Багато хто знає, що швидкість завантаження сайту і час uptime’ма впливають на його ранжування в пошукових системах, особливо в Google. Саме в Google першими почали жорстко карати за низьку швидкості завантаження сторінок.

Даний параметр не має першорядне значення при аудиті, але швидкість завантаження сторінки є одним з ключових параметрів для користувачів вашого ресурсу. Якщо сайт довго завантажується, Ви з ймовірністю в 100% втратите користувача. Втративши користувача, впаде трафік і відповідно прибуток з ресурсу.

Не завжди відразу можна зрозуміти проблему довгої завантаження, тому необхідно використовувати спеціальні сервіси і програми, які можуть допомогти в цьому.

К содержанию ↑

Чому важливо перевіряти швидкість сайту?

 1. Вона впливає на трафік (кількість користувачів).
 2. Впливає на кількість конверсій і збільшення продажів для інтернет — магазинів.
 3. Сайт з великою швидкістю завантаження користується великою довірою у пошукових систем і отже краще ранжируется.
 4. Збільшується число користувачів, які заходять з телефонів і планшетів.
К содержанию ↑

Як швидко повинен завантажуватися сайт?

Чим швидше тим краще, але якщо дивитися дослідження компаній Strangeloop, Aberdeen Group, то можна отримати такі цифри.

 1. менше 1 секунди — відмінно.
 2. 1-2 секунди — добре.
 3. 3-6 секунд — нормально, але можна краще і швидше.
 4. 6-10 секунд погано.
 5. більше 10 секунд дуже погано.

Якщо вірити їх тестам, які вони виконали більш ніж на 2 тис. Інтернет — магазинів, то в середньому швидкість завантаження сайтів комерційної тематики становить 10 секунд, що є погано. Безліч сайтів з такою швидкістю втрачають своїх потенційних відвідувачів, клієнтів і вони звертаються до конкурентам, тим самим набиваючи їх кишені грошима.

Прагніть до того, що б Ваш сайт не завантажувався, а літав на просторах інтернету.

К содержанию ↑

Кроки, які необхідно виконати для збільшення швидкості завантаження сайту

 1. Дізнатися швидкість сайту за допомогою онлайн сервісів або програм.
 2. Оперделить причини (помилки) через які сайт довго грузиться.
 3. Усунути всі помилки.

Онлайн сервіси для перевірки швидкості сайту

Всі сервіси , які будуть нижче представлені, прості у використанні і з схожим функціоналом. Необхідно в рядок пошуку ввести тільки домен сайту і Ви отримаєте всі значення, помилки і рекомендації щодо поліпшення.

site_speed

 1. Google PageSpeed insights — інструмент від пошукової системи Google. Має російський інтерфейс і напевно кращий в своєму сегмента. Дає результати як для комп’ютерів, так і для телефонів і планшетів. Всі рекомендації щодо поліпшення можна побачити після тестування.
 2. Pingdom — мова інтерфейсу англійська.
 3. Webpagetest — мова інтерфейсу англійська.
 4. Gtmetrix — мова інтерфейсу англійська.

Вище перераховані найбільш поширені ресурси, які дають в повній мірі відповідь на поставлене запитання. За моїми оцінками, можу сказати, що сервіс Google PageSpeed insights кращий, так як він є сервісом Google і дає найкращі результати і рекомендації щодо поліпшення.

К содержанию ↑

6 способів, для збільшення швидкості завантаження сайту

Швидкість завантаження сайту безпосередньо залежить від http-запитів і їх кількості посилаються від сайту, що завантажується в браузері , на сервер. Чим більше таких запитів, тим довше йде їх обробка сервером і тим більше часу в результаті займає завантаження сторінки сайту. В даному випадку проблему можна вирішити зниженням кількості http-запитів до сервера.

 1. Стискаємо графіку. Графіка і її різновиди займають більшу частину сторінки, тому важливо оптимізувати її правильно. Нижче описано кілька способів за допомогою яких можна зменшити вагу картинок на 50% і більше.
  • Намагайтеся публікувати графіку в форматі jpeg, так як даний формат дозволяє добре стискати без втрати якості.
  • Використовуйте якомога менше картинок у форматі png.
  • Підбирайте правильно рівень якості, якщо його можна зменшити, то зменшуйте.Картинка його не втратить, а вага зменшиться.
  • Очищайте зображення від сміття, який збільшує їх вагу.
 2. Зменшуємо розмір сторінок. Важкі сторінки довго вантажаться, тому необхідно зменшувати їх вага. Що б добитися хорошого результату необхідно зменшувати розмір текстових ресурсів включають html, javascript, css. Для стиснення даних можна використовувати протокол http. Що б отримати результат потрібно попросити хостинг — провайдера або адміністратора сервера включити функцію стиснення за допомогою http. Після виконаних кроків ваш сайт буде архівувати в gzip і менше важити, тим самим збільшиться швидкість завантаження сторінки.
 3. Спрощуємо код html, css, javascript. З коду необхідно прибрати все сміття і структурувати дані. Для того, що б спростити код можна скористатися спеціальними сервісами: Online Javascript Compression Tool або Online JavaScript / CSS Compression.Не забуваємо, що css файли необхідно поміщати на початку сторінки, а javascript файли в кінці.
 4. Зменшуємо число запитів браузера. Чим більше запитів йде з браузера користувача, тим повільніше завантажується сторінка. Необхідно зробити кількість запитів мінімальним і для цього будемо використовувати:
  • Кешування даних. Якщо Ви використовуєте адмінку для сайту , то можна поставити спеціальний, плагін або модуль, якщо ж сайт статичний, то можна попросити хостинг — провайдера включити функцію кешування. Коли користувач вперше зайде на сторінку, вона збережеться в кеші браузер а й при повторному завантаженні ця сторінка буде вантажиться набагато швидше.
  • Стиснення і комбінування css і javascript коду. Для комбінування можна використовувати спеціальне програмне забезпечення, таке як CakePHP або будь-яке інше.
  • Об’єднання фотографій в css — спрайт. Якщо на сайті є багато дрібних фотографій, то з них можна зробити css — спрайт, який значно зменшить кількість запитів браузера.
 5. Скорочення відстані між сайтом і користувачем. Проблема полягає в тому, що користувач і сервер на якому зберігаються всі дані сайту знаходяться на дуже великій відстані. При цьому, якщо сайт важкий, то швидкість завантаження у відвідувача будемо мала. Що б вирішити проблему, можна використовувати мережі доставки контенту (CDN), які автоматично будуть міняти url ваших скриптів, css, фото.Тепер коли користувач буде заходити на сайт, то все важкі елементи будуть довантажувати з CDN сервера, який знаходиться найближче до його розташуванню.
 6. Вибираємо хостінг. Не завжди, але повільна швидкість роботи сайту може залежати від поганого хостингу. Тому коли вибираєте хостинг дивіться на відгуки і залізо яке вони використовують.

У даній статті я постарався викласти все способи які зможуть допомогти збільшити швидкість завантаження сторінки і не втратити користувачів і клієнтів.

Поделиться