Працюючи в інтернеті, ми стикаємося з величезною кількістю веб-ресурсів. Іноді користувач може відкривати більше двадцяти вкладок одночасно. І ось уявіть, що ви шукаєте необхідну вам сторінку, а її немає в переліку відкритих вкладок. У яких же ситуаціях це може статися:

 1. Якщо ви закрили сторінку через неуважність. Часто працюючи з декількома вкладками, ми можемо випадково закрити сайт, який нам все ще необхідний.
 2. При неправильному відновленні вкладок. Якщо робота з браузером була завершена некоректно (аварійне вимкнення персонального комп’ютера, збої в роботі браузера, які часто виникають при роботі з великою кількістю сторінок одночасно і т.д.), то в деяких ситуаціях збивається автоматичне збереження всіх відкритих вкладок.

Що ж робити в таких ситуаціях? Головне — не панікувати. Розробники сучасних браузерів зробили все можливе щоб дозволити користувачам швидко відновити всі закриті сторінки.

К содержанию ↑

Відновити вкладки в Google Chrome

Під час використання всім відомого браузера від Google ми часто відкриваємо одночасно кілька різних сайтів, переходячи по ресурсам і перемикаючись на той чи інший сайт. Саме тому при виконанні завдань часто виникають проблеми — ми абсолютно випадково обриваємо роботу на необхідних сайтах. Тому при втраті потрібних для вас веб-ресурсів розробники продумали кілька варіантів повернути закриті вкладки Chrome.

Слід зазначити, що даний браузер функціонує ще з вересня 2008 року. За цей час він встиг завоювати величезну популярність по всьому світу. І звичайно, це в першу чергу пов’язано з тим, що всі маніпуляції, які можна провести в програмі, продумані до самих, здавалося б, незначних деталей. Давайте розглянемо декілька найбільш простих дій, що дозволяють відновити закриті сторінки в Chrome:

 1. Швидкий доступ. Робота з гарячою розкладкою є одним з найбільш швидких способів відкрити раніше видалені з панелі веб-ресурси. Однак не забувайте, що подібна розкладка дозволить відновити виключно останню з усіх закритих сторінок. Будь-яке подальше натиснення комбінації клавіш буде відкривати попередню закриту сторінку. Запам’ятовуйте цю саму комбінацію: для її використання вам потрібно одночасно затиснути Сtrl + Shift + T. До речі, цей спосіб є, мабуть, самим універсальним. Він доступний для використання не тільки в Google Chrome, але і в деяких інших браузерах.
 2. Використання меню браузера. Даний спосіб за принципом його виконання схожий на попередній. Однак в подібній ситуації ви маєте справу не з комбінацією клавіш, а зі спеціальним (контекстним) меню браузера. Отже, щоб ви могли швидко і просто відновити вкладки в Google Chrome, знадобиться виділити порожню область в програмі, натиснути праву кнопку миші і з усіх пунктів вибрати варіант під назвою «Знову відкрити закриту вкладку». Далі потрібно клацнути по назві, і ви побачите, що серед всіх вкладок відкриється також потрібний вам сайт. Використовувати метод з контекстним меню програми ви можете до тих пір, поки не знайдете ресурс, який вам потрібен для роботи.

  Відкрити закриту вкладку Chrome
  Відкрити закриту вкладку Chrome
 3. Журнал браузера. Цей спосіб відніме трохи більше часу. Для його використання потрібно трохи пройти по історії вашого браузера. Однак саме такий варіант відкриття сайтів дозволяє знайти ресурс, закритий досить давно. Історія браузера Google Chrome запускається двома способами. Найбільш простий варіант — це просте поєднання двох клавіш Сtrl + H. Також історію браузера можна відкрити через меню. Тут все досить просто. Справа вгорі знаходиться значок меню (три смужки або крапки). Саме в ньому і розташовується потрібний розділ — «Історія». Головна особливість використання розділу «Історія» — з його допомогою ви зможете знайти ресурси, які ви відкривали на інших пристроях з вашого профілю.
  Історія відвідування сайтів
  Історія відвідування сайтів

  У самому розділі працює пошук по папці. Тепер ви можете швидко знайти сторінку на за адресою в мережі, по заголовку або ключовим словам.

  Шукати в історії Google Chrome
  Шукати в історії Google Chrome

Будь-який з усіх перерахованих вище варіантів відрізняється простотою у виконанні і дозволяє відкрити закриті вкладки в Chrome за 15-20 секунд.

К содержанию ↑

Відновити вкладки в Mozilla Firefox

Браузер Мozilla Firefox з’явився більше 10 років тому (у 2004 році). За цей час програма зазнала безліч змін, щоб постати в повністю вдосконаленому форматі.

Розробники постаралися запобігти проблемам, несподівано проявляються в процесі використання програми (в тому числі і проблеми помилково закритих веб-ресурсів). Так що не варто переживати щодо закритих сайтів — Мozilla Firefox дозволяє легко відновити всю інформацію. Вибирайте будь-який з наведених нижче варіантів:

 1. Приховане меню Мozilla Firefox. Для виклику меню програми, необхідно знайти вільну область і активувати приховане меню, задіявши при цьому праву кнопку комп’ютерної мишки. Тоді ви побачите кілька команд для браузера. З них необхідно зупинитися на команді «Відновити закриту вкладку». Якщо користувачеві потрібен передостанній закритий сайт, необхідно буде повторити маніпуляцію ще раз. Використовувати контекстне меню можливо до тих пір, поки не ви відновите знадобився веб-ресурс.

  Відновити закриту вкладку Mozilla Firefox
  Відновити закриту вкладку Mozilla Firefox
 2. Гарячі клавіші. Універсальний метод, який дозволяє відкрити закриті вкладки в Мozilla Firefox. Працює вона за принципом контекстного меню. Просто затисніть одночасно на клавіатурі персонального комп’ютера поєднання Ctrl + Shift + T і побачите, як на екрані з’явиться сайт, який ви закрили в останню чергу. Хочете передостанню — натисніть гарячу розкладку ще раз. Використовувати такий метод відновлення можна до тих пір, поки не знайдете потрібний сайт.
 3. Бібліотека. Спосіб, що дозволяє знайти вкладку, роботу на якій ви завершили кілька тижнів тому. Просто знайдіть значок, що відображає меню браузера, і виберіть з усіх варіантів пункт під назвою «Бібліотека».
  Бібліотека Mozilla
  Бібліотека Mozilla

  Саме там знаходиться «Журнал» вашого браузера, де в свою чергу зберігаються абсолютно всі вкладки, якими ви користувалися. Саме там користувач може вибрати відрізок часу, протягом якого він відвідував ту чи іншу вкладку (наприклад, знайти всі відвідувані вами веб-ресурси за останній тиждень). Якщо хочете виконати більш розширений пошук, активуйте графу «Показати весь журнал».

  Журнал (Історія) Mozilla
  Журнал (Історія) Mozilla

  Побачивши необхідну сторінку, просто наведіть на неї і натисніть мишею.

К содержанию ↑

Відновити вкладки в Opera

Як і всі вищеописані браузери, Opera може запропонувати кілька способів відновлення помилково закритих веб-ресурсів.

Тому, якщо користувачі некоректно завершили ту чи іншу роботу з сайтом, не варто переживати. Програма передбачає такі варіанти відновлення вкладок:

 1. Використання контекстного меню. Контекстне меню в Opera працює трохи по-іншому (якщо порівнювати його з вищеописаними браузерами). І завдяки подібному функціонуванню відкрити закриті вкладки в даній програмі досить просто. Цей метод більше підходить користувачам, які бажають повернути один з останніх 10 сайтів, робота з яким помилково була завершена. Справа в тому, що в правому верхньому куті програми знаходиться значок панелі інструментів. Натиснувши на нього, ви запустите приховане меню зі множинами пунктів. У ньому вам необхідно відшукати розділ під назвою «Нещодавно закриті сторінки». За правилами браузера, там зберігається 10 останніх відвіданих вами ресурсів. Знайдіть хостел, що потрібно відновити, і він з’явиться в переліку відкритих сайтів. У найновіших версіях він знаходиться праворуч і при натисканні відразу будуть показані закриті раніше вкладки.

  Нещодавно закриті вкладки Opera
  Нещодавно закриті вкладки Opera
 2. Розкладка. Використання вже описаної вище гарячої розкладки актуально і для цього браузера. Уже став класичним одночасний набір Ctrl + Shift + T дозволяє активувати останній закритий ресурс. Використовуючи комбінацію далі, ви будете відкривати всі попередні закриті вами сайти.
 3. Пошук по історії. Звичайно ж, в Opera є історія браузера. Відкривати вкладки з її допомогою актуально особливо в тому випадку, якщо ви виходили з браузера або перевантажували його. Зайти в історію програми можна, натиснувши на відповідний розділ в меню в лівому верхньому кутку програми. Швидшим способом ознайомитися з історією є поєднання клавіш Сtrl + H. Подібний спосіб дозволяє вам відкрити закриті вкладки в Opera за допомогою пошуку.
  Історія браузера Opera
  Історія браузера Opera

  Вказуючи назва веб-ресурсу, його адресу або ключові слова, ви можете знайти сайти, які відвідували навіть кілька місяців тому. Вибравши один важливий для вас сайт, ви побачите, як він з’явиться вкладкою вгорі поряд з іншими використовуваними на даний момент веб-ресурсами.

К содержанию ↑

Відновити вкладки в Yandex Browser

Сьогодні існує кілька варіантів того, як відновити вкладки в Yandex Browser. Ці методи також мало чим відрізняються від попередніх варіантів. Однак, як кожен браузер, Яндекс має свій інтерфейс і свої особливості меню. Саме з ними і потрібно ознайомитися для того, щоб швидко відновлювати закриті сторінки.

 1. Отже, на першому місці стоїть вже знайоме вам одночасне використання поєднання клавіш Ctrl + Shift + T для відновлення останнього веб-ресурсу. При повторі маніпуляції раз по раз ви будете повертати попередні сайти. Так що ресурс, закритий останнім, відкриється в першу чергу, а перший — в останню.
 2. Панель браузера. Клікнувши по будь-якому порожнього області правою кнопкою вашої комп’ютерної миші, ви запустите приховане меню. Там розташовується графа «Знову відкрити закриту вкладку». Як і у випадку з першим пунктом, цей спосіб можна повторювати до тих пір, поки не відкриєте необхідну сторінку.

  Відкрити закрите вікно Yandex
  Відкрити закрите вікно Yandex
 3. Меню браузера. Використовуючи значок, що відповідає за настройки, виберіть пункт під назвою «Історія». Перед вами відкриється вікно з усіма сайтами, які ви закрили напередодні. Побачивши потрібний ресурс, натисніть на нього — він тут же з’являться в браузері. Таким способом Яндекс Браузер пропонує повернути виключно 8 попередніх вкладок.

  Історія Yandex Browser
  Історія Yandex Browser
 4. У разі, коли користувач закрив більше 8-10 сторінок або хоче знайти ресурс, який переглядав кілька днів тому, необхідно використовувати більш розширену версію історії. Зробити це можна на пункт «Історія» (дивіться вище на картинці). Усі матеріали в історії відсортовані хронологічно залежно від дати відвідування сторінки. Так що ви легко можете знайти сайт, який відкривали, наприклад, вчора.

  Розширення історія Yandex Browser
  Розширення історія Yandex Browser
К содержанию ↑

Відновити вкладки в Safari

Буває, що, закриваючи величезна кількість непотрібних сторінок, випадково позбавлятися від тієї, яка ще потрібна. Вище ви, мабуть, встигли помітити, що багато браузери мають схожі принципи відновлення сторінки. Це грає на руку всім користувачам. Адже запам’ятати основні принципи роботи з закритими ресурсами і одночасний набір клавіш неважко, якщо вони більш-менш схожі.

Однак не всі браузери здатні повернути закриті сторінки по одному і тому ж принципу. Браузер Safari — єдиний, що виділяється на тлі всіх інших в хорошому сенсі цього слова. Він, як і його аналоги, пропонує кілька способів відновлення вкладок. Деякі з них працюють за тим же принципом, що і, наприклад, в Google Chrome або Opera. А ось деякі вас приємно здивують:

 1. Гарячі клавіші. На відміну від класичного варіанта Сtrl + Shift + T Safari пропонує трохи іншу комбінацію. Для того, щоб відновити закриті web-ресурси на даному браузері, вам необхідно одночасно затиснути Cmd + Z. Погодьтеся, що натиснути дві клавіші куди зручніше, ніж три.
 2. Меню браузера. І ось тут криється головна перевага подібної програми. Відкрити закриті вкладки в Safari можна, скориставшись графою з меню під назвою «Історія», тут переходимо по посиланню «Показати всю історію».

  Історія браузера Safari
  Історія браузера Safari
К содержанию ↑

Плагіни і доповнення

Крім використання прямих функцій браузера, користувачі сьогодні можуть завантажити спеціальні розширення, що дозволяють відновити вкладки в браузері. Багато з них мають кілька додаткових опцій, які помітно спрощують роботу з відкритими сторінками. Наведемо як приклад декілька плагінів для вищеописаних браузерів.

Session Buddy

Тепер давайте ознайомимося з менеджером по збереженню сесії для браузера Google Chrome. З його допомогою ви можете залишати відкритими тільки ті сторінки, які вам необхідні на даний момент. Погодьтеся, що не дуже зручно користуватися браузером, коли в ньому одночасно відкрито понад 10 різних сайтів. І це навіть не критичне кількість, адже деякі користувачі примудряються одночасно перемикатися між кількома десятками відкритих вкладок. Подібний безлад не тільки відволікає, але з помітно уповільнює роботу браузера.

Session Buddy - додаток для Chrome
Session Buddy — додаток для Chrome

Завантаживши додаток Session Buddy, ви зможете зберегти всі потрібні вам сторінки під виглядом так званої сесії. Після цього, відкривши розширення, ви отримаєте перелік збережених web-ресурсів. Крім того, ви зможете систематизувати кілька вкладок під одну сесію і дати їй назву для більш зручного пошуку. При необхідності ви можете переіменувати сесію або ж повністю її видалити. Session Buddy знаходиться у вільному доступі і доступний до завантаження в магазині розширень Google Chrome.

Встановити і налаштувати даний плагін можна всього за кілька хвилин.

Session Manager

Найбільш поширений офіційний плагін, який використовується для браузера Mozilla Firefox, так само є для Google Chrome. Головною його перевагою є те, що програма не тільки відновлює всі закриті вкладки, але і дозволяє зручно зберегти і систематизувати їх. Використовуючи Session Manager, ви зможете створювати власні реєстри сторінок і використовувати їх в будь-який зручний для вас час. До слова, користувачі, які не використовують подібний плагін, не можуть відновити закриті сторінки з раніше використовуваних сесій.

Як же встановити плагін з менеджером? Тут все досить просто. Вам потрібно завантажити за посиланням або перейти в магазин розширень, затиснувши одночасно Сtrl + shift + А. У ньому представлені всі доступні платні і безкоштовні програми. У рядку для пошуку вкажіть назву плагіна і клікніть на «Встановити». Як тільки почнеться запуск програми, ви зможете зайти і налаштувати збереження тієї чи іншої сесії. Програма Session Manager дозволяє зберігати в архівах 30 сеансів відвідування Mozilla Firefox.

Session Manager - додаток для Mozilla
Session Manager — додаток для Mozilla

Що б зберегти необхідну вкладку, потрібно в плагіні натиснути на кнопку «Зберегти».

Tab Hamster

Браузер Opera в свою чергу також має спеціальний плагін по роботі з відкритими і закритими вкладками. Додаток Tab Hamster доступне до скачування в магазині розширень Opera і є абсолютно безкоштовним. Випущений в 2015 році, плагін популярний серед багатьох користувачів програми.

Tab Hamster для Opera
Tab Hamster для Opera

Звичайно добре, якщо ви встигли запам’ятати назву сайту, який тільки що закрили. Однак в разі, якщо вам потрібно відновити вкладку, закриту кілька тижнів тому або ж якщо ви просто забули назву ресурсу або його адресу, на допомогу прийдуть різні способи, що дозволяють швидко повернути вкладки в Google Chrome, Яндекс Браузер, Mozilla Firefox, Opera або Safari. Для цього ви можете використовувати клавіатуру, контекстне меню, історію браузера або додаткові розширення на свій розсуд.

Поделиться