Система сповіщення Google Alerts здається досить простий в користуванні і в ній приховано безліч можливостей. Ми рекомендуємо навчиться правильно використовувати систему для вирішення своїх завдань і зараз Ви зрозумієте чому.

У цій статті описується функціонал і можливості сервісу Google Alerts і показуються реальні приклади його застосування, які є дуже популярними і широко поширеними.Система підійде для вирішення будь-якої задачі, якщо проявити кмітливість.

Я використовую сервіс повідомлень від Гугла для:

  1. Відстеження соціальних сигналів і спаму на сайті, який пробився через сито спаморезкі;
  2. Моніторингу зворотних посилань на мої сайти;
  3. Виявлення плагіату (перевірка тексту на плагіат в статті — тут ).
  4. Моніторинг конкурентів зворотним посиланнях і соціальної активності;

Всі звіти можна отримати на електронну пошту і це дуже просто і зручно.

У статті також описані всі способи використання сервісу, які мені відомі. Ви завжди можете додати Ваш варіант, описавши його в коментарях.

К содержанию ↑

Чому Google створив такий сервіс?

У наш час Гугл — це не проста пошукова система, а цілий окремий світ з великою кількістю своїх сервісів і інструментів. Цікаво, що майже вся інформація про користувачів Гугл отримує не з електронного поштового сервісу Gmail, і вже тим більше не з пошуку, а з браузера Chrome або мобільної операційної системи Android.

Читати статтю: Як відключити рекламу в Google Chrome

До слова сказати, завдяки геолокації Android Гугл знає, де Ви живете і куди їдете.

Google сьогодні — це найбільша аналітична компанія в світі, здатна вивчити всіх знайдених людей окремо при їх взаємодії з інтернетом. Ці дані не потрібні йому для захоплення світу, зате компанія готова якісно змінити Ваше взаємодія з інформаційним середовищем. І звичайно ж, вона непогано на цьому заробить.

Сервіс повідомлень від Гугла теж відноситься до пошуку і є його частиною. Всі дані, сервіс бере з того ж пошуку і формує їх в залежності від запиту користувача. Як правило за допомогою даного сервісу можна стежити за всіма найгарячіші новини, заходи, згадки і т.д. Ось з цього компанія Googleі зробила цей крок зі створення сервісу. По суті пошук і GoogleAlerts доповнюють одна одну і обмінюються цінною інформацією.

Однак ми говоримо не про пошуковику, а про близькому до нього сервісі які дуже корисні при їх правильному використанні. Сервіс GoogleAlerts — це нові можливості.

К содержанию ↑

Вчимося користуватися системою сповіщень GoogleAlerts

Знайти даний сервіс Ви зможете за адресою: Google.com/Alerts

Він є надбудовою над основним пошуком, якщо висловлюватися фігурально. Він за частки секунди відстежить будь-яку інформацію на будь-яких окремих сайтах або в інтернеті загалом. Ви отримаєте всю інформацію, що потрапила в індекс Google, тобто все підряд.

Головний критерій пошуку — це відповідність Вашого запиту. Інструмент цей є гнучким, і тим не менше, не всі його можливості очевидні. Тут, як і в основному пошуковику, застосовуються оператори, однак такого інструменту, який хоча б віддалено нагадував розширений пошук або пошук по картинкам (зображення) , в системі сповіщень Google Alerts, просто немає.

Нижче наведені приклади, які розкривають можливості сервісу. Перш за все, щоб створити обліковий запис в Гуглі (для цього достатньо створити безкоштовну поштову скриньку на Gmail).

Читати статтю: 7 безкоштовних емейл сервісів де можна створити (зареєструвати) електронну пошту в інтернеті

Якщо Ви вирішили виїхати в подорож, але не в своєму розпорядженні достатньо фінансами, використовуйте оповіщення про гарячих турах з великими знижками. На прикладі видно, що фраза взята в лапки. Це потрібно, щоб Google шукав по цілій фразі, а не за двома окремими словами.

Поиск горящих туров в Google Alerts
Пошук гарячих турів в Google Alerts

Далі Ви побачите приклади повідомлень, які будуть надходити до Вас. Крім фраз, що відслідковуються Гугл Алертс, Ви можете налаштовувати інші параметри. Для цього клікніть по кнопці «Ще параметри».

Создать оповещение в Google Alerts
Створити сповіщення в Google Alerts

«Частота відправки» — це показник, як часто Ви хочете бачити в зазначеному нижче поштовій скриньці розсилку від Гугл Алертс. Це залежить від завдань, що стоять перед Вами. Є варіант «У міру появи результатів». В даному випадку лист приходить, як тільки з’являється нова інформація на тему, яка Вам цікава. Однак при «частотних» запитах даний варіант незручний. Наступний варіант — «Раз в день». Це означає, що лист буде приходити щодоби з інтервалом в 24 години точно в той час, в яке Ви зараз проводите настройки.

У розділі «Джерела» вибирайте, серед якого контенту інтернету сервіс Google Alertsзнайде інформацію на тему, яка Вас цікавить.

Источники информации
Джерела інформації

Це може бути нове відео або новий пост на блозі. До речі, поява книги на потрібну Вам тематику — теж варіант. Якщо Ви хочете відслідковувати вихід нових серій свого улюбленого серіалу тільки на YouTube, зробіть це, додавши до запиту оператора Site (про це докладніше розповімо далі).

У розділі «Мова і Країна» потрібно вибрати мову, на якому Ви шукаєте інформацію, а також на якому Вам будуть приходити листи на електронну поштову скриньку, і країну, до якої відноситься цей сайт.

У розділі «Якість» попросіть сервіс надсилати нову інформацію на Вашу пошту, причому виключно з якісних ресурсів (або з усіх підряд. Якщо забажаєте). Якість визначається за мірками, які відомі тільки самому Гугл Алертс.

У розділі «Доставка» вибирайте один з варіантів доставки новин по Вас цікавить. Це або адресу електронної пошти (як правило. Він автоматично береться з Вашого облікового запису на Google, адже саме під ним Ви і зайшли на сервіс), або фід ( RSS стрічки ).

Коли всі налаштування проведені, натисніть кнопку «Створити сповіщення». Тепер приступайте до створення додаткового умови доставки нової інформації. Ліміт на кількість повідомлень під один аккаунт — 1000 штук.

Оповещение создано
оповіщення створено

Якщо Ви хочете відредагувати або видалити будь-оповіщення, Ви знайдете відповідні кнопки в розташованій трохи нижче області праворуч від кожного оголошення. Це показано на скріншоті вище.

К содержанию ↑

Креативні повідомлення від Google Alerts

Отже, перший цікавий нюанс — це можливість відстеження згадки Вашого бренду (сайту).В даному прикладі я буду відслідковувати згадка нашого бренду — loleknbolek.

Поиск по упоминанию бренда
Пошук за згадуванням бренда

Цей пункт не дуже оригінальний, але і не дуже популярний як серед компаній, так і у простого користувача мережі інтернет. Насправді цю систему можна налаштувати менш ніж за 60 секунд, і вона дозволить Вам отримувати оповіщення, як тільки Ваш запит з’явиться в поле зору пошукової системи Google.

Перш за все, виберіть зручний Вам формат і частоту оновлень (як ми вже зазначили, це RSS або пошта). Потім Вам потрібно вибрати якість і кількість повідомлень. Врахуйте, що в інтернеті можуть бути найрізноманітніші транскрипції. Це може бути, в нашому випадку, «Lolek» або «Loleknbolek». Система чудово підійде для моніторингу конкурентів.

Другий цікавий момент: Ви зможете залишатися в курсі новин з інших міст і навіть країн.

Якщо Вас цікавлять події в Туреччині, або Ви бажаєте дізнатися новини з Риги або Варшави, або з міста, де живуть батьки — всюди «Сповіщення» послужать відмінну службу. Для отримання більш точної вибірки просто впишіть уточнюючі питання, а сервіс дасть більш релевантну інформацію. Це особливо цікаво для бізнесменів, магазини або заводи яких розташовані в різних містах або країнах. Завдяки «Сповіщення» вони складуть чітку картину свого регіональної присутності.

Також у Вас є можливість стежити за цікавими рубриками і темами.

Тренди швидко спалахують, а потім згасають. Ви зможете стежити за ними в режимі онлайн, і для цього використовуються соціальні медіа. Втім, недоліки соцмереж затьмарюють всі переваги, тому що Вам просто доведеться ритися в стрічці новин, щоб відшукати дійсно цінну інфу серед мотлоху. Це дуже виснажливо, а тому «Сповіщення»від Гугл знову рятують ситуацію. Просто правильно налаштуйте частоту повідомлень, щоб потім не шкодувати про свою допитливість і дивитися, як поштовий ящик товстішає і товстішає.

Google Alerts полезные оповещения
Google Alerts корисні оповіщення

Ще один привід використовувати Гугл Алертс — це гарячі рубрики, які не представлені окремим каналом.Еслі я не хочу читати Slon, де занадто багато російської політики, але цікавлять їх колонкою «AppHeroes» або «Мікрокредити», я зможу раз в тиждень отримувати тільки цікаву для мені інформацію без будь-якого там «сміття».

Також Ви зможете стежити за рекламними пропозиціями і знижками будь-яких магазинів.

Хоча Google Alerts оповіщення націлені на новини, вони допоможуть і в пошуку знижок або лімітованих за часом промо-кодів. Головне — це налаштувати найбільш широку вибірку і простежити, щоб доставка повідомлень відбувалася в міру надходження нових результатів.

Також Ви зможете стежити за рекламними пропозиціями і знижками будь-яких магазинів. Таким чином Ви знайдете абсолютно все, що Вас зацікавить в плані знижок.

Хочете знайти роботу своєї мрії? Google Alerts оповещеніяпомогут і в цьому. Ви зможете шукати вакансії, не прив’язуючись до конкретних ресурсів і не натикаючись на настирливі посилання «Ця вакансія точно Вас зацікавить! ». При цьому Ви будете отримувати найсвіжішу інформацію.

Найти вакансию с помощью Alerts
Знайти вакансію за допомогою Google Alerts

Нарешті, Ви зможете відслідковувати згадки в соціальних мережах про Ваш сайт, тобто просто моніторити сигнали. Спочатку потрібно визначити список актуальних для Вас соцмереж, і додати в форму Гугл Алертс конструкцію на зразок тієї, що показана нижче.

Loleknbolek.com {site: facebook.com OR site: twitter.com OR site: digg.com OR site: delicious.com OR site: plus.google.com OR site: vk.com OR site: reddit.com}

При цьому фігурні дужки потрібні для об’єднання перерахованих рядів сайтів соцмереж зі сполучною їх оператором OR (позначає «або», писати потрібно великими буквами).

Крім того, Ви зможете отримувати сповіщення про появу нової зворотного посилання на Ваш сайт (згадка сайту). Хоча в деяких випадках це буде не посилання, а її текстовий згадка, але все одно це буде враховано пошуковими системами. Для цього просто введіть https://loleknbolek.com або https://loleknbolek.com/* -site: loleknbolek.com.

Зірочка ставиться на всякий випадок, можна також виключити з результатів нові сторінки на власному сайті за рахунок вказівки -site: loleknbolek.com зі знаком «мінус».

Сигналы от Google Alerts
Сигнали від Google Alerts

Для отримання інформації про індексації нових сторінок Вашого сайту (згадки індексації сторінок сайту) пошукачем Google в реальному часі пишіть так: site: loleknbolek.com.

К содержанию ↑

Висновки

«Сповіщення» є феноменально простим і потужним інструментом, який використовує пошукової движок Google на всі 100%. Він підтримує два варіанти синдикації матеріалів:

  1. Електронна пошта;
  2. RSS.

Тепер не треба стрибати по різних сайтах в пошуках тієї чи іншої інформації, а це заощадить не одну годину Вашого часу.

За рахунок запитів, що додаються Вами в Google Alerts, Google краще зрозуміє Ваші інтереси і поліпшить саму пошукову видачу.

Сервіс працює за аналогією з профілем Google+, який акумулює Вашу мережеву активність. Крім того, «Сповіщення» є безкоштовною заміною або ефективним доповненням до більшості PR-компаній і до їхніх пропозицій з моніторингу Вашої інтернет-репутації.

Тепер Ви знаєте, як можна на «повну» використовувати систему оповіщень Google Alerts.До зустрічі на сторінках блогу!

Поделиться