Не секрет, що пошукові системи відіграють особливу роль в сучасному житті. Вони багато в чому полегшують її і спрощують. Головне правило нашого часу — вдосконалення. І на пошукові системи воно також поширюється. Для того щоб максимально ефективно працювати в пошукових системах застосовуються різноманітні автоматичні системи перевірки сайту, фільтри пошукових систем (Google, Яндекс) і алгоритми. Але крім програм, також використовується і людський ресурс — асесор пошукової системи.

К содержанию ↑

Хто такий асесор?

Отже, хто ж такий цей самий асесор і що він робить? В першу чергу слід відзначити, що це людина, яка працює в пошуковій системі. Головне завдання цього співробітника — оцінка релевантності видачі пошукової системи за певними критеріями. Для збереження результатів застосовується спеціальне програмне забезпечення.

Простіше кажучи, це людина, які займається регулюванням результатів пошукових систем. Він оцінює якість і сайтів по відповідності пошуковим запитам. Відповідно до рішення асесора визначається корисність сайту. Асесор пошукових систем прямо впливає на результат пошукового рейтингу сайту, адже він можна сказати «остання інстанція» в даному питанні.

Важливо зауважити, що для деяких сайтів ця людина є своєрідним «винищувачем».Адже по його волі сайт може бути повністю викреслений з пошукової машини, навіть якщо він формально відповідає всім висунутим вимогам програми. Звичайно ж, в даному випадку мова йде про сайти, які просуваються чорними методами і оптимізатори які якимось чином обманюють роботів.

К содержанию ↑

Особливості професії асесора

Асесор пошукової сістемидостаточно складна професія, яка з’явилася не відразу. Якби пошукові системи видавали результати пошуку виключно грунтуючись на програмному забезпеченні, незабаром рівень довірид о пошукових систем значно знизився. Адже тоді часто на високих позиціях перебували б сайти, які лише формально відповідають вимогам, а на практиці абсолютно і повністю марні для користувача. Саме тому з часом кожна пошукова система створила цілий інститут фахівців, які з людської точки зору оцінюють якість і корисність сайту, який формально задовольняє вимоги пошукової системи.

Робота асесора досить рутинна і вимагає постійної концентрації уваги. Тому до роботи весь час залучаються нові фахівці. Також важливо помітити, що завдяки сучасним технологіям, дані фахівці можуть працювати віддалено і асессором може стати будь-яка людина. Пошукові сервіси регулярно проводять набір нових фахівців. Основне прагнення — підвищити ефективність і якість роботи пошукової системи.

Асесори пошукових систем
Асесори пошукових систем

У своїй роботі асесор пошукових систем застосовує певне програмне забезпечення. На даний момент розроблені цілі панелі, які автоматично відправляють оцінку фахівця в головний офіс. Надані дані обробляються, аналізуються і з урахуванням результатів пошукового робота, складають рейтинг ресурсу.

У своїй роботі ці фахівці застосовують особливі критерії оцінки. В першу чергу проводиться попередня оцінка ресурсу. На цьому етапі асессором визначається не є сайт (сторінка або документ) шкідливим. Якщо шкідливість підтверджується, то фахівець не проводить оцінку далі. Релевантність сайту визначається також відповідно до низки критеріїв, який фактично ідентичний і в Яндекс, і в Google. Приблизно можна виділити такі типи оцінок:

  • відмінна (означає, що ресурс є офіційним і має достовірну відповідь на питання);
  • корисна (виставляється в разі, коли сторінка або документ точно відповідає пошуковому запиту);
  • релевантна + (сторінка або документ відповідає запиту);
  • релевантна — (ресурс відповідає запиту, але інформація неповна і не точна);
  • нерелевантні (не відповідає запиту);
  • спам (дана оцінка виставляється в разі, якщо виявлені ознаки некоректної оптимізації).

Серед особливостей професії важливо виділити — професійне вигорання. Професія є досить складною і рутинною. Тому дана недуга зустрічається постійно і ніякі методи боротьби не допомагають. Фахівці рекомендують працювати на даній посаді не більше року, а потім як мінімум 3 місяці відпочивати або займатися іншою діяльністю.

К содержанию ↑

Професійні перспективи

Пошукові компанії не мають на сьогоднішній день достатнього програмного забезпечення, яке здатне забезпечити точну і правильну оцінку ресурсу. Тому важливість даного фахівця з часом може в рази збільшитися, тому що в противному випадку мова вже буде йти про штучний інтелект. Тому асесори ще не скоро втратять свою актуальність на ринку вакансій.

Поделиться