Бувають випадки, коли виникає необхідність у блокуванні сайтів. Це може бути зроблено для обмеження доступу дітей до ресурсів із забороненим контентом, або ж просто спроба позбутися від докучливих сповіщень. Ще одна причина криється в безпеці системи, адже в мережі знаходиться безліч джерел вірусів, які можуть вплинути на якість і швидкодію вашої операційної системи. У будь-якому випадку існує безліч способів заблокувати доступ до сайту на комп’ютері і на мобільному пристрої.

К содержанию ↑

Як заблокувати сайт в Windows

Це найпопулярніша операційна система в світі. Дана операційна система пропонує вам кілька можливостей по блокуванню сайту в інтернеті. Вони мають як переваги, так і недоліки, тому ми розглянемо кожен з них.

Редагування файлу hosts

Існує безліч шкідливих програм, які також блокують доступ до сайту без вашого дозволу.Найчастіше вони отримують адміністраторські права, після чого стають володарями доступу до редагування файлу hosts. Однак саме цим способом ви можете заблокувати сайти, доступ до яких не бажають на вашому персональному комп’ютері.

Редагування відбувається за допомогою класичного додатки «Блокнот», тому відкриваємо меню «Пуск» на вашому комп’ютері, серед списку програм знаходимо «Блокнот» і натискаємо на іконку правою кнопкою миші.

Відкривається невелике меню, де ми використовуємо клавішу «Запуск від імені адміністратора». У відкрилася програмі переходимо у вкладку «Файл» і шукаємо потрібний нам файл. У всіх версіях Windows слід перейти в windows, потім в System 32, слідом drivers і etc.

Редагування файлу hosts
Редагування файлу hosts

Важливо! в програмі у вас може показати, що в заданій директорії взагалі відсутні файли. В такому випадку, використовуючи ваш «Провідник», вбиваємо вищевказаний адресу і запускаємо hosts.

 Відкриті файлу через блокнот
Відкриті файлу через блокнот

Далі внизу вмісту файлу додаємо такий рядок:

127.0.0.1 «назва сайту без https»

Прописуємо назву сайту
Прописуємо назву сайту

Після цього збережіть зміни і проведіть перезавантаження Windows. От і все. Таким способом ви можете блокувати абсолютно будь-який ресурс, контент якого небажаний на вашому персональному пристрої.

Однак у цього способу є один мінус.

По-перше, якщо блокування сайту відбувається для дитини, то він має можливість заново відредагувати файл hosts. Благо, інструкцій в інтернеті більш ніж достатньо.

Блокування сайту за допомогою браундмаузера Windows

Браундмаузер існує, як частина Центру забезпечення безпеки. Він контролює і захищає систему від проникнення шкідливих програм, перешкоджає діяльності небезпечного софту, а також унеможливлює фішингові махінації. Також за допомогою браундмаузера ви зможете заблокувати ваші сайти.

Це програмне забезпечення блокує ресурси виключно за допомогою IP, що є не дуже хорошим варіантом.

 • По-перше, деякі сайти можуть знаходиться на одному ip-адресу, тому блокуючи один ресурс ви заблокуєте доступ і до другого.
 • По-друге, особливо великі сайти (наприклад, соціальні мережі) навпаки знаходяться відразу на декількох IP. Так, що, використовуючи браундмаузер, ви не зможете повністю заблокувати подібний ресурс.

У браундмаузере доступ до сайту закривається таким чином:

 1. Для початку слід відкрити командний рядок. Для цього використовуйте поєднання клавіш Windows + R або використовуйте вкладку «Виконати» (знаходиться в меню, яке відкривається клацанням правою кнопкою миші по розділу «Пуск») і введіть cmd.exe.
 2. У відкрилася командного рядку введіть рядок «ping назва сайту».
 3. Ваш комп’ютер обміняється пакетами даних з обраним ресурсом, і ви зможете побачити IP адресу потрібного сайту.
 4. Запустіть браундмаузер Windows в режимі підвищеної безпеки (найкраще це зробити через Пошук).
 5. Використовуйте вкладку «Правило для вихідного підключення», після чого клацніть по «Створити правило …».
  створити правілa
  створити правілa
 6. Натискайте на такі клавіші: настроюються — Усі програми.
 7. Пропустіть меню «Протоколи і порти».
 8. У вкладці «Область» зверніть увагу на функцію «Вкажіть віддалені IP-адреси, до яких застосовується правило». Натисніть на «Зазначені IP-адреси», після чого введіть в поле потрібну адресу і за допомогою клавіші «Додати».
  Вказуємо IP-адреса сайту
  Вказуємо IP-адреса сайту
 9. «Блокувати підключення» у вкладці «Дія».
 10. Поставте все галочки в «Профіль».
  Відзначаємо всі поля
  Відзначаємо всі поля
 11. У вікні «Ім’я» придумайте назву своєму правилу.
  вводимо Ім'я
  вводимо Ім’я

Ті ж дії ви можете повторити з будь-яким стороннім файерволом на ваш розсуд.

Як закрити доступ до сайту, використовуючи функцію «Батьківський контроль»

Якщо ж ви обмежуєте доступ до ресурсів через те, що вашим персональним комп’ютером часто користується дитина, тобто неоьходімость скористатися функцією «Батьківський контроль» від корпорації Windows.

Весь процес виглядає таким чином:

 1. Перейшовши по вкладках Параметри — Облікові записи — Сім’я і інші люди, використовуйте клавішу «Додати члена сім’ї».
 2. У вікні відзначаємо рядок «Додати обліковий запис дитини».
 3. Далі слід вказати електронну адресу дитини. Якщо у нього ще його немає, ви можете його створити. В Outlook або будь-якому іншому зручному для вас сервісі.
 4. Вказуємо номер телефону. Це додаткова щабель захисту від хакерів. У разі атаки на аккаунт, на ваш мобільний пристрій прийде пароль від корпорації, який підтвердить право входу в обліковий запис.
 5. Наступні функції у вікні створення нового облікового запису не є обов’язковими, тому ви можете спокійно їх проігнорувати.
 6. Аккаунт створений. Активуйте його через електронну пошту (в іншому випадку настройка облікового запису буде неможлива). Зайдіть в «Центр безпеки Захисника Windows», після чого у вкладці «Параметри для сім’ї» використовуйте функцію «Перегляд параметрів для сім’ї». Також ви можете проводити настройку захисту на сайті «Familу Safety». Вам відкриється доступ до перегляду активностей вашої дитини в інтернеті. Також програма буде відправляти вам регулярні звіти.
 7. Заходимо в розділ «Перегляд веб-сторінок». У ньому ви зможете додати сайти, доступ до яких бажаєте обмежити для вашої дитини. Якщо їх занадто багато, або, навпаки, дозволених сайтів занадто мало, використовуйте «Білий список»: ряд ресурсів, до яких доступ у дитини буде завжди. Для цього у вкладці «Доступ до сайтів з білого списку» слід відзначити функцію «Завжди дозволити».

Ось і все, що потрібно знати про те, як заблокувати доступ до сайту за допомогою функцій батьківського контролю.

К содержанию ↑

Як заблокувати сайти в MacOS

MacOS з’явилася ще в 1984 році. За роки свого існування ця ОС переживала злети і падіння, однак зараз вона йде в комплекті з технікою від Apple, що тільки сприяє зростанню її популярності. І хоч вона вважається більш закритою, ця особливість гарантує більш високий рівень безпеки для своїх користувачів. Саме тому багато людей цікавляться, як заблокувати доступ до сайту в даній ОС.

Блокування доступу до сайтів за допомогою файлу hosts

Як і у випадку з Windows, ви можете заблокувати доступ до сайтів, редагуючи файл hosts.Однак, MacOS і Windows істотно відрізняються один від одного, тому і процес блокування буде виглядає інакше:

Редагуємо файл hosts для MacOS
Редагуємо файл hosts для MacOS
 1. Використовуйте функцію Spotlight. Натисніть на пошук (клавіша у вигляді лупи) і введіть в рядку Terminal.
 2. За допомогою кнопок зі однойменного програми, що відобразиться після процесу пошуку.
 3. У вікні, слід ввести команду для редагування файлу hosts. Вона виглядає таким чином: sudo nano etc / hosts.
 4. Якщо ви використовуєте пароль для входу в обліковий запис MasOS, то в цьому випадку буде потрібно його введення.
 5. Далі перегорніть вміст файлу hosts в самий низ. У новому рядку, також, як і у випадку з Windows, напишіть: 127.0.0.1 «назва сайту». Однак в операційній системі від Apple до назви сайту вам обов’язково доведеться додавати вставку «www».
 6. Введіть подібні рядки для всіх сайтів, доступ до яких ви бажаєте закрити, після чого збережіть зміни і покиньте файл hosts
 7. Щоб унеможливити процес обходу цієї заборони, вам доведеться очистити DNS ПК.Для цього в Terminal використовуйте команду sudo killall -HUP mDNSResponder; say DNS cache has been flushed.
 8. Натисніть кнопку «Повернення».

Як закрити доступ до сайту використовуючи ПО в MacOS

Бувають випадки, коли доступ до розважальних або інформаційних ресурсів негативно впливає на процес роботи. У такому випадку найбільш ефективним способом буде використання програми Self Control.

Це безкоштовна програма виключно для власників пристроїв, що функціонують на Mac OS. З її допомогою ви зможете заблокувати з’єднання з сайтом, який самі виберіть, терміном на одну добу. Якщо вас підтискає дедлайн, то така функція стане в нагоді як не можна до речі. Однак, використовуйте її з обережністю, оскільки обійти заборону цього ПО дуже непросто.

Процес обмеження доступу до сайтів в Self Control виглядає таким чином:

 1. Зайдіть на офіційний сайт програми і скачайте її. Після використовуйте інсталяційний файл для додавання програми в MacOS.
 2. Зайдіть в дане програмне забезпечення.
 3. За допомогою кнопок зі «Edit Blacklist».
 4. Натисніть на плюсик, після чого введіть назву сайтів, які слід заблокувати. Не забувайте, що в MacOs слід обов’язково додавати частинку www.
 5. Натисніть «повернення», після чого сайт буде заблокований.
 6. Встановіть термін блокування сайту за допомогою спеціального повзунка.
 7. За допомогою кнопок зі «Старт».

Блокування доступу до сайту в MacOS за допомогою батьківського контролю

В ОС від Apple також присутня функція батьківського контролю. Щоб її використовувати, необхідно виконати такі дії:

MacOS блокування за допомогою батьківського контролю
MacOS блокування за допомогою батьківського контролю
 1. Використовуйте меню MacOS, натиснувши на зображення з яблуком.
 2. Клацніть по клавіші «Системні налаштування».
 3. Використовуйте кнопку «Батьківський контроль».
 4. Натисніть на символ замку. Він знаходиться внизу дисплея.
 5. Введіть назву та пароль свого облікового запису (потрібно використовувати права адміністратора).
 6. Виберіть інший обліковий запис, який зареєстрований на даному персональному комп’ютері. Якщо таких немає, то вам доведеться його створити. Зверніть увагу, що новий обліковий запис повинна управлятися Батьківським контролем.
 7. Натисніть на розділ «Web» і обмежте доступ облікового запису до ресурсів з дорослим контентом за допомогою спеціального прапорця.
 8. За допомогою кнопок зі «Customize».
 9. Натисніть плюсик і в текстовому полі введіть назву всіх сайтів, до яких ви хочете обмежити доступ. Не забувайте писати www.
 10. Натисніть OK, після чого за допомогою клавіші «Повернення».

Слід зазначити, що даний спосіб підходить тільки для стандартного для MacOS браузера Safari. У всіх інших веб-браузерах з’єднання з закритими сайтами залишиться доступно.

Читати: Як прибрати рекламу в браузері Safari

К содержанию ↑

Як заблокувати сайт в браузері

У всіх у нас є улюблені веб-оглядачі , за допомогою яких ми дізнаємося всю необхідну інформацію з інтернету. Тому людям, у яких немає дітей і є улюблена програма для серфінгу, не потрібно влазити в налаштування своєї операційної системи. Достатньо лише підкоригувати налаштування свого браузера. Однак у різних програм для перегляду інтернет-ресурсів цей процес відбувається по-різному.

Блокування сайтів в Google Chrome

Напевно, самий популярний браузер в світі. Він користується попитом через свого швидкодії, зручного інтерфейсу і підтримки розширень, звичайно ж.

Багатьох цікавить питання, як заблокувати сайт в Google Chrome. Для цього потрібно всього лише встановити Block Site в магазині розширень. Далі всього лише натискаючи правий клік на будь-якій частині сайту, ви зможете заблокувати доступ до сайту на комп’ютері за допомогою спеціальної клавіші, яка з’явилася після установки розширення.

Block Site блокування
Block Site блокування в Google Chrome

Однак Block Site пропонує не тільки звичайну блокування. Ви можете задати деякі особливості, за допомогою яких буде проводитися закриття доступу до сайту.

наприклад:

 • блокування за словами, які використовуються на тому чи іншому сайті (підійде для тих, хто шукає аналог «Батьківський контроль»);
 • блокування за часом (дні тижня, певні дати, або раніше встановлений термін);
 • установка коду на зняття захисту;
 • блокування сайту навіть в прихованому режимі.

Фактично, якщо ви використовуєте тільки цей браузер, ви можете встановити багаторівневий захист від контенту небажаних сайтів і внести сайт в чорний список Chrome.

Блокування сайтів в Mozilla Firefox

Цей браузер вважається другим за популярністю в світі. На ринок вперше вийшов в 2002 році. Веб оглядач Mozilla Firefox також має можливість установки розширень. Тому ви можете в спеціальному пошуку для розширень вбити Blocksite, після чого додати функції цього софта.

Mozilla Firefox блокування
Mozilla Firefox блокування

Блокуються сайти тут так само, як і в випадку з Google Chrome: вам доведеться натискати правою кнопкою по будь-якій частині сайту і додавати його в чорний список.Також ви можете заходити в меню настройки Blocksite і додавати адреси заблокованих ресурсів вручну.

Читати: Як прибрати рекламу в Mozilla Firefox

Використовуючи Mozilla Firefox вам буде доступна така ж функціональність, що і користувачам Google Chrome.

це:

 • блокування за словами і пропозиціями;
 • блокування за часом (конкретні дні або раніше заданий термін блокування);
 • установка пароля на редагування налаштувань;
 • блокування доступу до ресурсів в режимі інкогніто.

Як заблокувати веб-сайти в браузері Opera

Зараз цей браузер займає п’яте місце по поширенню в світі, а його перша версія побачила світ ще в далекому 1994 році. І хоча її код також базований на технології Сhromium, Opera має власні інструменти, які дозволяють користувачеві обмежити доступ до тих чи інших сайтів. Це відбувається таким чином:

Opera блокування
Opera блокування
 1. Відкриваємо Opera.
 2. Заходимо в основне меню, де використовуємо вкладку «Інструменти». Далі клацаємо по «Загальні настройки». Щоб зберегти власний час, також ви можете викликати це вікно шляхом натискання комбінації клавіш ctrl + f12.
 3. Використовуємо клавішу «Розширені», після натискаємо на вкладку «Вміст».
 4. Там клацаємо по кнопці «Заблокований вміст», після чого відкриється спеціальне меню, куди ви зможете вписати всі сайти, контент яких здається вам зайвим на вашому персональному комп’ютері.

Дуже класної функцією даного інструменту від Opera є можливість блокування окремих елементів сайту. Це допоможе вам працювати з потрібними ресурсами, блокуючи контент, який ображає вас, відволікає увагу або просто здається недоречним. Для використання цієї функції вам доведеться перейти на Вас сайт, після натиснути правою кнопкою миші і клікнути по клавіші «Блокувати вміст». Відкриється меню, за допомогою якого ви зможете виділити і блокувати все не бажані об’єкти, що знаходяться на сайті.

К содержанию ↑

Як заблокувати сайт на телефоні

Всі ми користуємося сучасними мобільними телефонами, функціонал яких вже перевищує можливості настільних персональних комп’ютерів, що існували кілька десять років тому. Зараз в двохстах грамах смартфона вміщаються всі можливості, які раніше займали кілька кілограмів апаратури. У сучасному світі подібні пристрої також купуються і для дітей, тому слід подбати про захист ваших малюків від небажаного контенту.

К содержанию ↑

Як заблокувати сайти на ОС Android

Найпопулярнішою операційною системою на смартфони вважається Android. Вона присутня на телефонах і планшетах більшості виробників мобільних пристроїв.

Використовуючи веб-Оглянувши еватель UC Browser

Одним з найпопулярніших браузерів на телефон на даний момент вважається китайська програма UC Browser, в який вбудований весь необхідний функціонал для блокування інтернет-ресурсів.

Установка US Brouser
Установка US Brouser

Весь процес виглядає таким чином:

US Brouser
US Brouser
 1. Зайдіть в додаток UC Browser.
 2. Клацніть по налаштувань програми.
 3. Виберіть вкладку «Мережа».
 4. Натисніть на клавішу Proxy-сервер.
 5. Активувати цю функцію.
 6. Після чого слід надрукувати назву сайту, який потрібно заблокувати.
 7. Зберегти проведені зміни.

Блокувати сайти використовуючи інструментарій програми Safe Browser

Даний браузер є краще попереднього, оскільки в ньому зміни в настройках блокування інтернет-ресурсів може проводити виключно людина з правами адміністратора. А це вимагатиме від користувача введення імені та пароля облікового запису. Саме тому Safe Browser часто встановлюється в телефони дітей.

Safe Brauser
Safe Brauser

Закриття доступу до сайтів в Safe Browser виглядає таким чином:

 1. Введіть назву цікавить вас сайту в адресному рядку і натисніть ОК.
 2. Зайдіть в меню програми. Натисніть кнопку «Далі», однак попередньо не пропустите введення ім’я і пароля облікового запису, що дозволить вам використовувати права адміністратора.
 3. У новому вікні з’явиться кнопка «Додати до чорного списку». Використовуємо її.

Ви зможете видалити сайт з чорного списку таким же способом, або ж отримати до нього доступ, використовуючи адміністраторські права.

Блокування сайтів на Android через програму Norton Family

Ця програма для батьківського контролю, яке дозволить стежити за активністю дитини на мобільному пристрої. Ви зможете досягти цього такими діями:

 1. Скачайте і встановіть програму через Google Play.
 2. Створіть новий обліковий запис дитини або додайте вже існуючу.
 3. Після чого перейдіть використовуйте такі клавіші: Правила — Дії — Контроль веб-сайтів — Заборонені веб-сайти.
 4. Після того клікніть по «Додати сайт».
 5. У запропонованому вікні введіть адресу сайту і підтвердіть свої дії.
Norton Family
Norton Family

Слід пам’ятати, що дія цієї програми обмежується відвідуванням сайтів через анонімний режим. Тому дану програму найкраще використовувати в комбінації з іншим способом.

За допомогою програми Block it

Програма Block It — це інструмент, який перехоплює трафік, використовуючи для цього адреси DNS. Якщо ви захочете її використовувати, вам доведеться змиритися з інтерфейсом англійською мовою. Також виключена можливість роботи цього додатка разом з іншим софтом, який використовує VPN. Всі адреси, які ви хочете заблокувати, вносяться ручним способом. Чи не найзручніший варіант, але цілком зійде, якщо ви не користуєтеся VPN.

К содержанию ↑

Як заблокувати сайти на телефоні під управлінням IOS

Найпопулярніший телефон в світі працює на операційній системі iOS. Так, ви не помилилися, мова йде саме про IPhone. І зараз ви дізнаєтеся, як заборонити доступ до сайту на IOS .

За допомогою внутрішніх налаштувань телефону

Ні для кого не секрет, що iOS є однією з найбезпечніших ОС особливо в порівнянні з Android. Тому не дивно, що в стандартних функціях ОС існує можливість заборонити відвідування сайтів, контент яких небажаний на даному мобільному пристрої.

Процес виглядає таким чином:

 1. Зайдіть в Настройки, після чого клацніть на кнопці «Основні».
 2. Придумайте і введіть пароль, щоб надалі мати можливість змінювати налаштування цієї функції.
 3. Натисніть на вкладку «Дозволений контент», після чого за допомогою клавіші «Веб-сайти».
  Дозволений контент для Iphone
  Дозволений контент для Iphone
 4. Відзначте функцію «Межа на контент для дорослих». Це заборонить перехід на 18+ сайти за допомогою цього телефону. Однак у вас можуть бути претензії не тільки до подібних ресурсів.
  обмеження контенту
  обмеження контенту
 5. Після того, як ви поставили галочку, з’явилися нові настройки. Кількома на клавішу «Додати сайт».
  Додати сайт для блокування
  Додати сайт для блокування
 6. Відкриється меню, в якому ви зможете ввести адреси цікавлять вас сайтів.

Таким же способом ви можете створити «Білий список». Це ряд сайтів, зв’язок з якими буде доступна на розширеному телефоні.

Ось і всі основні способи блокування сайтів. Як бачите, користуючись абсолютно різними пристроями, ви зберігаєте можливість заборони небажаного контенту. Подібна функція особливо стане в нагоді сім’ям, в яких є діти, або людям, що бажають позбутися від конкретної залежності (наприклад, ігровий). За допомогою цього повного керівництва ви зможете заблокувати доступ до будь-якого сайту, користуючись абсолютно різними гаджетами.

Поделиться