Поняття «нативной реклами» з’явилося в світі маркетингу порівняно недавно. Тому люди так до кінця і не встигли визначитися, що ж із себе представляє такий спосіб просування і як він, власне, працює. Однак, незалежно від такої невизначеності, нативная реклама сьогодні активно використовується не тільки початківцями, але і всесвітньо відомими брендами. Ненав’язливість, висока ефективність і оригінальний підхід роблять такий спосіб просування популярним не тільки на інформаційних сайтах, а й в соціальних мережах. Давайте розберемося, що ж таке Натів, і з чим його «їдять».

нативная реклама

К содержанию ↑

Що таке нативная реклама?

Перш за все слід зазначити, що нативна реклама — це так звана природна (в перекладі з англійської) реклама, яка має ту чи іншу наповнення в залежності від ресурсу, на якому розміщується. Тобто вона розміщується виключно на ресурсах, тематика яких близька до того чи іншого продукту.

На відміну від класичного способу розміщення реклами, Натів не викликає відторгнення у людей, і навіть навпаки — здатний залучити ще більше уваги. Крім того, змінюється і бар’єр сприйняття інформації, який характерний для банерної реклами. При перегляді Натіва зникає так звана «банерна сліпота».

Нативная реклама в такому вигляді, в якому вона існує зараз, з’явилася лише кілька років тому. Однак принципи її роботи зародилися набагато раніше — в кінці 19-го століття.Саме тоді популярне американське видавництво, яке розповідає про сільське господарство, вирішило удосконалити класичний вид реклами. Власник журналу також мав компанію по виробництву сільськогосподарської техніки. Так, на сторінках видання стали з’являтися інформаційні статті, а збоку, в блоках, — реклама техніки для сільського господарства.

До речі, ви напевно слухали поняття «мильні опери»? А знаєте звідки походить альтернативна назва серіалів? Все дуже просто — тут також не обійшлося без нативной реклами. Справа в тому, що в багатьох телевізійних серіалах на постійній основі стала використовуватися продукція компанії Рrocter & Gamble (шампуні, мила і т.д.). Така реклама була одночасно ненав’язливою і ефективної (адже серіали дивилися мільйони людей по всьому світу).

З появою інтернету все стало ще цікавіше. Спочатку багато сайтів використовували так звану банерну рекламу. Однак з часом це стало сильно дратувати користувачів. Тому маркетологи дійшли висновку про трансформацію рекламних щитів в нативну інтеграцію. Сьогодні цей прийом використовується на різних інтернет-сторінках, в соціальних мережах і т.д.

К содержанию ↑

Переваги та недоліки нативной реклами

В даний час підхід до просування бізнесу зазнає великих змін. Багато великих компаній відмовляються від традиційних способів реклами на користь ненав’язливою подачі інформації про свій бренд. Саме тому нативная реклама (за прогнозами багатьох фахівців) незабаром займе лідируючі позиції серед всіх інших варіантів.

Такий спосіб просування має свої переваги:

 1. Як показує практика, нативная реклама не викликає відторгнення у цільової аудиторії. Справа в тому, що в такому випадку рекламний продукт сприймається як частина тексту. Він нерозривно пов’язаний з темою статті або відеоролика, тому і не викликає роздратування у користувачів.
 2. Створюючи нативную рекламу, маркетологи зазвичай беруть до уваги особливості майданчика, на якій вона буде розташовуватися. Таким чином вдається врахувати не тільки цілі компанії, але і інтереси користувачів.
 3. Завдяки ненав’язливою подачі інформації нативная реклама має більше шансів на швидке (вірусне) поширення у всіх соцмережах.
 4. За даними опитувань, інформація, що розташовується в нативної рекламі, має велику залученість, ніж, наприклад, банерна.
 5. Подібний спосіб просування поки що не має гідних конкурентів у своєму сегменті.
 6. Відсутність так званого ефекту «банерної сліпоти». Подібне явище було описано ще в кінці минулого століття. Справа в тому, що люди настільки втомилися від реклами, що вже не звертають увагу на інформацію, що знаходиться на банерах. У випадку з нативної рекламою, то, як показує практика, її помічають приблизно на 50% частіше.
 7. Натів настільки вписується в готовий текст, що його просто неможливо повністю заблокувати.

Однак не варто думати про те, що впровадження нативной реклами гарантуватиме стовідсотковий успіх. Як і багато інших способів просування бізнесу, подібне явище має деякі негативні особливості:

 1. Сам принцип роботи нативной реклами повністю заперечує масштабованість, як, наприклад, це відбувається при оформленні банерної реклами. Звичайно, в деякій мірі ви можете вплинути на цей процес. Так, наприклад, рекламна мережа SlickJump передбачає масштабування. Процес відбувається таким чином — ви розміщуєте рекламу на одному великому порталі, а на більш дрібні сайти зі схожою тематикою розміщуються так звані нативні промоблокі. Зрештою аудиторія буде збиратися на основному порталі і таким чином зможе повністю побачити вашу рекламу.
 2. Висока ціна. Сьогодні вважається, що нативную рекламу можуть собі дозволити виключно власники великих і знаменитих брендів. Звичайно, це не зовсім так, і організувати такий спосіб просування компанії можна і з невеликим бюджетом.Однак в будь-якому випадку, банерна реклама обійдеться значно дешевше.
 3. Тривалий процес створення. Добре, якщо ви вже маєте повністю готовий рекламний контент. В такому випадку ви можете сформувати ролик і виставити його за пару днів. Однак процес розробки концепції з нуля є досить тривалим і копіткою. Ідею необхідно чітко сформувати, узгодити і тільки потім впроваджувати нативную рекламу для просування бренду.
 4. Психологічний аспект. Дані, отримані шляхом опитувань британських і американських інтернет-користувачів вражають. Згідно анкетами, більше 30% людей сказали, що, дізнавшись про нативной рекламі в тексті, вони відчули, нібито їх обдурили. Це пояснюється тим, що, вивчаючи статтю, люди починають максимально довіряти автору. Однак, як тільки розкривається факт реклами, користувачі втрачають довіру до тексту, припускаючи, що вся інформація проплачена спонсором.

Тепер, знаючи про всі переваги і недоліки нативной реклами, ви зможете точно визначитися, чи варто зупинятися на цьому варіанті. Адже, обираючи спосіб просування свого бренду, ви повинні бути впевнені в тому, що він точно принесе вам очікувану користь.

К содержанию ↑

Види нативной реклами

Звичайно, навіть незважаючи на популярність нативной реклами, даний спосіб просування все ще викликає безліч протиріч. З одного боку, вона допомагає брендам ненав’язливо представити свій продукт, а користувачеві — отримати інформацію про товар, що. З іншого ж боку, як показує практика, багато людей після того, як дізнаються про нативной рекламі в відеоролику або статті, відчувають себе обдуреними і втрачають деяку повагу до продукту.

Як би там не було, статистика не бреше — в даний час природна реклама є найкращим і найбільш ефективним способом розповісти про свій товар. Головне — вибрати правильну категорію. Тут все просто — сьогодні виділяють три основних види нативной реклами:

 1. Спонсорство. Найбільш дорогий вид нативной реклами, який також відрізняється найвищою ефективністю. Під спонсорським контентом мається на увазі, наприклад, стаття в популярному блозі або на сторінці медійної особистості. Однак і відеоконтенті часто застосовують подібний тип нативной реклами. Багато людей навіть не помічають, що, наприклад, у фільмах герої користуються продукцією певного бренду. Це може бути все, що завгодно — продукти харчування, мобільні телефони або навіть автомобілі. З одного боку, може здатися, що непомітна реклама не принесе належного результату. Однак такий ненав’язливий хід все одно збільшує популярність компанії і довіру цільової аудиторії.Спонсорська нативная реклама
 2. Рекомендації. Всі ми помічаємо, що після прочитання певної статті або після перегляду відеоролика іноді з’являються так званий рекомендований до прочитання (перегляду) контент. Саме так і працює даний вид реклами. Маркетологи уважно розглядають сторінку на предмет схожої тематики. Якщо вони розуміють, що на даному ресурсі користувачі будуть активно переходити за рекомендованою посиланням, то пропонують порталу рекламу певного бренду. Звичайно, такий тип просування передбачає, що для перегляду рекомендованого контенту користувачеві потрібно буде перейти на інший сайт або канал.Нативная реклама за рекомендаціями
 3. Реклама в соціальних мережах. Поняття соцмережі в такому сенсі, в якому воно існує зараз, з’явилося не так давно. Однак цей феномен швидко набув популярності по всьому світу. Сьогодні загальна кількість користувачів подібними програмами або сайтами становить понад два мільярди осіб. Раніше вважалося, що реклама в соціальних мережах менш продуктивна. Однак сьогодні подібні платформи стали відмінним майданчиком для розкрутки бренду. На відміну від таргетированной реклами, яка з’являється в спеціальних блоках, нативная органічно вписується в ту чи іншу сторінку і ненав’язливо рекламує, а просто згадує продукт, як би «до слова».Нативная реклама в соціальних мережах
К содержанию ↑

Банери vs нативная реклама

Вже протягом кількох десятків років банерна реклама є найбільш популярним способом просування бізнесу. Зовні подібний прийом нагадує невеликі блоки, які в обов’язковому порядку повинні складатися з картинки і невеликий підпису. Подібні банери прийнято розташовувати на сайтах зі схожою з брендом тематикою. Це пояснюється високою ефективністю прийому — адже тільки так можна залучити цільову аудиторію.

Приклад банерної реклами

Однак останнім часом нативная реклама активно витісняє банерну. Це спонукало маркетологів провести ряд досліджень для порівняння двох способів просування.Американська компанія, що займається розробкою нативной реклами спільно з фахівцями в IT-сфері порівняла два різних підходи — природну рекламу, максимально ненав’язливо вписану в тематичну статтю, і невеликий банер, розмір якого становить 300х250. Важливо також відзначити, що банерна реклама в даному випадку розташовувалася на видному місці — в правому верхньому куті тематичної сторінки.

Для того, щоб дослідження було максимально точним, фахівці використовували технологію, яка дозволяє відстежити траєкторію погляду в процесі читання (eye-tracking).В опитуванні брали участь майже 5000 осіб різного віку та інтересів. Так ось, висновки після такого експерименту були наступними:

 1. 52% опитуваних людей заявили, що у них з’явилося бажання придбати ту чи іншу річ після перегляду нативной реклами. Цей показник на 18% більше, ніж кількість інтернет-користувачів, які зацікавилися товаром після банерної реклами.
 2. Важливим аспектом реклами є не тільки показник переглядів, а й число людей, які поділилися інформацією в соціальних мережах. Так ось, у випадку з нативної рекламою бажання поділитися виявили 32% користувачів. У той час, як у банерної реклами даний показник складає всього 19%.
 3. Важливим фактором впізнаваності будь-якої компанії вважається той момент, коли покупець починає ідентифікувати себе з брендом. При використанні нативной реклами подібний процес відзначають у себе близько 71% користувачів. А ось з банерної рекламою все не так прекрасно — після її перегляду ідентифікацію з брендом відзначають тільки 50% опитуваних.

Не можна не відзначити, що нативна реклама має на увазі під собою безліч методів просування. Вибір того чи іншого варіанта в першу чергу продиктований концепцією бренду і завданнями, які ставлять перед собою маркетологи. За великим рахунком ступінь ефективності того чи іншого прийому залежить від:

 • часу, яке користувач провів на сайті;
 • Фортеця в соціальні мережі;
 • трафіку;
 • залученості цільової аудиторії.
К содержанию ↑

Приклади нативной реклами

Що ж, ми розібралися з теорією, і тепер ви знаєте, що таке нативная реклама, і на які види вона ділиться. Однак без наочних прикладів складно зорієнтуватися, чи необхідний вам для просування товарів або послуг саме такий рекламний продукт. На щастя, сьогодні існує безліч прикладів вдалого використання Натіва:

 1. Інтернет-видання Supercompressor (на сьогоднішній день — Thrillist) зорієнтоване на молодих людей, які цікавляться сучасними технологіями. Коли в 2014 році американці святкували важливу дату — 45-ту річницю висадки на Місяць, General Electric замовили у інтернет-журналу статтю на тему « Кілька фактів про програму Аполлон-11 ». Текст вийшов досить інформативним і докладно розповідав про саму експедиції і про те, яку роль в ній зіграли GE. Крім того, в статті було згадано, що в честь річниці компанія General Electric випускає лімітовану серію спортивного взуття.Все, що варто знати про ефективність нативного інтегрування — це те, що кросівки розкупили за кілька хвилин.Нативная реклама Thrillist
 2. У тому ж 2014 році був зафіксований ще один випадок вельми вдалого Натіва. Всім відоме видання The New York Times опублікувало статтю про життя жінок в умовах тюремного ув’язнення . У тексті розповідалося безліч невідомих до цього часу фактів — автор розповіла про те, яким знущанням (фізичним і психологічним) піддаються ув’язнені. В кінці статті згадувалося про швидкий вихід наступного сезону популярного телевізійного серіалу під назвою «помаранчевий — хіт сезону». Справа в тому, що сюжет серій тісно переплітається з темою статті. Тому така нативная реклама корисна відразу двох категоріях людей — тим, кого зацікавила тема про життя жінок-ув’язнених, і фанатів серіалу, які дізнаються, що проект створений на основі реальних фактів.Нативная реклама The New York Times
 3. Популярний інформаційний ресурс Mashable підготував корисну статтю про те, як змінюється світ технологій. У ній наводилася не тільки загальна інформація, але і статистичні дані (графіки, таблиці і т.д.). У тексті розповідалося про розвиток мобільних пристроїв і розширенні їх функціоналу. Як виявилося, стаття була замовлена ​​компанією Mastercard. Як нативной реклами в тексті згадувалося, що сьогодні мобільні гаджети можуть також використовуватися для роботи з платіжною системою.
 4. Популярна медіа-компанія Buzzfeed також стала майданчиком для нативної реклами. До виходу нового сезону американського серіалу «Гра престолів» на ресурсі з’явився тест на тему «Як би ви померли, будучи героєм« Ігри престолів » . Оскільки сам по собі сайт носить розважальних характер, його користувачі не здивувала така контенту. Автор тесту розмістив кілька питань по типу «Чого ви боїтеся?» Або «Яке ваше тотемна тварина?». В кінці користувачеві надавався сценарій його смерті у всесвіті «Ігри престолів». Такий Натів не тільки допомагає відволіктися, але і рекламує серіал, залучаючи до нього все більшу кількість глядачів (хоча куди вже більше?).Нативная реклама Buzzfeed

Звичайно, це далеко не всі приклади нативной реклами. Деякі з них настільки добре замасковані, що користувачам не завжди вдається розкрити маркетинговий хід.

У сучасному світі в умовах величезної конкуренції люди намагаються максимально задіяти сили і ресурси для просування власного продукту. Можна сміливо сказати, що сьогодні банерна реклама відступає, віддаючи своє місце якісному Натів. За припущеннями експертів доходи від нативної реклами в 2021 році становитимуть понад 75% (якщо порівнювати, то в 2016 цей показник становив 56%).

Крім того, аналітики відзначили, що витрати на Натів істотно зростуть. Компанії припинять віддавати великі гроші на банери і зосередяться на природній рекламі. За прогнозами до 2020 року в європейських країнах на нативну рекламу буде витрачено близько 13 млрд доларів (для порівняння — 2015 року показник становив близько 5 млрд доларів).

Попередні методи просування брендів значно застаріли і сьогодні викликають у користувачів хіба що ігнорування або навіть роздратування. Ринок поступово рухається до того, щоб щиро зацікавити користувача певним товаром. А зробити це можна виключно ненав’язливою і актуальною для людини рекламою.

Так що можете бути впевнені, що нативна реклама — це актуальний і ефективний спосіб просування вашого бізнесу.

Поделиться