Інтернет швидко увійшов в наше життя. Сьогодні люди не уявляють свого дня без вивчення новинних сайтів, перегляду відеороликів на YouTube або спілкування в соціальних мережах зі своїми друзями. Однак використання для цих цілей персонального комп’ютера не завжди актуально. Бо часом просто необхідно зайти в мережу під час прогулянки або по дорозі на роботу. У таких випадках люди використовують мобільні телефони. Вони є швидким зручним способом знайти будь-яку цікаву для вас інформацію. Сучасні мобільні пристрої дозволяють скористатися 3g, 4g інтернетом або ж мають доступ до wi-fi.

У процесі використання мобільного телефону можна відзначити, що швидкість інтернету починає стрімко падати. В такому випадку завантаження веб-ресурсу значно сповільниться. Що ж тоді говорити про відеоролики — їх відтворення може і зовсім зупинитися. Перш ніж розбиратися з тим, як збільшити швидкість інтернету на телефоні, важливо дізнатися причину з’явилася проблеми. В даний час виділяють декілька чинників:

 1. Тарифний план вашого мобільного оператора (за умови, якщо ви користуєтеся 3g або 4g інтернетом).
 2. Тарифний план провайдера (при підключенні до wi-fi мережі).
 3. Перевантаження пам’яті на мобільному пристрої.
 4. Автоматичне завантаження оновлень додатків на телефоні, яка помітно гальмує відповідь мережі і т.д.

Важко з точністю сказати, який саме з перерахованих вище факторів вплине на швидкість інтернету на вашому телефоні. Тому до вирішення подібної ситуації рекомендує підходити комплексно. Існує безліч різноманітних способів, як зробити швидкий інтернет на телефоні в залежності від того, на якій операційній системі працює мобільний пристрій — Аndroid або iOS. Давайте розбиратися з кожним окремим варіантом більш докладно.

Читати: 20 способів збільшити швидкість інтернету на ПК

К содержанию ↑

6 способів прискорення інтернету на Android

Сьогодні операційна система Аndroid встановлена на більшості сучасних смартфонів. Тисячі професіоналів щодня працюють, намагаючись поліпшити налаштування програми і спростити життя користувачам. Однак це не є гарантією низької швидкості інтернету на мобільному пристрої. Як збільшити швидкість інтернету на Аndroid?

Speedmaster

Додаток, який знаходиться у вільному доступі. Завантажити його ви можете прямо зараз в Google Рlay. Програма працює з будь-яким типом з’єднання (Wi-fi, 3g і 4g-з’єднання). Тепер вам не доведеться вручну змінювати налаштування на телефоні. Додаток оптимізує всі настройки системи, за рахунок чого вдається помітно поліпшити якість інтернет.

Speed Master
Speed Master

Speedmaster працює незалежно від версії операційної системи Аndroid. Як і багато інших додатків подібного типу, він має дві версії — платну і безкоштовну. Безкоштовна демоверсія програми використовується переважно для того, щоб користувач міг зрозуміти принципи роботи і ефективність програми. Згодом вам пропонується оформити спеціальний доступ.

Якщо ви хочете обійти його, затисніть пункт «Поліпшити інтернет-з’єднання» і відразу ж перезавантажте мобільний пристрій. Врахуйте, що подібний метод спрацьовує не на всіх телефонах, тому, якщо ви хочете збільшити швидкість інтернету на Аndroid, і регулярно стежити за настройками системних файлів, краще оформити платну підписку.

Використовувати додаток досить просто:

 1. Відкрийте програму і надайте їй доступ до вашого мобільного пристрою.

  Speed Test
  Speed Test
 2. Натисніть на команду «Поліпшити інтернет з’єднання» і перезавантажте телефон або планшет.
 3. Якщо ви хочете повернути попередні налаштування телефону, натисніть «Скасування» і підтвердіть своє рішення.

Звичайно, програма не є панацеєю і не допоможе в разі, якщо швидкість інтернету залежить від провайдера або мобільного оператора. Однак у багатьох інших ситуаціях вона допоможе вам збільшити швидкість інтернету на телефоні.

Internet Вooster

Ще одне безкоштовний додаток, що дозволяє прискорити мобільний інтернет на Аndroid. Завдяки зручному інтерфейсу весь процес установки і запуску програми зрозумілий навіть для новачків. Широкий функціонал дозволяє детально відстежувати всі процеси на мобільному пристрої, щоб запобігати проблемам з низькою швидкістю інтернету.

Internet Booster
Internet Booster

Врахуйте, що програма Internet Booster працює з двома типами інтернет з’єднання: wi-fi і 3g. Весь функціонал програми знаходиться в абсолютно вільному доступі. Тобто в мені потрібно буде з часом оформляти платну підписку або завантажувати повну версію програми.

Зміна налаштувань на мобільному пристрої

Необов’язково завантажувати окремий додаток, щоб збільшити швидкість мобільного інтернету. Ви можете виконати кілька простих маніпуляцій на вашому телефоні самостійно. Як відзначають досвідчені користувачі, зміна налаштувань часто дає позитивний результат і дозволяє поліпшити швидкість відповіді мережі. Давайте розберемося, як прискорити мобільний інтернет, працюючи в найбільш популярному браузері — Google Chrome:

 1. Відкрийте головну сторінку браузера і перейдіть в його меню.
 2. Знайдіть там розділ під назвою «Налаштування».

  Налаштування Google chrome
  Налаштування Google chrome
 3. Перейдіть в налаштування браузера і знайдіть графу, що відповідає за скорочення трафіку.

  Економія трафіку
  Економія трафіку
 4. Активуйте цей підрозділ. З цього моменту браузер буде відслідковувати занадто великі файли і стискати їх, збільшуючи при цьому швидкість інтернету.

Згодом в меню ви можете побачити детальну інформацію щодо того, наскільки відсотків стиснулися дані на тому чи іншому сайті. Це допоможе вам стежити за трафіком.

Очищення кешу

Цей метод, як правило, працює безвідмовно. Особливо, якщо ви тривалий час не чистили кеш-пам’ять на телефоні. Фахівці рекомендують чистити її хоча б раз в пару тижнів. Від цього буде залежати не тільки швидкість інтернету, але і якість роботи всіх систем на мобільному пристрої. Отже, як же швидко очистити кеш-пам’ять на смартфоні Аndroid:

 1. Перейдіть в налаштування телефону і відкрийте пункт «Програми» (або «Додатки»).

  Додатки Android
  Додатки Android
 2. Перед вами з’являться всі завантажені на ваш телефон програми. Як правило, вони розташовуються в порядку зростання ваги додатків.

  Всі додатки на Android
  Всі додатки на Android
 3. Вам необхідно вибрати програму, кеш-пам’ять якої ви хочете очистити.
 4. Просто натисніть на додаток. Перед вами з’являться всі дані про програму.
 5. Знайдіть команду, яка виконує очистку кешу і натисніть на неї.

  Очищення кешу Android
  Очищення кешу Android
 6. Подібну маніпуляцію слід провести з усіма викачаними додатками. Особливо з тими, які займають багато пам’яті на телефоні. Найчастіше це різні соціальні мережі, ігри, браузери, Рlay Мarket.

В результаті подібних дій ви зможете протягом декількох хвилин зробити швидкий інтернет на телефоні.

Скачайте браузер Opera

Як заявляють розробники, браузер Opera є найбільш оптимальним рішенням проблеми повільного інтернету. Справа в тому, що в його налаштування вбудовані спеціальні команди, які дозволяють економити трафік. Тобто, якщо на Google Chrome вам доведеться вручну налаштовувати браузер, Opera автоматично стискає картинки і відео, які як правило і віднімають трафік, сповільнюючи при цьому відповідь мережі.

Opera на Android
Opera на Android

Розробники програми стверджують, що їм вдалося домогтися економії 50% трафіку в процесі перегляду відеороликів на будь-якому веб-ресурсі. У той час, як, слухаючи музику, ви зможете заощадити до 40% трафіку. Вражаючий результат, погодьтеся!

Альтернативні версії соціальних мереж

Сучасна людина немає аккаунта в безлічі соціальних мереж. Листування з друзями, ведення діалогів по роботі, відстеження необхідної інформації — все це і багато іншого є в програмах соцмереж. Однак, як правил саме ці програми з’їдають величезну кількість трафіку будучи причиною повільного інтернету на телефоні.

Щоб позбутися від цієї проблеми, не обов’язково видаляти соціальні мережі або ж обмежувати себе у використанні. У Рlay Мarket ви можете знайти полегшені версії таких програм, як Вконтакте або Facebook. Вони мають такий же функціонал, як і повні версії, однак важать набагато менше і не обмежують швидкість відповіді мережі. Всі подібні програми знаходяться у вільному доступі, тому завантажити їх ви можете абсолютно безкоштовно.

К содержанию ↑

4 способи прискорення інтернету на Iphone

Розібравшись з Android, давайте переглянемо способи, що дозволяють прискорити інтернет на Iphone. Зробити це можна за допомогою спеціальних програм, команд або налаштувань мобільного пристрою. Давайте розглянемо кожен варіант більш докладно.

1.1.1.1: Faster Internet

Спеціально розроблене додаток, що дозволяє прискорити інтернет на Iphone на 25-30%. Воно підходить як для телефонів, так і для планшетів, що працюють на операційній системі iOS. Програма знаходиться у вільному доступі і не вимагає для запуску платних підписок або додаткових покупок.

1.1.1.1: Faster Internet
1.1.1.1: Faster Internet

Принцип роботи «1.1.1.1: Faster Internet» полягає в використанні сервера, випущеного компанією CloudFlare (яка власне і взялася за розробку програми). Спочатку сервер функціонував виключно на ПК. Однак сьогодні він активно впроваджується і на мобільних пристроях.

Включення програми
Включення програми

Самі розробники стверджують, що швидкість інтернету в процесі запуску програми збільшується на 30%. Однак деякі користувачі стверджують, що якість відповіді мережі покращиться на 50%.

Вимкніть автоматичне оновлення викачаних програм

Це ще один спосіб, як прискорити інтернет на Iphone. При завантаженні нових додатків ви також погоджуєтеся на автоматичне оновлення програм. Як правило, цей процес «з’їдає» велику кількість трафіку, який міг би використовуватися для якісного підключення до інтернету. Перейдіть в налаштування кожної окремої програми і скасуйте автоматичне оновлення.

Відключити оновлення Iphone
Відключити оновлення Iphone

Запуск авіарежіму

Якщо ви недавно придбали Iphone, і помітили, що швидкість інтернету вас не влаштовує, рекомендуємо вам спробувати досить простий метод:

 1. Для початку вимкніть передачу мобільних даних на Iphone.
 2. Перейдіть в налаштування вашого мобільного пристрою і активуйте авіарежім.

  Включити авіарежим
  Включити авіарежим
 3. Тримайте його включеним на протязі декількох секунд (10-15 буде цілком достатньо).
 4. Вимкніть авіарежім на телефоні і увімкніть передачу мобільних даних.

Цей метод працює за принципом перезавантаження мобільного пристрою. У деяких ситуаціях він зможе помітно прискорити інтернет на Iphone. Справа в тому, що більшість операторів ставлять в пріоритет нового користувача мережею. Тому, як тільки ви перезапускаєте телефон, ви як би заново заходите в інтернет і користуєтеся тим самим пріоритетним становищем.

Підтримка IPv6

Подібне нововведення актуально для клієнтів мобільного оператора МТС. Справа в тому, що недавно вийшов новий спосіб прискорити інтернет на Iphone. Йдеться про запуск спеціальної підтримки — IPv6. Вона являє собою протокол, що дозволяє прискорити обмін даними в мережі оператора МТС.

На жаль, не всі сайти працюють на даному протоколі. Як правило, веб-ресурси використовують попередню версію (IPv4). Однак, як стверджують розробники, з часом більшість сторінок буде підтримувати дане нововведення, що дозволить істотно заощадити трафік. Підключити подібну підтримку від мобільного оператора досить просто. Введіть комбінацію * 111 * 1 428 #. Подібна пропозиція знаходиться у вільному доступі і доступно всім клієнтам МТС.

Як бачите, існує величезна кількість способів, як зробити швидше інтернет на телефоні, що працює на будь-якій операційній системі. Бажано спробувати відразу кілька методів, щоб бути впевненим в остаточному рішенні проблеми. Врахуйте, що деякі з вищеописаних прийомів є платними.

Поделиться