. Так, що не забуваємо про 8 основних правил і враховуємо їх при роботі зі своїм сайтом (або сайтом клієнта)

Поделиться