Повірте, ви стикаєтеся з рush повідомленнями кілька разів за день. Вони підстерігають вас при відвідуванні сайту або скачуванні додатків на мобільний пристрій або персональний комп’ютер. При чому підписка на них іноді відбувається максимально непомітно. Давайте ж розберемося, що таке push-повідомлення і для чого вони потрібні?

Як правило, під цим терміном мається на увазі повідомлення невеликого розміру, яке періодично з’являється на екрані телефону або моніторі персонального комп’ютера. У подібних повідомленнях розповідається про цікаві та нові події. Багато компаній використовують push-повідомлення в якості маркетингового прийому. І це не дивно, адже з їх допомогою можна досить-таки успішно прорекламувати той чи інший бренд.Однак в першу чергу такі повідомлення використовуються для інформування користувачів інтернет мережею про появу нового контенту, різних новинах, оновлення ресурсів, появі нових версій цікавих додатків і т.д.

Push уведомления
Push повідомлення

Кілька років тому, коли з’явилися перші push-повідомлення на телефон, головною їх метою було забезпечити зв’язок між мобільними додатками і безпосередньо телефонами (планшетами). Але через деякий час огляду популярності подібного способу подачі інформації, він став використовуватися також і в режимі Web-push.

Звичайно, push-повідомлення є потужним рекламним інструментом і хорошим джерелом інформації. Однак не варто забувати і про його головний недолік — подібні повідомлення, як правило, забирають багато часу у користувача інтернет мережі. Чим більшій кількості додатків ви дозволяєте надсилати повідомлення на телефон або браузер ПК, тим частіше вас будуть відволікати від роботи, прийому їжі або навіть сну.

Тільки уявіть, що пізно вночі вам несподівано прийшло повідомлення про те, що хтось додав вас в друзі на Facebook. Погодьтеся, найчастіше такі новини можуть спокійно почекати до ранку. Однак від звукового повідомлення ви прокидаєтеся, переглядаєте цю новину і вже хочете лягти назад, але раптом бачите, що на телефон прийшло ще кілька push-повідомлень. В одному з них йдеться про вихід нового фільму, в другому — про майбутній захід (яке насправді не дуже-то вже вам і цікаво). Так чи інакше ви витрачаєте кілька хвилин дорогоцінного сну на те, щоб розібрати бардак, який залишається від таких нав’язливих розсилок.

Але уявіть, що крім мобільних додатків, власники web-ресурсів використовують push-повідомлення в повній версії сайтів. Тепер, як то кажуть, ви оточені — різного роду повідомлення будуть супроводжувати вас протягом усього дня, поки ви не розберетеся, як їх відключити.

Разрешить Push уведомления на сайте
Дозволити Push повідомлення на сайті

Здавалося б, такий нав’язливий прийом не може подобатися інтернет-користувачам.Однак протягом кількох років push-повідомлення успішно показують свою ефективність.

У 2013 році корпорація Аpple замовила спеціальне дослідження, результати якого були приголомшливими. З’ясувалося, що сервера компанії за один рік пропустили більше 7 трильйонів push-повідомлень. І, якщо це дані 2013 року, уявіть, яка ситуація відбувається зараз.

Рішення проблеми з push-повідомленнями досить просте. Вам всього лише необхідно відключити їх. Звичайно, не обов’язково відмовлятися від усіх розсилок. Залиште найнеобхідніші для того, щоб бути в курсі цікавих новин.

К содержанию ↑

Push повідомлення — новий маркетинговий канал

Вище ми вже говорили про те, що push-повідомлення забирають надто багато часу.Однак, якщо провести настройку правильно, ви будете отримувати сповіщення виключно про цікавлять вас новинки і події. Спочатку такі повідомлення були задумані для передачі інформації від додатка до користувача. Однак сьогодні push-повідомлення в браузері є ефективним каналом маркетингу. Тут головне не перейти грань. Сучасні маркетологи планують все таким чином, щоб подібні повідомлення передавали виключно цінну для користувача інформацію і містили актуальний для нього контент.

Наприклад, уявіть, що розробники додатків для дітей віддали місце під повідомлення для, наприклад, кальянного магазину. Погодьтеся, що така реклама сприйметься виключно як спам і не буде актуальна для користувачів.

Виды Push уведомлений
Види Push повідомлень

До речі, сьогодні релевантний контент обчислюється не тільки на основі завантажених додатків, але і на основі розташування людини. Багато маркетологи сьогодні, обчислюючи, наскільки близько знаходиться користувач до тих чи інших торгових точках, відправляють йому повідомлення про новинки, акції і знижки.

Щоб push-повідомлення на сайті були максимально ефективними, необхідно дотримуватися кількох рекомендацій:

 1. Весь контент, який міститься в повідомленнях, повинен бути максимально актуальним для користувача . По можливості інформацію слід прив’язати до будь-якої з соціальних мереж. Таким чином у людей з’являється можливість коментування новини.
 2. Разом з оформленням розсилки необхідно передбачити можливість відмовитися від повідомлень.
 3. Не перестарайтеся. Оптимальна кількість push-повідомлень в день не більше 5 повідомлень. В іншому випадку ви викличете виключно роздратування.
 4. Врахуйте, що перш, ніж починати розсилку, необхідно уважно вивчити цільову аудиторію.

Звичайно, ефективність і успіх push-повідомлень може не з’явитися відразу. Тут, як і в будь-якому маркетинговому ходи все робиться методом проб і помилок. Спробуйте кілька способів, щоб визначити оптимальну кількість повідомлень і їх зміст.

Чому ж багато маркетологів вважають спливаючі push повідомлення оптимальної рекламою:

 1. В першу чергу це пояснюється тим, що користувачам максимально просто підписатися на подібну розсилку. Як правило, для цього необхідно просто натиснути на кнопку «Погодитися» у спливаючому вікні або ж просто завантажити додаток.
 2. Результати останніх досліджень довели, що push-повідомлення мають високий відсоток переходу по посиланнях (близько 50%).

Ставити розсилку push повідомлень на сайти досить просто — в код сайту необхідно просто вставити кілька рядків. Після настройки ви зможете відправляти абсолютно різні повідомлення: триггерную інформацію, новини про продажі, поява новинок, нагадування про певні події, привітання користувачів зі святами і т.д.

Пример Push уведомления
Приклад Push повідомлення
К содержанию ↑

Як працюють push-розсилки: принцип дії

Що ж, тепер ви знаєте, що таке push повідомлення, і для чого вони існують. Крім того, ми розібралися з тим, як подібні прийоми застосовуються серед маркетологів. Тепер же давайте спробуємо дізнатися, як працюють спливаючі push повідомлення на сайті. Весь принцип роботи подібних повідомлень грунтується на кількох важливих етапах:

 1. Створення бази. Кілька років тому багато сайтів використовували e-mail розсилку.Однак, з часом вона втратила актуальність через складність підписки. Для цього користувачам необхідно було вводити свою адресу електронної пошти, що не завжди було зручно. 
  Тепер на зміну електронної розсилки прийшли push-повідомлення. Підписатися на них максимально просто, через що протягом місяця після підключення повідомлень на сайтах спостерігається приріст нових користувачів, що перевищує 100%. Це пояснюється тим, що оформлення передплати на push повідомлення не передбачає заповнення заявок та внесення особистих даних. Крім того, важливо пам’ятати, що підписка на розсилку — справа абсолютно добровільна. Користувач легко може відмовитися від спливаючих push повідомлень, якщо вважатиме їх не актуальними для себе.
 2. Аналіз інформації. Після того, як ви вивчили цільову аудиторію і налаштували розсилку push-повідомлень в браузері, необхідно уважно вивчити, який ефект повідомлення здобули на користувачів. Саме від реакції ваших передплатників і буде залежати, чи продовжувати розсилку далі або змінювати її формат, зовнішній вигляд або час відправки. Отримані дані обов’язково використовуйте при створенні нової посилання.
 3. Складання плану. Разом з масовою підпискою на push-повідомлення через кілька тижнів багато веб-ресурси терплять масову відписку від розсилок. Це пояснюється неправильно спланованої стратегією. Для того, щоб уникнути цього необхідно враховувати кілька факторів: частота відправки, час, в яке приходить розсилка, час відображення повідомлень на екрані телефону, релевантність контенту для користувача. Саме правильне планування дозволить вибрати необхідний формат розсилки, задати зовнішній вигляд спливаючих вікон і обчислити оптимальний час для отримання push повідомлень.

Час розсилки варіюється в залежності від мети повідомлень. Наприклад, якщо ви налаштовуйте розсилку для офісних співробітників, краще вибрати робочі години з понеділка по п’ятницю. А ось якщо ви хочете повідомити про майбутні акції або заходах, розсилку можна відправляти у вихідні дні. Тут слід керуватися такою логікою — маркетологи повинні вибрати час, в яке користувачеві максимально актуально буде отримати ту чи іншу інформацію. В іншому випадку він не сприйме новина і ефект від push-повідомлення на сайті буде нульовим.

Слід також враховувати, що кількість повідомлень повинно залежати від кількості новин. Найменш ефективно відправляти одне і те ж повідомлення протягом тижня кілька разів в день. Такий хід викличе роздратування у користувача. Що ж стосується часу, протягом якого повідомлення буде відображатися на екрані, то воно повинно варіюватися в залежності від тексту спливаючого push-повідомлення. Однак не варто вибирати найкоротший варіант навіть при мінімумі слів в повідомленні. Ви повинні зробити так, щоб користувач встиг прочитати всю інформацію за час, поки вікно знаходиться на екрані комп’ютера.

Для того, щоб відправляти виключно оригінальний контент, необхідно зібрати статистику і проаналізувати цільову аудиторію. Тільки так ви зможете виявити інтереси користувачів і їх переваги.

К содержанию ↑

Мобільні push повідомлення

Перед тим, як описувати приклади push-повідомлень на смартфоні, необхідно розібратися, чим же вони відрізняються від повідомлень які приходять в браузері.

Справа в тому, що повідомлення на мобільний пристрій приходять виключно від завантаженого додатки. У той час, як розсилка браузерних повідомлень може оформлятися без будь-якого скачування. Досить просто зайти на сайт і натиснути на «Погодитися на розсилку».

Принцип появи повідомлень від мобільних додатків досить простий. Все push повідомлення на мобільний пристрій спливають в так званих шторках на екрані телефону або планшета. При бажанні ви можете встановити звуковий сигнал, щоб точно дізнатися, коли прийде нове сповіщення. Більшість сучасних мобільних пристроїв, що працюють на операційних системах iOS або Android припускають підтримку push повідомлень за замовчуванням.

Як правило, push-повідомлення на Аndroid або iOS виконують такі функції:

 1. Оповіщення про вдало проведених грошових операціях. Таку опцію підтримують різноманітні фінансові програми (наприклад, онлайн-банки).
  Push от банков
  Push від банків
 2. Повідомлення про нове повідомлення в різних месенджерах. Виходить від таких додатків, як Тelegram, Viber, Whatsapp, Gmail і т.д. Сюди ж можна віднести повідомлення про нове повідомлення в соціальних мережах (наприклад, Facebook, Вконтакте).
  Push от Мессенджеров
  Push від месенджера
 3. Повідомлення про оновлення програми.
 4. Повідомлення про непередбачених збоях в роботі програми.
 5. Повідомлення від інтернет-магазинів.

Вище ми перерахували переважно корисні (службові) типи повідомлень. Однак для мобільних пристроїв працює також і рекламна розсилка. Наприклад, додаток від онлайн-магазину може сповіщати про акції, щоб повернути користувача в програму і налаштувати на нову покупку. До речі, push-повідомлення на iOS і Android трохи відрізняються між собою:

Отличия Push iOS от Android
Відмінності Push iOS від Android
К содержанию ↑

Браузерні push повідомлення

Розібравшись, як push-повідомлення працюють на мобільних пристроях, давайте приступимо до розсилки, що надходить на персональний комп’ютер. Йтиметься про браузерних повідомленнях, які активно використовуються власниками веб-ресурсів. По-іншому подібний прийом ще називається web push. Перше таке повідомлення з’явилося в 2015 році. До цього часу розсилка активно використовувалася виключно для мобільних додатків. Результати після першого місяця появи push-повідомлень на персональний комп’ютер вразили багатьох маркетологів. Як виявилося, за посиланням переходило близько 50% користувачів.

Першим браузером, який зважився на використання розсилки, був Сhrome. Однак через кілька місяців після цього до нього приєднався Яндекс браузер і Мozilla Firefox. По суті, принцип роботи браузерних повідомлень сильно відрізняється від мобільного аналога.Технологія розсилки в такому випадку набагато складніше. Вона вимагає більшої ланцюжка дій, яка б передавала інформацію від ресурсу на десктоп користувача.

Підписатися на подібне розсилки сьогодні можна практично на будь-якому сайті.Погодьтеся, що зіткнутися з пропозицією про push-повідомленнях в браузері сьогодні можна кілька разів за день. Як правило, подібні оповіщення спливають в лівому верхньому кутку екрану. Тут же ви можете натиснути на кнопку «Блокувати push повідомлення», якщо вважаєте, що інформація не актуальна або нецікава.

Разрешить Push уведомления
Дозволити Push повідомлення

Однак не думайте, що за браузерних push повідомленнями варто виключно реклама.Подібний прийом використовується і для багатьох інших більш корисних цілей:

 • багато інтернет-магазини використовують спливаючі push-повідомлення для того, щоб повідомляти своїм клієнтам про зміни в їх замовленні і знижки;
 • деякі сайти погоди також використовують розсилку push повідомлень, через які інформують людей про актуальну погоді в місті, в якому вони знаходяться;
 • власники форумів можуть отримувати повідомлення з інформацією про нових учасників, записах, коментарях і т.д.

По суті, зараз push-повідомлення на сайті можуть спокійно встати на заміну електронній пошті або мессенджерам. Вони дозволяють передати користувачеві інформацію якомога швидше. Крім того, якщо людини зацікавить новина, перейти на повну версію сайту він зможе, просто клікнувши по повідомленню.

Пример Push уведомления

Якщо порівнювати мобільні і браузерні push-повідомлення, то майбутнє все-таки за другим типом. Справа в тому, що останнім часом можна відзначити стрімке скорочення кількості завантажень мобільних додатків. Це відбувається тому, що подібні програми займають занадто багато місця в пам’яті телефону і не є настільки необхідними.Погодьтеся, що не потрібно завантажувати ціле додаток інтернет-магазину, коли ви просто можете зайти на його сайт при необхідності. Та й сама завантаження програм забирає надто багато часу.

Крім того, при установці мобільних додатків push-повідомлення починають приходити автоматично. У той час, як браузерні повідомлення є своєрідним добровільним взаємодією між користувачем і web-ресурсом. Вам не приходитиме розсилка тільки тому, що ви зайшли на сайт. Всі повідомлення почнуть надходити тоді, коли ви погодитеся отримувати їх.

К содержанию ↑

Push повідомлення через додатки на PC

Існує ще один тип повідомлень. Це такі повідомлення, які надходять на ваш персональний комп’ютер незалежно від того, який браузер ви використовуєте.

Працюють вони через викачані на ПК програми. По суті даний принцип розсилки поєднує в собі два вищеописаних варіанти:

 1. Як і мобільні повідомлення, він прив’язаний до певних додатків.
 2. Як і браузерні повідомлення, подібна розсилка функціонує на вашому комп’ютері.

Однак на відміну від браузерних повідомлень, даний тип розсилки абсолютно не прив’язаний до певного браузеру — він виводить корисну для вас інформацію безпосередньо на десктоп.

Щоб отримати push повідомлення через додатки на PC, необхідно:

 1. Завантажити додаток на ПК. Провести всю необхідну установку.
 2. Погодитися на розсилку, яку пропонує програма.
 3. Після цього ви зможете отримувати актуальні повідомлення до тих пір, поки вам це буде необхідно. Як тільки ви зрозумієте, що повідомлення вже не є релевантними, можете зайти в налаштування програми і скасувати розсилку.

Push повідомлення через додатки на персональний комп’ютер можуть носити самий різний характер. Найчастіше це інформаційні повідомлення, що оповіщають про оновлення програми, збої в роботі і т.д. Однак деякі додатки можуть налаштовувати і рекламну розсилку з переходом на сторонні веб-ресурси.

Як бачите, push-повідомлення швидко увійшли і міцно закріпилися в нашому житті. Тепер вони використовуються не тільки розробниками додатків, але і маркетологами, які активно намагається просунути свій товар. Головним недоліком подібного роду повідомлень є складність їх відключення. Мобільні push-повідомлення встановлюються за замовчуванням, а на браузерні люди часто підписуються через неуважність. Однак, щоб позбутися від розсилки, користувачам необхідно пройти величезну кількість етапів.

У будь-якому випадку при правильному налаштуванні спливаючих push-повідомлень ви зможете отримувати виключно актуальні і релевантні новини про новинки, поточні події або акційні пропозиції.

Поделиться