Під терміном «IP» мається на увазі безпосередньо адресу вашого пристрою (будь то ноутбук, комп’ютер або навіть мобільний телефон), що підключений до мережі інтернет. Можна сказати, це ім’я, під яким ви переходите на web-ресурси. Існує думка, нібито всі дані про людину можна отримати за його IP-адресою. Однак тут існує багато уточнюючих деталей.

Наприклад, звичайному користувачеві навряд чи вдасться отримати всю детальну інформацію, використовуючи виключно IP адресу У той час, як деякі структури можуть дізнатися докладнішу інформацію на вашу адресу в мережі. Давайте розберемося, чи можна знайти по IP розташування користувача або інші особисті дані?

К содержанию ↑

Чи можна визначити місце розташування людини за ip адресою?

Якщо коротко відповідати на питання: «Чи можна обчислити по IP місця розташування користувача?», То відповідь — ні. Так що, якщо ви отримуєте будь-які загрози, пов’язані з таким посланням, будьте впевнені, що виконати їх ніхто не зможе. Справа в тому, що IP, за яким ви здійснюєте серфінг в мережі, це номер dns-сервера. Цей набір цифр потрібен вашому провайдеру для того, щоб вести статистичні розрахунки. Однак найчастіше пристрій має динамічний IP адреса, який змінюється при кожному новому відвідуванні веб-сторінок.

Ipv4

Звичайно, він вибирається з певної комбінації цифр, яка допускається провайдером. Наприклад, за вашим роутером може бути закріплено 5-6 ip-адрес, які можуть змінюватися навіть протягом дня. Так що, якщо ви думаєте, що хтось може вирахувати людину по IP, то це зовсім не так. Максимум, що можуть зробити різні сайти — це визначити місто, в якому знаходиться ваш провайдер.

Ви напевно хоч раз бачили, як сайт запитує у вас, наприклад: «Ваше місто — Київ?». І ви повинні відповісти «так» або «ні». Тут вже криється доза сумнівів, яку відчувають веб-ресурси. Вони можуть тільки ткнути пальцем в небо без впевненості, що їх припущення вірні.

До речі, ви помічали, що іноді сайти сильно помилятися з визначенням вашого місця розташування. Це пов’язано з тим, що виділених на ваше місто пулів у провайдера не вистачило саме для вашого пристрою. В такому випадку він реєструє вас на IP адресу іншого міста, який може знаходитися за сотні кілометрів від вас.

Насправді, щоб знайти і обчислити людини по IP адресою, необхідно володіти і іншою інформацією. Знання однієї лише комбінації цифр від провайдера не дає рівним рахунком нічого. Важливо так само з’ясувати МАС-адреса комп’ютера або ноутбука, зрозуміти, який тип IP адреси використовує користувач (статичний або динамічний) і т.д. Так що за великим рахунком розкрити вашу особистість можуть або досвідчені хакери (хоч для цього їм доведеться поламати голову над з’ясуванням місця розташування), або ваш провайдер.

Існують сайти, які допомагають знайти по IP точне знаходження користувача наприклад сайт whoer.net.

Whoer

Однак точність подібної послуги сильно прикрашена. Наприклад, ви можете спробувати ввести свій IP адрес на 3-4 різних сайта, що визначають місце розташування (на щастя, більшість з них абсолютно безкоштовні). З величезною вірогідністю ви побачите, що ресурси показують абсолютно різні адреси. Так що можете спати спокійно — ваш IP ніяк не пов’язаний з номером будинку або квартири, де ви проживаєте.

К содержанию ↑

Що можна зробити, знаючи IP адреса людини?

Що ж, ми розібралися, що обчислити по IP розташування користувача практично неможливо. Швидше це буде щаслива випадковість, ніж закономірність. Однак IP адреса може використовуватися і в багатьох інших цілях. Що можна зробити, знаючи комбінацію цифр, під якою ваш пристрій позначається провайдером?

  • Уповноважені органи (поліція чи інші спеціальні служби) можуть з’ясувати вашу особистість, якщо ви виходите за рамки закону. В такому випадку вони звертаються до провайдера. Той в свою чергу, зіставивши всі дані про вашому відвідування мережі, з’ясує номер, в якому був укладений договір. Уже за договором можна дізнатися ваші особисті дані (адреса, ПІБ, номер телефону і т.д.).
  • Не варто переходити позначені рамки в процесі спілкування на форумах. Наприклад, часто в діалозі люди вдаються до троллінг або образам особистості, що заборонено правилами. У такому випадку власник того самого форуму може звернутися до вашого провайдера з метою з’ясувати вашу особистість. Швидше за все, йому не вдасться дізнатися вашу точну адресу, проте стурбований провайдер може зателефонувати вам і провести попереджувальну бесіду.
  • Уважно стежте за своєю поведінкою в мережі, перебуваючи на роботі, в школі або університеті. Справа в тому, що багато компаній і організації встановлюють статичний ip-адресу, яку можна отримати на платній основі. Це робиться для того, щоб комбінація цифр, по якій пристрій визначається в мережі, була постійною. Так що, якщо ви вирішили порушити правила того чи іншого сайту, перебуваючи в місці зі статичним IP адресою, будьте готові, що начальнику організації або декану університету можуть зателефонувати і розповісти про те, що сталося. В такому випадку є ризик втратити роботу або бути відрахованим з ВНЗ.

Багатьох користувачів сьогодні цікавить, як знайти людину по IP. Тепер ми переконалися, що зробити це практично неможливо. Однак в будь-якому випадку при відвідуванні мережі інтернет необхідно вести себе максимально обережно. Як тільки ви переступите кордон, будьте готові до наслідків у вигляді попереджувальних дзвінків або навіть особистого спілкування з поліцією.

Читати: 7 анонімних браузерів для безпечного використання

Якщо ви хочете максимально убезпечити себе від ризику бути виявленим по IP адресою, використовуйте динамічний тип підключення, який ховає вас від усіх сайтів і користувачів, крім вашого провайдера. Не варто також вірити сайтам, які обіцяють розкрити місцеположення користувача. По-перше, якби вони дійсно могли це зробити, то вже давно б відповідали за наслідки своїх дій. Розкриття особистої інформації кримінально-каране і переслідується по закону. Однак в цьому немає необхідності — адже все, що ви отримуєте від таких сервісів — це тільки приблизний вашого провайдера.

Поделиться