Багато хто знає, що швидкість завантаження сайту і час uptime’ма впливають на його ранжування в пошукових системах, особливо в Google. Саме в Google першими почали жорстко карати за низьку швидкості завантаження сторінок.
Даний параметр не має першорядне значення при аудиті, але швидкість завантаження сторінки є одним з ключових параметрів для користувачів вашого ресурсу. Якщо сайт довго завантажується, Ви з ймовірністю в 100% втратите користувача. Втративши користувача, впаде трафік і відповідно прибуток з ресурсу.
Не завжди відразу можна зрозуміти проблему довгої завантаження, тому необхідно використовувати спеціальні сервіси і програми, які можуть допомогти в цьому.
К содержанию ↑Чому важливо перевіряти швидкість сайту?
- Вона впливає на трафік (кількість користувачів).
- Впливає на кількість конверсій і збільшення продажів для інтернет — магазинів.
- Сайт з великою швидкістю завантаження користується великою довірою у пошукових систем і отже краще ранжируется.
- Збільшується число користувачів, які заходять з телефонів і планшетів.
Як швидко повинен завантажуватися сайт?
Чим швидше тим краще, але якщо дивитися дослідження компаній Strangeloop, Aberdeen Group, то можна отримати такі цифри.
- менше 1 секунди — відмінно.
- 1-2 секунди — добре.
- 3-6 секунд — нормально, але можна краще і швидше.
- 6-10 секунд погано.
- більше 10 секунд дуже погано.
Якщо вірити їх тестам, які вони виконали більш ніж на 2 тис. Інтернет — магазинів, то в середньому швидкість завантаження сайтів комерційної тематики становить 10 секунд, що є погано. Безліч сайтів з такою швидкістю втрачають своїх потенційних відвідувачів, клієнтів і вони звертаються до конкурентам, тим самим набиваючи їх кишені грошима.
Прагніть до того, що б Ваш сайт не завантажувався, а літав на просторах інтернету.
К содержанию ↑Кроки, які необхідно виконати для збільшення швидкості завантаження сайту
- Дізнатися швидкість сайту за допомогою онлайн сервісів або програм.
- Оперделить причини (помилки) через які сайт довго грузиться.
- Усунути всі помилки.
Онлайн сервіси для перевірки швидкості сайту
Всі сервіси , які будуть нижче представлені, прості у використанні і з схожим функціоналом. Необхідно в рядок пошуку ввести тільки домен сайту і Ви отримаєте всі значення, помилки і рекомендації щодо поліпшення.
- Google PageSpeed insights — інструмент від пошукової системи Google. Має російський інтерфейс і напевно кращий в своєму сегмента. Дає результати як для комп’ютерів, так і для телефонів і планшетів. Всі рекомендації щодо поліпшення можна побачити після тестування.
- Pingdom — мова інтерфейсу англійська.
- Webpagetest — мова інтерфейсу англійська.
- Gtmetrix — мова інтерфейсу англійська.
Вище перераховані найбільш поширені ресурси, які дають в повній мірі відповідь на поставлене запитання. За моїми оцінками, можу сказати, що сервіс Google PageSpeed insights кращий, так як він є сервісом Google і дає найкращі результати і рекомендації щодо поліпшення.
К содержанию ↑6 способів, для збільшення швидкості завантаження сайту
Швидкість завантаження сайту безпосередньо залежить від http-запитів і їх кількості посилаються від сайту, що завантажується в браузері , на сервер. Чим більше таких запитів, тим довше йде їх обробка сервером і тим більше часу в результаті займає завантаження сторінки сайту. В даному випадку проблему можна вирішити зниженням кількості http-запитів до сервера.
- Стискаємо графіку. Графіка і її різновиди займають більшу частину сторінки, тому важливо оптимізувати її правильно. Нижче описано кілька способів за допомогою яких можна зменшити вагу картинок на 50% і більше.
- Намагайтеся публікувати графіку в форматі jpeg, так як даний формат дозволяє добре стискати без втрати якості.
- Використовуйте якомога менше картинок у форматі png.
- Підбирайте правильно рівень якості, якщо його можна зменшити, то зменшуйте.Картинка його не втратить, а вага зменшиться.
- Очищайте зображення від сміття, який збільшує їх вагу.
- Зменшуємо розмір сторінок. Важкі сторінки довго вантажаться, тому необхідно зменшувати їх вага. Що б добитися хорошого результату необхідно зменшувати розмір текстових ресурсів включають html, javascript, css. Для стиснення даних можна використовувати протокол http. Що б отримати результат потрібно попросити хостинг — провайдера або адміністратора сервера включити функцію стиснення за допомогою http. Після виконаних кроків ваш сайт буде архівувати в gzip і менше важити, тим самим збільшиться швидкість завантаження сторінки.
- Спрощуємо код html, css, javascript. З коду необхідно прибрати все сміття і структурувати дані. Для того, що б спростити код можна скористатися спеціальними сервісами: Online Javascript Compression Tool або Online JavaScript / CSS Compression.Не забуваємо, що css файли необхідно поміщати на початку сторінки, а javascript файли в кінці.
- Зменшуємо число запитів браузера. Чим більше запитів йде з браузера користувача, тим повільніше завантажується сторінка. Необхідно зробити кількість запитів мінімальним і для цього будемо використовувати:
- Кешування даних. Якщо Ви використовуєте адмінку для сайту , то можна поставити спеціальний, плагін або модуль, якщо ж сайт статичний, то можна попросити хостинг — провайдера включити функцію кешування. Коли користувач вперше зайде на сторінку, вона збережеться в кеші браузер а й при повторному завантаженні ця сторінка буде вантажиться набагато швидше.
- Стиснення і комбінування css і javascript коду. Для комбінування можна використовувати спеціальне програмне забезпечення, таке як CakePHP або будь-яке інше.
- Об’єднання фотографій в css — спрайт. Якщо на сайті є багато дрібних фотографій, то з них можна зробити css — спрайт, який значно зменшить кількість запитів браузера.
- Скорочення відстані між сайтом і користувачем. Проблема полягає в тому, що користувач і сервер на якому зберігаються всі дані сайту знаходяться на дуже великій відстані. При цьому, якщо сайт важкий, то швидкість завантаження у відвідувача будемо мала. Що б вирішити проблему, можна використовувати мережі доставки контенту (CDN), які автоматично будуть міняти url ваших скриптів, css, фото.Тепер коли користувач буде заходити на сайт, то все важкі елементи будуть довантажувати з CDN сервера, який знаходиться найближче до його розташуванню.
- Вибираємо хостінг. Не завжди, але повільна швидкість роботи сайту може залежати від поганого хостингу. Тому коли вибираєте хостинг дивіться на відгуки і залізо яке вони використовують.
У даній статті я постарався викласти все способи які зможуть допомогти збільшити швидкість завантаження сторінки і не втратити користувачів і клієнтів.
Оставить комментарий