Сьогодні обсяг споживання інформації через інтернет значно перевищує всі попередні показники. Саме тому існують різні програми, які помітно покращують процес користування мережею і дозволяють отримати максимальну користь від серфінгу в інтернеті.

Запис відео з екрану рано чи пізно може знадобитися будь-якому користувачеві незалежно від віку і роду діяльності. Адже, якщо інформація для вас важлива, необхідно будь-яким способом спробувати зберегти її на своєму пристрої. Нижче ми підібрали для вас найпопулярніші сервіси, що дозволяють здійснити запис відео з екрану зі звуком на будь-якому пристрої, будь то ноутбук, персональний комп’ютер, планшет або мобільний телефон.

К содержанию ↑

Для чого потрібно записувати відео з екрану телефону або персонального комп’ютера?

 1. Записувати ролики, які будуть відтворюватися лише один раз. Сучасні користувачі намагаються використовувати час, проведений в інтернеті, по максимуму. Вони не просто читають статті, а й записуються на різні курси або вебінари, підписуються на розсилку корисних фільмів та відеороликів. Деякі з них (особливо це стосується безкоштовних або платних курсів) відтворюють навчальне відео всього один раз.Щоб зберегти всю інформацію користувачі записують ролик на ПК або телефон.
 2. Подібні додатки часто використовуються в освітніх цілях. Наприклад, з їх допомогою ви можете продемонструвати роботу програми або веб-ресурсу. Хочете показати співробітникам, або ж старшим родичам, як використовувати, будь-яка програма?Просто відкрийте програму і виконайте всі необхідні маніпуляції, попередньо поставивши запис відео з екрану.
 3. Такі програми як ніколи актуальні для створення вебінарів і так званих «інтерактивних дощок» для вчителів.
 4. Запис ігор в процесі їх проходження. Неважливо, робите ви це для особистого архіву або ж плануєте викладати процес проходження комп’ютерних ігор в мережу.Програми якісно запишуть як картинку відеоролика, так і його звук.

Вибрати хороший додаток особливо складно, якщо ви стикаєтеся з завданням запису відео з екрану телефону або персонального комп’ютера вперше. На що слід звертати увагу при вивченні огляду додатків?

 1. Простий інтерфейс. Якщо ви не хочете ускладнювати собі життя і витрачати час на розшифровку тих чи інших деталей програми, важливо вибрати програму, максимально просте у використанні.
 2. Можливість працювати в програмі на зручному для вас мові. Добре, якщо ви володієте англійською мовою, який є стартовим в більшості подібних програм. Однак, якщо ви не можете похвалитися хорошим словниковим запасом, краще все-таки зупинитися на програмах, які мають в своєму арсеналі російську мову.
 3. Наявність безоплатній та платній версії. Завжди краще, коли є вибір — використовувати безкоштовну програму з рекламою або ж повністю позбутися від докучливих рекламних роликів, заплативши певну суму.
 4. Функціонал. Звичайно, в цілому ви завантажуєте програму для запису відео з екрану.Однак, погодьтеся, що було б непогано, якби в рамках однієї програми ви могли б також редагувати відео, накладати на нього картинки або додатковий звук.

Нижче ми перерахуємо найбільш популярні сервіси, які дозволяють отримати якісний запис будь-якого відеоролика з екранів ноутбуків, персональних комп’ютерів і мобільних телефонів. Більшість з них знаходяться у вільному доступі і не мають ніяких технічних вимог до ваших пристроїв.

К содержанию ↑

Записати відео з екрану ПК

На персональний комп’ютер існує не так багато програм, які здатні здійснити якіснийзапис відео з екрану зі звуком. Ми пропонуємо вам ознайомитися з найпопулярнішими серед користувачів варіантами:

OBS Studio

Сервіс, який функціонує на таких операційних системах, як: Linux, Windows, Mac OS.

Головною перевагою програми є російськомовний інтерфейс, за допомогою якого ви зможете легко розібратися в роботі програми. Ще однією відмінною рисою даного сервісу є швидкість виконання завдань.

OBS Studio — це не тільки відмінний варіант, як записувати відео з екрану. Програма також виконує безліч інших функцій:

 • одночасний запис відеоролика і звуку з мікрофона;
 • запис відео з накладкою картинки з веб-камери;
 • можливість вибрати будь-який зручний вам дозвіл;
 • робота з безліччю форматів відеороликів — крім самих популярних МР4, MKV додаток підтримує формат FVL, MOV і т.д .;
 • можливість якісної (без провисання) трансляції роликів на платформу Youtube і Tvitch.

OBS  Studio
OBS  Studio

Саме остання опція робить OBS Studio такою популярною програмою серед професійних геймерів.

До слова, вище ми перерахували далеко не весь спектр завдань сервісу.Використовуючи ручну настройку (докладну інструкцію можна знайти у відкритому доступі в мережі), ви зможете виконувати більш просунуті дії.

Звичайно, мало яка програма не має недоліків, і OBS Studio тому не виключення. Справа в тому, що в програмі не вбудований вже готовий редактор. Тому, якщо ви хочете трохи підкоригувати записане відео, вам доведеться скористатися іншими додатками.

Bandicam

Ще один популярний сервіс, який дозволяє здійснити запис відео з екрану. Додаток найбільш актуальний для завзятих геймерів, які вважають за краще записувати ігри для подальшого їх відтворення. Головною перевагою програми Вandicam є висока швидкість роботи і можливість редагування (обрізки) готового відеоролика. При цьому якість вихідного матеріалу ніяк не страждає.

Крім того, що додаток використовується для ноутбуків і персональних комп’ютерів, воно також актуально для:

 • смартфонів;
 • IPTV;
 • ігрових приставок (Рlaystation, ХВox).

Ви можете завантажити програму безкоштовно (пробна версія) або ж отримати повну ліцензію за досить невисоку суму (від 30 до 60 доларів).

Вandicam
Вandicam

Які ще функції має Вandicam:

 • можливість записувати 2d і 3d ігри;
 • запис відео в різних форматах (AVI, MP4);
 • ви можете записувати певну ділянку екрана, ігноруючи решту зону;
 • програма дозволяє накладати власний малюнок поверх відео, яке записується в реальному часі;
 • при необхідності ви зможете доповнити відео власною розмовою, яка записується через мікрофон;
 • в процесі запису відео ви зможете накласти власний логотип або будь-яке інше зображення прямо на ролик;
 • якщо ви записуєте будь-який видеоурок, програма пропонує ефект курсора (ви зможете користуватися курсором миші безпосередньо під час запису, щоб підкреслити той чи інший аспект).
К содержанию ↑

Записати відео з екрану телефону

Смартфон — це пристрій, який постійно у нас з під рукою. Погодьтеся, що багато завдань, з якими раніше справлявся тільки персональний комп’ютер, сьогодні люди делегували мобільним телефонам. Саме тому розробники додатків створюють програми, які дозволяють виконувати на телефоні все ті ж дії, які ви здійснювали на персональному комп’ютері або ноутбуці.

Більшість сучасних смартфонів функціонує на двох операційних системах: Аndroid, iOS.Тому додатки для них істотно відрізняються. Давайте розглянемо, які існують найбільш популярні програми для зняття відео з екрану телефону для кожної з перерахованих вище операційних систем.

К содержанию ↑

Для телефонів на Аndroid

Коли в 2014 році вийшла версія Аndroid 5.0 Lollipop, у смартфонів з’явилася функція скрінкаст (запис відео з екрану). До цього не було сенсу створювати якісь спеціальні програми, оскільки телефон просто-напросто не був пристосований для подібних маніпуляцій. Після появи інструменту android.media.projection.api, в Рlay Market стали з’являтися програми, що дозволяють знімати відео з екрану Аndroid. З того часу і до сьогоднішнього дня популярність завоювали наступні програми:

DU Recorder

Безкоштовна програма для зняття відео з екрану телефону, який функціонує на ОС Аndroid. Додаток має досить високий рейтинг і отримало позитивні відгуки від багатьох користувачів. Незважаючи на безкоштовну версію, DU Recorder не набридає рекламою, як багато інших аналоги.

DU Recorder
DU Recorder

Що ж стосується виконання основних завдань, додаток з ними справляється на відмінно. З його допомогою ви зможете виконувати цілий ряд дій:

Запис відео з екрану Аndroid
Запис відео з екрану Аndroid
 • одночасно запис відео з екрану Аndroid, веб-камери смартфона;
 • накладати звук з мікрофона;
 • ставити при необхідності активну запис на паузу на певний час;
 • редагувати відео (обрізка ролика, переформатування його в гифку).
DU Recorder редактор
DU Recorder редактор

Запис здійснюється в будь-якому зручному дозволі до 1080p з урахуванням швидкості відеоролика — 60 кадрів в секунду. Любителям стрімів програма DU Recorder здасться особливо корисною. Крім запису відео з екрану телефону, вона також дозволяє негайно викладати отриманий результат на такі онлайн-платформи, як Youtube, Facebook або Twitch.

Що стосується інтерфейсу програми, то він максимально простий. Завдяки наявності російської мови, додаток стає зрозумілим користувачам.

Після того, як ви здійсните запис відеоролика, DU Recorder запропонує вам два варіанти збереження файлу: на карту пам’яті або безпосередньо на телефон (у внутрішню пам’ять пристрою).

FilmIt Pro

Ще одна безкоштовна програма, що дозволяє здійснювати запис відео з екрану Android. Головною перевагою програми є відсутність обмежень тривалості відеоролика. Як і всі інші сервіси, які були описані вище, додаток FilmIt Pro дозволяє:

 • накладати на скрінкасти звук, що доноситься з мікрофона;
 • здійснювати редагування відео, в тому числі і редакцію заголовків;
 • мати можливість робити скріншоти відео, здійснювати обрізку відеороликів, накладати поверх запису відео з екрану Аndroid обрану вами музику.
FilmIt Pro
FilmIt Pro

Серед великого вибору мов інтерфейс програми підтримує також і російська. Та й в цілому FilmIt Pro — максимально зручний додаток, з яким ви зможете розібратися за кілька хвилин.

AZ Screen Recorder

Додаток, який не вимагає root-доступу і не ставить обмеження на тривалість записаного відеоролика. На відміну від перерахованих вище варіантів, цей додаток, хоч і є безкоштовним, має платну версію, яка включає в себе набагато більше можливостей.

AZ Screen Recorder
AZ Screen Recorder

Заплативши символічну суму, ви отримуєте такі фішки:

 • запис з веб-камери;
 • конвертер відео в формат gif;
 • можливість створювати малюнок на екрані;
 • «Магічна кнопка» контролю;
 • відео тріммер.
AZ Screen Recorder запис відео
AZ Screen Recorder запис відео

Однак і в безкоштовній версії міститься досить багато корисних функцій. AZ Screen Recorder дозволяє не тільки здійснювати запис відео з екрану Android.

Додаток також має безліч переваг:

 1. Можливість зберегти готове відео в форматі Full HD або QHD.
 2. Можливість використання паузи для зупинки запису відеоролика.
 3. Ви можете записувати ролик зі звуком, накладаючи його на відео з мікрофона.
 4. Програма дозволяє вибирати якість майбутнього відеоролика, бітрейт і частоту зміни кадрів.
 5. При необхідності ви зможете накласти на запис відео необхідний текст або ваш власний логотип.
 6. Два варіанти збереження відео: на внутрішню пам’ять телефону або на карту пам’яті.
 7. Можливість вибрати таймлапс або ж формат і повільний запис.
 8. Відображення дотику до екрану смартфона.

Обидві версії програми (безкоштовна або платна) не накладалися водяні знаки, які псують кінцеву запис, і не містять реклами. Інтерфейс програми настільки простий, що розібратися з ним не складе труднощів навіть у тих користувачів, які вперше завантажили подібний софт.

К содержанию ↑

Для телефонів на iOS

Якщо в випадку зі смартфонами на Аndroid можливість здійснювати скрінкастінг з’явилася в 2014 році, то користувачам яблучної техніки, такий шанс представився тільки в 2017 році разом з виходом версії iOS 11. Саме з того моменту і почали з’являтися різні додатки для запису відео з екрану iРhone.

Однак сьогодні не обов’язково користуватися викачаними додатками. Перевагою операційної системи iOS 11 (і наступних) полягає в тому, що в телефонах користувачів вбудована опція скрінкасти. Активувати її можна за кілька секунд:

 1. Перейдіть в налаштування вашого смартфона і зайдіть в панель управління телефоном.
 2. Знайдіть розділ налаштування всіх елементів управління системою.
 3. Перед вами з’явиться вікно з різними програмами (калькулятор, камера, будильник, диктофон), в числі яких буде і запис екрану. Саме вона їх відповідає за те, що ви можете знімати відео з екрану iРhone.
 4. Все, що вам потрібно — це перетягнути ярлик скрінкасти на головний екран вашого телефону. Для цього просто натисніть додому і потягніть нижню частину екрану телефону.
 5. Після цього в графі «Пункт управління» з’явиться розділ «Запис екрану», який ви зможете легко перемістити на основний дисплей смартфона.
 6. Активувати функцію досить просто. Натисніть на ярлик, і відео запуститься в ту ж секунду.
 7. Врахуйте, що спочатку відеоролик буде записуватися без звуку. Якщо ви затримаєте трохи палець на ярлику Запис екрану, з’явиться можливість включити аудіо з пристрою або мікрофона.
 8. Для того, щоб припинити запис відео з екрану iРhone, досить ще раз натиснути на ярлик «Запис екрану».
 9. В результаті ви отримуєте відеоролик у форматі МР4. Швидкість зміни кадрів кожного запису — 50. Звичайно, ці показники є узагальненими і можуть відрізнятися в залежності від кожного окремого пристрою.

На жаль, змінити параметри, які вбудовані в телефон неможливо, оскільки вони встановлені і функціонують за замовчуванням.

Де зберігається готове відео? Знайти запис ви можете в папці «Фото». Там же ви зможете при необхідності відредагувати відеоролик.

Quicktime Рlayer

Ця програма є вбудованим для операційної системи Мас. Тому його часто використовують саме для роботи на ноутбуці або персональному комп’ютері. Головною особливістю програми є можливість вести запис відео з екрану телефону на iOS, попередньо приєднавши телефон до ПК.

Це відмінна заміна вбудованої в смартфон функції, яку ми описали вище. Працювати з додатком досить просто — для запису відео з екрану iРhone потрібно провести кілька простих маніпуляцій:

 1. Підключіть мобільний гаджет до пристрою на Mac OS за допомогою спеціального шнура.
 2. Відкрийте доступ до смартфону.
 3. На стаціонарному комп’ютері відкрийте Quicktime Рlayer.
 4. Перейдіть в розділ Файл і натисніть на команду «Нова запис відео».

  Новий запис екрану
  Новий запис екрану
 5. Як тільки програма запуститься, перед вами з’явиться запис відеороликів з web-камери вашого комп’ютера. Тепер ви можете перенаправити запис безпосередньо на смартфон. Для цього потрібно натиснути на стрілку, що веде вниз (вона знаходиться біля значка, який починає запис з екрана).
 6. Просто виберіть необхідний пристрій. Там ви зможете вибрати, який звук записувати: з мікрофона, смартфона або планшета.
 7. Щоб припинити запис, натисніть Stop.
 8. Як тільки ви закінчите працювати з програмою, натисніть на розділ «Файл» і виберіть, як саме ви хочете зберегти отриманий запис з екрана iРhone.

Врахуйте, що для того, щоб скористатися програмою Quicktime Рlayer (як і іншими аналогічними додатками для запису відео з екрану iРhone через Mac OS), необхідно, щоб пристрої (як стаціонарні, так і мобільні) працювали від однієї єдиної мережі. Який саме тип мережі ви виберете: Wi-Fi за загальним роутера або дротове підключення до кожного пристрою, тут зовсім неважливо.

Lonelyscreen

Ще одна програма, яка дозволяє здійснювати запис відео з екрану iРhone за допомогою ноутбука або ПК, що працюють на операційних системах Windows або Mac. Вона також виручає в разі, якщо якість відео, записаного за допомогою вбудованої в телефон функції, вас не влаштовує.

Lonelyscreen
Lonelyscreen

Десктопна програма Lonelyscreen запускається безпосередньо на персональному комп’ютері. Після цього ви повинні підключити до нього будь-який мобільний пристрій (смартфон або планшет) на iOS. Запустивши програму, на iРhone або iPad, потрібно зайти в розділ «Пункт управління». Для цього необхідно просто перетягнути)верхню частину екрану вниз і натиснути на ярлик «Повтор екрану».

Перед вами з’явиться вікно зі списком доступних додатків для трансляції відео або картинки. З усіх варіантів (а їх може бути кілька) виберіть програму Lonelyscreen. Після цього ви побачите, що екран вашого мобільного гаджета відображається на моніторі комп’ютера.

Повтор екрану Lonelyscreen
Повтор екрану Lonelyscreen

Додаток Lonelyscreen є базовим і не має додаткових функцій. Він може просто записувати ролик зі звуком (проте при цьому не сприймаючи запис з мікрофону). Ніяких обробок і пауз на відео ви не можете використовувати. Програма має платну версію, яка практично нічим не відрізняється від тієї, що знаходиться у вільному доступі.

Використовуючи всі перераховані вище програми для запису відео з екрану , ви зможете записувати ігри, які полюбилися вам, робити навігацію по сайтах, створювати навчальні уроки і багато іншого.

Сьогодні скрінкасти — це дуже зручна штука, яка немов розширює функції вашого телефону і ПК. Багато з перерахованих вище додатків мають додаткові функції у вигляді фільтрів, обрізки і монтажу записаного відео. Вибирати той чи інший варіант слід, виходячи виключно із зручності використання і простоти інтерфейсу. Спробуйте кілька варіантів, щоб зрозуміти, який саме вам ідеально підходить.

Поделиться