На різних тематичних форумах, блогах можна побачити багато тем, де обговорюється трастових сайтів, як вона вираховується і як її збільшити. Але не багато хто розуміє значення даного показника, тому сьогодні я трохи розповім про те що таке траст сайт (трастових сайтів) , що на нього впливає і як його можна підвищити.

Якщо перекласти з англійської слово «trust», то можна побачити, що воно означає » довіра «, тому трастових сайтів — це ступінь довіри пошукової системи до продвигаемому ресурсу. Чим більше довіру з боку пошукової системи, тим більша ймовірність того, що сайт буде ранжуватися вище своїх конкурентів у видачі. Компанія Google досить таки давно почала враховувати даний фактор в своїх алгоритмах ранжирування, тому необхідно накопичувати траст на своєму ресурсі.

довірений ранг

Що стосується формули і прорахунку даного чинника, то тут самі співробітники Гугла кажуть, залишкової формули, за якою розраховується траст сайту немає. Але є хороші сервіси за допомогою яких можна подивитися даний показник і приблизно порахувати.

К содержанию ↑

Сервіси для прорахунку (перегляду) трастовості сайту

Одним з найбільш корисних ресурсів для перевірки трасту по Яндексу в Рунеті є xtool.ru . Прорахунок ведеться за шкалою від 0 до 10, як я раніше вже казав, чим більше траст сайту, тим легше пробитися в ТОП видачі по запитах.

Так само сервіс показує і багато інших параметрів, які необхідні при аналізі будь-якого сайту.

Що б перевірити довіру, необхідно зайти на сайт, можна зареєструватися. У рядок пошуку ввести необхідний сайт, який необхідно перевірити. Після перевірки отримаєте таблицю з параметрами в такому ось вигляді:

Перевірити трастових сайтів xtool
Перевірити трастових сайтів xtool

У таблиці можна побачити, що трастових нашого ресурсу loleknbolek.com дорівнює 4, що є добре, так як самому домену тільки 5 місяців. Я більшою мірою використовую даний сервіс для перевірки донорів, які підбираю для свого ресурсу.

Формула прорахунку трастовості по xtool

Даний сервіс використовує таку ось формулу для прорахунку:

Траст XT=k0*TR(k1*ST+kn*N(—>0))

 • TR –  трастовость сайта по Яндексу,
 • ST — статистичний вага сторінки,
 • N — інші чинники.

Таким чином, можна помітити, що сервісом враховується тільки якість сторінки як донора. При цьому можна окремо перевірити якість майданчика і внутрішніх сторінок.

Так само можна використовувати сервіс форуму sbup.com . За якою формулою він робить розрахунок не знаю, то показники відрізняються, якщо по Xtool траст був 4, то тут 1.07.

Що б перевірити свій ресурс, необхідно перейти за посиланням:

http://www.sbup.com/trust-rank-checker.php

В поле ввести домен свого сайту і капчу, після пророблених кроків вас перекине на сторінку з багатьма параметрами. Опускаєтеся вниз сторінки і бачите показники трастовості.

Проверить траст сайта sbup
Проверить траст сайта sbup

Найкращий і точний сервіс — це  https://checktrust.ru/  . Ресурс дозволяє дізнатися траст домену та його спам. Кожному користувачеві доступно 500 безкоштовних перевірок , а далі платно. Є альтернатива — програма  FastTrust (ось її сайт http://trust.alaev.info/buy/), але вона теж платна. Вона працює з ресурсом checktrust, тільки коштує 3000 рублів і Вам надається 2 ключа (можна встановити на 2 комп’ютера). Тут є 1000 перевірок на траст в місяць і необмежену кількість перевірок на спам. Я раджу використовувати всі безкоштовні перевірки на сервісі, а потім купити програму FastTrust і створити собі хороший BlackList в кожній біржі і справа в капелюсі. Потім кожен пів року, знову перевіряти на спам донорів в своїй ціновій категорії і оновлювати свій BlackList. Це істотно спрощує роботу з біржами і Ви завжди впевнені в якості своїх доменів. Особисто я так роблю і результати радують =)

К содержанию ↑

Що впливає на траст сайту

Якщо подивитися на сервіс xtool і результати які він видає, то частково можна зрозуміти, що впливає на трастових сайтів — це суто параметри самого ресурсу .. Давайте я нижче приведу кілька параметрів:

 1. Вік і історія домену . Як вік так і історія домену впливають на трастових, якщо раніше на домені був сайт по адалт або казино тематиці, а зараз Ви хочете зробити косметику або медицину, то великої довіри з боку систем не отримаєте.
 2. Доменна зона сайту . Питання спірне і точно не можна сказати чи впливає зона домену на траст.
 3. Кількість і якість зовнішніх посилань . Сайт повинен посилатися на якісні ресурси.
 4. Кількість і якість вхідних посилань . Сайт повинен отримувати тільки якісні посилання з авторитетних ресурсів.
 5. Якість внутрішньої перелінковки , хороший розподіл ваги між сторінками
 6. Ще дуже величезна кількість показників.

Прочитавши всі пункти, я думаю всім стало зрозуміло, що даний показник точно порахувати не можна.

Але особисто я при покупці посилань звертаю увагу на дані з програми FastTrust або сервісу  https://checktrust.ru/ .

К содержанию ↑

Як підвищити трастових сайтів?

Однією з причин, не потрапляння сайту в топ є саме довіра пошукових систем. Бувають випадки, коли на сайт закуповуються якісні посилання і сайт зсередини оптимізований, але він застряг на підході до ТОП-10 і більше не лізе. В такому випадку необхідно задуматися про те, що можливо трастових сайтів маленька і необхідно її підвищувати. В який бік дивитися? Можна подивитися вище пункти в яких розписано, що впливає на траст сайту.

Якщо ж необхідно підвищувати його, то можна скористатися такими методами:

 1. Перебрати вихідні і вхідні посилання , почистити сайт від поганих донорів і від поганих сайтів, якщо Ви на них посилаєтеся.
 2. Підвищувати кількість посилань . Використовувати закупівлю якісних посилань, не тільки на обнародувано сторінки, а й на інші сторінки ресурсу. Найкраще в такому випадку купувати безанкорние посилання, почитати про ниж можна в статті: « Що таке безанкорние посилання, приклади використання «.
 3. Подивитися на унікальність контенту . Сторінки з не унікальним контентом переписати. Та й взагалі краще всього використовувати тільки якісний текст у себе на сайті.
 4. Попрацювати над зовнішнім виглядом сайту, юзабіліті . Зробити зміни на ресурсі, які збільшать поведінкові чинники.
 5. Соціальні фактори , зараз грають важливу роль, тому необхідно подумати над стратегією отримання посилань, лайків, +1 їх соціальних мереж. Google особливо любить свою мережу Google +.
Поделиться