Сьогодні ми спробуємо вибрати CMS для сайту (далі движок, система управління контентом), а також розберемося, яка з них підійде для вашого типу сайту. Не має значення для себе будете робити сайт або знайомим, а може для своєї фірми яку ви нещодавно відкрили, в будь-якому випадку вам все одно буде потрібно CMS для управління сайтом.

Так як я багато часу проводимо в інтернеті, останнім часом помічаємо тенденцію, що багатьох людей цікавить питання: як самому створити свій сайт, яку CMS вибрати для свого сайту, яка краще CMS для сайтів різних тематик. Коли сам починав займатися створенням сайтів, теж ставив собі ці питання, але не міг знайти в інтернеті ресурсу, де можна було б зрозуміло і доступно прочитати і зрозуміти всю суть даних питань.

Багатьох людей лякає, що при створенні сайтів, потрібно знати мову розмітки html, каскадні таблиці стилів css, а також мови програмування, такі як: javascript, php, ruby, perl, python і безліч різних фрейморков для більш швидкого створення сайтів. Я вам скажу тільки одне — не лякайтеся, зараз в інтернеті лежить безліч готових шаблонів і напрацювань і все це ви можете використовувати в своїх цілях.

І так приступимо до вибору системи управління для сайту, я спробую якомога ширше розкрити цю тему і навести приклади CMS які використовують вебмастери для своїх сайтів. Не буду сидіти і розписувати плюси і мінуси кожної з систем управління контентом, якщо вам буде цікаво можете зайти на офіційні сайти і там все знайти. Просто розповім який з движків найкраще підходить для створення сайтів вашої тематики.

К содержанию ↑

Для яких типів сайтів будемо вибирати CMS?

  • блоги, портфоліо, фотогалереї.
  • корпоративні сайти, промо-сайти, сайти-візитки.
  • онлайн журнали, сайти новин, інформаційні портали.
  • інтернет магазини

Вибір CMS для блогу, портфоліо, фотогалереї

Таких сайтів в інтернеті безліч, як статичних так і красивих динамічних з приголомшливими ефектами які радують око, але головне не переборщити з цим.

Joomla, WordPress сms для сайта

Безліч людей заводять собі блоги, портфоліо, а фотографи роблять гарні фотогалереї що б ділитися з людьми інформацією, розповідати про себе (піариться), показувати свої напрацювання, та й взагалі вести активний спосіб життя на просторах інтернету.

Для цих сайтів, я рекомендую використовувати такі CMS як: WordPress, Joomla. Ці панелі для управління контентом можете використовувати для всіх перерахованих типів сайтів, вони відмінно підійдуть, функціонал багатий на різні плагіни, компоненти і модулі, які відмінно впишуться в проект.

Але є одне «але», для блогів я рекомендую використовувати WordPress, так як спочатку сам движок для цих цілей і створювався. Має велику базу напрацювань і матеріалів, для новачків буде відмінним інструментом для старту. В мережі ви можете знайти безліч відмінних відеоуроків, які допоможуть вам розібратися в ньому. До речі наш ресурс теж зроблений на цій CMS, давно з ним працюємо і будемо продовжувати працювати надалі. Joomla в свою чергу теж може підійти для цих цілей, але необхідно буде багато чого переробити і допив що б отримати повноцінний робочий блог.

К содержанию ↑

Вибір CMS для корпоративного сайту, промо-сайту, сайту-візитки

Перед тим як вибирати CMS для сайту корпоративної тематики, хочу сказати про промо-сайтb і візитки. Для тих хто тільки починає вчитись як створюються сайти, рекомендую починати саме з таких типів сайтів, оскільки ці сайти можна створити і без движка на html. Коли я починав свій не легкий шлях, я брав і на чистому html і css робив собі сайт візитку, яка складалася з 5-7 сторінок для того, що б спробувати все це справа своїми руками. А вже потім коли трохи набив руку, вибрав CMS для майбутнього сайту.
1С - битрикс

Але не будемо відволікатися. Насправді для всіх цих типів сайтів підійде безліч движків, як правило ці сайти створюються для того що б представити свою компанію або продукт, або спектр своїх послуг в мережі інтернет. Є безліч красивих сайтів, в які компанії вклали багато грошей, для того що б відвідувач зайшов і відразу зрозумів масштаби цієї кампанії. Я підібрав не мала кількість движків, якими ви можете скористатися це: WordPress, Joomla — ми вже розбирали, а так само ModX, Drupal, UMI.CMS, HostCMS, NetCat, 1C-Бітрікс (він є платним).

Будь-яка з цих систем управління сайтом, може допомогти в створенні даних типів, казати який краще і який гірше я не буду, так як кожен з них по своєму гарний, для певних потреб. За всіма з них в інтернеті можна знайти багато інформації, розібратися який найбільше вам підходить і не сидіти склавши руки, а починати робити свій проект. Для новачків скажу відразу, беріть WordPress або Joomla, так як я вже говорив, для них створена дуже велика база всього.

К содержанию ↑

Вибір CMS для онлайн журналу, сайту новин або інформаційного порталу

На сайтах цього типу, як правило багато інформації і ця інформація оновлюватиметься щодня, що дозволяє їм збирати великі аудиторії і відповідно отримувати непогану прибуток. Але для того що б створити такий сайт необхідно багато працювати і великий запас терпіння, так як успіх прийде не відразу. Якщо ви плануєте створювати такий ресурс, я раджу знайти однодумця і краще не одного а пару, так як роботи буде багато і її потрібно буде розподіляти.
CMS (админка) Magento

Для створення, підійдуть такі CMS як: WordPress, Joomla я думаю ви вже розумієте чому, сюди я хочу додати так само 1C-Бітрікс (він є платним), але дуже функціональним. Але більш за все підійде для вирішення цих завдань DLE (DataLife Engine). Зараз я з ним особливо не працюю, але раніше тісно пов’язувала мене дружба з ним. Движок гідний поваги і працювати з ним приємно. Багато інформації, матеріалів для того що б повноцінно вивчити його.

Всі движки, що я вище перерахував, так само можуть підійти для вирішення цих завдань, але кожен необхідно буде підпилювати і налаштовувати. Хтось може скаже, так ти не розумієш на WordPress, Joomla можна теж створити відмінні онлайн журнали і. т. д. Не спорю можна, але це те ж саме що робити блог на Joomla, а навіщо? Якщо є WordPress, який вже заточений під всі потреби блогерів. Справа ваше вирішуйте, думайте, я для себе вже давно вирішив.

К содержанию ↑

Вибір CMS для інтернет-магазинів

Інтернет-магазини набирають в Рунеті обороти з кожним днем. Всі щось продають, купують і це буде тривати вічно поки ми живемо. Чим далі ми рухаємося тим більше продукції і послуг з’являється в інтернеті. Років так 10 тому, ніхто не міг і подумати, що можна буде сидіти за ящиком і купувати собі речі онлайн, зараз це вже не дивина, а реальність. Інтернет-магазини набирають обертів, web-розробники пропонують нові рішення для поліпшення якості послуг, що надаються.

Це все добре, але у нас своя задача вибрати CMS для інтернет-магазину, а це завдання не з легких. Так тут не тільки про систему управління контентом потрібно думати, а й про хостинг, так як буде велике навантаження на сервер.

Я підібрав найпоширеніші системи управління контентом, які надають весь функціонал, для повноцінного створення магазину. Ось список: монстр, не побоюся цього слова в сфері CMS для інтернет-магазинів Magento. Займає більше 25% світового ринку, але велика частина ринку це західні страни.За ній йде слідом 1C-Бітрікс, але він є платним. Це два движка, на яких можна зробити все що душа забажає. Далі движки для середніх і малих інтернет-магазинів, це: opencart, shop-script є платним, Joomla компонент VirtueMart.

Magento, 1C-Бітрікс я вам не раджу брати якщо у вас магазин до 2000 тис. товаром. Так як для першого мало всього напрацьовано, і доведеться більшою мірою або самому код писати, або просити фахівців. Другий платний, не кожен захоче платити за ліцензію.Для всіх інших завдання можете використовувати інші движки, функціоналу вистачить, інформацію знайти не важко.

Головне не бійтеся починати! Якщо ви вибрали CMS для сайту, а потім почали його робити і розумієте, що вона вам не дуже підходить і ви хочете взяти іншу, беріть сміливо.

Поделиться