Будучи активними користувачами мережі інтернет, щодня ми стикаємося з величезною кількістю фотографій, картинок. Ними супроводжується будь-яка інформаційна стаття, розважальний контент, новини і т.д. Часто після будь-яких урочистих заходів ми відправляємо фотографії по електронній пошті своїм друзям і знайомим. Крім цього, користувачі нерідко завантажують свої власні фото в соціальні мережі, на тематичні форуми або особисті блоги.

Читати: Пошук по завантаженому зображенню в Google або Яндексі

Звичайно, сучасні фотоапарати можуть відтворювати якісну і насичену картинку. Однак, як показує практика, подібне зображення займає надто багато місця на будь-якому носії — не важливо — це флешка або пам’ять телефону, комп’ютера і т.д. На щастя, сьогодні будь-яку фотографію, яку ви зробили на професійний фотоапарат або мобільний телефон, можна стиснути до необхідного вам розміру. Описані нижче способи докладно розкажуть, як зменшити розмір зображення таким чином, щоб воно втратило так званий комп’ютерний вага.

Як стиснути картинку

К содержанию ↑

Навіщо стискати фото (картинку)?

Перш, ніж розбиратися, як стиснути фотографії для сайту, давайте з’ясуємо, для чого, власне, ці маніпуляції необхідні. Головною причиною, по якій користувачі активно цікавляться процесом стиснення фотокарток, є так званий комп’ютерний вага зображень. Як правило, чим він більший, тим вище якість самого фото. Однак в деяких випадках комп’ютерний розмір може створювати користувачам дискомфорт. У яких же ситуаціях проявляється недолік великої ваги фотографій?

 1. Обмеження трафіку. Багато з нас вже давно звикли користуватися провідним інтернетом. Однак до сих пір існують ситуації, в яких нам доводиться користуватися зв’язком, якість якої залишає бажати кращого. Це може бути поїздка в іншу країну, в якій не з’єднані wi-fi, тимчасові труднощі з якісним інтернетом і т.д. Використовуючи безпровідне з’єднання, ми змушені оплачувати кількість завантажених байт. І ось в таких ситуаціях великий розмір фотографії, незважаючи на її високу якість, є скоріше мінусом, ніж плюсом. Адже в процесі завантаження зображень ви можете витратити на нього весь свій трафік.
 2. Швидкість проводового інтернету . Навіть якщо ви використовуєте високошвидкісне підключення, іноді виникають проблеми із завантаженням файлів. В такому випадку, намагаючись завантажити фотографію великого розміру з будь-якого сайту, ви ризикуєте витратити на це кілька хвилин. Тобто текст статті прогрузити швидко, а зображення буде ще деякий час «подвисать».
 3. При використанні пристрою з мобільним інтернетом завантаження великих фотографій може тривати кілька хвилин. В такому випадку набагато зручніше стиснути зображення і прискорити процес.
 4. Деякі сайти або соцмережі дозволяють завантажити будь-яку фотографію з одним-єдиним умовам — обмежений розмір картинки. Як правило, це робиться для того, щоб ресурс нормально функціонував. Обійти таке обмеження можна, стиснувши фотографію.
 5. Іноді бувають проблеми з оригінальним розміром зображення. Справа в тому, що картинки, які займають на носії занадто багато місця, як правило, мають досить великий розмір у порівнянні з екраном, на якому вони відтворюються. В такому випадку в процесі завантаження або скачування фотографії з інтернету можуть відбуватися деякі технічні проблеми.

Як бачите, для того, щоб безпроблемно завантажувати фотографії в інтернет (на різні сайти, форуми або в соцмережі), найкраще спробувати стиснути їх в кілька разів. Не забувайте, що зображення, зроблені на якісний фотоапарат, не просто так мають великий комп’ютерний вага. Їх розмір, як правило, в кілька разів перевищує розміри вашого екрану. Тобто, якщо ви плануєте надалі друкувати фотографію на полотні великого розміру, то стискати її категорично забороняється. В іншому випадку ви отримаєте неякісну піксельну картинку.

Однак, якщо все, що ви плануєте робити з зображенням — це зберегти його на комп’ютері або телефоні, то можна спробувати трохи зменшити його комп’ютерний розмір.Візуально (навіть при самому хорошому зорі) результат не буде помітний ні на телефоні, ні навіть на персональному комп’ютері.

Як бачите, причин для стиснення фотографій досить багато. Та й способів зробити це немало. Ви можете скористатися спеціальними онлайн сервісами або комп’ютерними програмами. Нижче ми розберемо найпопулярніші методи і навчимо вас, як стиснути картинку швидко і просто.

К содержанию ↑

Як стиснути фото онлайн

В результаті стиснення фотографій ви зможете зберігати на диску або іншому носії якомога більше зображень. Головний страх, з яким стикаються багато користувачів — це можлива втрата якості картинки. Однак не варто переживати — сучасні онлайн сервіси дозволяють стиснути фотографії таким чином, що ви не зможете відрізнити готовий результат від оригіналу.

Головна перевага використання онлайн-сервісів для стиснення картинок полягає в тому, що працювати з ними можна як на персональному комп’ютері, так і на мобільному пристрої. Використовувати подібні сайти досить просто. Головне — вибрати сервіс, який виконує компресію зображення, максимально зберігаючи якість фото. Давайте ж розглянемо найбільш популярні безкоштовні сайти для роботи з картинками.

Image Optimizer

Безкоштовний оптимізатор зображень, який відрізняється простотою у використанні і високою якістю готових картинок. Інтерфейс сторінки простий і зрозумілий кожному.Все, що вам потрібно для того, щоб стиснути фото онлайн, це вибрати відповідні файли на персональному комп’ютері або мобільному пристрої. Після цього сервіс запропонує вам параметри для оптимізації зображення. Так, наприклад, ви можете вибрати якість картинки . Тут на вибір пропонується кілька варіантів:

 • мінімальний розмір файлу,
 • дуже маленький розмір картинки,
 • маленький розмір зображення,
 • нормальний розмір,
 • висока якість,
 • найкращу якість картинки.

Після цього слід встановити максимальну ширину і висоту зображення. Натисніть на кнопку «Optimize now!» І зачекайте кілька секунд.

Онлайн сервіс Image Optimizer

Онлайн-сервіс швидко обробить фотографії та видасть вам отриманий результат. Після цього ви зможете скачати фотографію назад на ПК або мобільний телефон.

Image Optimizer скачування фото

Крім того, тепер можете завантажити Image OptimizerX на свій комп’ютер. Сервіс підготував безкоштовний додаток, що дозволяє оптимізувати як одне зображення, так і цілу папку з фотографіями одночасно.

Web Resizer

Популярний онлайн сервіс, який дозволяє виробляти велику кількість маніпуляцій із зображенням. З його допомогою ви можете обрізати картинку, стиснути її, поміняти яскравість фотографії або її насиченість. Працювати з онлайн-сервісом досить просто.Для початку необхідно вибрати зображення, які ви плануєте оптимізувати. Відкрийте сайт і натисніть на кнопку «Resize Photos Here», далі необхідно завантажити картинку і натиснути на кнопку «Upload Image». Після цього обраний вами файл буде переміщений на сервіс.

Врахуйте, що сайт підтримує тільки три формату зображення: JPG, PNG і GIF. Крім того, сервіс ставить обмеження на максимальний розмір зображення — воно не повинно перевищувати 10 Мб. Через кілька секунд після завантаження фотографій сервіс видасть вам оптимізований варіант.

Онлайн сервіс Webresizer

Для того, щоб завантажити його на комп’ютер, необхідно натиснути кнопку «Download this image». Сайт має важливу перевагу: він здатний запам’ятовувати основні настройки при оптимізації зображень і використовувати їх на всі наступні фотографії. При бажанні ви можете збити ці настройки і встановити нові.

Крім того, Web Resizer дозволяє працювати з різкістю зображень, яка часто кульгає при використанні цифрової камери. Також за допомогою сервісу ви зможете виконати безліч інших маніпуляцій:

 1. Вибрати новий відповідний розмір картинки.
 2. Змінити висоту і ширину фотографії.
 3. Повернути зображення, вирівнявши тим самим лінію горизонту.
 4. Збільшити контраст на зображенні.
 5. Висвітлити або затемнити фотографію.
 6. Додати насиченість на зображення.
 7. Вибрати рамку для картинки.
 8. Зробити зображення чорно-білим.

Працюючи з Web Resizer, ви точно оціните підсумковий результат. У деяких випадках розмір зображення може зменшитися на 75 відсотків.

TinyPNG

Мабуть, самої поширений онлайн сервіс, який дозволяє швидко стискати і обробляти зображення. Головною його перевагою є можливість працювати з декількома картинками за один раз. Однак в даному випадку сервіс встановив невелике обмеження і допускає тільки ті фотографії, розмір яких не перевищує 5 мегабайт. Якщо ви хочете, щоб розмір вихідних зображень був набагато більше, можна скористатися платною послугою і підписатися на Pro. За невелику плату ви зможете обробляти більше 20 картинок одночасно, а розмір кожної фотографії може збільшитися до 25 Мб.

Сервіс славиться більш інтелектуальними методами стиснення інформації. Він зменшує комп’ютерний вага картинок за допомогою зменшення кількості відтінків на зображенні.Повірте, що ефект від подібного процесу насправді не буде помітний при перегляді файлу. Однак розмір його таким чином може зменшитися в два рази.

Так, наприклад, на самому сайті представлені приклади, де оригінал фотографії займає 57 кб, а змінений варіант — 15 кб. Зовні картинки зовсім не відрізняються один від одного.Працювати з Tiny PNG досить просто. Ви завантажуєте файл у форматі png (Portable Network Graphics). Після цього програма автоматично об’єднує схожі кольори на зображенні. Сервіс використовує метод квантування, зменшуючи таким чином кількість відтінків на фото.

Онлайн сервіс Tinypng

Таким чином, наприклад, 24-бітові файли можуть зменшитися в плоть до 8-бітних кольорових зображень.

До інших переваг сервісу можна віднести:

 1. Підтримка у всіх браузерах .
 2. Можливість використовувати сервіс в тому числі і на мобільних пристроях.
 3. Можливість встановити плагін для фотошоп, який дозволяє зберігати стислий зображення прямо з програми Рhotoshop.
 4. Спочатку онлайн-сервіс був розроблений виключно для PNG зображень. Однак в 2014 році до них додалися ще й картинки у форматі jpg. Ще через два роки розробники додали можливість стиснення анімованих png файлів.

Optimizilla (Image Compressor)

Для роботи з великою кількістю зображень рекомендуємо спробувати онлайн-сервіс Optimizilla. З його допомогою ви можете стиснути 20 фотографій за один раз. Процес роботи з сервісом досить стандартний:

 1. Для початку вам необхідно вибрати фотографії і завантажити на сервер.
 2. Після того, як всі зображення прогрузити, ви можете виставити для них рівень компресії. Так ви будете контролювати якість підсумкового результату. Для того, щоб вибрати налаштування для кожного окремого зображення, необхідно просто клікати мишкою в їх мініатюри. На даній сторінці робота виконується виключно з двома форматами зображення — png і jpg. В процесі прогрузкі файлів неважливо, однаковий чи формат у кожного з 20 завантажених зображень.Онлайн сервіс Optimizilla
 3. Важливим нюансам роботи з Optimizilla є те, що в кінці компресії сайт запропонує вам переглянути два варіанти фотографій: исходник і отриманий результат. Таким чином ви зможете порівняти роботу сервісу і в разі, якщо підсумкове зображення вам не сподобалося, змінити налаштування компресії і повторити стиснення. Для того, щоб максимальну розглянути фотографії, сервіс пропонує вам збільшувати або зменшувати масштаб зображення.
 4. Важливо також пам’ятати, що що все, завантажені вами картинки, будуть зберігатися на сайті рівно одну годину, після чого будуть видалені.

Compress Now

Ще один швидкий і безкоштовний сервіс, який дозволяє стиснути зображення за кілька секунд. Готові фотографії матимуть відмінну якість, а їх комп’ютерний вага дозволить розмістити картинки на будь-яких інтернет-ресурсах. Працювати з онлайн-сервісом досить просто. Для цього вам буде потрібно зробити всього 3 прості кроки:

 1. Виберіть на комп’ютері або мобільному пристрої зображення, які ви плануєте стискати. Також ви можете просто перекинути файли в спеціально відведену для цього зону. Врахуйте, що на сайті ви можете одночасно максимум з десятьма картинками.
 2. Виберіть необхідний відсоток, на якій буде стисло ваше зображення. Можете пробувати кілька разів, порівнюючи і підшукуючи собі найбільш підходящий рівень стиснення. Це дуже корисна властивість сервісу. Він надає вам спеціальну шкалу, на якій можна вибрати відповідний рівень компресії. Так, наприклад, ви можете встановити параметри на рівень 50%, зменшивши таким чином картинку більш, ніж в три рази. А можете піти далі і встановити стиснення на 90%. В такому випадку ви трохи втратите в якості зображення (хоч і непомітно), проте отримаєте при цьому велика перевага — картинка зменшиться більш, ніж в 10 разів.compressnow
 3. Після цього просто натисніть на кнопку «Compress Now». Отримане зображення ви можете качати на ваш пристрій по черзі, або ж завантажити їх zip-файлом.

Врахуйте, що онлайн-сервіс встановлює обмеження при роботі з декількома зображеннями. У такому випадку розмір одного файлу не повинен перевищувати 9 Мб.Що ж стосується формату картинок, то тут у вас існує великий вибір різноманітних варіантів, оскільки сервіс може стискати фото форматами JPG, JPEG, GIF, PNG.

Багатьох користувачів цікавить питання, чи зберігаються на сервісі зображення, які були завантажені з того чи іншого комп’ютера. Онлайн-сервіс не зацікавлений у тривалому зберіганні ваших даних, тому видаляє фотографії кожні 30 хвилин.

К содержанию ↑

Як стиснути фото на комп’ютері

Не обов’язково користуватися онлайн-сервісами. Якщо ви не постійно ви маєте доступ до інтернету або ж хочете мати стаціонарну утиліту, що відповідає за компресію файлів, можна просто завантажити відповідну програму на свій ПК. Нижче ми пропонуємо вам ознайомитися з двома найпоширенішими додатками, що дозволяють стиснути фотографію на комп’ютері.

Photoshop

Photoshop є найбільш популярною програмою для обробки фотографій. Про неї знають, як професійні фотографи, так і звичайні користувачі. Однак Photoshop більше відомий як майданчик для створення і профобработкі зображень. Мало хто знає про таку його функції, як стиснення фотографій. Так що, якщо на вашому пристрої встановлено дана програма — не потрібно більше нічого завантажувати або користуватися онлайн-сервісами. Оптимізувати зображення до потрібного вам розміру досить просто:

 1. Відкрийте програму і знайдіть розділ Файл в лівому верхньому кутку.
 2. Натиснувши на нього, ви побачите пункт «Зберегти для веб-сторінок і пристроїв (девайсів)». Саме він-то вам і потрібен.Зберегти для Web в Photoshop
 3. Клікнувши на цей пункт, перед вами відкриється вікно, в якому ви зможете змінити якість і формат вихідного зображення. Бажано сильно не перестаратися і не зменшувати якість картинки більш, ніж на 50%. В іншому випадку ви отримаєте дуже розмите зображення.
 4. У тому ж пункті ви зможете відкоригувати ширину і висоту файлу. Ці параметри також здатні зменшити підсумковий розмір фотографії. Вікно з налаштуваннями ширини або висоти кадру знаходиться, як правило, в нижньому правому куті екрану.Налаштування пам'яті для web
 5. Після всіх проведених маніпуляцій (а вони, погодьтеся, не такі вже й складні у виконанні) ви зможете зберегти отриманий результат на свій пристрій.

FileOptimizer

На перший погляд може здатися, що Рhotoshop є найбільш оптимальним варіантом для роботи з зображеннями. Однак, якщо ви хочете спеціальну утиліту, що дозволяє швидко стиснути картинку на комп’ютері, рекомендуємо спробувати і інші додатки. Так, наприклад, багато користувачів сьогодні вважають за краще оптимізувати фотографії за допомогою програми File Optimizer. Головною перевагою подібної програми є те, що вона дозволяє працювати з величезною кількістю форматів зображень, включаючи найбільш популярні (gif, png, jpg). Розробники постаралися зробити все таким чином, щоб якість картинок при їх стисненні не постраждало.

програма Fileoptimizer

В даний час існує величезна кількість різноманітних алгоритмів, які відповідають за компресію зображень. Додаток File Optimizer славиться тим, що використовує відразу кілька алгоритмів, дозволяючи таким чином домогтися швидких і відмінних результатів.

Як використовувати File Optimizer?

В принципі, розібратися з настройками програми не так вже й складно. Всі процеси в додатку відрізняються послідовністю і описані в інструкції управління утилітою. Однак існує кілька важливих аспектів, звернувши увагу на які, ви зможете домогтися кращого результату при оптимізації фотографії. Інтерфейс програми досить простий і складається з декількох елементів:

 1. Рівень оптимізації. Він буває дуже різним, починаючи від Fast і закінчуючи Best.Найбільш оптимальним рівнем оптимізації є середній (або Normal). По суті, він мало чим візуально відрізняється від Best (принаймні для людського ока ця різниця точно не буде помітна). Однак, вибираючи найвищий рівень, ви повинні бути готові, що процес оптимізації фото займе більше часу, ніж той же середній.
 2. Пріоритет того чи іншого процесу. Тут, як і в попередній настройці, існує кілька варіантів для вибору. Крайніми вважається два показника — Idle і Realtime. Що ж означає пріоритет процесу — це певна кількість ресурсів, які ваш пристрій готове витратити на оптимізацію того чи іншого зображення. Налаштування Idle передбачає, що буде запущено мінімум сил комп’ютера. У той час як Realtime діє протилежним принципом і задіє максимум ресурсів (що може призводити до «підвисання» деяких паралельно відкритих сайтів). Вибирати рівень пріоритету слід в першу чергу в залежності від потужності вашого комп’ютера. Оптимальний варіант — рівень Normal, який дозволяє порівняно швидко стиснути фото на комп’ютері і в той же час не перешкоджає роботі з іншими програмами. У будь-якому випадку, не забувайте, що від обраного пріоритету процесу буде залежати швидкість оптимізації зображень.
 3. Перевірити наявність оновлень. Можете виставити проміжок часу, через який ви хочете запустити автоматичний пошук оновлення додатка. Якщо ж вам нецікава ця опція, можна виставити варіант «Ніколи не перевіряти».
 4. Рівень логування. Дозволяє вказати обсяг і зміст даних, які будуть заноситися в лог-файл.
 5. Ще одна опція, яка присутня у додатки — можливість зберігати атрибут файлу. Для цього просто достатньо натиснути на відповідний пункт. Завдяки цій функції ви зможете зберегти файл в його вихідному варіанті, наприклад, тільки для читання.
 6. Остання опція, яку варто розібрати більш детально — це використання кошика. Справа в тому, що в процесі оптимізації файлу програма видаляє вихідні матеріали, відправляючи їх в корзину. Якщо ви рідко заглядаєте туди, то з часом в папці збереться величезна кількість непотрібних вам фотографій. Поставивши галочку напроти пункту про невикористання кошика, ви звільните свого часу — додаток буде автоматично назавжди видаляти зображення з вашого пристрою.

Крім всіх перерахованих вище налаштувань, програма так само може підкоригувати вибрані вами формати зображення. Наприклад, ви можете встановити силу стиснення на певний формат картинки. Однак в такому випадку ви ризикуєте втратити якість зображення.

Загалом, грайтеся з настройками програми на свій розсуд. Додаток надає вам безліч можливостей добитися мінімального розміру фотографії, зберігши при це її якість.

К содержанию ↑

Як стиснути багато фото або архів

За допомогою спеціальних програм ми навчилися зменшити розмір одного зображення.Однак часто обробки вимагають відразу кілька картинок. Тому давайте розберемося з тим, як стиснути багато фотографій на комп’ютері. Описуючи роботу з різноманітними онлайн-сервісами, ми згадували, що деякі з них можуть працювати з декількома зображеннями за один раз. Єдиний недолік подібних сайтів полягає в тому, що вони, як правило, мають обмеження на розмір одного фото.

Втім, якщо у вас вже встановлений Рhotoshop, то ви зможете стиснути кілька фотографій і з його допомогою. Все, що для цього потрібно зробити — це створити спеціальний алгоритм. Це не так складно, як може здатися на перший погляд:

 1. Для початку створіть дві папки. В одній з них повинні будуть розташовуватися вихідні, а в другій — оброблені фото.
 2. У графі «Файл» знайдіть розділ «Автоматизація», який відповідає за обробку відразу декількох фотографій.Пакетна обробка Photoshop
 3. Якщо хочете стиснути цілу папку з зображеннями, натисніть на «Джерело» та виберіть необхідний файл. Також слід вказати, папку, в якій будуть зберігатися стислі фото.
 4. Якщо хочете, щоб подібні дії виконувалися автоматично, виберіть «Перезапис» і збережіть нову команду.Пакетне стиснення фотографій

Є ще один спосіб, який дозволяє стиснути фотографії на комп’ютері цілої папкою за один раз. Для цього рекомендуємо вам скористатися спеціальним архіватором (наприклад, найбільш поширеною програмою WinRar). Просто наведіть на папку з зображеннями і натисніть праву кнопку миші. З усіх запропонованих варіантів виберіть команду «Додати папку в архів». Перед вами з’явиться меню програми, в якому ви зможете вибрати необхідний формат і розмір майбутнього файлу. Провівши всі необхідні маніпуляції, ви зможете зберегти результат на персональному комп’ютері.

Отже, сподіваємося, ви розібралися з тим, як стиснути фото для сайту. За допомогою величезної кількості онлайн-сервісів або комп’ютерних програм у вас вийде зменшити розмір зображення, зберігши при цьому високу якість картинки. Зменшений файл ви зможете спокійно зберігати на носії, заощадивши при цьому пам’ять пристрою, або завантажувати на різні форуми або в соціальні мережі.

Поделиться