Хто ж любить проводити час в постійному очікуванні. Тільки й чути скарги про великі черги, постійних затримках транспорту і т.д. А разом з тим стресом, який звалюється на голову кожній сучасній людині, очікування чого-небудь здатне викликати хіба що невроз.І це стосується всіх сфер життя. Адже, погодьтеся, що, прийшовши з роботи і включивши комп’ютер, останнє, що ви хочете спостерігати — це як пристрій прогружаются один сайт десять хвилин.

Читати: 20 способів збільшити швидкість інтернету на ПК

Інтернет відкрив людству доступ до величезної кількості інформації. Однак отримувати доступ до неї хочеться швидко і без зайвих проблем. Тому, як тільки швидкість відповіді сервера починає страждати, користувач хоче розібратися в проблемі. І, якщо у вас немає можливості або бажання звертатися до професіоналів, можна спробувати налаштувати мережу самостійно. В першу чергу важливо провести повну діагностику роботи ПК, до якої також відноситься перевірка пінгу інтернету.

Що таке пінг

Для новачків, які вперше користуються комп’ютером, а також для тих, хто використовує інтернет нечасто, слово «ping», мабуть, ні про що не говорить. А дарма, адже цей показник допоможе вам зрозуміти, з якої причини відео, яке ви відкрили на Youtube вантажиться зі швидкістю равлика.

К содержанию ↑

Що таке Пінг, і навіщо його перевіряти?

Пінг — що це? Якщо говорити коротко, то це утиліта, яка показує працездатність мережі, в якій функціонує ваш персональний комп’ютер. Тобто, за допомогою даного показника ви зможете дізнатися яка існує затримка між вашим ПК і сервером, з яким здійснюється з’єднання. Також існує таке поняття як «пінгувати». Воно означає процес перевірки пінгу — швидкості, з якою відправляються і приймаються пакети даних вашим комп’ютером.

Найчастіше слово пінг можна почути в середовищі завзятих геймерів, які люблять рубатися в онлайн-ігри, особливо в Conter-Strike. Саме під час гри пінг має вирішальне значення, особливо в іграх, де важливу роль відіграє реакція людини на зовні ігрові чинники. Тому більшість любителів комп’ютерних ігор особливо турбуються про зниження пінгу. Адже чим він нижчий, тим швидше гравець зможе отримувати необхідну йому інформацію для адекватної реакції.

високий пінг

Обговоримо ситуацію детальніше. Під час гри користувач контролює свого персонажа.Кожне натискання клавіші відправляється на сервер, де відбувається гра, і тільки тоді починає оброблятися. Те ж саме відбувається і в зворотному порядку. Дії всіх гравців обробляються на сервері і відсилаються кожному учаснику гри окремо. Тільки ті геймери, які подбали про більш низькому пінг, зможуть отримати інформацію швидше і відповідно отримати ігрову перевагу. Тому перед входом в гру слід пропінгувати сервер на затримку, і, якщо вона виявилася високою, пошукати інший сервер, в якому пінг матиме більш низьке значення.

Так само часто бувають проблеми з пінгом в онлайн іграх. Як їх вирішувати найкраще дивитися в інструкціях до даної гри.

Однак вимір подібного показника має значення не тільки в онлайн-битвах. Існує маса ситуацій, коли користувачам доводиться пінгувати, щоб дізнатися, чому зв’язок з сервером відбувається так повільно. До подібних ситуацій можна віднести:

 1. Вибір сервера для будь-якого мережевого проекту, не тільки ігрового. Та й з іграми все досить серйозно. На перший погляд може здатися, що онлайн-ігри — це суцільне розвага і спосіб убити час. Однак в сучасному ритмі життя саме ігри допомагають багатьом людям розслабитися після важкого дня. Крім цього, деякі примудряються ще й заробити в процесі гри. І тут багатьом користувачам необхідна швидка швидкість відповіді сервера.
 2. Вибір хостингу (платний або безкоштовний хостинг ), на якому розміщуватиметься ваш сайт. Пропінгованіе хостингу є розумним рішенням, за допомогою якого ви зможете вибрати найкращий для себе варіант. Адже показник пинга на хостингу безпосередньо впливає на швидкість роботи вашого ресурсу.
 3. Оптимізація роботи сайту. У разі, якщо ви є власником міжнародного ресурсу (сайту), який відвідують люди з усього світу, має сенс виміряти пінг для жителів окремо взятих країн. Якщо користувачі з, наприклад, Норвегії мають для вас ключове значення, то слід подумати про зниження пінгу.
К содержанию ↑

До чого ж призводить високий показник пинга?

В першу чергу напрошується така відповідь: «При високому показнику пинга інтернет з’єднання працює значно повільніше». Однак високий пінг може привести і до значно гірших наслідків. Періодично може зникати зв’язок з сервером, а будь-яка робота, яка вимагає плавного з’єднання, буде йти ривками і викликати виключно ваше роздратування.

Однозначної відповіді на питання «Яка швидкість прийому-передачі даних є найбільш оптимальною?» Не існує. Тут все більше залежить від ваших відчуттів в процесі гри або користування мережею інтернет, а не від конкретних цифр. Однак багато геймери, та й просто користувачі сходяться на думці, що:

 1. Швидкість до 40 мс ніяк не впливає на якість ігор. Завантажень або переглядів медіафайлів. Ніякої затримки в роботі системи ви не відчуєте. Тому бажано все-таки прагнути до подібного показника.
 2. Швидкість від 40 до 100 мс є нормальною і також мало впливає на якість роботи за комп’ютером. Вона не завадить гарній роботі онлайн-ігор і дозволить серфить по інтернету без проблем. Однак в деяких випадках (в окремих іграх або при об’ємних загрузках) така швидкість відповіді сервера може змусити вас понервувати.
 3. Швидкість від 100 мс максимально некомфортна. У таких випадках онлайн-ігри будуть конкретно провисати, так і робота з медіа теж. У такому випадку варто визнати проблему в показниках Пінг і приступати до її вирішення.

Пінг сайту loleknbolek

Особливо варто звернути увагу на швидкість пінгу в тому випадку, якщо вона протягом довгого часу показує 300 мс. Повірте, що такий показник ви точно помітите, оскільки швидкість роботи пристрою буде постійно перериватися. Насправді такий показник означає серйозну проблему, яку необхідно негайно вирішити.

Тому якщо в процесі онлайн-ігри, роботи або ж перегляду улюбленого серіалу зв’язок працює повільно і постійно глючить, слід пропінгувати інтернет з’єднання, щоб дізнатися реальне значення пінгу для вашого комп’ютера.

К содержанию ↑

Від чого залежить пінг

Що ж, давайте розбиратися, від чого залежить пінг інтернету? На даний показник може впливати кілька чинників:

 1. Безпосередньо відстань від персонального комп’ютера до сервера. Це, мабуть, найважливіший фактор, який істотно впливає на швидкість ping. Перебуваючи, наприклад, в Канаді, ви, звичайно можете спробувати «достукатися» до Чехії або Нідерландів. Однак результат навряд чи вас порадує.
 2. Сильна завантаженість каналу. Тут все також досить логічно. Якщо ви хочете завантажити гру і одночасно поставити на закачування пару сезонів улюбленого серіалу, приготуйтеся до того, що показники пінг будуть досить високими. Тому не варто виконувати кілька операцій або відкривати безліч додатків одночасно.
 3. Устаткування. Чим кращим буде пристрій, на якому ви працюєте, тим менше буде показник пінг. Також швидкість буде залежати і від якості обладнання сервера. Крім того, на ping впливає спосіб інтернет-з’єднання. Найкращими варіантами вважаються пряме підключення від кабелю і бездротове з’єднання (Wi-Fi). А ось використання модему навпаки — значно збільшить показник відповіді сервера. Так що приготуйтеся до поганої завантаженні ігор і мультимедійних файлів.

Як звичайному користувачеві, який ніяк не пов’язаний з онлайн-іграми, і відповідно рідко стикався з необхідністю вимірювати пінг, зрозуміти, що потрібно перевірити показники?Все дуже просто — ваш комп’ютер сам вам дасть про це знати. Однак найчастіше першими дзвіночками того, що показник пинга потребує зменшення, можуть стати такі фактори:

 1. Сторінки в мережі прогружаются занадто повільно. При чому це може стосуватися навіть найпростіших сайтів з текстовою інформацією (без зайвих картинок або відео).
 2. Зв’язок з мережею постійно переривається. Головне переконайтеся, що проблема криється не в провайдера і не в тому, що ви забули заплатити за інтернет.
 3. Будь-яке, навіть найкоротша відео, під час перегляду сильно підвисає.
К содержанию ↑

Як перевірити Пінг інтернету (сервера)?

Для геймерів, які вважають за краще проводити час за онлайн-іграми, все досить просто — багато хто з таких ігор показують усереднене або ж максимальне значення пінг. Просто знайдіть відповідний значок на екрані. Якщо ж час відповіді цікавить вас без прив’язки до ігор, можна спробувати перевірити пінг інтернету на вашій операційній системі.Давайте розглянемо алгоритм для ОС Windows і Mac.

Для того, щоб подивитися пінг інтернету на OC Windows, необхідно:

 1. Відкриваємо командний рядок. Для цього необхідно одночасно натиснути клавішу «Windows» і букву R.
 2. Перед вами з’явиться вікно, а в ньому — рядок, в яку потрібно ввести спеціальний код — «cmd». Комбінацію пишемо латиницею, з маленької літери і без лапок.Командна рядок cmd
 3. Натискаємо «Ок» або клавішу Enter.
 4. Перед вами на робочому столі з’явиться вікно з чорним фоном і набраними комбінаціями. Не лякайтеся, ви все робите правильно. Саме за допомогою цього вікна користувачі можуть запустити спеціальну програму, яка перевіряє показники пінгу.
 5. У рядку натискаємо ping і після пропуску вводимо назву цікавить вас сайту.Наприклад, ping loleknbolek.com. таким чином ви зможете пропінгувати передачу даних від свого пристрою до нашого сайту.пінг сайту
 6. Для геймерів вставляти назву сайту в командний рядок непоказовим. У таких ситуаціях рекомендують пінгувати, використовуючи IP-адреса сервера. Також в рядок вставляємо слово ping, ставимо пробіл і вводимо потрібний IP.
 7. Натискаємо Enter і спостерігаємо результат. По суті, що з використанням назви сайту, що з IP-адресою він буде приблизно однаковим. Навіть якщо і можна буде помітити різницю, то вона буде зовсім не показовою.Пінг ip-адреси
 8. У висвітиться вікні ви побачите не тільки середнє значення ping, а й кілька інших показників. А саме — кількість загубилися з текстової посилки пакетів, IP-адреса сайту (якщо після слова ping ви вказували його домен).

Для того, щоб подивитися пінг інтернету на Mac, необхідно:

 1. Відкриваємо командний рядок (термінал) на Mac. Для цього необхідно одночасно натиснути клавіші Cmd (Command) + пробіл. У спливающем вікні вводимо слово «Термінал» і вибираємо перший запропонований пункт.термінал Mac
 2. Як Ви можете побачити термінал такої ж як і командний рядок на OC Windows. Дії в терміналі потрібно проводити аналогічні як описані вище для OC Windows.

Вищезазначені методи є найбільш правильними і точними. Однак деяких користувачів лякає необхідність проробляти безліч маніпуляцій. На щастя, сьогодні існують інші способи подивитися пінг інтернету. Наприклад, спеціальні сайти, які займаються вимірюванням показників швидкості відповіді сервера. Їх настільки багато, що будь-який користувач може вибрати сторінку з найбільш точними вимірами, найкращим інтерфейсом і т.д. До найбільш перевіреним сайтам можна віднести:

 1. http://ping-test.ru/ — сервіс, який допоможе швидко і точно перевірити якість і швидкість підключення до мережі інтернет. На головній сторінці сайту ви можете почати сканувати вашу мережу. Весь процес забирає менше хвилини, що дозволяється вам швидко виявити проблему і приступити до її вирішення.
 2. https://whoer.net/ru/ping — цей сервіс надає більш широку інформацію. На сайті ви зможете відстежити час відповіді сервера на вашу IP-адресою, який потрібно ввести до відповідного рядка. Далі вам стане доступна інформація щодо показника пінг по декількох країнах (Україна, Німеччина, Великобританія, Канада і т.д.). Ваш IP-адресу ви зможете дізнатися прямо на цьому сайті — досить просто перейти в меню «Мій IP».Там же можна дізнатися ступінь вашої анонімності і море іншої цікавої інформації.Крім того, тут ви можете підключити VPN, а також прочитати тематичні статті.
 3. https://2ip.ru/ping/ — ще один сайт, який вимірює час, який знадобився для того, щоб дані від вашого комп’ютера перейшли до іншого сервера і навпаки. Тут вам навіть не потрібно виконувати ніяких маніпуляцій — перейшовши за посиланням ви тут же дізнаєтеся показники ping на комп’ютері. Вся процедура не відніме більше 30 секунд.Також даний сервіс дозволяє перевірити анонімність, час завантаження файлів, швидкість з’єднання і т.д.

Повірте, це навіть не десята частина сайтів, які займаються вимірюванням швидкості пінг. Таких сервісів на просторах інтернету безліч. Тому для того, щоб визначитися, яким саме варіантом можна користуватися на постійній основі, краще перевірити роботу декількох і порівняти показники, які вони видають.

Тест швидкості і пінгу

К содержанию ↑

Як зменшити пінг?

Не обов’язково володіти спеціальними навичками або освітою, щоб спробувати зменшити Пінг. Тому, якщо ви спостерігаєте великі показники не тільки під час онлайн-ігор, але навіть при роботі з браузером, можна постаратися зменшити їх самостійно.Однак перед тим, як знизити пінг в інтернеті, важливо зрозуміти, що саме вплинуло на збільшений показник. Від цього і буде залежати швидкість і ступінь складності подальших маніпуляцій.

Якщо проблема високих показників пінг криється в вашому інтернет-провайдера, то для початку спробуйте з ним розібратися:

 1. Зверніться на гарячу лінію служби техпідтримки і детально розкажіть про свою проблему. У деяких ситуаціях провайдер може здійснити дистанційну настройку, яка і зменшить ping. Однак навіть якщо проблема так і не зважилася, не варто просто кидати трубку — запитайте у співробітників техпідтримки, чи можна якось знизити Пінг. Якщо там працюють досвідчені фахівці, то вам порекомендують необхідний алгоритм дій, який і приведе ping до необхідних показників.
 2. Якщо служба техпідтримки ніяк не допомогла вам позбавитися від цієї проблеми, задумайтеся про те, щоб змінити провайдера. Поцікавтеся у знайомих або розпитайте на форумах, який провайдер надає максимальну підтримку і забезпечує низький показник пінг.

Іноді проблема полягає не в провайдера, а в самому сервері. Спробуйте змінити його і знову перевірте показники. Якщо все залишилося як раніше, шукайте іншу причину високого ping. Однак найчастіше проблема полягає в вашому персональному комп’ютері. І ось тут виникають деякі труднощі — адже розібратися з пінгом вам доведеться своїми руками, а не за допомогою техпідтримки. Врахуйте, що процес може бути досить складним, тому перш, ніж до нього приступити, потрібно детально розібратися з усіма деталями:

 1. Перевірте пристрій на наявність вірусів . В принципі, це те, що необхідно зробити в найпершу чергу. Адже віруси на комп’ютері не тільки призводять до збоїв в швидкості відповіді, але створюють безліч інших проблем. У випадку з роботою ping вони забивають канал, зливаючи будь-яку інформацію з вашого комп’ютера в інтернет.Саме це і впливає на швидкість відповіді. Тому відразу ж після покупки і запуску ПК встановіть на нього якісну антивірусну програму, яка буде відповідати за його безпеку, збереження всіх даних на ньому.
 2. Як тільки ви переконаєтеся, що на пристрої немає вірусів, відключіть антивірусну програму і тільки після цього беріться перевіряти пінг. Справа в тому, що під час роботи дані додатки можуть споживати величезну кількість ресурсів, які впливають на показник затримки відповіді сервера.
 3. Проведіть дефрагментацію диска. Буває так, що швидкість відповіді залежить не від моделі персонального комп’ютера, а від того, наскільки послідовно в пристрої розташовуються всі файли. В такому випадку дефрагментація може істотно знизити показники Пінг.
 4. В процесі гри стежте за тим, щоб всі закачування і вивантаження файлів на комп’ютері були припинені. В іншому випадку створюються зайві лаги, які значно уповільнюють швидкість відповіді і, як наслідок, збільшують час затримки.
 5. Якщо ви ділите підключення до інтернету ще з кількома людьми, перевірте, що вони роблять в той момент, коли ви граєте. Якщо хтось із користувачів качає або вивантажує дані, час відповіді може значно збільшитися. Попросіть інших користувачів на час припинити завантаження. Так ви зможете перевірити, чи пов’язана проблема з пінг із загальним користуванням мережею інтернет.
 6. Простежте, може бути хтось користується вашим роутером без дозволу. Наприклад, сусіди можуть зламати пароль від Wi-Fi і спокійно сидіти в інтернеті з вашого інтернет-з’єднання. Для цього навіть не потрібно бути хакером — часто паролі настільки прості, що їх з легкістю може підібрати будь-який користувач. У такому випадку рекомендується вимкнути Wi-Fi на роутері і перевірити Пінг інтернету.

Тепер ви знаєте, що таке пінг інтернету, і для чого він потрібен. А використовуючи всі перераховані вище рекомендації, ви легко зможете переглянути показник і зменшити його до необхідної цифри.

Поделиться