Всі ми є активними користувачами мережі інтернет. В даний час налічується більше 4 млрд людей, які використовують веб-ресурси для роботи, навчання або ж розваги. У будь-якому випадку, переходячи на той чи інший сайт, ми звертаємо увагу на безліч деталей. В першу чергу в очі впадає загальний стиль оформлення сторінки. До слова, не всі веб-ресурси володіють стильним дизайном.

Деякі сайти не заморочуються з оформленням з багатьох причин:

 • сторінка вузькоспеціалізована і не створена для залучення нових відвідувачів;
 • сайт є першим у розробника;
 • сторінка є тимчасовою версією основного ресурсу і т.д.

Однак іноді серед різноманітних сторінок зустрічається сайт, дизайн якого нас вражає. У ньому ідеально все — наповнення, колірна палітра, тексти і шрифт. Більшість звичайних користувачів не сильно заглиблюються в такі деталі і просто використовують сторінку для отримання інформації. Однак для будь-якого веб-дизайнера сторонній ресурс може стати ще й джерелом натхнення. Саме такі люди звертають увагу на такі деталі, як шрифт тексту на сайті. Адже вони розуміють, наскільки важко продумати стиль оформлення букв.

Колірну палітру або картинки легко підібрати в залежності від налаштувань власного сайту. А ось, щоб не морочитися зі створенням шрифту, можна застосувати кілька прийомів розпізнавання стилю і пошук шрифту по картинці за допомогою спеціальних сервісів. Таким чином ви зможете легко визначити, який саме варіант використовується на тому чи іншому ресурсі, і «позичити» сподобався вам шрифт для свого сайту.

К содержанию ↑

Онлайн сервіси для розпізнавання шрифту з картинки

В даний час існує безліч сервісів, які допомагають визначити шрифт по картинці. Однак не всі вони працюють однаково добре. У деяких з них відсутній безліч цікавих стилів шрифту тексту. Нижче ми пропонуємо вам ознайомитися з перевіреними сервісами, які відмінно справляються з будь-якого поставленого завдання.

WhatTheFont

Відмінний сервіс WhatTheFont, що займається швидким пошуком шрифту по картинці. По суті, він є одним з найбільш якісних проектів, що дозволяють відшукати будь-який тип письма. Вся справа в тому, що при створенні сайту використовувалися всі шрифти від великого постачальника. Розробникам вдалося об’єднати в одному веб-ресурсі більше сотні прикладів, так що ви точно зможете легко визначити шрифт по картинці онлайн.

Сам по собі сервіс працює з фотографіями з скріншот. Тому перед тим, як приступити до розпізнавання, необхідно завантажити на комп’ютер необхідне зображення. Крім цього, в рядок пошуку на сайті ви можете вставити посилання на картинку (сервіс працює і з адресою зображення).

Сервіс WhatTheFont
Сервіс WhatTheFont

Вже через кілька секунд програма запропонує вам кілька варіантів, які найбільше схожі на запропонований вами шрифт.

Сервіс WhatTheFont результат
Сервіс WhatTheFont результат

Для того, щоб зображення максимально точно розпізналося сервісом, постарайтеся виконати кілька важливих рекомендацій:

 1. Текст на зображенні повинен розміщуватися виключно горизонтально.
 2. Висота однієї літери повинна становити хоча б 100 пікселів.
 3. Слідкуйте за тим, щоб букви на зображенні не торкалися один до одного. Це ускладнить процес пошуку шрифту по зображенню.
 4. Сайт має обмеження на кількість знаків — не більше 50.

Врахуйте, що сервіс погано розпізнає кирилицю. Це може трохи ускладнити завдання тим, хто хоче знайти російський шрифт. Однак не переживайте — для якісного розпізнання досить декількох букв, які однаково використовуються як в кирилиці, так і в латиниці.

What font is

Принцип роботи даного сервісу дуже схожий на попередній. Однак слід враховувати, що база сайту не така велика, як у WhatTheFont. Та й на те, щоб визначити шрифт онлайн, може піти більше часу. Для того, щоб дізнатися необхідну інформацію, потрібно виконати кілька простих дій:

 1. Перейдіть на сайт сервісу — whatfontis.com.
 2. Завантажте на сторінку зображення необхідного шрифту, яке ви попередньо зберегли на своєму комп’ютері.

  Загрузка зображення в Whatfontis
  Загрузка зображення в Whatfontis
 3. Натисніть на «Перевірити» і дочекайтеся відповіді сайту.
Сервіс What font is результат
Сервіс What font is результат

Важливою перевагою сервісу є вбудована фільтрація результатів. Тобто ви можете вказати певні параметри пошуку (наприклад — показати тільки безкоштовні шрифти). Якщо сайт не знайшов підходящий варіант, вам пропонується відредагувати шрифт прямо на сервісі. Таким чином ви зможете самостійно змоделювати потрібний стиль.

У попередньому додатку максимальну кількість символів становило 50 знаків. У What Font is кількість букв скоротилося до 10.

Identifont

Вище ми описали два сервісу, які дозволяють здійснити автоматичний пошук шрифту по картинці. Однак це далеко не єдиний метод. Пропонуємо вам ознайомитися з іншим принципом розпізнавання — текстовим. І Identifont якраз є одним з найпоширеніших варіантів подібної ідентифікації. Для того, щоб запустити перевірку на цьому сервісі, вам не потрібно завантажувати скріншот або фотографію з вподобаним вам шрифтом. Сайт працює трохи по-іншому.

Він пропонує вам відповісти на кілька запитань щодо стилю оформлення обраного вами шрифту. Таким чином він відсіває абсолютно не підходящі варіанти і залишає ті, які відповідають вашому запиту.

Сервіс Identifont
Сервіс Identifont

Онлайн сервіс Identifont відмінно підходить тим, хто володіє додатковою інформацією про той чи інший шрифт. Справа в тому, що на сайті вам пропонується ще кілька варіантів пошуку:

 • За назвою шрифту (якщо ви, наприклад, знаєте першу букву або частину назви).
 • За наявності додаткових символів в шрифті.
 • За ім’ям та прізвищем дизайнера обраного шрифту.

Крім того, ви можете знайти вже відому вам назва шрифту і ознайомитися зі схожими варіантами. Можливо, вони зацікавлять вас більше.

Сервис Identifont результат
Сервіс Identifont результат

Bowfin Printworks

Як і всі попередні варіанти сервісів, сайт не працює з кириличним текстом. Bowfin Printworks визначає шрифт по зображенню, а не за переліком питань, як попередній сайт. Однак він шукає не по картинці, яку ви завантажили зі свого комп’ютера. Тут алгоритм работет трохи інакше. Сайт має в запасі безліч шрифтів і пропонує вам вибрати параметри варіанта, який вас влаштує.

Весь процес пошуку шрифту по картинці можна поділити на кілька етапів:

 1. Ви переходите на сайт — bowfinprintworks.com.
 2. Сервіс пропонує вам кілька картинок з однаковими буквами, виконаними в різних стилях.
 3. Звертаючи увагу на дрібні деталі (гачки, товщина і т.д.) ви вибираєте найбільш підходящий варіант.

Сервіс Bowfin Printworks
Сервіс Bowfin Printworks

Bowfin Printworks має велику базу, однак працює не так швидко, як вже описані вище сервіси.

У той же час ресурс має деякі переваги:

 1. На сайті міститься корисна інформація щодо роботи з найбільш популярними шрифтами.
 2. Користувач може задати питання розробнику сайту в разі, якщо виникли труднощі, наприклад, з ідентифікацією деяких символів.
Сервіс Bowfin Printworks результат
Сервіс Bowfin Printworks результат

Звичайно, робота на сервісі забере чимало часу. Однак у вас є можливість вручну виключити всі невідповідні варіанти і знайти шрифт за наявним в зображенні.

FontShop

Принцип роботи сервісу FontShop має багато спільного з описаним вище сервісом. Він також пропонує здійснити пошук шрифту по зображенню на основі вибору найбільш характерних деталей букв. Все дуже просто — сайт дає кілька характеристик символів:

 • ширина ліній;
 • контраст букв;
 • вид кута знаків;
 • тип букви (прямий або курсив).

Спочатку сайт пропонує кілька сотень шрифтів. Однак в процесі пошуку ви звужуєте кількість варіантів до мінімуму. Так що в результаті залишаються тільки найбільш підходящі стилі символів.

Сервіс FontShop
Сервіс FontShop

З переваг сервісу — можливість вибору шрифту з величезної бази, зібраної розробниками (близько тисячі різних шрифтів). З мінусів — тривалість розпізнавання. На те, щоб знайти варіант, який відповідає побаченому вами шрифту, у вас може піти кілька годин. Та й гарантії сервіс не дає. Так що цілком ймовірно, що ви витратите ці кілька годин даремно.

FontDetect

Даний сервіс працює виключно на Windows і здійснює пошук по шрифтах, які вже знаходяться в базі вашого персонального комп’ютера. Тому не дивно, що результати даної операції можуть відрізнятися неточністю. Крім того, іноді програма не видає ніяких результатів, що ставить в тупик користувача. Головною перевагою подібної програми (в порівнянні з багатьма сервісами, описаними вище) — можливість визначити шрифт онлайн не тільки для латиниці, але і для кириличного тексту.

Працювати з програмою досить просто. Для того, щоб розпізнати шрифт по картинці, вам доведеться виконати кілька простих дій:

 1. Відкрийте програму і завантажте необхідне зображення з папки комп’ютера.

  Font Detected - загрузити зображення
  Font Detected — загрузити зображення
 2. Далі необхідно виділити область навколо тексту (або по-іншому — область розпізнавання). Саме з нею і буде працювати програма.

  Виділяємо область
  Виділяємо область
 3. Виділену область відзначаємо більш контрастним відтінком.
 4. За тими символами, які розпізнає додаток, вам необхідно буде задати певні літери.
 5. Додаток запропонує вам додати нові папки для пошуку. Зробіть це, якщо вони вам необхідні.

  Задаємо нову папку
  Задаємо нову папку
 6. В результаті пошуку шрифту по картинці програма вибере декілька варіантів, які зовні найбільш схожі на шрифт з фотографії. Для того, щоб показати, який варіант підходить найбільше, програма використовує процентне співвідношення.
Розпізнавання шрифту
Розпізнавання шрифту
К содержанию ↑

Додатки для розпізнавання шрифтів на телефоні

Не завжди під рукою знаходиться персональний комп’ютер. За опитуваннями сучасні людина найчастіше користується мобільними пристроями. І це не дивно — швидкий темп життя передбачає переміщення з місця на місце. Що ж робити, якщо ви знайшли оригінальний шрифт, але не можете скористатися комп’ютером? Вихід є — завдяки спеціальним програмам ви зможете почати пошук.

Сьогодні в магазинах операційних систем мобільних телефонів представлено безліч програм для розпізнання шрифту по картинці. Однак більшість з них працюють неякісно.Найбільш оптимальним варіантом є додаток, назва якого вам вже знайомо з нашої статті.

WhatTheFont

Вище ми вже описували онлайн-версію подібного сервісу. Однак варто зазначити, що розробники потрудилися і кілька років тому створили спеціальний додаток, що дозволяєрозпізнати шрифт по картинці з будь-якого мобільного пристрою.

Програма підходить для скачування власникам телефонів на операційних системах iOS і Android.

Важливо відзначити, що додаток знаходиться у вільному доступі. Тобто вам не доведеться витрачати кошти для скачування програми. Встановити її ви можете з магазину відповідної ОС.

Завдяки найбільшій базі шрифтів ви можете бути впевнені, що легко знайдете необхідний вам варіант. Після цього, перейшовши на сайт до розробників, ви можете скачати (за умови знаходження у вільному доступі) або ж купити шрифт, який ви знайшли.

Як користуватися додатком?

 1. Відкриваємо додаток на своєму смартфоні.

  WhatTheFont на смартфоні
  WhatTheFont на смартфоні
 2. Додаємо фото з якого необхідно отримати шрифт, або робимо фотографію. Далі тиснемо на стрілку і синю кнопку по центру екрана.

  WhatTheFont робимо фотографію
  WhatTheFont робимо фотографію
 3. Отримуємо результат на екрані смартфона.

  WhatTheFont результат
  WhatTheFont результат

Найкраще програма працює з умовою підключення до інтернету. Однак вся база по шрифтах вже внесена в додаток, тому ви можете використовувати його, навіть перебуваючи оффлайн. Звичайно, ймовірність позитивного результат буде вище за умови доступу до мережі. Але ж ми не завжди маємо під рукою інтернет. За допомогою програми ви зможете розпізнати шрифт по картинці або по зробленому фото в реальному часі.

Читати: Пошук по зображенню на телефоні Android, iOS

Як бачите, існує велика кількість онлайн сервісів, які дозволяють відшукати будь-який вподобаний вам шрифт. З їх допомогою ви зможете помітно перетворити свій сайт або ж просто розвинути фантазію і ознайомитися з креативними та оригінальними варіантами оформлення.

Поделиться