Щомісяця ролики на відеохостингу YouTube переглядають більше півтора мільярда користувачів. Кількість контенту, яке щодня з’являється на сторінках сервісу, просто вражає уяву. Вже зараз існують тисячі відеоблогеров і популярних каналів, аудиторія яких перевищує мільйон передплатників. І це не враховуючи офіційні канали відомих корпорацій і брендів, які мають намір ігнорувати такий великий контингент потенційних клієнтів.

Якщо ви власник невеликого бізнесу або бажаєте створювати відеоконтент на різну тематику, то відеохостинг YouTube є ідеальною платформою, щоб привернути до себе увагу. Однак, засилля одноманітного контенту підвищує планку конкуренції до небувалих висот. Тому перед тим, як почати вести обліковий запис в YouTube, потрібно навчитися правильному оформленню, яке зможе привернути увагу користувачів. У цій статті ви дізнаєтеся, як зробити шапку для каналу YouTube.

Цей елемент оформлення особливо важливий тим, що саме на шапку концентрується увага користувача при відвідуванні каналу. Тому шапка повинна бути максимально інформативною і красивою, щоб кожен відвідувач розумів, що потрапив в місце, де свою справу знають.

К содержанию ↑

Формат і розмір

Існує офіційні рекомендації від Google, які розповідають який дозвіл зображення найкраще використовувати для шаблону для шапки YouTube. це:

 • 2048х1152 ppx — мінімальний дозвіл, яке використовується в шаблоні для шапки YouTube;
 • 1546 × 423 ppx — частина картинки, яку видно користувачеві на будь-якому гаджеті, має назву безпечної зони, саме на ній найчастіше пишеться текст і розміщується логотип;
 • 2560х423 ppx — максимально широке зображення, яке повністю покаже «безпечну зону»;
 • 2560х1440 (2K) ppx — максимальний розмір зображення, який можна вставити в шапку.
1546x423 Размер шаблона
1546 × 423 Розмір шаблону

Також слід зазначити, що обсяг файлу картинки не повинен перевищувати 4 мегабайта.Як зрозуміло з вищевказаних рекомендацій, «безпечна зона» є мінімальним дозволом для будь-якої шапки каналу YouTube. Ця картинка буде повністю відображатися на телефонах з будь діагоналлю і дозволом. Ширші шапки роблять уже для користувачів планшетів, повноцінних персональних ПК або ноутбуків. А найширші шапки ви зможете споглядати тільки на своєму смарт-ТВ.

Який шаблон шапки для каналу YouTube використовувати, кожен повинен вирішити сам.Найкраще провести дослідження і дізнатися, які користувачі найчастіше відвідують канали зі схожою інформацією. Якщо абсолютна більшість є користувачами смартфонів, то можете сміливо користуватися виключно «безпечною зоною». Однак, якщо в показниках паритет або користувачів ПК більше, то краще попрацювати більше, але і отримати шапку, яка зможе скласти гідну конкуренцію іншим YouTube-каналів.

К содержанию ↑

Що таке хороша шапка для YouTube

В першу чергу звертайте увагу на розмір шапки для YouTube. Навіть якщо ваш контингент користувачів в більшості випадків відвідує канал черга мобільні пристрої, подбайте про банері розміром в 2560х1440. Це допоможе вам захопити додаткову аудиторію, яка любить дивитися YouTube через телевізори або монітори з високою роздільною здатністю.

Якщо ви власник бізнесу і хочете подбати про впізнаваності власного бренду, то шапка повинна бути виконана в стилі логотипа. Це дозволить вам стати більш впізнаваним на ринку. І не обходьте увагою тренди. Зараз в моді мінімалізм, тому не перестарайтеся з кількістю інформації, розміщеної на банері. Контактна інформація, заклик до дії і слоган ви цілком можете додати в описі, а в шапці залишити стильно намальований логотип вашої компанії.

Крім логотипу, розмістіть на банері речі, які пов’язані з вашою діяльністю. Тоді ваша шапка стане максимально релевантна контенту, який пропонується на YouTube-каналі. В іншому випадку користувач може порахувати себе обдуреним і більше ніколи не відвідати вашу сторінку.

К содержанию ↑

Приклади якісних шапок в YouTube

Ось кілька відмінних прикладів банерів від популярних компаній.

 1. Tasty
Шаблон tasty
шаблон tasty

Цей яскравий банер відразу ж привертає увагу і дає знати, що глядач дізнається більше рецептів за допомогою цього каналу.

 1. Lego
Youtube шаблон Lego
Youtube шаблон Lego

Шапка, розрахована на цільової контингент. Відразу зрозуміло, що відеоконтент цього каналу розрахований на дітей. Висновок: не забувайте, для кого ви розвиваєте свій канал на YouTube.

 1. GoPro
Youtube шаблон GoPro
Youtube шаблон GoPro

Виробник популярних камер демонструє якісну картинку, де показані щасливі люди, які користуються продукцією компанії. Висновок: стежте за релевантністю картинки.

 1. LinkedIn
Youtube шаблон LinkedIn
Youtube шаблон LinkedIn

Дана шапка виглядає досить просто, проте вона дає всю необхідну інформацію. Логотип компанії органічно виглядає і, головне, запам’ятовується.

 1. TripAdvisor B2B
Youtube шаблон TripAdvisor B2B
Youtube шаблон TripAdvisor B2B

Цей банер відмінно демонструє функціонал однойменного сервісу.

 1. Airbnb
Youtube шаблон AirBnB
Youtube шаблон AirBnB

Якщо у вас очі розбігаються від хороших картинок, які ви б хотіли розмістити в шапці, зробіть колаж, розмістивши в центрі логотип бренду.

 1. BigThink
Youtube шаблон BigThink
Youtube шаблон BigThink

Мінімалістичний банер, який демонструє всю суть каналу. Зверніть увагу на поєднання кольорів. Щоб більше дізнатися про комбінуванні квітів, почитайте відповідну літературу про дизайн.

К содержанию ↑

Як створити шапку для YouTube

Ви можете самостійно зробити шапку для YouTube, використовуючи для цього програму для редагування зображень. Обговоримо можливість на прикладі Photoshop. Щоб створити банер для YouTube-каналу, вам потрібно буде виконати наступні дії:

 1. Завантажити та встановити Photoshop.
 2. Завантажити шаблон для шапки YouTube або зробити свій варіант.
 3. Якщо ви хочете зробити свій варіант, налаштуйте прозорість приблизно на 40 відсотків, щоб виділити всі важливі місця. Потім, щоб створити простий шар, перейдіть по Window-Layers, після чого використовуйте два рази клавішу Background.
 4. Двічі натиснувши на шар, ви зможете вказати колір фону, насиченість і яскравість. Ви навіть можете зробити градацію кольорів, вказавши відповідний діапазон.
 5. Завантажте картинку, яку ви хочете використовувати в шапці свого каналу.Налаштуйте її під розмір шаблону комбінацією клавіш Ctrl + T.
 6. Створіть новий шар поверх старого і вставте туди картинку.
 7. Завдяки функції «Горизонтальний текст», ви зможете вписати всю потрібну інформацію про своєму каналі. Не забувайте про стилізованої друкарні. Вона завжди привертає додаткову увагу.
  Разные виды размеров канала Youtube
  Різні види розмірів каналу Youtube

Як вже було сказано вище, ви можете завантажити шаблон шапки для каналу. В такому випадку вам не доведеться створювати фон і підганяти під нього картинки. Тільки пам’ятайте, що, вибираючи шаблон, ви повинні тримати в голові тематику свого каналу.Релевантність дуже важлива. Цей аспект безпосередньо впливає на показник відмов, що в свою чергу ускладнить просування вашого каналу. Використовуйте відомих героїв, якщо ви обдивлятися фільми, вставляйте фотографії футболістів, якщо канал про спорт і т.д.

Читати: 6 способів прибрати задній фон на зображенні

Останній варіант призначений для зовсім ледачих людей. Якщо у вас не персональному комп’ютері не встановлено Photoshop, і ви не хочете завантажувати цей масивний софт, то зверніться до послуг онлайн-сервісів. Цей процес займе у вас всього кілька хвилин, а процес буде цікавим і захоплюючим.

Ось кілька найпопулярніших онлайн-сервісів:

 • Canva;
 • Ikomee;
 • Fotor;
 • Photovisi;
 • PhotoJet.

Canva

Canva servise
Canva servise

Цей сервіс є, напевно, найпопулярнішим завдяки зручному інтерфейсу і широкому функціоналу. Єдиний мінус полягає в тому, що він платний. Однак створення одного шаблону шапки на YouTube буде коштувати всього кілька доларів (найчастіше 1-2).Також ви можете створити банери під інші популярні соціальні мережі: Twitter, Instagram, Facebook і т. Д. Якщо ви комплексно просуваєте бренд через кілька соціальних ресурсів, то використання Canva може вам в цьому істотно допомогти.

Ikomee

iKomee servise
iKomee servise

Наполовину платний сервіс. Деякі функції коштують грошей, однак, як і в випадку з Canva, зовсім небагато. Платформа Ikomee також може створювати шапки для різних соціальних мереж (не тільки YouTube), а ще для сайтів, блогів та навіть рекламних оголошень в Adwords. Ви можете створити власну інфографіку, накласти текст на зображення і використовувати інші функції, характерні для звичайних графічних редакторів.

Fotor

Fotor servise
Fotor servise

В сервіс вбудовані всі основні шаблони шапок YouTube та інших соціальних мереж.Також перевагою є повноцінна русифікація призначеного для користувача інтерфейсу платформи. Крім того, всі відвідувачі можуть користуватися великою бібліотекою іконок, зображень і графічних елементів, які є абсолютно безкоштовними.

Photovisi

Photovisi
Photovisi

Платформа ідеально підходить для створення шапки геймерского каналу на YouTube.Безкоштовні шаблони в комплект не включені, однак сервіс пропонує функціонал відмінного редактора зображень. Ви зможете завантажити вибрані картинки прямо на сайт, після чого відредагувати їх до невпізнання.

PhotoJet

PhotoJet
PhotoJet

Платформа по створенню банерів на англійській мові. Найчастіше нею користуються дівчата, оскільки в функціонал платформи вбудовано безліч безкоштовних шаблонів в стилі весілля, подорожей, свят і подарунків. Також в сервіс вбудований простенький графічний редактор. Весь функціонал абсолютно безкоштовний.

Пам’ятайте, що функціонал цих сервісів вельми обмежений. Тому, якщо ви бажаєте унікальний банер, то найкращим варіантом буде зробити її самому при наявності відповідних навичок. В іншому випадку зверніться до художника, який зможе створити стилізоване під контент вашого каналу зображення.

К содержанию ↑

Як встановити готову шапку на YouTube канал

Вище ви дізналися, як зробити шапку для каналу YouTube, і навіть створили її, тепер прийшов час завантажити її на власний канал.

Добавить фото на Youtube канал
Додати фото на Youtube канал

По-перше, зайдіть на сайт відеохостингу, після чого зайдіть в обліковий запис і натисніть на кнопку «Персонализировать канал». Далі клацніте по кнопці «Додати оформлення каналу».

Выбрать фото и появится новая шапка на канале
Вибрати фото і з’явиться нова шапка на каналі

У новому вікні перетягніть файл вашої шапки або додайте його за допомогою Провідника. Після цього з’явиться функція «Обрізати», однак якщо ви використовували шаблон, то вона не знадобиться. Тим більше, що після її використання якість зображення найчастіше падає. У висновку залишилося клікнути на кнопку «Вибрати», після чого на вашому каналі з’явиться нова шапка.

Маркетологи великих корпорацій і брендів не дарма стільки енергії вкладають у просування дизайну. Впізнаваність бренду відіграє велику роль в будь-який в будь-якій індустрії, тому важливо виробити унікальний дизайн, який зможе залучити нових споживачів і бути релевантним контенту або продукції, які ви пропонуєте.

Поделиться