Середньостатистичні користувачі мережею інтернет навряд чи часто замислюються про те, що таке IP-адреса, і для чого його міняти. Більшість людей знає, що під цим терміном мається на увазі певний номер, дізнавшись який, спецслужби з легкістю отримають інформацію про користувача. Звичайно, якщо ви просто дивіться фільми або читаєте статті, то замислюватися про зміну IP-адреси немає необхідності. Але ж інтернет набагато об’ємніше. Він пропонує величезну кількість можливостей, включаючи листування, ведення особистих сторінок і т.д. І ось в таких випадках варто було б докладніше дізнатися про IP-адресу і правилах його заміни.

Як Изменить ip адресою

К содержанию ↑

Що таке IP-адрес?

Будь-яке користування мережею передбачає необхідність використання унікальної облікового запису. Однак перш, ніж дізнатися, як поміняти ip адреса ПК, необхідно розібратися з самим терміном.

Якщо розшифровувати абревіатуру, то під цим терміном мається на увазі фраза Internet Protocol.

Вперше даний інтернет-протокол був задіяний в ОС Unix. Користувачі найбільш поширеною сьогодні ОС Windows познайомилися з ip-адресою трохи пізніше.

Приклад IP адреси

Якщо говорити максимально просто, то ip — це адреса вашого ПК, який йому потрібен для роботи в мережі. Він необхідний для безпроблемного здійснення знаходження, передачі та отримання матеріалів між двома пристроями (або вузлами). Подібна обліковий запис складається з певної цифрової комбінації, яка здатна ідентифікувати будь-який комп’ютер в мережі. Тобто, кожен раз, коли ви шукайте інформацію, завантажуєте файли або навіть просто заходите в браузер, ви використовуєте ваш унікальний ip. І завдяки такій послідовності цифр будь-які ваші дії в інтернеті можуть бути обчислені.

Для чого ж потрібен ip адресу? Заходячи в інтернет, ви повинні розуміти, що кожна ваша дія буде відслідковуватися. За цим можуть стежити як певні сайти, так і провайдери або навіть треті особи. Використовуючи ip адресу, вдається визначити місцезнаходження пристрою, інформацію про користувача і інтернет провайдера. Відстеження ip-адреси може проводитися двома абсолютно протилежними системами:

 1. Службами безпеки (ФСБ, СБУ і т.д.). Подібні структури зобов’язані стежити за активністю кожного користувача мережі інтернет. Таким чином вони можуть запобігти несанкціоновані мітинги, махінації або навіть терористичні акти.
 2. Шахраї. Хакери вже давно вміло використовують айпі адресу для того, щоб дістатися до ваших персональних даних. Найбільш вмілі шахраї можуть навіть обчислити інформацію, розташовану на ваших платіжних системах (номер банківської карти, паролі від облікових записів і т.д.).

Будь-який комп’ютер, який має доступ до Wi-Fi, має унікальну ip-адресою. Втім, ip — це не тільки про комп’ютери. Персональну обліковий запис мають також планшети, мобільні телефони або навіть роутери — словом будь-яка техніка, яка так чи інакше отримує доступ до інтернету.

К содержанию ↑

Навіщо змінювати IP-адресу?

Вище ми вже розібрали те, що IP-адресу можна назвати пропуском для користувачів мережею. При відвідуванні сайтів може здатися, що контроль за користувачами і зовсім не потрібний, але це не так. Справа в тому, що в даний час інтернетом користується понад 4 млрд людей (за даними на вересень 2018 року). Тому порядок тут як ніколи важливий. Кожне підключення, кожен перехід з сайту на сайт повинні бути зафіксовані за тим чи іншим користувачем.

По суті, IP-адреса перевіряється автоматично. Спеціальні машини просто зчитують і обробляють його. Таких роботів цікавить хіба що наявність у вас ідентифікатора, а ось чи змінили ви його чи ні — вже не їхня справа. Саме тому обійти машини не так вже й складно — адже навіть при використанні складних алгоритмів все, що вони можуть, це діяти за встановленими інструкціями.

Тобто роботам, перевіряючим IP-адреса, важливо тільки його наявність. Їх не буде цікавити той факт, що тільки на цьому комп’ютері ви встигли змінити його кілька разів за день. Так що, змінювати адресу комп’ютера в мережі чи ні — це на ваш розсуд. Оскільки сам процес заміни ніяк не ідентифікує.

Так для чого ж потрібно міняти IP-адреса? Існує кілька десятків причин, за якими користувачі можуть задуматися про подібну процедуру. Давайте перерахуємо найпоширеніші з них:

 1. Серфінг. Даний термін має на увазі відвідування інтернет-сторінок за певну плату. За допомогою серферів власникам ресурсів вдається помітно збільшити активність на своєму сайті. Тільки от невдача — для того, щоб заробити якомога більше, необхідно відвідувати один і той же сайт з різних IP-адрес. Адже тільки перші відвідини за добу система списує як унікальне. Після цього ви можете заходити на сторінку хоч десятки разів за день — комп’ютер буде зараховувати все це виключно як візит, що не сильно просуває сайт.
 2. Вчинення певних дій, що відповідають за просування ресурсу. По суті, цей пункт чимось нагадує серфінг. Тобто тут, як і в попередній процедурі важливо кількість унікальних IP-адрес, які відвідали сайт протягом доби. Тільки в даному випадку мова йде трохи про інше. Всі ми хоч раз стикалися, наприклад, з голосуванням на сайті. Як відомо, віддати голос можна один раз. Тобто в даній ситуації система зчитує IP-адреса комп’ютера, підтверджує ваш голос і забороняє повторно голосувати за допомогою цього пристрою. Так само справи йдуть і з рекламними банерами, кожен подальший перехід на які повинен здійснюватися з нового адреси комп’ютера. Саме тому багатьом проектам так важливо задіяти якомога більше людей. Процес значно спрощується, якщо один і той же користувач, скориставшись можливістю змінити IP-адресу, буде завантажувати файл, переходити по рекламі і голосувати по кілька разів.
 3. Можливість уникнути «бананової». З цим часто стикаються відвідувачі форумів. Як правило, проходячи модерацію, той чи інший коментар може бути заблокований, а сам користувач — відправлений у бан. Добре, якщо для того, щоб знову отримати доступ до форуму, вам досить буде зареєструватися під іншим ім’ям. Однак деякі ресурси відправляють в бан не по аккаунту, а по IP-адресою відвідувачів. Замінивши обліковий запис, ви зможете без проблем продовжити користуватися тим чи іншим ресурсом.баг Вконтакте
 4. Якщо необхідно зайти на форум, сайт на якому стоять обмеження за певними адресами.
 5. Крім вищезазначених досить нешкідливих причин зміни IP-адреси комп’ютера, не можна не назвати і ще одну — злочинну. Як правило, для здійснення хакерської діяльності багато зловмисників воліють приховувати справжній IP-адресу свого пристрою. Втім, це не завжди захищає їх від кіберполіції.
К содержанию ↑

Як змінити IP-адресу на комп’ютері?

Хочете дізнатися, як змінити айпі адресу комп’ютера? В даний час існує величезна кількість програм і сервісів, що дозволяють виконати цю операцію максимально швидко і просто. Все, що вам може знадобитися для цього — ПК з виходом в інтернет. Однак давайте спочатку розберемося, як поміняти ip-адреса безпосередньо на комп’ютері.Йдеться про роботу в локальній мережі однієї квартири або офісу.

 1. Відкрийте розділ під назвою «Центр управління мережами і загальним доступом».Зробити це можна кількома способами. Наприклад, натисніть кнопку Пуск і в пошуковому рядку введіть назву розділу. Комп’ютер швидко знайде необхідні дані.Однак існує і більш простий метод — досить просто натиснути правою кнопкою миші по іконці Мережа, яка розташовується в правому нижньому кутку екрану.Центр управління мережами и загально доступом
 2. Перед вами відкриється невелика панель, з лівого боку якої будуть розташовуватися ще кілька розділів. Знайдіть там пункт «Зміни параметра адаптера». Перейшовши сюди, ви отримаєте відомості про всі мережах, які на даний момент є активними.
 3. Далі все просто — виберіть мережу, в якій ви хочете змінити ip-адреса. Наведіть на нього мишею і натисніть правою кнопкою.Підключення до мережі
 4. З усіх можливих вкладок контекстного меню відкрийте розділ «Властивості».Властивості мережі
 5. Там буде дві основні вкладки — «Мережа» і «Доступ». Ми з вами будемо працювати в першій. Знайдіть параметр IPv4 (це четверта версія інтернет-протоколу) і поставте галочку навпроти нього.Підключення по локальній мережі
 6. Після цього знову клікніть на розділ «Властивості».
 7. Там ви побачите, що можна використовувати наступний ip-адреса. Саме цей рядок нам і потрібна. Просто поставте галочку навпроти неї, а у відповідній графі введіть необхідну комбінацію цифр.

Як бачите, все не так складно. Єдине, на що слід звернути увагу в процесі зміни ip-адреси — це ще два рядки, які з’являться в останньому вікні — це маска підмережі, шлюз і різні DNS-сервера (бажаний і альтернативний). Давайте спробуємо розібратися, що ж ховається під цими термінами, і як дані параметри впливають на процес зміни айпі-адреси.

Маска підмережі — це, як і ip-адреса, спеціальна комбінація цифр. Вона створена в першу чергу для того, щоб можна було розрізняти, яку адресу належить самій мережі, а який — того чи іншого вузла. Як правило, вона визначається автоматично і може залежати від класу ip-адрес (А-Е).

Основний шлюз — параметри в налаштуваннях, які дозволяють визначити адресу маршрутизатора, який в свою чергу підключений до тієї ж локальної мережі, що і певний вузол. Дуже важливо правильно налаштувати даного параметра, оскільки помилки при вказівці шлюзу приведуть до проблем в доставці повідомлень до віддаленої мережі.Крім маршрутизатора, основним шлюзом можуть також виступати точка доступу, інший пристрій, до якого підключений кабель мережі інтернет.

Що ж стосується DNS-серверів, то даний параметр може бути встановлений двома способами:

 • автоматично;
 • вручну.

Під цим терміном мається на увазі ім’я домену, для оформлення якого використовують, як правило: ip ПК або роутера, публічні ДНС-сервера, ip обраного провайдера.

К содержанию ↑

Як змінити адресу за допомогою регулювання роботи модему

Тут все дуже просто — потрібно лише розібратися з роботою в командному рядку.

Командний рядок cmd

Викликати її можна, затиснувши за один раз Win + R. У рядку необхідно ввести два слова:

ipconfig / flushdns

Таким чином ви зможете повністю скинути налаштування DNS.

Для того, щоб дізнатися поточний ip-адресу свого пристрою, необхідно ввести:

ipconfig / release в ту ж рядок.

Перед вами з’явиться вся інформація щодо облікового запису комп’ютера. І ось зараз-то і можна приступати до заміни ip — просто введіть два слова через слеш:

ipconfig / renew

Після цього операційна система призначить вам інші параметри абсолютно випадковим чином. Подібний спосіб заміни може не спрацювати тільки в одній ситуації — якщо ваш провайдер використовує стійкий, а не змінний ip.

К содержанию ↑

Cтатичний ip

Перш, ніж дізнатися, як замінити статичний ip, необхідно розуміти, що ховається під цим терміном. Для початку давайте розберемося, що будь-яку адресу комп’ютера ділиться на статичний і динамічний. Якщо говорити про перший варіант, то під ним мається на увазі незмінний, постійна адреса пристрою в мережі. Він може бути заданий в налаштуваннях самого персонального комп’ютера або ж призначатися обраним вами інтернет-провайдером.

Як правило, статичний ip-адреса не передбачає зміни в процесі експлуатації. Тобто, ніхто не може привласнити його іншому користувачеві або ж автоматично замінити обліковий запис через деякий час. Статичний адреса має велику кількість переваг:

 1. Він дозволяє побудувати максимально безпечну локальну мережу за рахунок остаточної прив’язки пристрою до інтернету.
 2. Статичний ip має власні мережеві сервіси.
 3. Використовуючи статичний адреса, ви можете створити свій власний сервер.
 4. Багато людей сьогодні використовують пірінгові мережі. Так ось, при використанні статичного ip відзначається більш якісна робота пристрою на ресурсах по типу торрентів.
 5. Деякі сайти вимагають у відвідувачів наявність виключно статичної адреси.

До недоліків статичної ip можна віднести такі аспекти:

 1. Обчислити обліковий запис максимально просто. Крім того, що це можуть зробити офіційну структури, в даний час також існує величезна кількість програм, якими можуть скористатися і хакери.
 2. Як правило, статичний айпі адресу присвоюється за певну плату. Тільки от не всі користувачі готові платити за обліковий запис.

Як змінити статичний ip-адреса?

Пропонуємо вам кілька найбільш поширених способів:

 1. Спеціальні онлайн-сервіси, які працюють за принципом проксі-сервера. Змінити айпі адресу пристрою таким чином досить просто. Все, що вам потрібно — це перейти на сайт і в певну графу вписати адресу сторінки, на яку ви хочете перейти. Після цього натискаєте Enter і отримуєте доступ до інформації. Подібний сервіс автоматично змінює айпі комп’ютера і дозволяє обходити багато заборон. Цей спосіб відмінно підійде в разі, якщо вам потрібно відвідати один сайт за один раз.
 2. Якщо ж ви хочете знати, як змінити статичний ip-адреса комп’ютера для відвідування безлічі ресурсів одночасно, то тут все трохи складніше. Для цього вам потрібно встановити спеціальну програму. Скачайте будь-який зручний додаток (наприклад, Hotspot Shield ) і виконайте установку відповідно до інструкції. Крім того, вам знадобиться зайти в налаштування браузера і встановити нові параметри проксі-сервера. Як правило, послідовність всіх дій вказується в самій програмі.
 3. Третій за рахунком, але не за популярністю спосіб змінити статичний адреса — це використання браузера Тор , який дозволяє анонімно відвідувати будь-які сторінки.
К содержанию ↑

Динамічний ip

Якщо статичний ip надається один раз і назавжди, то динамічний працює абсолютно за іншим принципом. По суті, вся різниця між статичним і динамічним адресою полягає в тому, що в процесі використання другого варіанту (тобто, коли ви відвідуєте різноманітні сайти) обліковий запис комп’ютера може регулярно змінюватися. Звичайно, динамічний ip-адреса одного пристрою може збігатися на тому чи іншому ресурсі. Однак подібне явище є чистої води випадковістю.

Якщо статичний адреса використовується більшістю інтернет-провайдерів, то подібний змінний варіант вважають за краще все мобільні оператори. Тобто, купуючи будь-який мобільний пристрій, ви отримуєте динамічний ip адреса. Звичайно, при необхідності ви можете замінити його на постійний. Однак за таку послугу доведеться доплатити.

До переваг динамічного ip-адреси можна віднести:

 1. Можливість завантажувати файли, або голосувати на сайтах нескінченну кількість разів. Багато сервісів ставлять обмеження за кількістю скачувань або голосів з одного і того ж пристрою. Однак при використанні динамічного ip-адреси ви можете легко оновити сторінку і, як наслідок, уникнути обмеження від сервісу.
 2. Відстежити ваші пристрої і всі ваші дії в мережі за умови використання динамічного ip-адреси неможливо. Ваш персональний комп’ютер, якщо можна так висловитися, тепер втрачає місце дислокації. Звичайно, при гострій необхідності спеціальні структури можуть зайнятися подібними обчисленнями. Однак динамічний адресу точно допоможе захистити вас від дрібних хакерів або постійного стеження.
 3. Використовуючи динамічний адресу, ви отримуєте повну свободу дій в мережі інтернет. Вам відкриваються будь-які сайти, в тому числі і заблоковані ресурси.

Однак не варто забувати про недоліки динамічного ip-адреси. До них належать такі чинники:

 1. Порівняно низька швидкість скачування файлів.
 2. Постійне переривання з’єднання.
 3. Падіння швидкості з’єднання аж до повного відключення від мережі.
 4. Деякі сайти при регулярній зміні айпі адрес втрачають такі дані, як пароль або логін користувача. В такому випадку вам постійно доведеться вводити інформацію для авторизації на сторінці.

Як змінити динамічний ip-адреса?

Тепер давайте поговоримо про те, як змінити динамічний ip. Звичайно, зробити це можна вже перерахованими вище способами зміни статичного адреси. Однак спеціальні сервіси, програми або браузери актуальні в тому випадку, якщо ваш обліковий запис за визначенням залишається незмінною. При динамічному айпі адресу ви отримуєте головна перевага — постійну зміну комбінації в певних умовах. Тому для того, щоб змінити динамічний айпі, вам досить буде просто відключитися від мережі інтернет і виконати повторне підключення. Для цього можна провести такі маніпуляції:

 1. Перезавантажте пристрій.Звичайно (залежно від комп’ютера) на дану процедуру може піти досить багато часу. Однак так ви точно будете впевнені, що обліковий запис змінилася.
 2. У процесі використання персонального комп’ютера можна задіяти мобільний пристрій як модем.
 3. Перезавантажте роутер . Це займе набагато менше часу, ніж перезавантаження персонального комп’ютера. Адже для цього достатньо всього два рази натиснути на кнопку пристрою. Подібний спосіб зміни хоч і найшвидший, але і найпроблематичніший. Оскільки в деяких випадках він може розцінюватися як аварійне передчасне переривання роботи роутера. Деякі виробники намагаються захистити пристрій від подібних ситуацій, а тому передбачають повне збивання налаштувань. Таким чином кожен раз, коли ви будете перезавантажувати роутер, вам доведеться відновлювати всі робочі параметри.
 4. Просто відключіться від wi-fi з’єднання . Пару кліків миші — і вашу адресу змінено. Все, що вам для цього потрібно — це зайти в параметри доступу до інтернету і вибрати відповідну вкладку. Там же ви зможете заново підключитися до мережі. Головне — враховуйте, що в такому випадку ви отримаєте ip адресу, зі списку, який закріплений за вашим інтернет-провайдером. А їх у нього існує досить обмежена кількість.
К содержанию ↑

Як поміняти IP-адреса в інтернеті

На щастя, сьогодні існує велика кількість сервісів, програм, анонімайзерів і т.д для зміни ip-адреси в інтернеті .. Деякі з них платні, деякі — безкоштовні. Так чи інакше, ви точно зможете знайти підходящий варіант.

Як змінити айпі-адресу комп’ютера за допомогою анонімайзерів

Давайте почнемо з анонімайзерів. Це спеціально розроблені сервіси, які дозволяють відвідувати будь-які, навіть заблоковані з якихось причин сайти. Писати особливі інструкції до використання анонімайзерів немає необхідності. Для того, щоб змінити ip-адреса комп’ютера таким чином, досить просто відвідати сайт (наприклад, http://cameleo.xyz) і ввести у відповідне поле посилання на потрібний вам сайт. Сторінка автоматично перенаправить вас за вказаною адресою. Однак в процесі зчитування ip-адреси буде зафіксований адреса Анонімайзера, а не вашого пристрою.

Анонимайзер Cameleo

Анонімайзери можуть бути як платні, так і безкоштовні. Однак, звичайно, під повністю безкоштовними сервісами криється поширений сьогодні прийом — творці таких анонімайзерів вставляють на сайт рекламу. У величезних кількостях вона може дратувати деяких користувачів. Крім того, при використанні сервісів, які перебувають у вільному доступі, у вас можуть виникнути проблеми зі скачуванням файлів. Як правило, такі анонімайзери ставлять обмеження на розмір файлу. Однак якщо ви просто хочете відвідати певний сайт — немає причин переплачувати. Безкоштовні сайти відмінно впораються із заміною вашого ip-адреси

Як працюють розширення від браузера?

Ще один варіант — використання проксі-серверів. Як і анонімайзери, вони можуть бути у вільному доступі або ж пропонуватися за окрему плату. Для того, щоб використовувати проксі необхідно їх прописати в настройках браузера. Давайте на прикладі Google Chrome розберемося.

 • Припустимо у вас є куплений платний проксі, тепер необхідно зайти в налаштування браузера Chrome.
 • Там знаходимо пункт або «Мережа», «Система», все залежить від версії браузера.
 • В налаштуваннях знаходимо пункт про проксі серверах, натискаємо і ставимо всі необхідні настройки. Налаштування проксі Google Chrome

Як змінити IP- адресу за допомогою VPN

VPN сервіси для зміни адреси краще вибирати платні. В іншому випадку вас можуть очікувати проблеми з з’єднанням і завантаженням файлів.

Читати: Що таке VPN і навіщо він потрібен

На сьогоднішній день кількість сервісів які надаю послуги платних VPN сервісів дуже багато, тому кожен з вас зможе підібрати для себе підходящий варіант. Налаштування задоволена просто:

 1. Викачуємо додаток на ПК або в браузер
 2. встановлюємо
 3. Заходимо в програму або додаток і починаємо користуватися.

Серед безкоштовних VPN необхідно виділити TunnelBear, Ze Mate, Private Tunnel і Browsec VPN — Privacy and Security Online , але у безкоштовних VPN як правило стоять обмеження на кількість країн і швидкість передачі нижче ніж у платній версії.

Як змінити айпі комп’ютера за допомогою спеціальних програм?

Якщо попередні способи досить обмежені, то програми дозволяють приховати обліковий запис не тільки на одному сайті або браузері, а у всіх додатках. Більша кількість подібних додатки є платними. Однак в мережі можна знайти і програми, що знаходяться у вільному доступі.

 1. Перший варіант — HotstpotShield . Скачайте програму і виконайте всі необхідні умови при установці. Після цього в правому кутку комп’ютера з’явиться зелений значок, який показує, що додаток запущено. Для того, щоб відключити додаток Hotstpot, просто клікніть по цьому значку і, викликавши меню, натисніть «Припинити.».
 2. SafeIP . При закінченні скачування, запустіть установку сервісу. Далі ви зможете вибрати один і більше ip (на свій розсуд). Після підтвердження вибору програма почне працювати. Для того, щоб відключити додаток, необхідно відкрити його і вибрати відповідну опцію.

Тепер ви все знаєте про те, як змінити айпі-адресу комп’ютера. Величезна кількість способів дозволить знайти варіант, який буде для вас максимально простим і зручним.Використовуючи налаштування пристрою, сервіси, програми або анонімайзери ви зможете обходити багато обмежень на сайтах, відвідувати різні сторінки і не переживати, що ваші дані потраплять в руки хакерів.

Поделиться