В даний час Youtube є найбільш популярним місцем для розміщення відеофайлів. Його дивиться велика кількість користувачів з усього світу. Крім того, сьогодні зареєстровано кілька десятків тисяч Youtube-каналів різної популярності. Сьогодні сайт використовується для найрізноманітніших цілей:

 • як джерело розважального контенту;
 • для перегляду інформаційних відео;
 • для завантаження роликів для невеликої аудиторії;
 • для завантаження роликів на широку аудиторію з подальшим збільшенням доходу.
 • для створення своїх шоу і програм.

Велика конкуренція серед каналів на Youtube обумовлює високі вимоги до сучасного контенту. Тепер користувачі не можуть задовольнятися низькою якістю відео або нецікавою тематикою. Вони вимагають, щоб власники каналів створювали цікаві і актуальні ролики.

Багатьох людей цікавить, чи можна заробити на Youtube. Відповідь проста — так, можна. Більш того, саме цим і займаються власники великих каналів з багатомільйонною аудиторією. Повірте, вони вже давно закинули роботу в класичному її розумінні і отримують чималий дохід зі своїх відеороликів.

Заробіток на Youtube
Заробіток на Youtube
К содержанию ↑

Скільки можно заробити на Youtube?

Власники відеохостингу Youtube компанія Google сьогодні заробляють мільярди доларів на рік. Саме тому вони досить лояльно ставляться до власників великих каналів, дозволяючи їм також отримувати чималий дохід від своїх відеороликів. Зробити це можна, зайшовши в налаштування свого облікового запису. Там ви побачите графу про рекламу (монетизації), навпроти якої потрібно поставити галочку. Тепер в процесі ваших відео у глядачів буде вискакувати текстова реклама або ж невеликі банери внизу відео, які просувають певний товар або послугу. Як правило, в такому випадку за 1000 переглядів власник каналу отримує гроші, заробіток залежить від ніші і країни.

У нас є Youtube канал, але ми його поки особливо не розвиваємо, так як не вистачає на все часу. У перспективі плануємо їм займатися. Нижче трохи статистики по одному з відео. Як можна побачити ціна за 1000 показів реклами 3,48 $.

Loleknbolek youtube канал

Давайте наведемо приклад, щоб ви могли оцінити масштаби доходів на Youtube. Творець каналу «PewDiePie», хлопець зі Швеції, протягом декількох місяців активно знімав процес проходження різноманітних ігор. В даний час, виходячи з кількості переглядів його роликів, Фелікс Кьелберг заробляє дуже великі гроші. І це незважаючи на те, що в даний час його аудиторія як і раніше стрімко збільшується.

Якщо подивитися на сервісі SocialBlade приблизний заробіток даного каналу, то можна побачити цифри до 10 млн $ — https://socialblade.com/youtube/channel/UC-lHJZR3Gqxm24_Vd_AJ5Yw

Однак новачкам слід приготуватися до того, що перед тим, як отримувати гроші з youtube, перші півроку (навіть за умови активної роботи над своїм контентом) ви не отримаєте ніякого результату. Популярні власники каналів з багатомільйонною аудиторією відзначають, що істотний дохід почав з’являтися через 5-6 місяців продуктивної роботи над каналом (яка включає в себе завантаження роликів, роботу над просуванням контенту, залучення до нього нової аудиторії).

К содержанию ↑

Від чого залезжить заробіток на Youtube?

З одного боку, може здатися, що заробляти на Youtube досить просто. Однак сучасний глядач досить прискіпливо ставиться до відеоконтенту, який з’являється на даному хостингу. Дуже важко зацікавити людину, коли в мережу викладено величезну кількість однотипного матеріалу. Тут доводиться концентруватися на якості зйомки, актуальності теми та багато іншого.

Саме тому тому, хто бажає завести канал на Youtube, необхідно враховувати одночасно велику кількість факторів, що дозволяють завоювати популярність користувачів і значно збільшити свій заробіток.

Ніша

Перше, на що необхідно звернути увагу — це тема, яку ви будете розглядати в своїх відео. Бажано продумати цей аспект ще до того, як ви заведете свій канал і станете записувати перші ролики. Під обмірковуванням своєї ніші маються на увазі пошук найбільш прибуткової тематики, яка допоможе швидко розкрутити ваш канал. Сьогодні до таких напрямків відносять:

 • створення і розвиток власного бізнесу;
 • навчання фінансової грамотності (наприклад, інвестицій);
 • опис способів легких і швидких заробітків;
 • медицина;
 • ремонт і будівництво.

У той же час існує перелік найменш прибуткових і вузькотематичного ніш (наприклад, рукоділля, кулінарія, садівництво і т.д.). Їх низький потенціал пов’язаний найчастіше з надлишком однотипного контенту. Звичайно, ви можете пробитися і вивести свій блог на найвищий рівень навіть в менш актуальні теми. Однак тут у такому випадку вам доведеться докласти набагато більше зусиль.

Крім того, не варто забувати, що заробіток на Youtube-каналі пов’язаний в першу чергу з рекламою, яка буде розміщуватися в ваших роликах. У популярних прибуткових блогах реклама коштує набагато дорожче хоча б тому, що і прибуток, яку отримує рекламодавець, буде набагато вище. Тому, якщо кілька років тому можна було спробувати розбагатіти, знімаючи відео на тему, яку ви вибрали по власних інтересах, то сьогодні напрямок каналу диктує ринок.

Регулярність публікації відео

Створюючи свій Youtube канал, не варто ставитися до цього занадто халатно. Нерозумно припускати, що записавши п’ятнадцять відео і виклавши їх за один день, ви можете забути про існування блогу на певний час. Якщо ви хочете отримувати прибуток на відеохостингу, необхідно регулярно записувати і викладати ролики.

Сучасні глядачі відзначають, що вони просто не підписується на канали, поновлення на яких виходять украй рідко. Цей феномен можна легко пояснити з психологічної точки зору. Справа в тому, що багатьом людям властиво бажання стежити за новинками і свіжими актуальними подіями. Нікому немає діла до якості контенту, якщо останнє відео на вашому каналі було викладено півроку тому. В крайньому випадку, глядач просто перегляне контент і, не підписуючись, покине ваш канал.

Найбільш оптимальним варіантом є завантаження якісних відеороликів кілька разів на тиждень (не більше 3 разів). Бажано навіть створити своєрідний графік (можна навіть повідомити про нього своїх глядачів). Наприклад, візьміть за правило, що відео на каналі виходитимуть по понеділках, середах і суботах. Так користувачі знатимуть, коли чекати свіжих роликів, а ви створите собі тимчасові рамки, які будуть мотивувати регулярно записувати контент.

Навіть якщо ви записали кілька роликів на самому початку створення каналу, що не викладайте їх за один раз. Розділіть їх на один-два тижні. Так ви зможете відслідковувати реакцію глядачів і поступово набирати собі аудиторію.

Якість контенту і відео

Сьогодні будь-який власник популярного каналу знає, наскільки важливу роль відіграє якість відзнятого матеріалу. Глядач швидко відчуває, коли робота була виконана на швидку руку.

Крім того, конкуренція на Youtube стрімко зростає. Тому, щоб бути в топі, вам доведеться випередити величезну кількість конкурентів. А зробити це з відеороликами низької якості буде досить складно. Саме тому перфекціонізм по відношенню до своєї роботи і високу якість створюваного контенту є запорукою успіху каналу і, як наслідок стабільного і високого заробітку на Youtube-каналі.

В даний час глядача найкраще зацікавити не кількістю відеороликів, а їх якістю. Тому не варто заливати відео просто так, тому що графік «піджимає». Краще взяти невелику паузу в роботі або ж постаратися «добити» існуючий матеріал до ідеального стану.

Тому, якщо перед вами стоїть вибір: відзняти 5 роликів з вашої суб’єктивною оцінкою «так собі» або ж записати два відео, якістю яких ви будете максимально задоволені, то, не замислюючись, вибирайте другий варіант. Детально продумайте структуру, додайте ефекти (при необхідності, якщо контент цього не вимагає, можна спокійно обійтися без додаткових ефектів).

Обов’язково пропишіть текст до вашого ролика. Не забувайте про те, що стаття повинна бути не тільки актуальною, але і грамотної, структурованої, що допомагає глядачу розібратися в тій чи іншій тематиці. Будь-який користувач спокійно почекає два-три дні до виходу відео, якщо буде знати, що в результаті він отримає по-справжньому якісний контент.

Кількість переглявід відео

Здавалося б, з цим пунктом все досить просто. Однак багато людей до сих пір думають, що головне — за всяку ціну добитися того, щоб хоча б один твій ролик подивилися більше мільйона людей. На жаль, тут все працює трохи за іншим принципом.

Звичайно, знаючи точну кількість переглядів ваших роликів, ви можете, скажімо так, припустити свій майбутній заробіток на ютуб-каналі. Але ось сама кількість переглядів спрогнозувати не так просто — воно буде залежати від тематики контенту, його якості і багатьох інших факторів. У будь-якому випадку не можна заперечувати, що існує прямий зв’язок між вашим доходом і тим, скільки людей подивилося ваші відеоролики. Адже таким чином можна спрогнозувати прибуток від рекламодавців.

Така пряма залежність записується досить просто: чим більше регулярних переглядів (на всіх ваших відеороликах), тим більший дохід у вас в кишені. Для того, щоб кількість переглядів збільшувалася в геометричній прогресії, важливо уважно відслідковувати реакцію аудиторії. Постійно вивчайте статистику, щоб знати, які теми цікаві вашим глядачам, а які вони обходять стороною.

На кількість переглядів відео впливає кілька чинників:

 • заголовок (повинен бути чітким і ємним, що розкриває суть теми);
 • обкладинка відеоролика (підбирайте якісну обкладинку, уникаючи тих варіантів, які автоматично пропонує Youtube);
 • опис відеоролика;
 • кількість передплатників і т.д.

У будь-якому випадку головне правило говорить, що для того, щоб заробити велику кількість переглядів, необхідно регулярно випускати якісний контент. Чим більшою буде ваша активність на Youtube, тим більша кількість аудиторії ви зможете залучити.

Час перегляду видео

Вище ми вже обговорили, що на заробіток на youtube-каналі буде залежати кількості переглядів вашого відео. Однак давайте розберемося, що ж відеохостинг має на увазі під словом «перегляд». На жаль, точного алгоритму роботи Youtube немає у вільному доступі. Однак з упевненістю можемо сказати, що, якщо глядач, включивши ваш відеоролик, закрив його через 5 секунд, перегляд від нього ви не отримаєте. Саме тому рекомендується постаратися максимально зацікавити аудиторію на самому початковому етапі відео. Починайте ролик з чогось цікавого і динамічного, щоб не викликати бажання швидко переключити на інший канал.

Існує припущення, що за перегляд можна вважати момент проглядання відео після певного його відсотка. Однак цей самий відсоток може залежати від декількох факторів:

 • довжини конкретного відеоролика;
 • загальної довжини всіх відео на одному каналі;
 • використання власником каналу реклами в своїх відеороликах.

На жаль, вся інформація щодо подібних алгоритмів на Youtube є максимальне засекреченою.

До речі, не думайте, що ви можете «набити» собі тисячі переглядів, регулярно включаючи своє власне відео. Після певної кількості перегляду контенту хостинг починає верифікувати перегляд (раніше подібна процедура починалася після 300 перегляду).

Правильно підібрані назва відео і ключові члова

Вивчаючи принцип заробітку на Youtube каналі, не можна обійти питання ключових слів і заголовка відео. Для початку зазначимо, що прямого зв’язку між релевантність ключових слів і великим заробітком не існує. Однак грамотний підбір анкоров допомагає поліпшити контент, що в свою чергу може привести до збільшення доходу.

Почнемо з заголовка. Постарайтеся продумати його максимально точно. Деякі власники каналів використовують прийом, який має назву клікбейт. Під ним мається на увазі створення гучного, часом навіть скандального заголовка, який часто не відповідає вмісту ролика. Якщо ви плануєте створювати якісний контент, краще уникати клікбейтов, і зосередити свою увагу на коротких і в той же час інформативних заголовках.

Важливість ключових слів також не можна виключати. Всі користувачі шукають відео на Youtube за допомогою ключових слів. Тому, якщо ви додали в анкор вірусні фрази типу «будинок-2», а в самому відео розповідаєте про те, як оформити дизайн кухні, помітного збільшення кількості переглядів ви не отримаєте. Пам’ятайте, що ключові слова повинні як би деталізувати заголовок, містити ті фрази, які ви не змогли внести до назви відео. Чим більше доречних і тематичних ключових слів, тим більше користувачів зможуть знайти ваші відео і залишитися на вашому каналі.

Способи и якість монетизації

Перед тим, як отримувати гроші на Youtube, важливо задуматися про спосіб монетизації свого каналу. У вас може бути популярний канал з безліччю відеороликів і кількістю переглядів, рівним близько 15000 на добу. Однак, якщо ви не зробили ніяких дій по монетизації контенту, то на жаль, ваш канал не має ніякої комерційної цінності. Здійснити монетизацію ви можете за допомогою контекстної реклами від Youtube, просування своїх власних товарів або послуг, реклами інших товарів і т.д.

Багато власників популярних Youtube-каналів приймають рішення займатися рекламою партнерських товарів. І тут криється найголовніша помилка новачків — вони не в змозі запропонувати концепцію рекламних роликів. В кінцевому підсумку відео виглядає так, немов його творець намагається «впихнути» вам непотрібні товари.

Тому, перед тим, як заробляти на Youtube, важливо продумати, як вписати партнерські товари таким чином, щоб реклама не була занадто агресивною і не відштовхувала вашого глядача.

К содержанию ↑

Способи зарабітку на Youtube

Тепер, ви знаєте про всі основні фактори, які прямо або побічно здатні вплинути на ваш заробіток на Youtube. Тепер давайте ж докладніше розглянемо основні методи, що дозволяють перетворити звичайний канал з відеороликами в джерело регулярного і високого доходу.

Пряма реклама в відеороликах

Це, мабуть, найбільш популярний і вигідний варіант заробітку на каналі. Під прямою рекламою мається на увазі малопомітний водяний знак або текст, який з’являється в кутку екрану при перегляді відео. Також сюди можна віднести усну рекламу певних товарів або послуг.

Як правило, роботодавці вибирають блог, який має схожу тематику з пропонованими товарами або послугами. Тобто, якщо ви відкрили канал, на якому діліться рецептами, не думайте, що у вас будуть замовляти рекламу косметики або турів в Європу. Вартість такої реклами обмовляється заздалегідь і нараховується, як правило, після того, як ви викладете відео.

Пряма реклама в відеороликах Youtube
Пряма реклама в відеороликах Youtube

Пряма реклама під відео

У деяких випадках рекламодавець може замовити у вас рекламу під відео. В такому випадку її вартість буде значно менше в порівнянні з попереднім варіантом. Бажано погодити з рекламодавцем готовий текст, який ви розмістите під роликом, щоб уникнути подальших непорозумінь. Оплата, як і в попередньому варіанті, надійде після того, як замовник побачить, що ви виклали відео з рекламою.

Реклама під Youtube відео
Реклама під Youtube відео

Монетизація по партнерській програмі Youtube

Ще один спосіб, що дозволяє отримувати хороший заробіток в Youtube за перегляди — підключення партнерських програм, які пропонує сам відеохостинг. Такий варіант доходів актуальний для каналів, які розміщують вузькотематичні відео і відрізняються великою кількістю переглядів і передплатників.

Крім того, Youtube уважно стежить за тим, щоб глядачі і перегляди були накрученнимі. Тому збільшення доходу буде залежати від активності на каналі (лайки / дізлайкі, коментарі і т.д.).

Використання партнерських програм підходить власником каналу, які не планують надалі продавати свої товари або послуги. Рекламуючи сторонні продукти, що відповідають тематиці вашого каналу, ви можете отримувати чималий дохід. А розміщуючи згадка про своїх партнерів у відеороликах на регулярній основі, ви також зможете отримувати дохід з продажів. Сьогодні розмір таких комісійних досить великий — він становить 40-60% (в деяких випадках навіть 100%).

Продажа товарів, послуг по партнерській програмі

Після того, як ваш канал досягне певного рівня, ви отримаєте ще один спосіб заробітку на Youtube. Так, наприклад, багато підприємців пропонують власникам популярних блогів виступити в якості експерта і зробити огляд на певні товари або послуги.

В такому випадку ви будете у виграші з кількох причин. По-перше, ви заробите певну суму, яка буде варіюватися в залежності від популярності вашого каналу і популярності рекламованого бренду. По-друге, ви тепер стаєте експертом з певного продукту, що збільшує ваш покращує ваш імідж серед глядачів. По-третє, ви вписуєте назву популярного товару в заголовок свого відео (або ж додаєте його в ключові слова). Тепер ви можете бути впевнені, що ваше відео переглянуть не тільки ті, хто безпосередньо зацікавлений у вашому каналі, а й люди, які бажають придбати рекламований вами продукт.

Заробіток на партнерській програмі aliexpress
Заробіток на партнерській програмі aliexpress

Стріми и донати (пожертвування)

В даний час серед безлічі способів того, як заробити гроші в Youtube, дохід за допомогою стрімів і донатів вважається одним з найбільш популярних. Принцип його роботи досить простий. Вам необхідно регулярно створювати прямі трансляції зі своїми глядачами і тим самим спонукати їх відправляти свої гроші на розвиток каналу.

Такий спосіб отримання доходу підходить каналів з великою аудиторією, яка зацікавлена ​​в подальшому існуванні блогу. У чому ж інтерес глядача жертвувати гроші в процесі прямих трансляцій? Справа в тому, що власник каналу веде активний діалог з тими, хто приєднався до чату. Повідомлення, автори яких внесли пожертвування на користь каналу, виділяються іншим кольором і закріплюються вище, ніж неоплачені повідомлення.

Згідно з умовами Youtube, мінімальна вартість одного такого повідомлення досить мала і становить близько 10 гривень. Далі все буде залежати від того, скільки символів ви написали, і який колір ви хочете вибрати для повідомлень.

Всім власникам каналів слід враховувати, що послуга «Супер чат», яку пропонує відеохостинг, доступна виключно тим, хто активізував монетизацію свого блогу. В такому випадку Youtube буде забирати певний відсоток від загальної суми пожертвувань, а все інше перераховувати власникові каналу.

Контекстна реклама Google Adsense

Бажаєте знати, як в Youtube заробляють гроші крім всіх перерахованих вище способів? Зверніть увагу на використання контекстної реклами Google Аdsense. Під цим терміном маються на увазі невеликі оголошення, які спливають в ході вашого відео. Важливо, щоб вони відповідали тематиці каналу. Для цього відеохостинг ретельно вивчає ваш блог і підбирає певну рекламу, виходячи з тематики контенту.

Заробіток на Adsense в Youtube
Заробіток на Adsense в Youtube

Дохід ви будете отримувати в залежності від того, скільки людей перейшло по вашій об’яві. Використання контекстної реклами від Google є найбільш поширеним і в той же час простим способом заробітку на youtube каналі. Головний його недолік — невеликий прибуток, який пояснюється тим, що користувачі рідко переходять за оголошеннями, яке спливає по ходу відео.

Ще одним важливим способом заробітку на Youtube-каналі є продаж власних товарів або послуг. Однак такий варіант доходу підходить виключно великим каналам з великою аудиторією. Набравши передплатників ви можна вважати, зібрали навколо себе потенційних клієнтів. Тепер, якщо в разі заробітку на контекстній рекламі ви отримували певний відсоток від рекламодавця, то продаючи свій власний товар, ви забираєте максимум прибутку.

Однак тут слід замислитися над тим, що вам також доведеться рекламувати свої товари та послуги вже на інших каналах для збільшення продажів. Тому такий спосіб отримання доходу підходить тим, хто налаштований на великий заробіток з відеохостингу і готовий витратити на це свій час.

К содержанию ↑

Переваги і недоліки работи з Youtube

Не забувайте, що, як і в будь-який інший роботі, розвиток власного блогу на Youtube має як свої переваги, так і недоліки. Давайте для початку розберемо позитивні якості, які у вас з’являться з моменту відкриття каналу:

 1. Віддалена робота. Тепер для того, щоб заробити необхідну суму, вам не доведеться навіть виходити з дому. Більшість власників каналів записують відео будинку, там же його монтують і викладають.
 2. Можливість розповісти про все, що вам відомо, на велику широку аудиторію. Сьогодні інтернетом користуються кілька мільярдів людей по всьому світу. Викладаючи відео на Youtube, ви надаєте можливість зануритися в ваш світ навіть тим, хто знаходиться на іншому кінці земної кулі. Крім того, така робота обов’язково подарує вам безліч цікавих знайомств по всьому світу.
 3. Шанс стати знаменитим. Або просто шанс, а дуже швидка можливість, яка може наступити вже навіть після першого ролика. Саме цим інтернет і відрізняється від телебачення і радіо, куди потрапити простій людині може бути досить важко. Сьогодні власники популярних каналів стають справжніми зірками. Вони дають інтерв’ю і автографи, беруть участь в рекламних зйомках.
 4. Хобі = заробіток. Напевно, кожен з нас хоч раз чув фразу про те, що на хобі можна багато заробити. У сучасному світі це твердження давно вже не актуально. І заробіток на Youtube-каналі тому підтвердження. Ви можете знайти свою власну нішу (тему, в якій ви розбираєтеся найкраще) і отримати величезну кількість переглядів. Згодом власники каналів знаходять однодумців, отримують можливість заробити на рекламі, запускають свої курси, починають продавати власні товари і т.д.

Тепер давайте розглянемо недоліки роботи на Youtube:

 1. По-справжньому якісний контент створюється досить важко і вимагає не малих грошових витрат. Для цього вам знадобиться професійна техніка і тривалий час за монтуванням відео. Крім того, ви ніколи не будете знати, яке саме відео «вистрілить» серед ваших передплатників. Саме тому багато початківці блогери здаються після перших кількох місяців невдач.
 2. Негативна реакція так само змушує багатьох власників каналів згортатися і йти в іншу сферу діяльності. Уїдливі коментарі Хейтер можуть переслідувати не тільки популярні, але й навіть маленькі блоги. Саме тому, на самому початковому етапі створення каналу вам необхідно приготуватися до цього і навчитися абстрагуватися від негативу.

Тепер ви знаєте про те, як заробити гроші в Youtube. Через кілька років після свого створення відеохостинг завоював популярність у всьому світі. Сьогодні він є джерелом доходу для тисяч людей.

Поделиться