Сьогодні кількість користувачів мережею інтернет стрімко зростає. Пошук в браузерах може допомогти знайти ту чи іншу інформацію по ключовим фразам або посиланням на текст. Однак, що робити в разі, коли так необхідний пошук за картинками з телефону. На перший погляд складно зрозуміти, навіщо саме необхідний пошук по фотографіях. Так, звичайно, такий тип роботи з пошуковою системою не так поширений, як пошук інформації за ключовими словами або фразами. Однак в деяких випадках він просто необхідний:

 1. Якщо ви хочете знайти якомога більше інформації про об’єкт на фото. Досить просто зробити фотографію, наприклад, «Ейфелевої вежі» або якогось іншого архітектурного об’єкта, і провести пошук по схожим зображенням. Браузер тут же видасть вам кілька ресурсів з корисною та цікавою інформацією.
 2. Ви є власником фото і хочете перевірити, чи не використовував ваше зображення якойсь інший сайт. Якщо ви зможете пред’явити докази того, що картинка належить вам, закон про авторське право буде на вашому боці. Так що ви сміливо можете вимагати у засновників сайту видалити фотографію.
 3. Ви не є власником фотографії, однак з тих чи інших причин хочете перевірити, які ще ресурси використовують дану картинку. Як правило, пошук видає максимальний результат і показує посилання на всі сторінки з подібним зображенням.

Найбільш простим способом здійснити пошук по картинці є робота на персональному комп’ютері. Деякі браузери (повні їхньою версією) пропонують користувачам подібну можливість. Однак якщо у вас під рукою тільки мобільний пристрій, не турбуйтеся. Існує величезна кількість способів провести пошук за картинками з телефону.

К содержанию ↑

Пошук по зображенню на Iphone

Ви натрапили на зображення і хочете дізнатися максимум інформації про неї. Зробити це сьогодні можна самими різними способами. Однак найбільш простим в разі одноразового пошуку є використання вбудованого в телефон браузера.

Насправді здійснити пошук по картинці з телефону досить просто. Звичайно, легше скористатися комп’ютером і повною версією пошукача Google. Однак, якщо у вас під рукою тільки iPhone, зверніть увагу на один нескладний метод:

 1. Відкриваєте браузер Safari. Якщо у вас встановлений пошуковик Google в якості стартової сторінки, можете приступати до пошуку прямо зараз. Для тих же, хто вибрав в якості основного сервісу інший сайт, необхідно у верхній рядок пошуку вбити наступну адресу: https://www.google.ru/imghp.
 2. Пам’ятайте, що перед вами мобільна версія сайту. Відкрийте повну, скориставшись меню (як бачите, такий принцип працює для iOS і Android).
  Повна версія iOS
  Повна версія iOS

  Повна версія для Android
  Повна версія для Android
 3. На новій сторінці в пошуковому рядку знаходиться значок фотоапарата. Натиснувши на нього, ви зможете завантажити зображення.
  .

  Іконка фотоапарата - Завантажити фото
  Іконка фотоапарата — Завантажити фото
 4. Після цього вам буде запропонована версія пошукача щодо того, що розташовується на зображенні, а також посилання на всі ресурси, які використовують цю картинку.
Вказати посилання для завантаження
Вказати посилання для завантаження

До речі, подібні маніпуляції можна провести і з пошуком Яндекс. Для цього, правда, потрібно перейти за посиланням https://yandex.ru/images/.

Завантажити фото натиснувши на іконку
Завантажити фото натиснувши на іконку

Пошукова система запропонує вам зробити фотографію або ж завантажити потрібне зображення з телефону.

Завантажуємо фото
Завантажуємо фото

Вже через кілька секунд ви отримаєте всю інформацію про зображення.

К содержанию ↑

Пошук по зображенню на Android

Всі попередні описані варіанти пошуку по картинках для iOS можна використовувати і для ОС Android. Однак в цьому розділі статті ми поділимося з вами додатковими секретами пошуку зображень. Наприклад, ось простий варіант пошуку за допомогою пошукової системи Google, який встановлений за замовчуванням на більшості мобільних пристроїв з ОС Android:

 1. Перейдіть на сайт, на якому знаходиться потрібна картинка. Натисніть команду «Відкрити в новій вкладці».

  Відкрити в новій вкладці
  Відкрити в новій вкладці
 2. Таким чином ви отримаєте посилання на зображення. Адресу картинки необхідно відправити в буфер обміну. Саме з його допомогою ви і будете проводити пошук.
 3. Перейдіть в Google і в пошук вставте адресу фотографії. Активуйте пошук — і вже через дві секунди сайт видасть результат.

  Знайти картинку в Google
  Знайти картинку в Google

До слова, якщо ви хочете проводити пошук по картинці на Android інкогніто, можете проробляти всі описані дії через анонімні вкладки.

Так само найбільш простий і найменш надійний варіант пошуку — просто знайдіть потрібне зображення за посиланням або ключовими словами і в отриманих результатах натисніть «Показати схоже зображення». Працює не так точно, як перераховані вище способи, однак також може допомогти вам знайти те чи інше зображення. При цьому вам не потрібно відкривати розширені версії браузерів або відвідувати спеціальні сайти.

К содержанию ↑

Пошук по зображенню за допомогою додатків для Android, iOS

Звичайно, ви можете обмежитися тільки стандартним способом пошуку по картинках. Однак слід уточнити, що в даний час існує велика кількість спеціальних додатків, які дозволяють швидко знайти будь-яке зображення на будь-якому телефоні. Вони можуть бути платними, а можуть перебувати у вільному доступі. Давайте розглянемо найбільш поширені варіанти для операційних систем iOS і Android.

Отже, найбільш популярними додатками, що дозволяють проводити пошук за картинками з iPhone, є:

Veracity

Незважаючи на те, що додаток володіє не найбільшим рейтингом в онлайн-магазині, зі своїми завданнями воно справляється на відмінно. Завантаживши його на смартфон або планшет, ви отримаєте масу переваг програми:

 1. Тепер ви зможете швидко шукати будь-яке зображення за допомогою мобільного пристрою.
 2. Програма дозволяє визначити, де ще може використовуватися та чи інша картинка. Тобто тепер використовувати вашу фотографію непомітно не зможе жоден сайт.
 3. Додаток також може відстежити. Піддавались копії певного зображення обробці. Чи були вони обрізані або відредаговані (по контрастності, яскравості і т.д.).
 4. Програма здійснює пошук і в соціальних мережах. Таким чином ви легко зможете знаходити фейковий акаунти, які використовують ваші картинки.
Veracity для Iphone
Veracity для Iphone

Принцип роботи програми досить простий. Вона використовує зображення, яке знаходиться на вашому мобільному пристрої. Сама картинка в свою чергу може розташовуватися як в папці камери, так і в галереї або навіть в cloud сховищі. Після цього додаток обробляє всі наявні дані і видає вам готовий результат.

Тепер, якщо ви приїхали в нову країну і не хочете витрачати час і гроші на екскурсії, досить просто завантажити на телефон для цієї програми. Фотографуйте сподобалися пам’ятки, завантажуйте їх в програму і отримуйте всі корисні посилання на інформаційний і розважальний контент на цю тему.

Reversee

Дана програма має вже більш високий рейтинг у порівнянні з попереднім додатком. Вона знаходиться у вільному доступі, тому ви можете прямо зараз завантажити її з App Store.

Reversee додаток для пошуку картинок
Reversee додаток для пошуку картинок

Додаток має масу особливостей, через що є найбільш масштабним в своїй сфері:

 1. Reversee працює не тільки з пошуковою системою Google. Додаток також задіє і інші аналогічні сервіси, такі, як Bing і Yandex. Однак слід враховувати, що для отримання можливості шукати картинку відразу в декількох пошукових системах, вам доведеться оновити програму до її платної версії. До речі після оплати ви отримаєте ще кілька невеликих доповнень.
 2. Користувач може налаштувати автоматичну рамку картинки. Таким чином вам буде набагато простіше шукати зображення по скриншотам.
 3. Ви можете вставити не тільки картинку, але і її URL-адресу. Тепер ви зможете не тільки шукати, але і завантажувати на свій телефон фотографії з інстаграм.
 4. Програма має безліч різних редакторів, що дозволяють виробляти такі маніпуляції, як: обрізка, масштабування, скасування операцій по редактуре і т.д.

До головних переваг програми (яке відзначають багато користувачів) є повна відсутність реклами. Погодьтеся, що в такому випадку використовувати сервіс набагато швидше, простіше і що найголовніше — зручніше.

Процедура роботи з програмою досить проста:

 1. Для початку виберіть зображення з пам’яті телефону або cloud сховища.
 2. Відкрийте програму і завантажте необхідну картинку.
 3. Перед тим, як почати пошук, додаток запропонує вам опрацювати фотографію. Ви зможете при необхідності навіть зменшити дозвіл завантаження. Таким чином значно скоротиться розмір картинки і, як наслідок, обсяг даних, які ви відправляєте в мережу.
 4. Зверніть увагу на пункт «Обрізка», який дозволяє здійснювати пошук за картинками не в цілому, а на підставі лише однієї частини зображення.
 5. Натиснувши на «Пошук», ви протягом декількох секунд отримаєте готовий результат. Програма працює швидко, що особливо актуально при терміновому пошуку картинки.
 6. З отриманим результатом ви вільні робити, що побажаєте. Можна просто відкрити сайти із зображенням в браузері. Можна додати отримані дані в список «Reading List», зберігши їх таким чином для перегляду в майбутньому. А можна копіювати адресу результату і відправити його, наприклад, по електронній пошті.

Програма має спеціальне розширення для iOS, що дозволяє відкривати додаток з будь-яких сервісів, які передбачають експорт картинок (наприклад, Photos, Safari, Chrome).

Тепер давайте розглянемо, які ж існують додатки для операційної системи Android. Насправді їх рахунок перевалює за кілька десятків. Однак не всі програми виконують роботу якісно і показують максимально повний результат.

Search By Image

Безкоштовний додаток з відмінним рейтингом. Завантажити його ви можете в магазині Google Play. У порівнянні з іншими аналогами для цієї програми має велику кількість переваг:

 1. Можливість знайти будь-яку картинку на мобільному браузері.
 2. Простий інтерфейс і легке управління програмою.
 3. Результат пошуку по картинках програма видає вже через кілька секунд.
 4. Перед тим, як почати пошук, ви зможете редагувати зображення. Додаток має безліч опцій по роботі з картинками. Як і всі попередні додатки Search By Image дозволяє повернути картинку, відобразити її по горизонталі або вертикалі, обрізати частину зображення і т.д.
 5. Програма підтримує відразу ж кілька пошукових систем. Тому потрібне вам зображення буде відслідковуватися в Google, Tineye і Yandex.
 6. Програма видає результат пошуку на основі відразу декількох пошукових систем.
 7. Додаток працює з декількома іншими програмами. Тепер вам не потрібно завантажувати картинки з Facebook, WhatsApp, Тwitter або іншого браузера і тільки потім здійснювати пошук по зображеннях. Завдяки Search By Image ви зможете просто відкрити потрібний фото з будь-яких перерахованих вище додатків.
 8. Програма знаходиться у вільному доступі для всіх власників мобільних пристроїв з ОС Android. Однак, скачавши повну платну версію програми, ви зможете повністю позбутися від реклами.
Пошук по картинках Search By Image
Пошук по картинках Search By Image

Отже, за допомогою Search By Image ви зможете виконати безліч (хоч і однотипних) операцій:

 • знайти всі пов’язані картинки;
 • виявити, чи було зображення змінено або ж зберегло свою оригінальність;
 • обчислити підроблену фотографію;
 • з’ясувати, чи є конкретне зображення новим в мережі;
 • здійснити пошук по частині картинки (таким чином легко шукати зображення, наприклад, з колажу з декількома фото).

Для користувачів пошуковою системою Google програма має спеціальну опцію, а саме — фільтр безпеки SafeSearch, який можна включити в налаштуваннях.

Image Search

Ще один додаток з максимально простим інтерфейсом, лаконічним дизайном і непоганим рейтингом. За кількістю додаткових опцій воно трішки програє попередній програмі, проте так само добре справляється з пошуком картинок в телефоні. Дозволяє завантажити потрібне зображення в Google Reverse Image Search Engine. Використовувати програму досить просто:

 1. Виберіть картинку, яку хочете знайти в мережі. Шукати зображення ви можете в пам’яті телефону, в cloud сховище або навіть в деяких інших додатках.
 2. Натисніть на кнопку «Пошук».
 3. Після того, як ви отримаєте результат, програма дозволяє завантажити будь-яке зображення. Для цього вам знадобиться натиснути кнопку «Завантажити».
 4. Дозволяє завантажити потрібне зображення
  Дозволяє завантажити потрібне зображення

  Як і всі подібні програми, дозволяє обрізати додаток і шукати лише потрібний фрагмент картинки. Крім того, ви можете одночасно почати пошук відразу декількох фотографій. Більш нова версія програми передбачає наявність декількох додаткових функцій. Наприклад, тепер ви зможете вибрати завантаження зображень у фоновому режимі. По закінченню дії додаток повідомить вас про успішну завантаженні.

  Описані вище додатки — це навіть не 10% від усіх наявних у вільному доступі програм з пошуку картинок в телефоні. Вибирайте варіант, який є для вас максимально зручним у використанні. Також варто придивитися до програм з можливою платній підпискою. Вони, як правило, володіють великою кількістю функцій.

Поделиться