Ні для кого не стане секретом той факт, що кожна сторінка, розміщена в інтернеті має свою адресу (URL). У більшості випадків, без особливої ​​потреби ми взагалі не звертаємо на нього особливої ​​уваги. Труднощі можуть виникнути лише тоді, коли нам необхідно скопіювати і зберегти адрес сторінки або сайту. Скорочення посилань допоможе вам перетворити довгий інтернет-адрес в більш короткий і тямущий для кожного.

На сьогоднішній день, існує чимала кількість сервісів, які допоможуть вам при необхідності зробити коротку посилання усього в кілька кліків. Один з таких сервісів Google URL Shortener, але так як даний сервіс в 2019 році буде закриватися, багато користувачів вже шукають альтернативи даного сервісу.

Як зменшити посилання
Як зменшити посилання
К содержанию ↑

Навіщо скорочувати посилання?

Щодня за допомогою інтернету, звичайний користувач може і не знати про те, що існує ряд проблем, пов’язаних з довгими адресами сторінок до тих пір, поки не зіткнеться з однією з них в рамках своїх робочих обов’язків, або ж використовуючи посилання в особистих цілях. На перший погляд може здатися, що крім естетичної мети скорочення посилань не переслідує більше ніяких інших. Втім, цей процес допоможе уникнути і безліч інших проблем.

 • Обмежена кількість символів в повідомленні. На деяких сайтах (частіше в соц. Мережах) діє обмеження на довжину повідомлення. Наприклад, максимальне допустиму кількість символів в повідомлення — 100, а посилання, яку потрібно відправити, містить 95 символів. В такому випадку, відправка URL адреси займе майже весь простір, призначене для тексту повідомлення. Скориставшись скороченням посилання, вам вдасться заощадити місце для самого повідомлення.
 • Зміна URL адреси. В даний час нам часто зустрічаються довгі URL адреси, що в більшій мірі це пов’язано з SEO оптимізацією сайтів. Нерідко через це користувач може не повністю скопіювати посилання, яка містить 90 або більше символів. Очевидно, після такого URL стане неробочим, що може призвести до подальших ускладнень в роботі з ним. Уникнути цю проблему допоможе скорочення посилання, для її подальшого використання в електронних листах, статтях і т.д.
 • Сприйняття і запам’ятовування. Досить часто виникають ситуації, коли потрібно відправити URL адреса в смс повідомленні, записати його на папері, прочитати вголос або ж запам’ятати його. Погодьтеся, що буде набагато простіше це зробити, якщо посилання буде містити мінімальну кількість символів.
 • Приховування партнерських посилань. Побутують різні думки з приводу того, чи варто чи ні приховувати (скорочувати) партнерські посилання. Однак, практика показує, що скорочений адреса продає сторінки викликає менше побоювань і підозр у потенційних клієнтів, що, відповідно, збільшує ймовірність того, що користувач клацне по потрібному посиланню.
К содержанию ↑

Як скоротити посилання?

Існує кілька основних способів скорочення посилання, різниця між ними полягає лише в тому, чи володієте ви своїм інформаційним ресурсом чи ні. У разі, якщо ви володієте своїм інформаційним ресурсом, але у вас немає часу або можливості вносити серйозні зміни в структуру вашого сайту, тоді можна приховати зайві символи URL адреси в тезі.

Найшвидший і простий спосіб скоротити URL адреса — скористатися онлайн-сервісом, вибір якого залежить від ваших основних цілей і потреб. Кожен з них має свої особливості і унікальні функції, які підійдуть не кожному користувачеві. Скорочення дасть вам можливість мати додатковий (модифікований) адреса для доступу до певної веб сторінці.

В основному скорочені посилання складаються з:

 • захищеного протоколу — https,
 • адреси використовуваного сервісу — наприклад, is.gd,
 • певного набору цифр і букв часто різного регістра.

Розглянемо кілька надійних і перевірених сервісів по скороченню URL адрес.

Is.gd

Безкоштовний і легкий у використанні інструмент для скорочення посилань з простим інтерфейсом. Не потребує реєстрації. Має велику кількість додаткових функцій, таких як кастомизация адреси, звичайна статистика, статистика у вигляді графіка, режим API.Єдиний його мінус — контент виключно англійською мовою.

Сервіс is.gd
Сервіс is.gd

Розглянемо те, як працює is.gd на прикладі сторінки «https://loleknbolek.com/uk«. Досить копіювати і вставити одне з посилань в поле і натиснути «Shorten!».

Результат: https://is.gd/zJ2cUe

Якщо ви хочете відстежити статистику, то після того, як посилання була скопійована в поле, потрібно клікнути на «Further options» і відзначити галочку у «Log statistics for this».

To.click

To.click є одним з найбільш багатофункціональних сервісів по скороченню і редагуванню URL адрес. Крім стандартних інструментів to.click має масу додаткових можливостей корисних для розробників, блогерів, для ведення бізнесу і рекламних кампаній. Створити незвичайну посилання з емодзі або кирилицею, створити одну посилання відразу для декількох платформ: веб, мобільні додатки на Android або IOS, аналізувати аудиторію, редагувати скорочену посилання або публікувати її зі своїм доменом: все це доступно з сервісом to.click.

Сервіс To.click
Сервіс To.click

Для скорочення посилання достатньо скопіювати одне з посилань, наприклад — https://loleknbolek.com/skachat-browsers/ в поле на головній сторінці.

Результат: clc.am/WWFHDA

Tinyurl.com

Цей сервіс з’явився одним з перших, і до цього дня залишається надійним і популярним.Інструмент повністю безкоштовний у вживанні, не вимагає реєстрації і дає можливість кастомизировать посилання. Головною відмінною рисою TinyURL є можливість установки спеціальної кнопки в панелі інструментів браузера, при натисканні на яку автоматично буде скорочуватися URL адресу.

Інструмент дуже простий у використанні: достатньо скопіювати посилання в поле і клікнути на Make TinyURL !.

Сервіс Tinyurl
Сервіс Tinyurl

Результат: https://tinyurl.com/yc8uwwva

Bit.do

Цей відносно молодий сервіс, який був запущений в 2012 році, вже встиг завоювати довіру у користувачів. Основний функціонал безкоштовний у вживанні, має мінімалістичний інтерфейс і не вимагає авторизації. Одне з головних переваг bit.do — можливість самостійно створювати свої скорочені URL адреси, вписуючи їх закінчення власноруч. Має так само платні функції: за можливість генерувати URL адреса на основі унікального домену другого рівня, користувачеві доведеться заплатити суму від $ 85 за місяць.

Скорочуючи посилання в сервісі bit.do користувач отримує QR-код, коротку версію вихідного URL адреси і посилання на аналітику.

Розглянемо роботу сервісу на посиланні: https://loleknbolek.com/otklyuchit-kommentarii-v-wordpress/

Копіюємо її в поле «Link to shorten» і натискаємо на «Shorten» і отримуємо QR код і два посилання.

Сервіс bit.do
Сервіс bit.do

Результат: http://bit.do/ezrQF

Bit.to досить простий у використанні, і обіцяє, що згенеровані посилання будуть залишатися робочими завжди.

U.to

Напевно найпростіший сервіс, мова інтерфейсу російська. Що б скоротити посилання досить зайти на сайт і в відповідне поле ввести URL адресу і натиснути кнопку «Скоротити». Після скорочення отримаєте коротку посилання. Якщо ж Ви хочете відслідковувати статистику переходів за цим посиланням, то необхідно зареєструватися в сервісі.

Сервіс u.to
Сервіс u.to

Результат: https://u.to/6MnsEw

Сlck.ru

Цей сервіс в 2010 році був запущений компанією Яндекс. Він досить таки просто, так як потрібно зробити всього 2 дії:

 • Вставити необхідну адресу в рядок
 • Натиснути на кнопку «Клік»
Сервіс Clck.ru
Сервіс Clck.ru

Результат: https://clck.ru/EbnZs

Так само є можливість використовувати Api даного сервісу, але для того, що б з ним працювати необхідні відповідні навички.

Bitly

Це напевно один з найпопулярніших і функціональних сервісів. За допомогою даного сервісу можна не тільки скорочувати посилання, а й проводить ь хорошу аналітику.Зареєструватися можна через соціальні мережі.

Перевагою даного сервісу є те, що є платна версія, в якій є велика кількість цікавих функцій, такі як:

 • Можливість збільшення CTR.
 • Хороший аналіз своїх даних з ринковими.
 • В акаунті може сидіти кілька людей.
 • Допомога персонального менеджера.
Сервіс Bitly
Сервіс Bitly

Результат: https://bit.ly/2EIKjuU

Vk.com/cc

Офіційний сервіс по скороченню посилань від соціальної мережі Вконтакте. При цьому створення посилання можна використовувати поза мережею ВК. Додаток можуть використовувати тільки користувачі які зареєстровані в соціальній мережі.

Великим мінусом є те, що не можливо дивитися аналітику по створеної посиланням, а так само немає архіву створених коротких посилань.

Сервіс vk.cc
Сервіс vk.cc

Результат: https://vk.cc/8CQxKd

Використовувати сервіси по скороченню URL адрес чи ні — вирішувати вам. Важливо пам’ятати, що вся база редиректу є власністю юридичної особи, яка надає вам цю послугу, а це значить, що якщо коли-небудь воно припинить свою діяльність, всі скорочені посилання стануть неробочими. Тому, потрібно з обережністю поставитися до вибору інструменту. Зверніть увагу на відгуки користувачів, на стабільність роботи сервісу та на його надійність.

А ви користуєтеся онлайн-сервісами по скороченню посилань?

Поделиться