Кожен досвідчений користувач інтернету задається питанням: як здійснити пошук по картинкам? Розглянемо простий приклад. Ви знайшли в інтернет-магазині красиві кросівки або будь-який інший товар. Потім Ви завантажуєте їх зображення на робочий стіл комп’ютера і скидаєте картинку свому другу, щоб він оцінив Ваш вибір.

Припустимо, ви не можете купити їх прямо зараз — чекаєте зарплату, яку повинні видати аж через тиждень.

У довгоочікуваний день зарплати Ви приходите додому ввечері, заходите в пошуковик і тут розумієте, що забули, на якому саме сайті Ви знайшли це зображення. Навіть через дві години копання в історії Ви ніяк не знайдете сторінку, де розташована заповітна кнопка «Купити». Як же тепер бути?

Але не впадайте у відчай! Заходьте на Яндекс і натисніть «Пошук по картинках». Тепер Ви зможете завантажити сюди фото кросівок, яке тиждень тому завантажили на Робочий стіл.

К содержанию ↑

Як працює пошук за картинками і чим він відрізняється від звичайного пошуку

Як правильно зробити пошук фото за зразком в інтернеті? Як правило, пошукова система не може зрозуміти, яку саме фотографію вона видавала у результатах. Система орієнтується на слова, що зустрічаються поруч з картинкою, розташованої на сайтах, які і знайшов пошуковик. В крайньому випадку, він звертає увагу на слова, прописані в атрибутах alt або title (тега img). І оскільки пошукова система судить про зображення тільки за непрямими ознаками, вона залишається для нього «чорним ящиком».

Тому якщо Ви дасте запит «чорний БМВ», то може з’явитися чорний «Мерседес» і навіть «Порш Кайен»! Хоча такі огріхи виправляються вручну за допомогою асессоров, які переглядають видачу очима, але це відбувається тільки у випадку з найбільш часто вводяться запитами.

Справа в тому, що Ви не зможете знайти фото в інтернеті за зразком, якщо це фото поганої якості. Ви також не зможете знайти оригінал в високому розширенні або знайти фото людини, про який буде сказано, що це такий-то художник, поет або велика особистість, описана хоча б на одному інтернет-ресурсі.

Нарешті, фото може бути одним із серії (якщо мова йде про фоторепортажі або фотосесії), і тоді Ви захочете розшукати решту зображення, щоб зрозуміти суть.

Буквально донедавна пошукова система не мігла виконати такі операції, але тепер може. Ми розповімо, як знайти картинку за допомогою Yandex або Google. Особливо відзначимо, що Яндекс навчився проводити такий пошук зовсім недавно!

К содержанию ↑

Як в Google шукати по зображенню

А зараз ми детально розглянемо, як шукати по картинці в Google. Для того, щоб почати пошук такого роду, натисніть на кнопку «Картинки». Далі натискаєте на зображення фотоапарата, яке розташоване в правому куті Google-пошуку.

Іконка пошуку по картинці Google
Іконка пошуку по картинці Google

Тепер у Вас є дві можливості завантажити в пошукову систему необхідне фото або зображення — це вказівка адреси (для цього скопіюйте адресу, клікнувши по фото правою кнопкою мишки і натиснувши на кнопку «копіювати URL зображення»).

Читати: Пошук по зображенню з телефона Android, iOS

Другий спосіб — завантажити зі свого комп’ютера. На фото Ви бачите URL-адресу картинки з офіційного сайту Вікіпедії.

Пошук по фото - Google
Пошук по фото — Google

Такий пошук по зображенню в гуглі видасть наступну картину:

Результат пошуку по картинці
Результат пошуку

Пошуковик повідомляє, що на фотографії — Альберт Ейнштейн в юні роки. Паралельно він пропонує подивитися те ж саме зображення, тільки меншого або більшого розміру. Нарешті, у Вас є можливість вивчити схожі зображення і подивитися веб-сторінки під ними, де графічно розташований даний файл.

Також в пошуку Google ви можете ввести слова уточнюючого характеру. Наведу простий приклад: Ви хочете дізнатися подробиці про долю цієї людини. Для цього слід ввести слово «Біографія», яке виведе вас на сторінки, де пошук знайшов завантажене Вами зображення і де розписана біографія людини, зображеного на цій картинці.

Насправді, існує і третій спосіб завантаження фотографії або картинки в Google (крім вказівки графічного файлу і завантаження з власного комп’ютера). Цей третій метод підійде для користувачів браузера Google Chrome. Перебуваючи в пошуковій системі даного браузера, підведіть мишку до зображенні або фотографії на сторінці, що зацікавила Вас з певних причин. Тепер натисніть на кнопочку «Знайти це зображення в Google», як показано на фотографії нижче.

Знайти це зображення в Google
Знайти це зображення в Google
К содержанию ↑

Як шукати в Yandex по зображенню

Яндекс обзавівся таким інструментом зовсім недавно. Така інноваційна технологія отримала назву «Комп’ютерний зір» і додаткову кодову назву «Сибір». У цьому випадку, як і в Google, картинка немов розбивається на безліч віртуальних слів. Потім відбувається пошук по всій базі даного конкретного набору віртуальних слів в інших фотографіях або картинках.

Тільки після цього відбувається вибір тих зображень, в яких віртуальні слова стоять в точно такому ж порядку, що і в оригінальному завантаженому зображенні. Шукати по картинці в Яндексі настільки ж просто, як і в Google, а деякі нюанси практично ідентичні.

Наприклад, в правій області пошуку по фото в Яндекс розташовується іконка фотоапарата. Саме на неї Вам і потрібно натиснути для завантаження зображення.

Пошук по картинці в Yandex
Пошук по картинці в Yandex

У тому випадку, якщо у Вас є URL-адреса необхідного фото, вставте його в рядок графічного пошуку і просто натисніть кнопку «Знайти». Щоб дізнатися URL зображення, клікніть по веб-сторінці, де розташована фотографія, правою кнопкою миші і виберіть один з пунктів контекстного меню — «Копіювати адресу зображення». Якщо Ви користуєтеся будь-яким іншим браузером, назва меню може змінюватися, але суть залишається тією ж.

Знайти це зображення
Знайти це зображення Яндекс

Для завантаження зображення в пошук з робочого столу Вашого комп’ютера натисніть на іконку фотоапарата, як показано на скріншоті нижче.

Пошук зображення по URL
Пошук зображення по URL в Yandex

Тепер Вас перекине на наступну сторінку, яка буде виглядати так:

Пошук по завантаженому зображенню
Пошук по завантаженому зображенню

Чи не складає труднощів зрозуміти, що і на цій фотографії зображений великий фізик ХХ століття — Альберт Енштейн. Втім, в Google більш зрозуміле оформлення видачі, хоча це суб’єктивна думка. Сподіваємося, що розробники Яндекса ще попрацюють над цим нюансом. Пошук по фото в Яндекс дозволяє впорядкувати знайдені картинки по типу графічних файлів, іншими словами, за форматом.

Особливо відзначимо, що даний браузер веде історію всіх пошуків, і це стосується і пошуку по зображенню в Яндексі. Так що якщо виникає необхідність, просто заходите в історію і переглядайте або видаляйте зображення.

К содержанию ↑

Як знайти людину по фотографії в Google, Yandex

Як знайти людину по фото в інтернеті? Для цього існує спеціальний сервіс TinEye. Перш за все, Вам слід перейти на сайт tineye.com.

Сервіс tinyeye
Сервіс tinyeye

Як бачите, тут так само, як і в Google, пропонується два варіанти завантаження фотографії  — завантаження з комп’ютера або вказівка ​​URL-адреси. Після того, як фото завантажене, з’явиться великий список зображень і фото, під якими вказані сторінки з місцем розташування цих фотографій.

Хоча пошук по фото людини в інтернеті за допомогою цього сервісу більш ефективний, ніж за допомогою Яндекса або Google, нові фотографії нескоро з’являються в базі TinEye, тому якщо людина виклала нову фотографію вчора, пошук може взагалі не дати жодних результатів. Ще один мінус — відсутність опції пошуку схожих зображень і фотографій, тобто сервер шукає тільки за точним збігом.

У тому випадку, якщо Вам відома хоч якась інформація про людину (наприклад, адреса проживання, повне ПІБ, вік), можете використовувати пошук в найбільш популярних соцмережах або на сайтах знайомств.

Цей спосіб не тільки простий, але і достатньо ефективний.

У соціальних мережах навіть існує спеціальний «Розширений пошук», де Ви можете ввести дату народження, ВНЗ, де навчалася людина, місто і країну проживання і інші дані, які у Вас є.

К содержанию ↑

Висновки

  1. Здійснити пошук за картинками можна з будь-якою метою: знайти людину або знайти веб-сторінки з корисною інформацією про великих особистостей і т.д .;
  2. Головна відмінність пошуку по картинках від звичайного пошуку полягає в тому, що картинка як би розбивається на маленькі фрагменти, або віртуальні слова, ну а далі пошук йде по тій же схемі. Грубо кажучи, пошуковик шукає той же набір віртуальних слів, і на самих верхніх позиціях пошуку будуть фотографії, найбільш схожі на завантажене користувачем зображення.
  3. Шукати по фотографіях людей або картинок можна за допомогою:
    • Google Chrome (картинки);
    • Yandex (Комп’ютерний зір);
    • TinEye.
  4. Завантажити фотографію або зображення в попукову систему по картинках можна двома способами — за допомогою комп’ютера або за допомогою URL-адреси. Для Google Chrome існує третій спосіб — підведіть мишу до зображенні або фотографії на сторінці, що зацікавила Вас, і натисніть на кнопочку «Знайти це зображення в Google».
Поделиться