Спливаюче повідомлення, передає вам сигнал про те, що підключення не захищене, є досить поширеним в мережі явищем. Воно не залежить від того, який браузер ви використовуєте — Chrome, Opera, Mozilla або Яндекс. Також воно не залежить від того, яким пристроєм ви користуєтеся — стаціонарним (комп’ютер або ноутбук) або мобільним.

Як тільки виникає подібний збій, браузер відразу попереджає вас про необхідність бути обережними, щоб зловмисники не могли викрасти вашу особисту інформацію (наприклад, номер банківської карти, серію і номер паспорта і т.д.). Про те, наскільки небезпечно повідомлення «Ваше підключення не захищене», які причини його появи, і як усунути проблему, ми і поговоримо далі в статті.

Подключение к сайту не защищено
Підключення до сайту не захищене

До змісту ↑

К содержанию ↑

Що означає «Ваше підключення не захищене»?

Отже, давайте спробуємо з’ясувати, що ж ховається за таким на перший погляд страшним повідомленням. Для початку заспокойтеся — вся ваша інформація все ще надійно захищена. Це всього лише попередження — вас не зламали і у вас нічого не вкрали. Крім того, не варто звинувачувати роутер або якість підключення — до даної ситуації ці аспекти не мають ніякого відношення.

Повідомлення «Підключення до сайту не захищене» висвічується завжди тільки на тих сторінках, які функціонують по протоколу https. Подібні веб-ресурси використовують спеціальний SSL-сертифікат . Він допомагає захистити всю інформацію, яку користувачі вводять на сайт з тих чи інших причин (номер банківської карти для покупки в онлайн-магазині або ж логін і пароль для входу в обліковий запис). Сьогодні сайтів, які використовують такий сертифікат дуже багато. Це і популярні соціальні мережі, і онлайн-магазини, і сторінки банківський організацій.

https ошибка
https помилка

Здавалося б, від SSL сертифікату повинна бути тільки користь. Але не все так однозначно. Іноді в системі відбуваються збої при перевірці SSL. У таких випадках браузер або ж персональний комп’ютер не справляються з обробкою інформації і по закінчення певної кількості часу видають помилку.

К содержанию ↑

Причини збою

Причин появи на вашому екрані фрази «Підключення до сайту не захищене» величезна кількість. Ще кілька років тому головною підставою для такого повідомлення був збій в налаштуваннях дат і часу. Сьогодні ж, коли пристрої автоматично встановлюють подібні параметри, проблема вирішилася сама собою. Однак періодично відбуваються різного роду збої, що вимагають ручного встановлення правильних дат і поточного часу доби. В такому випадку на сайті вже спливає повідомлення про те, що годинник на пристрої відстають.

Щоб виправити збій, наведіть на час (в нижньому куті) мишкою і відкрийте настройки, де ви зможете виставити число, місяць, рік і точний час в вашому регіоні.

Отже, дата і час перестали бути причиною відсутності захисту при підключенні до веб-ресурсу. Так що ж тоді передує появі такого повідомлення? Ось кілька головних факторів, на які вам слід звернути увагу:

 1. Наявність антивіруса або фаєрвол. Подібні сервіси, як правило, фільтрують все SSL-сертифікати. Збої в роботі програм і можуть стати причиною проблеми відсутності захисту при підключенні до мережі.
 2. Відсутність антивірусу, також, як і його наявність, може стати причиною відсутності захисту при підключенні до мережі. Справа в тому, що з появою вірусів на персональному комп’ютері вся система страждає і терпить постійні збої. Так що обов’язково перевірте цей аспект.
 3. Ви давно не встановлювали оновлення безпеки на свою операційну систему? Що ж, це і може послужити приводом спливаючого вікна. У деяких випадках такі розширення встановлюються автоматично. Однак вам все одно потрібно регулярно стежити за оновленням системи.
 4. Збої в самому браузері. Над сучасними браузерами щодня трудяться тисячі людей.Вони вдосконалюють програми і позбавляються від різних багів і збоїв. Однак все одно відбуваються ситуації, коли причиною появи повідомлень за типом «Підключення до сайту не захищене» є саме збій при запуску самого браузера.

Іноді в даній проблемі винен сам веб-ресурс. Саме в його системі відбулося щось, що перешкоджає безпечному з’єднанню. В такому випадку вам залишається просто дочекатися, поки розробники виправлять всі недоліки на сайті і запустять його оновлену версію. А ось для всіх перерахованих вище причин існує кілька способів вирішення проблеми. Давайте розберемося, як усунути повідомлення про відсутність захисту підключення?

К содержанию ↑

Способи усунути помилку «Ваше підключення не захищене»

Вирішити проблему спливаючого повідомлення «ваше підключення не захищене»можна як за допомогою браузера, так і поза ним. Для початку давайте розглянемо більш простий варіант виправлення помилки, який передбачає виключно роботу з комп’ютером. Вище ми розповіли про кілька причин виникнення повідомлень такого типу. Тепер же постараємося знайти рішення для кожного з описаних пунктів. У такому випадку фахівці виділяють кілька варіантів розвитку подій:

 1. Переконайтеся, що повідомлення «Ваше підключення не захищене» не прийшло до вас з боку сайту. Тобто не завжди проблема полягає в налаштуванні мережі або браузера. У деяких випадках відбувається збій в роботі веб-ресурсу, в результаті чого на екрані з’являється подібне оповіщення. Особливо таке трапляється з новими і менш розкрученими сторінками. Щоб перевірити, чи не «провисає» чи сайт, можна спробувати зайти на нього з пристроїв, що знаходяться поза вашого будинку (наприклад, на роботі з ноутбука), або ж за допомогою мобільного інтернету з телефону або планшета.
 2. Досвідчені користувачі методом проб і помилок вивели ще один метод боротьби з даною проблемою. Просто спробуйте зайти в розділ «Підключення до інтернету» на вашому персональному комп’ютері. Там вам знадобитися перейти в властивості і записати новий DNS — 8.8.8.8 / 8.8.4.4. У деяких ситуація даний спосіб дійсно працює.
  Записать новый DNS
  Записати новий DNS
 3. Деякі встановлені програми можуть стати причиною появи повідомлень за типом «Ваше підключення не захищене». Перевірте, які програми ви встановлювали останнім часом, і переконайтеся, чи немає серед них будь-яких підозрілих додатків.Так, наприклад, багато користувачів систематично скаржаться на розширення Research Bar.
 4. Зберігши сайт в закладки, ви швидше за все будете заходити на нього через них. І ось в разі, якщо після переходу в закладку веб-ресурс повідомляє вас про те, що ваше підключення не захищене, варто спробувати просто пробити сайт через будь-який пошуковик і перейти на нього таким способом. В деяких випадках це допомагає усунути проблему.
 5. Якщо ви користуєтеся антивірусом, спробуйте відключити його і знову перейти за потрібною вам посиланням. Справа в тому, що деякі захисні програми не пропускають веб-ресурси, що працюють по протоколу https. Антивіруси налаштовані на те, щоб ретельно перевірити і відфільтрувати зайве. Однак не завжди їм це вдається — і ось в такому випадку ви і можете спостерігати повідомлення «Вашепідключення не захищене». Давайте розберемо методи вирішення проблеми на таких антивірусних програмах, як Avast або Kaspersky. У першому захисному софт необхідно відкрити налаштування системи і відкрити там розділ «Активний захист» або розділ «Компоненти» в більш ранніх версіях. У ньому то ми і будемо працювати. Натиснувши на «Налаштувати», вам буде потрібно відключити процес сканування HTTPS (просто зніміть з нього галочку). Після цього слід зберегти зміни в настройках.
  Антивирус Avast
  Антивірус Avast

  З антивірусною програмою Kaspersky все відбувається за схожим принципом.

  Антивирус Kaspersky
  Антивірус Kaspersky
 6. Іноді вирішити проблему допомагає настройка проксі-сервера. Для того, щоб її здійснити, вам знадобиться зайти в розділ «Панель управління», знайти там меню «Властивості браузера» і натиснути на «Підключення» (для швидшого переходу можна просто ввести слово «проксі» в пошуковому рядку — комп’ютер відразу ж видасть вам потрібний результат). Під сплив вікні «Підключення» внизу буде знаходитися розділ «Налаштування мережі». Там потрібно вибрати параметр «Автоматичне визначення параметрів».
  Автоматическое определение параметров
  Автоматичне визначення параметрів
 7. Всім відомо, що віруси — ворог будь-якого пристрою. І часто вони є головною причиною оповіщення «Ваше підключення не захищене». Існують програми, які швидко зможуть перевірити ваш персональний комп’ютер на наявність вірусів (наприклад, AdwCleaner, Dr.Web). Встановіть їх і виконайте глибоку перевірку, щоб переконатися, що система в безпеці.
 8. Прослідкуйте, щоб на пристрої був відключений VPN. Це зручно зробити, якщо ви завантажили сервер окремою програмою. Однак іноді він вбудований в браузер і працює непомітно для користувача. Саме VPN з його фільтрацією сайтів і може стати причиною збою в мережі.
  Отключение VPN в браузере Chrome
  Відключення VPN в браузері Chrome
 9. Якщо ви використовуєте Windows XP і помічаєте, спробуйте встановити sр3. Що це?Пакет оновлень системи, які допоможе виправити деякі недоліки в роботі пристрою.Якщо ж ви користуєтеся іншими операційними системами (Windows 7, 8 або 10), також зверніть увагу на оновлення системи. Найчастіше вони завантажуються і встановлюються автоматично. Однак іноді трапляються збої і провести настройку пакетів оновлень потрібно вручну.

Якщо ж не один з перерахованих вище рад вам не підійшов, і помилка не зникла, є один просто спосіб, що дозволяє перейти на потрібний сайт. Однак слід враховувати те, що подібний варіант не є безпечним. Як тільки вам висвітиться повідомлення про те, щоваше підключення не захищене, знайдіть напис «Додаткові» і натисніть на неї. Браузер дозволить вам перейти на сайт, попередньо попередивши, що ці де2йствія є небезпечними для роботи системи.

Погоджуючись на це, ви підписуєтеся в тому, що берете всю відповідальність за свої дії і їх результат на себе. Звичайно, не на всіх веб-ресурсах подібні маніпуляції є небезпечними. Ставтеся до цього як до способу обійти деякі заборони, встановлені власником сайту, вашим браузером або ПК.

Підозріло варто ставитися хіба що до сторінок, які пропонують вам ввести якісь особисті дані (номер телефону, адреса, номер банківської карти і т.д.). Ні в якому разі не надавайте неперевіреними сайтам інформацію про себе!

Перед тим, як приступати до усунення проблеми, слід розібратися, наскільки серйозним був збій в роботі системи. Для цього фахівці рекомендують просто відкрити той сайт, який видає помилку, за допомогою анонімної вкладки. Зробити це можна як на персональному комп’ютері, так і в мобільному пристрої. Режим «Інкогніто» існує у всіх сучасних браузерах.

Читати: Як відновити закриті вкладки в браузері

Якщо в анонімній вкладці веб-ресурс нормально функціонує, у вас є кілька варіантів вирішення проблеми. Всі вони є загальними для всіх браузерів і дозволяють швидко вирішити подібну проблему:

 1. Вимкніть всі розширення браузера, які можуть блокувати ті чи інші сайти.
 2. Очистіть кеш браузерів . Зробити це можна безпосередньо в самій програмі.

Ще одним способом очищення кешу є спеціальні програми. Найбільш поширеним варіантом серед користувачів вважається додаток CCleaner. Воно знаходиться у вільному доступі і працює для всіх браузерів. Відкривши програму, ви побачите дві вкладки: Windows і додатки. Натиснувши на другу, перед вами з’являться всі викачані програми. Вибираєте потрібний вам браузер і натискаєте на видалення:

 • кеш-пам’яті браузера;
 • журналу відвідувань сторінок;
 • cookie-файлів ;
 • історію завантажень і т.д.

Однак не варто забувати, що кожен окремий браузер має свої особливості роботи і свої причини збою в системі. Тому крім універсальних методів усунення подібної помилки, існують також більш специфічні прийоми для тієї чи іншої програми. Давайте докладніше розберемо, як позбутися від повідомлення «Ваше підключення не захищене» в GoogleChrome, Mozilla, Opera і Яндекс Браузер.

К содержанию ↑

Ваше підключення не захищене в Google Chrome

Google Chrome сьогодні є одним з найбільш поширених браузерів. Його використовують мільйони людей по всьому світу. Тому розробники щодня працюють над удосконаленням програми. Вони придумують все більше і більше способів захистити особисту інформацію користувачів. У процесі запуску Google Chrome сканує кожен сайт, на який ви збираєтеся перейти. Якщо ніяких проблем на сторінці не було виявлено, браузер відразу переадресовує вас на одне з посилань. А ось якщо у програми виникло хоча б невелике підозра щодо веб-ресурсу, ви побачите повідомлення «Підключення не захищене».

Причин для подібної проблеми може бути безліч (їх ми описували трохи вище). Це і неправильні настройки дати / часу, і небезпечні розширення, які ви встановлюєте на персональний комп’ютер.

Для початку, як уже говорилося вище, спробуйте відкрити необхідну вам сторінку в режимі «Інкогніто» . Для цього необхідно зайти в меню програми (три точки або смужки вгорі екрана) і вибрати відповідний розділ.

Режим инкогнито Chrome
Режим інкогніто Chrome

У наступному вікні тут же відкриється анонімна вкладка, в відповідне поле якої вам знадобиться ввести адресу потрібної сторінки.

Вкладка инкогнито
вкладка інкогніто

Якщо проблема вирішилася, то ви зможете вільно користуватися всією інформацією на ресурсі. Якщо ж повідомлення залишилося, то давайте розбиратися як прибрати вікно «Ваше з’єднання не захищене» в Google Chrome на різних пристроях.

На персональному комп’ютері

Якщо ви працюєте за комп’ютером або ноутбуком і зіткнулися з даною проблемою, то є кілька способів її усунення:

 1. Для початку спробуйте перейти в налаштування вашого браузера і вибрати там розділ під назвою «Розширення». Знайти його досить просто — він знаходиться в лівому меню програми. Неважливо, чи впевнені ви в безпеці всіх встановлених розширень, чи ні. Для початку просто спробуйте відключити всі сервіси (навіть якщо це антивірусні програми), закрийте браузер, відкрийте його знову і здійсните повторну завантаження сайту.
 2. Другий спосіб — очищення кеша. Для того, щоб її здійснити, вам знадобиться зайти в меню Google Chrome. У розділі «Додаткові інструменти» знаходиться рядок, що відповідає за видалення всієї інформації про сторінки, які ви відвідували раніше.Однак врахуйте, що разом з видаленням cookie-файлів можуть зникнути логіни і паролі на деяких ресурсах. Тому вам доведеться заново авторизуватися на сайтах.Викликати цю команду можна ще простіше — одночасно затисніть три клавіші Ctrl + Shift + Delete.
  Очистка кэша
  очищення кешу
 3. Перевстановлення браузера. У деяких ситуаціях допомагає позбутися від збоїв в роботі програми. Просто видаліть Google Сhrome з комп’ютера. Далі перейдіть в будь-який інший браузер, заново скачайте і встановіть програму.

На мобільному пристрої

Як показує практика, люди все частіше використовують планшети і смартфони для пошуку необхідної інформації. Деякі навіть використовують телефон для роботи. Тому, звичайно, розробники Google Сhrome не залишили без уваги і мобільну версію браузера.Давайте розберемося, як усунути проблему появи повідомлень «Ваше підключення не захищене» на Google Chrome з телефону, що працює на операційній системі iOS.

Тут діє тільки один принцип вирішення проблеми, а саме — очищення кеша. Зробити це досить просто:

 1. Встановіть додаток Google Chrome на ваш Iphone або Ipad якщо у Вас його немає.
 2. Зайдіть в браузер Google Chrome і в правому нижньому кутку натиснути на три точки, з’явиться меню в якому необхідно перейти в розділ «Історія»
  Раздел "История"
  Розділ «Історія»
 3. У лівому нижньому кутку Ви побачите пункт «Очистити історію» тисніть на нього,
  Очистить историю
  Очистити історію

  і у вікні тисніть на кнопку «Oчістіть історію».

Очистка истории
очищення історії

До слова, якщо всі перераховані вище методи так і не принесли позитивного результату, спробуйте покопатися в налаштуваннях вашого Iphone або Ipod, щоб усунути проблему з переходом на сайт.

К содержанию ↑

Ваше підключення не захищене в Mozillа

За останніми даними браузер Mozilla знаходиться на другому місці популярності після Google Chrome. Однак, як і всі інші програми, він не застрахований від збоїв в роботі, які і призводять до неможливості переходу на той чи інший сайт. Отже, підключення не захищене — що робити?

Ваше подключение не защищено» в Mozilla
Ваше підключення не захищене в Mozilla

Тут важливо працювати за принципом, схожим на роботу з Google Chrome. Однак даний браузер має кілька своїх особливостей:

 1. Якщо у вас спливло повідомлення, що підключення не захищене »в Mozilla, для початку слід перевірити, які розширення для браузера ви встановлювали останнім часом. Спробуйте відключити або ж зовсім видалити їх і знову перезавантажте сторінку. Деякі розширення блокують ті чи інші сайти, видаючи повідомлення про помилку.
 2. Очистіть кеш-пам’ять вашого браузера. Для цього просто перейдіть в налаштування і виберіть розділ «Налаштування». Там знаходиться пункт «Видалити історію». Зніміть галочку з усіх пунктів, крім кеш-пам’яті і підтвердіть рішення, натиснувши на «Видалити».
  Пункт «Удалить историю» в Mozilla
  Пункт «Видалити історію» в Mozilla
 3. Більш радикальний спосіб — видалення браузера. Просто надішліть його в кошик і скачайте заново, скориставшись тимчасово будь-яким іншим браузером. Таким чином можна позбутися від деяких збоїв в програмі.

Не забувайте, що спочатку слід перевірити базові параметри. Переконайтеся, що на пристрої має бути діюча встановлені дата і час. Для того, щоб виключити збій в роботі сайту, спробуйте зайти на нього, наприклад, з мобільного пристрою (використовуючи при цьому мобільний інтернет). Якщо сторінка не працює — значить проблема не в браузері, а в веб-ресурсі.

К содержанию ↑

Ваше підключення не захищене в Opera

Весь алгоритм вирішення проблеми (якщо вона полягає саме в браузері, а не в сайті або вашому пристрої) досить простий. Його принципи вже були описані вище. Тобто, першим вашим дією після прочитання повідомлення від програми повинна бути чистка кеша вашого браузера. Просто виконайте наступні маніпуляції:

 1. Відкрийте браузер Opera і перейдіть в його меню. Воно знаходиться вгорі ліворуч.
 2. Знайдіть розділ під назвою «Історія» і наведіть на нього.
  История в Опера
  Історія в Опера
 3. Після цього ви побачите команду, яка відповідає за видалення всіх даних про попередні відвідини веб-ресурсів. Саме з її допомогою ви і зможете очистити кеш браузера.
  Очистить историю
  Очистити історію
 4. Вам буде запропоновано кілька варіантів того, що саме ви хочете видалити з системи. Так, наприклад, ви можете стерти кеш-пам’ять браузера за минулий день, тиждень або місяць.
 5. У тому ж вікні Opera пропонує кілька типів файлів для видалення. Так ось, щоб позбутися від повідомлення «Ваше підключення не захищене», вам потрібно видалити кешовані зображення і файли, файли cookies та інші дані з веб-ресурсів. Для більшої вірогідності вирішення проблеми можна також видалити історію відвідувань, завантажень, паролі від ваших акаунтів і т.д.
 6. Для підтвердження дії потрібно натиснути на «Очистити всю історію».
Удалить данные
видалити дані

До речі, можна виконати цю дію ще швидше. Просто необхідно одночасно затиснути три клавіші: Ctrl + Shift + Delete. Вони також зможуть викликати команду про видалення кешу.

Не забувайте ще про один спосіб — відключення деяких розширень. Зробити це можна, відкривши меню, і вибравши в ньому пункт «Розширення». Перед вами з’явиться список всіх встановлених сервісів, а в кутку кожного — хрестик для видалення програми. Якщо не хочете повністю позбавлятися від розширень, можна просто тимчасово відключити їх і знову спробувати перейти на сайт.

Також ви можете видалити браузер і встановити його заново. Opera — це безкоштовна програма, тому, все, що вам доведеться витратити — це кілька хвилин вашого часу.

К содержанию ↑

Ваше підключення не захищене в Яндекс Браузер

Останній, але не менш популярний браузер — Яндекс. У ньому, як і у всіх попередніх програмах, також з’являються такого роду повідомлення. Тому, якщо ви побачили, що ваше підключення не захищене в Яндекс браузері, спробуйте вирішити це, скориставшись будь-яким з перерахованих нижче методів:

 1. Видаліть кеш. Зробити це досить просто — перейдіть в налаштування програми і натисніть на розділ «Налаштування». Там ви побачите команду, яка дозволяє видалити всю історію відвідувань і завантажень.
 2. Браузер запропонує вам видалити кілька типів файлів. У цій ситуації вам потрібно буде очистити програму від файлів, які збережені в кеші і від файлів cookie разом з іншими даними веб-сторінок.
 3. Для підтвердження натисніть на «Видалити».
Очистить историю в Яндекс
Очистити історію в Яндекс

Ви також можете тимчасово видалити Яндекс Браузер разом з усіма його збоями і встановити заново за допомогою будь-якого іншого браузера. На це піде не більше п’яти хвилин. Однак іноді видалення та перевстановлення — єдиний спосіб повноцінно відновити роботу програми.

К содержанию ↑

Що робити, якщо встановлено інший браузер?

Вище ми привели в приклад найбільш поширені браузери. Однак не всі користувачі встановлюють саме їх. Також існує кілька десятків інших програм, які з тих чи інших причин потрапляють в любимчики до багатьох людей. Що ж робити в разі, якщо немає підключення до інтернету захищено, а ви використовуєте НЕ Google Chrome, Mozilla, Opera і Яндекс Браузер?

По суті, як ви вже зрозуміли з інформації вище, всі браузери працюють приблизно за одним і тим же принципом. Тому не варто боятися того, що на іншій програмі встановлені якісь нестандартні налаштування. Просто постарайтеся знайти розділ, який відповідає, наприклад, за очистку кеш-пам’яті або управління розширеннями. Не забувайте, що не завжди проблема з браузером, тому обов’язково варто перевірити всі налаштування на вашому комп’ютері.

К содержанию ↑

Висновки

Перше, про що думають користувачі, побачивши повідомлення «Ваше підключення не захищене» — що робити? Що ж, сподіваємося, ми дали вам максимально вичерпну відповідь. Як бачите, усунути проблему можна як на персональному комп’ютері, так і в настройках кожного окремого браузера.

Головне — визначити, що ж послужило причиною такого повідомлення. Пам’ятайте, що не завжди в цьому винне пристрій, сторонні програми, віруси або браузер. Іноді така проблема відбувається з вини сайту. На жаль, в даній ситуації ви безсилі. Все, що вам залишається — це просто дочекатися, поки розробники сайту не усунуть збій в ресурсі.Щоб прискорити процес, можна відправити скаргу (з умовою, що ви знаєте, куди відправляти повідомлення).

Якщо ви не переживаєте за свої особисті дані, можете спробувати обійти попередження браузера і таки перейти на необхідну вам сторінку. Однак в таких ситуаціях ви піддаєте себе великому ризику. Особливо це стосується онлайн-магазинів або ж сайтів, які потребують вказівки Вашу електронну поштову скриньку, фактичної адреси або номера телефону. У більшості випадків так працюють шахраї, тому будьте гранично обережні, переходячи на неперевірений і незахищений веб-ресурс.

В принципі, більшість інформації сьогодні так чи інакше дублюється на багатьох сайтах.Тому, якщо вам не принципово використання саме цієї конкретної сторінки, постарайтеся знайти в мережі її аналоги. Це набагато простіше, ніж копатися в настройках комп’ютера або браузера. Однак, якщо з певних причин вам тек необхідно той чи інший сайт, спробуйте з малого. Відкрийте його на іншому браузері або в анонімній вкладці, вимкніть антивірусні програми і інші дозволи. Впевнені, що, витративши небагато часу, ви точно зможете виправити збій і перейти на необхідний сайт.

Поделиться