Комерційні портали найчастіше розгорнуті на основі спеціальних програмних продуктів — систем управління контентом (CMS), які також іменуються двигунами сайтів. Системи поділяються на комерційні, умовно безкоштовні і вільні. Перш ніж приступити до огляду конкретних CMS, розглянемо переваги використання даної технології:

 1. Вигідний метод реалізації. Вартість ліцензії комерційної CMS набагато нижче розробки власного движка і дизайну сайту.
 2. Простота обслуговування, що забезпечується оптимальним адміністративним функціоналом.
 3. Спеціалізований функціонал, що дозволяє проводити оптимізацію комерційної діяльності у всесвітній павутині — SEO-оптимізація та засоби статистичного аналізу.
 4. Можливість розширення платформи, так як базова конфігурація системи управління не є остаточною.
 5. Можливість масштабування. CMS спочатку розробляються з величезним запасом міцності, тому будь-який інтернет-проект легко розгорнути в масштабний комерційний портал.

Все CMS мають перераховані достоїнствами. Розглянь конкретні системи управління контентом.

К содержанию ↑

Вільні CMS для інтернет-магазину

Magento. Безперечний лідер в сфері інтернет-комерції. Основний плюс цієї системи — величезний запас міцності. На основі однієї копії Magento веб-майстер легко створить комерційний портал будь-якого масштабу. Головні мінуси цього движка — вимогливість до серверних ресурсів, відсутність встановленого російської мови і занадто складна система настройки. Magento — потужний професійний інструмент, тому він не підходить для новачків в сфері онлайн-продажів.

 • PrestaShop. Цей новачок на ринку онлайн-комерції був розроблений в 2008 році і за кілька років зміг досягти лідируючих позицій у сфері програмних платформ для онлайн-магазинів. Базова версія движка має попередньо встановлений російську мову, однак деякі розділи мають неточний переклад і вимагають ручної редакції. Розширити функціонал CMS можна за допомогою платних доповнень. Очевидний мінус даної системи — відсутність професійної техпідтримки.
 • OpenCart. Популярний в рунеті комерційний движок, що відрізняється простотою функціоналу, але складною інсталяцією і налаштуванням. Для грамотної роботи з OpenCart вебмайстру доведеться простудіювати документацію до програми, а однією з найскладніших стадій стане багатоетапна і заплутана настройка прав на папки. Підтримку російської мови також доведеться прописувати вручну. Даний движок підходить для невеликих проектів з малою кількістю персоналу.
 • Moguta.CMS. Активно набирає популярність движок для інтернет-магазинів від Санкт-Петербурзьких розробників. Основними достоїнствами системи є зручна, інтуїтивно-зрозуміла панель адміністрування, просте управління різними SEO-параметрами, а також інтеграція з більшістю популярних сервісів оплати, доставки, бухгалтерськими програмами і Яндекс.Маркет.

Движок не стоїть на місці, 15-го числа кожного місяця виходить новий реліз, який додає новий функціонал і підвищує стабільність системи. Moguta.CMS — потужна сучасна платформа, відмінно підходить для маленьких і середніх інтернет-магазинів.

Крім безкоштовних систем управління, веб-майстер може придбати комерційний движок, що відрізняється просунутим функціоналом і адекватної техподдержкой.

 CMS для интернет-магазина
CMS для интернет-магазина
К содержанию ↑

Комерційні CMS для онлайн-комерції

 • 1C-Бітрікс. Продукт від російських розробників з професійною підтримкою і масою технічної документації найкраще сприймається користувачами рунета. Скарбничку достоїнств цієї системи управління поповнюють простий інтерфейс, легкість використання і підтримка російської та української мов. Основний мінус — висока вартість програми, ліцензії і плагінів. Крім того, движок вкрай вимогливий до машинних ресурсів. 1C-Бітрікс — кращий вибір для великих комерційних порталів.
 • NetCat. Другий за популярністю комерційний движок на просторах рунета. Програмна оболонка супроводжується великою кількістю відеоуроків і технічних матеріалів, які спрощують вивчення системи управління. До недоліків даного движка можна віднести злегка «химерну» логіку реалізації окремих функцій, а також нестандартне розташування елементів в панелі адміністрування. Вартість редакції E-Commerce — 28 900 крб., При цьому сторонні розробники надають велику кількість безкоштовних плагінів.
 • UMI.CMS. Цей движок ідеально підходить для новоспечених вебмайстрів, так як CMS відрізняється чи не найбільш дружнім інтерфейсом і найпростішою адміністративною частиною. При цьому UMI.CMS — потужний інструмент для ведення інтернет-бізнесу, що володіє повним функціоналом для електронної комерції. Основний недолік цієї системи управління — деяка убогість розширень, тому плагіни необхідно купувати у сторонніх розробників. Вартість ліцензії дивіться на офіційному сайті UMI.CMS вона як правило завжди колівается.
Поделиться