Сучасна людина щодня користується інтернетом для різних потреб. Це може бути пов’язано з роботою, навчанням або ж просто пошук розважального контенту. Однак мало хто насправді залишається задоволеним якістю швидкості, яка пропонується провайдером. Тим більше, що вона не завжди відповідає заявленому параметру. Давайте розглянемо, чому сайти завантажуються повільно, і як підняти швидкість інтернету самостійно без зайвої витрати часу і грошей.

Для початку важливо розібратися, чому ж падає швидкість інтернету. Відповівши на це питання, ви зможете частково вирішити як з’явиласяапроблему. В наш час існує величезна кількість приводів повільного інтернету. Часто це навіть не один фактор, а поєднання декількох.

Найбільш поширеними причинами є:

 1. Тип з’єднання. На якість швидкості вашого інтернету буде впливати тип проводу, який використовується при підключенні мережі. Якщо кабелю старі і зношені, то якість з’єднання буде набагато нижчою. Сучасні провайдери намагаються використовувати дроти з оптоволокна, який забезпечує високу швидкість роботи в інтернеті. Крім того, на якість може впливати також тип кабелю: dsl або dial-up. Другий вважається найбільш повільним серед усіх видів сполучення.
 2. Кількість і активність викачаних програм і різноманітних налаштувань в браузері.
 3. Віруси на персональному комп’ютері. Обов’язково усуньте цю причину, встановивши антивірусні програми.
 4. Проблема на сервері. Часто сайт розраховується під певну кількість відвідувачів. Якщо число людей помітно збільшується, відбувається збій в роботі веб ресурсу. В такому випадку сайт занадто повільно завантажує інформацію або це буває приводить до тимчасового сбою в роботі серверу.
 5. Проблеми технічного характеру. Дана причина актуальна у випадку з неполадками в локальному обладнанні. Це може бути застарілі налаштування, слабка потужність персонального комп’ютера або окремих його складових, помилки в налаштуванні маршрутизатора і т.д.

Це далеко не всі причини сповільненої швидкості в мережі. Щоб розібрати повністю всі проблемні аспекти, не вистачить і кількох годин. Тому давайте краще приступимо до способів, що дозволяє збільшити швидкість інтернету.

К содержанию ↑

Способи прискорення інтернету на ПК

Якщо ви відмітили, що швидкість інтернету занадто низька для нормальної роботи в мережі, можете спробувати виконати кілька простих маніпуляцій. Як правило, вони не віднімають більше десяти хвилин, проте допомагають помітно поліпшити ситуацію. Отже, збільшити швидкість інтернету на персональному комп’ютері можна за допомогою таких методів:

 1. Порядок, порядок і ще раз порядок. В даний час багато користувачів вважають за краще відкривати відразу кілька вкладок (а іноді і кілька десятків). Більш того, деякі необхідні веб-ресурси люди закріплюють, зберігаючи їх таким чином в пам’яті браузера. Дана ситуація стає причиною виникнення наступної проблеми. Як тільки відкривається браузер, він не може впоратися з великим обсягом роботи і починає провисати. Тобто в такому разі кожен сайт вантажиться набагато повільніше. Якщо хочете зберегти потрібну сторінку, просто перенесіть її в закладки. Всі інші сайти бажано закрити, і ви побачите, що відповідь мережі помітно прискориться.
 2. Високе розширення відео може помітно знизити швидкість відповіді веб-ресурсів. Погодьтеся, що не всі відеоролики потрібно переглядати в ідеальній якості (деякі з них навіть створені в невеликому розширенні). Тому, переглядаючи фільми або ж короткі ролики онлайн, виставте мінімальну якість, яка вам буде зручно для перегляду. Такий ролик точно завантажиться набагато швидше і буде відтворюватися куди більш якісно.

  Youtube - якість відео
  Youtube — якість відео
 3. Позбавтеся від реклами. Мабуть, всі помічали, що при відкритті сайту в різних його частинах може вилізти величезна кількість реклами, яка не тільки займає місце, але і важить надто багато, сповільнюючи при цьому роботу самого веб-ресурсу. Постарайтеся відключити рекламні банери на сторінках за допомогою спеціальних розширень браузера. Найбільш поширеним є програма Аdblock, яка блокує всю спливаючу рекламу, дозволяючи збільшити швидкість інтернету.
 4. Деякі браузери мають спеціальний вбудований режим під назвою turbo. З його допомогою вам вдасться помітно збільшити швидкість завантаження сайту. Як турборежиму вдається це зробити? Існує безліч алгоритмів, позитивно впливають на швидкість інтернету (наприклад, стискання якості зображень).

  Турбо в Яндекс Браузер
  Турбо в Яндекс Браузер
 5. Вимкніть доповнення, які працюють у вашому браузері. Деякі з них можуть гальмувати швидкість інтернету.
 6. Обов’язково відключіть push-повідомлення , які пропонують різноманітні веб ресурси. Такі регулярно спливаючі повідомлення можуть негативно впливати на швидкість інтернету. Позбутися від них можна, перейшовши в налаштування браузера або ж на конкретний веб-ресурс.
 7. Покопайтеся в вашому браузері. Іноді причина гальмування інтернету полягає саме в гальмуванні роботи встановленого браузера .
 8. Постійно працює торрент, також може стати причиною низької швидкості інтернету. Для того, щоб поліпшити ситуацію, необхідно повністю відключити роздачу в торрент клієнті. Якщо хочете вирішити проблему раз і назавжди — повністю підіть з роздачі. Не варто переживати, що за це у вас знизиться рейтинг або вас забанити.
 9. І знову про торрент. Якщо помітили, що завантаження файлів за допомогою програми відбувається надто повільно, спробуйте вирішити проблему, виставивши максимальну швидкість скачування. Клацніть правою кнопкою мишки і відкрийте меню «Обмеження прийому». Там поставте галочку на розділ «Необмежений». Таким чином ви зможете максимально швидко завантажувати необхідні файли.
 10. Також важливо прибрати ліміт завантажується трафіку. Зробити це можна, перейшовши в меню «Налаштування». Просто зніміть позначку з пункту «Обмежувати смугу».
 11. Вимкніть оновлення існуючих додатків, яке часто відбувається в автоматичному режимі. Це ще один метод, як підняти швидкість інтернету. Таке оновлення існуючих програм може помітно перевантажувати роботу операційної системи. Замість того, щоб прогружаются сайт, все ресурси витрачаються на завантаження нової версії додатків. Вихід із ситуації досить простий. Ви можете відключити оновлення і займатися відстеженням нових версій програм вручну. Для цього потрібно просто перейти в настройки кожного окремого додатка і вимкнути інспектування всіх існуючих оновлень в автоматичному режимі.
 12. Як збільшити швидкість інтернету для пристроїв, що працюють на Windows? Просто виконайте відключення обмежень інтернет-каналу. Зняти цей ліміт дуже просто — необхідно одночасно натиснути Win + R, після чого ввести наступну комбінацію — gpedit.msc. Перед вами з’явиться вікно редагування. У ньому перейдіть в меню «Конфігурація персонального комп’ютера». Виберіть розділ, в якому містяться шаблони і зайдіть в мережу. У графі «Завдання за пакетів» слід знайти пункт, який відповідає за зниження граничної планки пропускної здатності ОС. Увімкніть його і в поле, яке знаходяться поруч, введіть «0».
 13. Часто причиною повільного інтернету є зовсім не браузер або операційна система. Іноді проблема полягає в вашому персональному комп’ютері. Для того, щоб збільшити швидкість інтернету, спробуйте перевірити пристрій на наявність вірусів і повністю почистити систему.
 14. Спробуйте збільшити обсяг ОП, якщо це дозволяє ваш пристрій.
 15. Купіть новий мережевий адаптер. Проблема може полягати в відсутність нової моделі пристрою. У будь-якому випадку тільки що вийшли мережеві адаптери будуть підтримувати найновіші стандарти щодо швидкості відповіді мережі. Як наслідок, вони будуть краще обробляти всі дані, що надходять і видавати результат набагато швидше. Крім того, навіть найкраща мережева карта при постійній експлуатації починає втрачати свої функціональні властивості і працює набагато повільніше.
 16. Механічні пошкодження кабелю. Пройдіться по всій довжині кабелю і переконайтеся, що він ніде не зігнувся не притиснвся і не забився. Якщо не можете перевірити шнур самостійно, підключіть до цієї справи провайдера. Поясніть його проблеми і попросіть переконатися, що низька швидкість завантаження сторінок виникла не від пошкодження кабелю.
 17. Перевірте прошивку вашого роутера. Іноді для того, щоб збільшити швидкість інтернету, необхідно оновити настройки маршрутизатора. В результаті цього пристрій буде краще приймати всі дані і, як наслідок, ви зможете помітно збільшити швидкість інтернету. Просто завантажте нову прошивку або ж зайдіть в налаштування маршрутизатора і знайдіть там спосіб переключити його на більш нову версію.
 18. Упорядкуйте конфігурацію в домашній мережі. Іноді під один роутер підключено забагато пристроїв. Тому, якщо у вашій квартирі одночасно знаходиться декілька комп’ютерів, smart tv телевізор, пару мобільних телефонів і планшетів, слід очікувати, що швидкість відповіді на запит значно погіршиться. Постарайтеся змінити існуючий діапазон мережі, щоб всі пристрої могли користуватися інтернетом без проблем зі швидкістю.
 19. Перегляньте тариф, яким ви користуєтеся. Згодом будь-які компанії випускають оновлення, які підтримують кращу швидкість інтернету. Часто для цього не доведеться багато переплачувати. Просто провайдер оновлює систему і використовує більш інноваційні технології. Зателефонуйте на сайт фірми і поцікавтеся, який тарифний план вона може запропонувати для того, щоб збільшити швидкість інтернету.
 20. Якщо ж попередній варіант не дав жодної конкретної відповіді, виконайте більш радикальні заходи. Просто змініть провайдера. У деяких випадках це дозволяє помітно підвищити швидкість інтернету. Існує величезна кількість компаній, які пропонують різноманітні тарифні плани на будь-який смак і гаманець. Придивіться до варіанту, який допоможе вам отримати ідеальну швидкість інтернету в залежності від ваших потреб.

Всі перераховані вище методи збільшення швидкості інтернету не вимагають ніяких витрат і дозволять вам поліпшити якість роботи за комп’ютером в лічені хвилини. Не бійтеся пробувати відразу кілька способів, як підвищити швидкість інтернету, адже проблема часто носить комплексний характер. Перейдіть в налаштування браузера, комп’ютера і роутера для того, щоб бути впевненим в тому, що ви змогли позбутися від повільного інтернету раз і назавжди.

К содержанию ↑

Програми для збільшення швидкості інтернету

Існує кілька програм, які дозволяють оптимізувати роботу мережі і збільшити швидкість інтернету на комп’ютері. Найбільш популярними серед них вважаються:

 1. Internet Speed Booster . Дозволяє помітно поліпшити швидкість відповіді інтернет-з’єднання. Він оптимізує настройки Windows і пам’ять на вашому персональному пристрої. Додаток має як безкоштовну, так і платну версії. Завдяки вбудованому сканеру вона може відстежити, які заковики існують між пристроями легко усунути їх.

  Програма Internet Speed Booster
  Програма Internet Speed Booster
 2. Speed it up free . Оптимізує роботу жорсткого диска і дозволяє збільшувати швидкість інтернету в два, а то і в три рази. Також, як і попередній варіант, є абсолютно безкоштовною програмою. Використовується для пристроїв, які функціонують на таких ОС, як Windows XP або Windows Vista.

  Програма Speed it up free
  Програма Speed it up free

Як бачите, існує величезна кількість способів, як збільшити швидкість інтернету на комп’ютері. Ми впевнені в тому, що навіть один (хоч краще все-таки підходити до вирішення проблему комплексно) з перерахованих вище методів точно спрацює і допоможе вам поліпшити якість з’єднання при роботі за комп’ютером.

Поделиться